5 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

5 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Brancusi'nin soyut 'kuş'u rekora uçtu Constantin Brancusi'nin 'Bird in Space' adlı heykeli, New York'taki Christie's müzayede evinde düzenlenen açık artırmada 27 milyon 450 bin dolara satıldı..
Meclis'ten Gelir İdaresi'ne 2. onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından, TBMM'ye iade edilen Gelir İdaresi Başkanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun'un 28. maddesi, TBMM Gen..
'Nazi' İsrail askeri tutuklandı İsrail'de bir asker, Neo Nazi olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Yahudi devleti İsrail'de ilk kez bir kişi Neo Nazi olduğu suçlamasıyla tutuklanıyor.. Polis sözcü..
Gelir İdaresi Yasası geçti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından, başkan yardımcılarının atanmasının üçlü kararname ile öngörülmediği gerekçesiyle TBMM'ye iade edilen Gelir İdaresi Başk..
Bayanlarda şampiyon Beşiktaş Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde, 2004-2005 sezonunun şampiyonu, Fenerbahçe'yi play-off final serisinin 3. ve son maçında 74-56 yenen Beşiktaş oldu.
Parşömenin anavatanı Bergama Parşömenin icadıyla, Bergama tarihte, 200 bin ciltlik dev bir kütüphaneye sahip olmuş, çok sayıda bilgin ve düşünür yetiştirerek, medeniyetin yayılmasına büyük ka..
'Polis alımı' Anayasa Mahkemesi'ne gidiyor Cumhurbaşkanı Sezer, 10 bin polis alımını öngören Emniyet Teşkilatı Kanunu'nda değişiklik yapan kanunu onayladı. Ancak Sezer, yasa için Anayasa Mahk..
CHP: Töre cinayeti araştırılsın TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’na başvuran CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, komisyondan aile içi şiddet ve namus cinayetlerinin incelenmesini ve de..
Opportunity kuma çakıldı NASA'nın Mars'ta yaşam izi arayan ikiz robotlarından Opportunity, kuma saplandı.
Kuzu: Arınç'ın sözleri çarpıtıldı Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Meclis Başkanı Arınç'ın Anayasa Mahkemesi'nin kaldırabileceğine dair sözlerinin “parlamento'nun gücünü gö..
Sezer'den '10 bin polis alımı'na onay Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, daha önce Meclis'e iade ettiği 10 bin polis alımını öngören Emniyet Teşkilatı Kanunu'nda değişiklik yapan kanunu onayla..
İşkence skandalının başzanlısı England yeniden yargılaracak ABD askeri yargıcı, Irak'taki Ebu Garib Cezaevi'nde meydana gelen işkence ve kötü muamele skandalına karışan kadın asker Lynndie En..
Sezer Anayasa'ya gönderiyor Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, bir kez daha görüşülmesi için TBMM'ye gönderilen ve tekrar kabul edilen 5341 sayılı ''Siyasi Partiler Kanununda Değişiklik Yapılm..
Türk Telekom ihalesinde ön yeterlilik alanlar kimlerdi? Telekom ihalesine girmek için başvuran firmalardan Belgacom, Doğan Holding, Emirates Telecom, Çalık Enerji ve Dubai İslamic Bank ortak ..
Telecom Italia da 'Avea'dan çekilebiliriz' demişti Telecom Italia SpA ve Pirelli & C. SpA Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Marco Tronchetti Provera, Türk Telekom ihalesinde kazanabilecekleri g..
Telefonica Avea bilgisini açık bulmamış ve çekilmişti Türk Telekom'un yüzde 55'inin blok satışıyla özelleştirilmesi ihalesinden Belçika firması Belgaum'dan sonra İspanyol Telefonica da çekilm..
'Bir gemide iki kaptan olmaz' Türk Telekom ihalesinde teklif vermeye hazırlanan bir konsorsiyumda yer alan Emirates Telecommunications Corporation (ETISALAT) International Üst Yöneticisi Obai..
