5 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

5 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ODTÜ öğrencisine IEEE ödülü Ortadoğu Teknik Üniversitesi öğrencisi Ferhan Özkan, IEEE'nin prestijli Larry K. Wilson Ödülü'ne layık bulundu.
Rahim ağzı kanseri aşısı için izin Alman bilim adamları tarafından geliştirilen, rahim ağzı kanserine karşı koruyucu aşının satışı için İngiltere'den izin istenildi.
Kısırlıkla bağlantılı molekül bulundu Bilim adamlarından oluşan uluslararası bir ekip, farede bulunan bir kısırlık molekülünün, her yıl kısırlık tedavisi gören milyonlarca kadına doğurma şans..
'Turkcell'de çağrı muafiyeti talebi gelmedi' SPK Başkanı Cansızlar, Turkcell'de çağrı muafiyeti konusunda herhangi bir başvurunun olmadığını belirtti. Gima ve Endi'yi 132.5 milyon dolara satı..
BDDK'dan YKB için süre uyarısı BDDK Başkanı Bilgin, YKB'nin satışında sahiplik problemi ve grup borçlarının sağlıklı çözümü üzerinde hassasiyetle durduklarını belirterek, sürecin uzamasının t..
İngiltere'de oy verme işlemi sürüyor İngiltere'de genel seçimler için oy verme işlemi sürüyor. İlk sonuçların gece yarısından sonra alınması bekleniyor.
IMF: Reformlar sürdürülmeli Uluslararası Para Fonu (IMF) Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger, Türkiye'de reformların yararlarının görülmeye başlandığını söyledi. Krueger, Forum İstanbul 20..
Kanser aşısı için onay bekleniyor Alman bilim adamları tarafından geliştirilen, rahim ağzı kanserine karşı koruyucu aşının satışı için İngiltere'den izin istenildi. İngiliz İlaç ve Sağlık Ürü..
Krueger: Bu kadarını tahmin edemedik IMF Başkan Yardımcısı Anne Krueger, en iyimserlerin bile Türkiye’deki reformların bu kadar başarılı olacağını tahmin edemediğini belirterek, "Ancak aynı k..
Rum liderden Kıbrıs'ta birleşme koşulu Rum liderden Kıbrıs'ta birleşme koşulu
Hıdrellez kutlanıyor "Hıdrellez Şenlikleri" çerçevesinde Ahırkapı'da gerçekleştirilecek etkinlikler nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatıldı.
Adana'da 370 kg at eti ele geçirildi Adana'da, kaçak at kesimi yaptığı iddia edilen bir kişi ile bunları dükkanlarında satan 2 kasap gözaltına alındı. Operasyonlarda, yaklaşık 370 kilogram ke..
Polis otosuna tüfekli saldırı Osmaniye'de, iki grup arasında, borç nedeniyle çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine olay yerine giden polisleri taşıyan minibüsün, otomatik av tüfeğiyle a..
Çiçek: Erbakan için yapacak hiçbir şey yok Adalet Bakanı Cemil Çiçek, eski başbakan ve kapatılan RP'nin lideri Necmettin Erbakan'ın 9.5 trilyon liralık para cezası konusunda, siyasi iradenin ..
"Para silahlanmaya ayrılıyor" Forum İstanbul 2005'te açılış konuşmasını yapan Başbakan Erdoğan Dünya'da silahlanmaya 900 milyar $ ayrılırken yoksullukla ilgilenilmediğini vurguladı. Başbakan ..
"Flashdance"ın yıldızı bebek bekliyor "Flashdance" filmiyle yıldızı parlayan 41 yaşındaki aktris Jennifer Beals, bebek bekliyor. People dergisinin internet sitesinde yer alan habere göre, Bea..
CarrefourSA: Hemen pazarlığı başlattık CarrefourSa Genel Müdürü Luc De Noirmon, Migros'un Gima ile görüştüğü haberini aldığı zaman Gima'nın sahiplerini aradığını ve pazarlıklara şanslarının o..
