5 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

5 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
KKTC'ye giriş artık daha zor KKTC hükümeti, Türkiye'den adaya gelen yolcuları mercek altına aldı. Limanlarda kontrolleri artıran muhaceret memurları, günde ortalama 30-50 kişiyi KKTC'ye giriş..
Kâbil'de aşk devrimi Afganistan'da Taliban rejimi sırasında toplumsal hayattan soyutlanıp evlerine hapsedilen genç kızlar, artık burkalarını fırlatıp sevdikleri adamlara kaçarak kendi devriml..
Erbil'de şok: 60 kişi öldü Kuzey Irak'ın Erbil kentinde, KDP bürosunun önünde polis olmak için bekleyenler intihar saldırısına uğradı: 60 ölü, 150 de yaralı var. Saldırıyı kınayan Ankara, yar..
İki Türk de vekillik yarışında Britanya seçiminde ülke tarihinde ilk kez iki Türk aday milletvekili seçilebilmek için yarışıyor.
Washington lobilerinden bir yıldız kaydı Geçmişte Amerikan yönetimlerinin gözdesi olmuş diktatörlerin halkla ilişkiler sorumluluğunu yürüten ancak zamanla diktatörlerle birlikte düşüşe geçen ..
'Kellesini buz kabında getirin' Amerika'nın 11 Eylül saldırılarıyla 'şaşkına döndüğü' bir sırada, Kaide lideri Usame bin Ladin'i sağ değil ölü olarak, üstelik kellesini buz dolu kabın içinde ..
Daimagüler'e ödül var Alman Hür Demokrat Parti (FDP) Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Daimagüler, ünlü Harvard Üniversitesi'nin Robert F. Kennedy Ödülü'ne aday gösterildi.
Avusturya'ya sert uyarı Avusturya, AB'nin adli karar organı Avrupa Adalet Divanı tarafından ırk ve etnik köken ayrımcılığına karşı önlem almamakla itham ediliyor.
Türk göçmenin davası başladı Britanya'nın başkenti Londra'daki Dover Limanı'nda görevli göçmen dairesi elemanlarının, Türk sığınmacı Elmas Özmico'nun ölümüne yol açmaktan yargılandığı dava ba..
Beyrut ile Şam yine, yeniden Lübnan'da eski Başbakan Refik Hariri'nin öldürülmesiyle patlayan krizin ardından tarafsız bir hükümetle işbaşına gelen Başbakanı Necib Mikati, ilk yurtdışı gezisi..
El-Libbi yakalandı Pakistan'ın darbeci Devlet Başkanı Pervez Müşerref'e karşı Aralık 2003'te düzenlenen iki bombalı saldırının planlayıcısı olmakla suçlanan Kaide üyesi Ebu Farrac el-Libbi'ni..
Çok vahim bir girişim Paket Meclis'te Meclis'teki ceza paketi, 'Suç kanıtlanmadan yaptırım olmaz' diyen masumiyet ilkesi ile savunma hakkını yok ediyor. CMK'daki maddeye göre avukatlar, siya..
1 Haziran öncesi 'sal-topla' oyunu Yeni TCK'da yürürlük tarihi 1 Haziran öncesi değişiklikler, 'cezaevi oyunu'na yol açtı. Ardahan'da, TCK yasalaşınca bırakılan kooperatif yöneticileri, 31 M..
Meclis'te nostaljik sergi Meclis Başkanı Bülent Arınç, dün, 'Fotoğraflarla TBMM'nin 85. Yılı Sergisi'nin açılışını yaptı. Bugüne kadar Meclis'in ciddi bir fotoğraf arşivinin tutulmadığını bel..
Erdoğan'a 'bilimsel' yetki! AKP Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç ile Grup Başkanvekili Salih Kapusuz'un, TÜBİTAK'ta Bilim Kurulu'nun yerine Başbakan'ın tercihlerinin etkili olmasını öngör..
'Sezer yargıç gibi davranıyor' AKP, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e yine direndi. Plan ve Bütçe Komisyonu'nun dünkü toplantısında, Sezer'in veto ettiği Gelir İdaresi Yasası'nın 28. maddesi..
