5 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

5 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Klaus: Kimse Avrupa sahipliğine oynamasın Çek Cumhuriyeti Devlet Başkanı Vaclav Klaus, "Hiç kimse Avrupa sahipliğine oynamasın. Kimse 'Bu ülke ya da şu ülke Avrupa'ya dahil değildir' deme cür..
'İhtilal' sözü Meclisi karıştırdı TBMM Genel Kurulu'nda dün CHP'nin, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün dokunulmazlığına ilişkin Karma Komisyon Raporu'nun öne alınması önerisi görüşülürken, "ih..
Arnold İstanbul'a geliyor California'da 24 Nisan'ı "Ermeni soykırımını anma günü" ilan eden Schwarzenegger, Erdoğan'la temmuz ayında düzenlenecek enerji konulu konferansta 'karşılaşacak'Dışiş..
Kim doğruyu söylemiyor? Erdoğan, Fatih Altaylı'nın kediyi kızı için istediğini söylemişti. Altaylı, dünkü yazısında "Başbakan'dan kedi istemedim" dediErivan'da mektup krizi
Bir Arınç klasiği Gezdiği sergide, Merve Kavakçı'nın türbanla Meclis'teki fotoğrafını gören Arınç, "O gün 'dışarı, dışarı' diyenler, bugün dışarda" dedi ve 'dışarı, dışarı' diye tempo tuttuEr..
Ankara - Girne koral müzik hattı Koral müziğin Türkiye'deki önemli temsilcilerinden Orfeon Oda Korosu bu hafta konserden konsere koşuyor. Türkiye'yi başarıyla temsil etmiş olan Koro, Girne ko..
Picasso'ya 'yalnızca' 25 trilyon lira! Picasso'nun bir tablosu, New York'ta açık artırmada 18,6 milyon dolara (yaklaşık 25 trilyon lira) satıldı. Picasso'nun 'Pipolu Çocuk' tablosu, geçen yıl..
Erdoğan'ın haziran programı yoğun Başbakan Erdoğan'ın Amerika Birleşik Devletleri ziyareti, haziran ayının ikinci yarısında gerçekleşecek. AKP kaynakları, ziyaret konusunda bir sıkıntı olmadı..
Avea 2 ayda 900 bin yeni abone kazandı GSM operatörü Avea'nın, son dönemde çıkardığı yeni tarifelerle, 2 ay içinde 900 bin yeni abone kazandı. Avea Genel Müdürü Cahit Paksoy, konuya ilişkin y..
Off-shore'dan son anda dönen İmar mudisine müjde! Anayasa Mahkemesi İmar'da offshore'dan aktarılan hesapların ödenmesini engelleyen yasayı iptal etti. Anayasa Mahkemesi, İmar Bankası'nın bank..
Sepetteki bilgisayar artık sipariş veriyor ABD'li perakendeciler tüketim çılgınlığını körüklemek ve tüketiciler için alışverişi daha kolay hale getirmek için sürekli yeri ürünler geliştiriyor..
Siemens: Yatırımlarımız sürecek Siemens AG Başkanı Dr. Klaus Kleinfeld, Türkiye'de 2 milyar Euro'luk iş hacimleri olduğunu, ama daha fazlasını yapmak istediklerini söyledi. Kleinfeld, "Türkiy..
Türkiye 2008'de daha güçlü olacak IMF Birinci Başkan Yardımcısı Krueger 3 yıllık yeni anlaşmanın Türkiye'yi kuvvetli hale getireceğini söyledi. Uluslararası Para Fonu (IMF) Birinci Başkan Yar..
Özilhan'ın 30 yıllık hayali gerçek oldu 30 yıl önce McDonald's'ın Türkiye temsilciliğini almak isteyen Özilhan, sonunda bu hayaline kavuştu. 6 ay içinde Türkiye yerel lisansörü oldu. Yazıcıla..
Porsche'lar kapış kapış gitti tavalar bürokrasiye takıldı Alman Çalışma Bakanlığı Müsteşarı Andres, Türkiye'nin AB yolunda sürdürdüğü reformların hayata yansımadığını belirterek, "Bürokrasi y..