'Özgürlük Kulesi'ne yeni tasarım New York'ta, 11 Eylül 2001 terörist saldırıları sonucu yerle bir olan İkiz Kuleler'in yerine inşa edilecek "Özgürlük Kulesi"nin tasarımının, bazı güvenlik end..
Trabzon'un gururu: Kızlar Manastırı Trabzon Belediyesi'nin bir ayda onarıp, temizlediği Kızlar Manastırı, turizme açıldı.
Danyal, karikatürde 45. yılını kutladı Karikatürist Nezih Danyal, sanatının 45'inci yılı nedeniyle karikatür çizmeye başladığı İzmit'te, 'Globanatolizeyşın' ve 'Kurabiye' isimli iki sergi açt..
'Enflasyonsuz büyüme gerekli' IMF Başkan Yardımcısı Krueger, büyüme hızının makul seviyelere inmesi gerektiğini belirterek, önceliğin enflasyonu artırmadan büyümeyi hızlandırmak olduğunu söyl..
ABD askerleri serbest ABD ordusunun yaptığı soruşturma neticesinde, ABD'nin kasım ayında Felluce'ye düzenlediği büyük saldırı sırasında bir camide silahsız üç direnişçiyi katleden Amerikan as..
İngiliz konsolosluğunda patlama New York'taki İngiliz konsolosluğunda patlama olduğu bildirildi. Polis, Manhattan'daki konsolosluğun önünde 2 patlama duyulduğunu bildirdi. Patlama sonrasında ..
Üçlü Danışma Kurulu toplandı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TİSK ve işçi sendikaları konfederasyonlarının oluşturduğu Üçlü Danışma Kurulu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başes..
Eczanelere ödeme bugün başladı Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, SSK olarak yaklaşık 17 bin serbest eczaneile yaptıkları sözleşme gereği bugün itibariyle ilaç reçetelerinin bedellerin..
IKEA İstanbul mağazası açıldı İsveç kökenli mobilya ve ev aksesuarları mağazası Ikea'nın İstanbul'daki mağazası, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in de katıldığı törenle açıldı. Ümraniye'deki mağa..
AB'ye beyaz et ihracatının önü açılıyor Türkiye'de 'hormonlu tavuk' tartışmalarıyla kriz içine giren beyaz et sektörü, AB'ye ihracata hazırlanıyor. AB Komisyonu adına görev yapan AB Veteriner..
2 saatte yıldırım nikah Altındağ Belediyesi, evlenmekte acele eden çiftler için yeni bir uygulama başlattı. Hemen evlenmek isteyen çiftler, Altındağ Belediyesi'nde tüm evrakı tamamlayarak 2 s..
Akçakoca gazı 2006'da satılacak Akçakoca açıklarında yapılan doğalgaz keşfinin ardından, bölgede ikinci sondaj kuyusunu delmeye başlayacak platform kurulmaya başlandı. Akçakoca gazının satışı..
BAT: Türkler açığımızı kapattı Sigara üreticilerinden British American Tobacco (BAT), Türkiye’de beklenenden çok sigara sattığını açıklayarak bunun, Kanada ve Japonya’daki zor koşulları telaf..
New York'ta 'Özgürlük Kulesi'ne yeni tasarım New York'ta, 11 Eylül 2001 terörist saldırıları sonucu yerle bir olan İkiz Kuleler'in yerine inşa edilecek "Özgürlük Kulesi"nin tasarımının, bazı ..
'Tarih ve Toplum'un dönüşü Yayın hayatına 1983'te başlayan ancak 2003'te kapanan Tarih ve Toplum Dergisi, yayın hayatına döndü. Meraklılarının aylık olarak görmeye alıştığı dergi, bundan böyl..
Bursa'da kültür sanat ödülleri Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Sanat Kurulu'nun düzenlediği 4. Kültür Sanat Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere Rektörlük Sanat Galerisi'nde ödüller..