'İsviçre hukuk tanımıyor' Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, İsviçre'de, Ermeni soykırımı iddialarının asılsız olduğunu söylediği için hakkında soruşturma açılmasına ..
Feridun Çelik İmralı'da Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı avukat Feridun Çelik, dün, İmralı'da cezaevinde bulunan Abdullah Öcalan'ı ziyaret etti. Çelik'le birlikte giden Öcalan'ın a..
Ruhban Okulu nasıl açılır? Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Heybeliada'daki Ruhban Okulu'nun, Türkiye'deki mevzuatlara uyulması halinde açılabileceğini, sadece tek bir kuruma, kendine özgü statü t..
İtirafçı Timurtaş yakalandı PKK'dan 1986 yılında ayrıldıktan sonra itirafçı olup JİTEM (varlığı devlet birimlerince hiçbir zaman...
'Yılın En İyisi' ödülü Radikal'e İstek Vakfı Kaşgarlı Mahmut Okulları'nın düzenlediği 'Yılın En İyileri'nde 'Yılın En İyi Gazetesi Ödülü' Radikal'e verildi. Kaşgarlı Mahmut Okulları öğrencile..
Şans Topu devretti Milli Piyango İdaresi'nce düzenlenen Şans Topu'nun bu haftaki çekilişinde 5+1 bilen çıkmayınca 446 bin 603 YTL 24 YKr haftaya devretti.
Engelliler tasarıya kızgın Türkiye Körler Federasyonu'na üye bir grup görme engelli, özürlüler yasa tasarısı taslağının 'içi boş' olduğunu ileri sürerek, taslağı hazırlayan Özürlüler İdaresi ..
Büyükşehirde 'yuva' kavgası İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB), çocuklu çalışanların kullandığı yuvayı kapatma kararı, tepkiyle karşılandı.
Anadolu besin dersinde Son yıllarda sivil toplum örgütleri, büyük şirketlerin mali desteğiyle büyük sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor. Bunun son bir örneği de geçen hafta sonu Mardin'..
Yenilenecek Gençlik Parkı 1.5 yıl kapalı Gençlik Parkı, yarından itibaren 1.5 yıl süreyle kapalı kalacak. Park, 29 Ekim 2006 tarihine kadar yeniden düzenlenecek.
Gülten'in babası var Öğretmen olacak Van'ın Ermişler Köyü'nde Mehmet Bağatemur, kızı Gülten'i okutmak için çırpınıyor. Köydeki 100 kız arasından yediye giden ilk çocuk Gülten, "Ben ..
Evren'e ayrıcalık yok Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in Muğla'da yaptıracağı özel okul için harç ve vergi ayrıcalığı isteği, Muğla Belediye Başkanı CHP'li Osman Gürün tarafından reddedildi..
4 bin ayakkabı Yeni Yüksektepe Derneği GEA Arama Kurtarma ekibi, Van'da '4 bin çocuğa 4 bin ayakkabı' kampanyasında 15 günde topladığı 4 bin ayakkabıyı dün dağıttı.
Kadınlara 'ortaçağ' cezaları Ka-Mer'den bilgiler R.G.'nin burnunun kesilmesi, 'töre' vahşetini Türkiye'nin yüzüne vurdu. Diyarbakır Kadın Merkezi'nin (Ka-Mer) bilgileri: Burun, parmak kesme,..
İlk işlem: Basit yaralama Diyarbakır'da R.G'nin burnunu kesenler, önce 'basit yaralama'dan salınmış, itiraz üzerine tutuklanmış. R.G.'nin babası, tahliye olan Ekrem Gezginci'nin kendilerini t..
Kent merkezinde başına beton düştü Yolda yürüyen Şeymal Kaynakçı'nın başına, beşinci kattaki bir balkondan beton parça düştü.
Alman yargısı: Türkiye düzeldi Almanya'da Münster Yüksek İdare Mahkemesi, bir Türk'ün iltica talebini, Türkiye'de insan haklarının düzeldiği gerekçesiyle reddetti. Mahkeme kararında...