4 yılda 50 milyar dolarlık ticaret hacmini yakalarız Schröder 600 Alman işadamı ile büyük bir fırtına estirdi. Kongrenin ev sahibi Şahin, Türkiye için "Boğaz'ın Kaplanı" benzetmesi yaptı ve "..
'Ben dürüst satıcıyım' Ben dürüst bir satıcı gibi davrandım. Migros ile masaya otururken hiçbir zaman 'Bir başkası ile görüşmeyeceğiz' diye yazılı bir taahhüt vermedik, imzalamadık. Eğer Gima..
Siemens, Türkiye’deki yatırımını daha da artıracak Siemens AG Başkanı Klaus Kleinfeld, Türkiye’de 2 milyar Euro’luk iş hacimlerinin olduğunu ve tesislerinde 7 bin kişinin çalıştığını belirter..
Kuzey Kıbrıs’la ekonomik işbirliği istedi Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Türkiye ile Almanya arasındaki ekonomik işbirliğine özellikle tarım ve turizm alanında Kuzey Kıbrıs'ın da dahil ..
Divriği Ulucami proje olmadığı için onarılamıyor UNESCO’nun koruma çalışmaları kapsamında ‘Dünya Kültür Mirası’ listesine alınan Sivas Divriği Ulucami ve Darüşşifası’nın onarımı proje olmadığ..
Kızamık aşısı kampanyası virüs şüphesine takıldı Sağlık Bakanlığı, 10 yıl önce başlattığı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından övgüyle söz edilen ‘Çocuk Felçi Aşısı’ kampanyasının ardından..
Sağlık Bakanı: Tıbbî malzeme isteyen hastaneleri şikayet edin Ameliyat olan SSK’lılara bazı hastanelerde ‘sargı bezi ve ameliyat ipliği gibi tıbbi sarf malzemelerini kendiniz alın’ deniyor. ..
Atatürk Hava Limanı’na haziranda her uçak inemeyecek Atatürk Hava Limanı, artan uçak ve yolcu kapasitesi göz önüne alınarak 1 Haziran’dan itibaren ekstra uçuşlara kapatılıyor. ‘Can, mal ve uç..
KPSS’de düşük puan alanlara da memur olma imkânı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, memur adaylarının en çok şikayet ettiği ek yerleştirmelerdeki taban..
Yanlışlıkla vatandaşlıktan çıkarıldı, hayatı karardı Bakanlar Kurulu’nun isim benzerliği sonucu askerliğini yapmadığı gerekçesiyle vatandaşlıktan çıkardığı Mardinli Ali Ay’ın hayatı altüst ol..
Yatılı ilköğretim öğrencileri lise yurtlarına sınavsız girecek Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (DPY), 7 Mayıs 2005 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Sınavda, 213 bin ilköğretim..
Evren Paşa, bürokrasiden pes etti okul yaptırmaktan vazgeçti Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Muğla merkeze bağlı Ortaköy köyünde okul yaptırma fikrinden bürokratik engeller sebebiyle vazge..
Batık banka patronları hapis ve para cezasından kurtulacak Yeni Türk Ceza Kanunu’nda değişiklik öngören kanun teklifi, borçlarını ödemek için TMSF’yle anlaşma yapan batık banka patronlarını a..
Cezalarının bittiğine sevinen yöneticiler tekrar tutuklandı Ardahan’da, Türk Ceza Kanunu’ndaki (TCK) değişiklikle, "takdiri indirim nedenleri"ni düzenleyen 62. maddeye istinaden ceza infazlar..
Çocuklara ceza indiriminden ‘çeteye yarar’ diye vazgeçiliyor Yeni Türk Ceza Kanunu’yla (TCK) çocuklar için getirilen ve çetelere yarayacağı gerekçesiyle eleştirilen ceza indirimleri TBMM Baş..
Acar villalarına ruhsat olurunu profesörler ve sit kurulu vermiş İstanbul ormanlarına izinsiz villa yapılması ile ilgili haberimize İstanbul Çevre Konseyi’nden destek geldi. 84 sivil toplum k..
Emniyet Müdürlüğü’nün önünde C-4’le yakalandı Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü önünde yakalanan bir kadının üzerinde 1,5 kilo C-4 patlayıcı ele geçirildi. Terör örgütü PKK'nın Türkiye'nin çeşitli..