Elektrikli otomobilin rekor denemesi İngiliz mühendisler tarafından tasarlanan elektrikli otomobil, bugün yapacağı hız denemesinde 483 km/saat sınırını aşmaya çalışacak.
Sinemanın en kötü anneleri Anneler Günü yaklaşırken bir internet sitesi, beyazperdede davranışlarıyla örnek olmayan, kötü kalpli ve huysuz anneleri seçti.
Serbest eczanelere reçete ödemesi başladı SSK, serbest eczanelerin ilaç faturalarının bedelini bugünden itibaren ödemeye başladı. Çalışma Bakanı Başesgioğlu, yaklaşık 18 milyon reçetenin mali..
Gül: Erdoğan ile Koçaryan görüşebilir Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan'ın bir araya gelebilece..
İki Türk bilim adamının ABD'deki başarısı Türk bilim adamları Prof. Dr. Aziz Sancar ve Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, Amerikan Ulusal Bilimler Akademisi üyeliğine seçildi.
İspanya'da Türk rüzgarı esecek İspanya'nın Cartagena kentinde temmuz ayında yapılacak ''La Mar de Musicas'' adlı müzik festivalinin düzenleyicileri, etkinliği Türkiye'ye ithaf etti. . Organiz..
Penguenler Ankara'da toplanıyor ''Penguen'' sembolüyle özdeşleşen açık kaynak kodlu yazılımcılar, Ankara'daki şenlikte buluşuyor. Linux Kullanıcıları Derneği'nin bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği..
RTÜK teklifi komisyondan geçti RTÜK üyelerinin TBMM'deki siyasi partigruplarının milletvekili sayısı esas alınarak Meclis Genel Kurulu'nca seçilmesini öngören teklif, Anayasa Komisyonu'nda ka..
Aslında bütün anneler melek değildir! Her ne kadar "bütün anneler melektir" denilse de beyazperdedeki bazı anneler bu tanıma kesinlikle uymuyor. Anneler Günü yaklaşırken internet sitesi "msn"..
Carrefoursa: Çağrıda bulunma konusunda bir karar yok Gima Gıda İhtiyaç Maddeleri T.A.Ş. hisselerinin Carrefoursa Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş'ye devir işleminin gerçekleşmesinin, çeş..
Devlerin gözü Karadeniz'de Akçakoca'da ikinci doğalgaz sondaj kuyusu da delinirken, BP, Madison Oil gibi dev şirketler petrol aramak için harekete geçti . Akçakoca açıklarında yapılan doğalga..
Şok diyetler saçları döküyor Saç dökülmesi mevsim geçişlerinde en sık rastlanan sağlık problemlerinin başında geliyor. Bu dönemde yapılan şok diyetler ve bu diyetlerin yol açtığı kansızlık sa..
Dolar 1,34 YTL'ye indi Fransa'da yapılacak AB referandumunda "evet" oylarının artması, yabancıların Türkiye ilgisi piyasada iyimserlik yarattı. Dövize gelen satışla dolar 1,34 YTL seviyelerin..
Kocaeli Üniversitesi'nde güvenlik artıyor Kocaeli Üniversitesi'nde, kız öğrencilere laf atılması sonucu çıkan ve 9 kişinin yaralandığı kavganın ardından yerleşkedeki güvenlik önlemlerinin art..
İngiltere'de seçimler başladı İngiltere'de 44 milyon seçmen, Avam Kamarası'nın 645 yeni üyesini, 34 bölgede il genel meclisi üyelerini ve 4 belediye başkanını belirlemek üzere sandık başına g..
'Çağrıda alınmış karar yok' Gima ve Endi'yi 132.5 milyon dolara satın alan Carrefoursa, çağrıda bulunma konusunda alınmış bir kararın olmadığını belirtti.
ABN Amro'dan tam destek Yatırım bankası ABN Amro, Türkiye'de büyümenin yüzde 5.5'in üzerinde kalacağını öngörürken, enflasyonun yüzde 8'in altına ineceğini tahmin etti. ABN'in tahminleri aras..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8