Bir zırhlıdan yükselen çığlık: Efendi Kaptan kurtar bizi! 'Efendi Kaptan Kurtar Bizi!'; Osmanlı İmparatorluğu'nun son 40 yılına damgasını vuran bir görgü tanığının yaşam hikayesi. Bu görgü ta..
Hayvanlara mikroçip evrimi bozar mı? Bilim insanları, hayvanların teknolojik yollarla 'üstünleştirilmesi'ni tartışıyor. Takılacak mikroçipler hayvanları daha üretken ve mutlu yapacak.
Suç örgütü davasında 4 kişi serbest Bağcılar'daki tehdit ve haraç isteme iddiasına ilişkin adliyeye sevk edilen 4 kişi serbest kaldı.. Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nce, Bağcılar'da bir part..
Türk şoför öldürüldü Irak'ın başkenti Bağdat yakınlarında silahlı saldırıya uğrayan bir Türk TIR şoförünün hayatını kaybettiği bildirildi. Şoförün akrabası Cahit Ördek'ten alınan bilgiye göre..
"Protokol için AB'den mektup bekliyoruz" Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa'daki içe kapanmışlık eğilimlerinin çok sakıncalı olduğunu belirterek, ''Bu, uzun vadeli Avrupa Birliği (AB) pers..
Bu gece Hızır'dan dileme gecesi Bahtlarının açılması için kızlar geceden gül dallarına kırmızı bezler bağlayıp, gül dibine yüzükler atacak, ev araba isteyenler bahçe köşelerine taşlardan topr..
Fitch bankaların notunu yükseltti Dünyanın önde gelen kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Finansbank ve Denizbank'ın kredi notunu yükseltti. Fitch'den yapılan açıklamaya göre, Finasbank ve D..
CarrefourSa: 1 numara oluyoruz CarrefourSa Genel Müdürü Luc De Noirmont, ''GİMA ile birlikte olunca biz yüzde 66 ciro artışına sahip oluyoruz ve o zaman da 1.5 milyar dolar ile piyasada bir n..
Avrupa sinemasından unutulmaz filmler Başkentli sinemaseverler mayıs ayı boyunca Avrupa sinemasının unutulmaz filmlerini izleme olanağı bulacak. Ankara Sinema Kültürü Derneği tarafından düzen..
Haçlı Seferleri'ne "Ridley Scott yorumu" 11 Eylül sonrası çekilen ve Müslümanları potansiyel terörist olarak gösteren Hollywood yapımlarının karşısında, şimdi Ridley Scott var. Efsane yönetme..
Derviş'in UNDP Başkanlığı onaylandı BM Genel Kurulu, CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş'in BM Kalkınma Programı (UNDP) başkanlığına getirilmesini oybirliğiyle onayladı. Derviş'in başkanlı..
'Süpürge' uçuş pozisyonu aldı Nivea ana sponsorluğunda düzenlenen 8. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başladı. Bu sene “AŞK” temasıyla yola çıkan festivalin slog..
'Özgürlük Kulesi'nin şekli değişiyor New York'ta, 11 Eylül 2001 terörist saldırıları sonucu yerle bir olan İkiz Kuleler'in yerine inşa edilecek “Özgürlük Kulesi”nin tasarımının, b..
300 bin Etiyopyalı çocuk aç BM, yardım gelmezse bu yıl 300 bin Etiyopyalı çocuğun açlıktan öleceğini bildirdi.
CarrefourSa yatırımları sürdürecek CarrefourSa Genel Müdürü Noirmont, Gima'nın alınması sonrasında 1.5 milyar dolar ciro büyüklüğüyle sektörde lider olduklarını belirterek, yatırımlarını sürd..
Irak'ta saldırılar: 26 ölü Irak'ın başkenti Bağdat yakınlarında bir Türk kamyon şoförünün silahlı saldırı ile öldürüldüğü belirtildi.