İki PKK’lıda 7,5 kilo bomba ele geçirildi İstanbul Ümraniye’de, terör örgütü PKK/Kongra-Gel militanlarının barındığı hücre eve operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, 7,5 kilogram plastik patl..
JİTEM’ciyiz diyen PKK itirafçıları, DEHAP içinden yardım almış DEHAP Bağcılar İlçe Başkanı Lezgin Bingöl’den ‘JİTEM’ adına haraç istenmesi olayında ilginç bir gelişme yaşandı. Haracın istenme..
Jandarma, öğrencilerin ders çalışmaya gittiği yurda baskın yaptı, veliler tepkili Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Dölekli köyünde özel bir derneğe ait öğrenci yurduna jandarma ekipleri baskın..
İnsan hakkı sorunu yok diye iltica talebi reddedildi Almanya'da Münster Yüksek İdare Mahkemesi, bir Türk’ün iltica talebini, Türkiye'de insan hakları durumunun düzeldiği gerekçesiyle reddet..
İmamlar da indirimli dizüstü bilgisayar istedi Din görevlileri, öğretmenlere sağlanan indirimli laptop (dizüstü bilgisayar) imkanının kendilerine de tanınmasını istedi. Türkiye Diyanet ve Vak..
Diyanet, 139 cezaevine din hizmeti götürüyor Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı 411 imam, 139 cezaevine din hizmeti götürüyor. Adalet Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında 2001 yı..
Burnu kesilen genç kadına devlet sahip çıkacak Diyarbakır'da tecavüze uğradığı kişiyle birlikte yaşamak zorunda kalan ve bu kişinin ailesince burnu kesilerek cezalandırıldığı iddia edilen R...
Tarihçilerden Halaçoğlu’na destek bildirisi İsviçre’de, Zürih yerel mahkemesinin Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu için aldığı gıyabi tutuklama kararına tepkiler giderek büy..
ABD’de Irak Savaşı’na destek hızla düşüyor ABD’de yapılan bir kamuoyu yoklaması Amerikan halkının, Irak Savaşı’na verdiği desteğin, işgalden bu yana en düşük seviyeye gerilediğini gösterdi.
Erbil’de IKDP ofisine intihar saldırısı: 60 ölü Bağdat’ın kuzeyindeki Erbil kentinde Irak Kürdistan Demokratik Partisi (IKDP) binasındaki polis kayıt merkezini hedef alan intihar saldırısında..
Gül: AB lastiğini gereceğiz ancak koparmayacağız Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye’nin Avrupa Birliği ile zorlu bir müzakere sürecine gireceğini hatırlatırken izlenecek politikaya ilginç..
Belçika’da sözde soykırımı inkâr edenlere ceza öngören yasa tasarısını engellemek zor Türkiye’nin Belçika Büyükelçisi Erkan Gezer, Ermeni ‘soykırımı’nı reddedenlere hapis ve para cezasını ön..
Almanya’ya soykırım uyarısı Başbakan Tayyip Erdoğan dün Ankara’da bir araya geldiği Almanya Başbakanı Gerhard Schröder’e sözde Ermeni soykırımı konusunda uyarıda bulundu.
Bakıyev Zaman'a konuştu: Türk dünyası daha da yakınlaşmalı Mart ayındaki kadife devrimin hemen ardından Kırgızistan’a bir heyet göndererek ikili ilişkilere yeni bir başlangıç yapan Türkiye, b..
Mumcu: Toplumsal mutabakat önemli ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, Anayasa başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok sorununu çözecek bir girişimin toplumsal mutabakat zeminine dayanması gerektiği..
DYP’li Kandoğan’ın ‘ihtilal tartışılıyor’ sözü vekilleri kızdırdı DYP Denizli Milletvekili Ümmet Kandoğan’ın Meclis Genel Kurulu’nda sarf ettiği "Artık televizyonlarda ve gazetelerde ihtilal ..
Bana kızacağınıza Haydar Baş’la ilgili iddialara cevap verin Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş’la ilgili iddiaların Meclis gündemine taşınması BTP’yi kızdırdı.
Bahçeli, hükümeti eleştirdi ülkücü gençleri uyardı MHP lideri Devlet Bahçeli, dün düzenlediği basın toplantısında hem iktidarı eleştirdi hem de ülkücü gençlere sağduyu çağrısında bulundu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8