'İltica ederken ölüm' davası İki yıl önce Britanya'ya iltica başvurusunda bulunan Elmas Özmiço'nun kan zehirlenmesi yüzünden ölümüne neden olmakla suçlanan liman göçmen dairesi yetkilileri ya..
Patlatamadan yakalandılar PKK'ya yönelik operasyonda İstanbul ve Antalya'da iki kişi gözaltına alınırken 7.5 kilogram plastik patlayıcı ele geçirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün operasyon..
En faydalı yemek! Aileyle birlikte yenilen yemekler sadece aile birliğinin sembolü değil. ABD'de geçen yıl 4 bin 746 çocukla yapılan bir araştırma, birlikte yenilen yemeklerin sigara...
Ponpon kızlar aşırı seksiymiş Teksas meclisi, cinsel açıdan müstehcen oldukları gerekçesiyle amigo kızların gösterilerini sınırlayan yasa tasarısını onayladı.
ABD'li çocukları Clinton zayıflatacak Fast food düşkünlüğü nedeniyle kalp krizi geçirdiğini söyleyen eski ABD Başkanı Bill Clinton, çocuklarda obezitenin önlenmesi için kampanya başlattı.
Striptiz sanatı KDV dışı Norveç'te striptiz, sanat sayılarak KDV dışı bırakıldı. Oslo'daki Diamond Go Go Bar, giriş ücretinden KDV alınmasına karşı Norveç devleti aleyhine dava açtı.
Onunki sahte gebelik Doktorlar, yedi aylık hamile olduğunu söyleyen 67 yaşındaki Sırp kadına kötü haber verdi: Hamile değilsin.
Acil bir süt seferi Britanyalı bir anne bebeğini emzirebilmek için 5 bin 600 kilometre yol kat etti. 32 yaşındaki Rosie Stamp, iş için gittiği ABD'de evde bıraktığı bir yaşındaki kızının hiçb..
Ajda'dan 'prestij' şov Ajda Pekkan, 10 Mayıs'ta Kanal D'de başlayacak 'Süper Star Ajda'yla hayranlarıyla buluşacak.
Ünlü kurye: Frank Sinatra İtalyan mafyasını anlatan 'Baba' filmindeki 'Johnny Fontane' karakteriyle özdeşleştirilen Frank Sinatra'nın, mafya bağlantıları, Anthony Summers ile Robbyn Swan'ın....
Gül: ABD ile gizli anlaşma yok Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İncirlik konusunda ABD'yle yapılmış hiçbir gizli anlaşma olmadığını söyledi. “Açık çek verilmedi” diyen Gül, üssün ku..
7 kiloluk hamburger ABD’de eski Başkan Clinton obeziteye savaş açarken, diğer yanda da restoranlar arasında iyice kızışan burger savaşlarında yeni ‘silahlar’ piyasaya sürülüyor. Pennsylvania ..
Bebeğini emzirmek için 6 bin km yol İngiliz televizyon yapımcısı Rosie Stamp, 1 yaşındaki bebeğini emzirmek için yaklaşık 6 bin km yol yaptı. 32 yaşındaki anne, ABD vatandaşlığını yeniletmek ..
10 yıl süren uykudan uyandı ABD’de, 1995 yılında bir binada çıkan yangına müdahale ederken beyin travması geçiren ve bilinci kapanan 44 yaşındaki itfaiyeci Donald Herbert, aradan 10 sene geçt..
TÜBİTAK’ta Başbakan’a ‘atama’ yetkisi TBMM’ye sevkedilmesinden bu yana ‘kadrolaşma ve siyasallaştırma’ eleştirilerine hedef olan tartışmalı TÜBİTAK yasa teklifi yasalaştı.
Şamdanlardan parça çaldılar Beylerbeyi Sarayı’nın 9 gümüş şamdanı, onarım için gönderildiği Dolmabahçe Sarayı gümüş atölyesinden 14 kol, 17 mumluk, 19 mumluk tabağı, 9 çiçek süslemesi ve 2 ha..
Erdoğan: Uzatmayalım Başbakan Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin arasındaki tartışmaya ‘Uzatmayalım’ diyerek son noktayı koydu.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8