Arınç: Kapatmakla kaldırmak farklı Meclis Başkanı Bülent Arınç, Anayasa Mahkemesi'ni kapatmak değil kaldırmaktan söz ettiğini belirterek, “İkisi farklı şeyler” dedi.
Yarın hıdrellez Bahtlarının açılması için kızlar geceden gül dallarına kırmızı bezler bağlayıp, gül dibine yüzükler atacak, ev araba isteyenler bahçe köşelerine taşlardan topraktan küçük örne..
CHP: Aile içi şiddet-töre cinayeti araştırılsın TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’na başvuran CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, komisyondan aile içi şiddet ve namus cinayetlerinin inc..
Koç-Sabancı TT ortaklığını ayırdı Özelleştirme kapsamında yüzde 55'i blok satılacak Türk Telekom'a ortak teklif vermek üzere konsorsiyum oluşturan Koç ve Sabancı yollarını ayırdı. Koç Grubu, ..
'Arap sermayesi yağmaya hazır bulut gibi' Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Arap sermayesinin dünyada yağmaya hazır bekleyen bir bulut gibi olduğunu belirterek, ''İyi organize edebilirsek, Türkiye..
Koç-Sabancı Telekom ortaklığı bitti Koç Holding ve Sabancı Holding, Türk Telekom ihalesi için oluşturdukları konsorsiyumdaki ortaklığı sona erdirdi. Koç Holding A.Ş.'den İMKB'ye yapılan açıkl..
  CarrefourSA: Hemen pazarlığı başlattık   Sabancı Gima'yı satın aldı / ARŞİV Sabancı çağrı konusunda karar vermedi
Phonem'de program değişikliği M83'ün grup lideri Anthony Gonzales ağır bir enfeksiyon sonucu hastaneye kaldırıldı. Topluluk, grup lideri olmadan performans yapamayacağı için, bu akşam verecek..
SineTek Avrupa'da 'erotizm ve aşk' SineTek Avrupa bu ayki programında sinema tarihinin klasikleşmiş başyapıtlarına ve unutulmaz yönetmenlerin filmlerine yer veriyor. 3 dev yönetmenin 'erotizm..
Etoburken vejetaryen olan dinozor ABD'nin Utah eyaletinde bulunan dinozorun etoburluktan otoburluğa geçiş yapmak üzere bir evrim geçirmekte olduğu belirlendi.
Market savaşı ortaklığı böldü Özelleştirme kapsamında yüzde 557'i blok satılacak Türk Telekom'a ortak teklif vermek üzere konsorsiyum oluşturan Koç ve Sabancı yollarını ayırdı. Koç Grubu, kon..
Irak'ta saldırılar: 25 ölü Bağdat'ta Asker Alma Merkezi'ne düzenlenen saldırıda 15 kişi öldü. İkinci saldırının hedefi olan polis kontrol noktasında ise, 1 polis hayatını kaybetti.
"Zimmet değil bilgisayar hatası" Vatandaşların icra harcı olarak yatırdıkları paralardan yaklaşık 1 milyon YTL'yi zimmetine geçirdiği öne sürülen, Ankara Adalet Sarayı'nda 10. İcra Müdürü ola..
Deniz Gezmiş ve arkadaşları anıldı Ankara 78'liler Derneği, idam edilişlerinin yıldönümünde Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı andı.
Spurs farklı turladı NBA Batı Konferansı'nda konuk ettiği Denver Nuggets'ı 99-89 yenen San Antonio Spurs, 7 maçlık seride durumu 4-1 yaptı ve tur atladı. Fransız oyun kurucu Tony Parker'ın 21..
Kickbox şampiyonu Wilson İstanbul'da Ünlü aktör Don Wilson, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak Türkiye'ye geldi.THY'ye ait uçakla New York'tan İstanbul'a gelen ünlü aktörü, A..
» 1 2 3 4 5 6 7 8