4 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

4 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ciner, ATV ve Sabah’ı 433 milyon dolara TMSF’den aldı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Etibank'ın eski hakim ortağı Dinç Bilgin'e ait Medya Grubu'nun sahip olduğu bir kısım mal, hak ve ..
Telekom Üst Kurulu’nun başına Tayfun Acarer atandı Ömer Arasıl'ın görev süresinin 29 Mart 2005'te dolmasıyla boşalan Telekomünikasyon Kurulu Başkanlığı'na Tayfun Acarer getirildi.
Çaykur kâra geçince Hazine’nin izleme listesinden çıkarıldı Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çaykur), 2004 yılında gerçekleştirilen mamul ürün satışlarından uzun zamandan beri ilk defa, 24 tr..
‘Çin ve Uzakdoğu pazarına agresif gireceğiz’ Dış Ticaret Müsteşarı Tuncer Kayalar, Türkiye'nin giderek daha çok dış ticaret açığı verdiği Uzakdoğu ve Asya ülkelerine, bu yıl başlatılan yeni b..
Gıdadaki düşüş, petrol zamlarını dengeledi nisan ayı enflasyonu beklendiği gibi çıktı Nisan ayında bir önceki aya göre tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) yüzde 0,71, üretici fiyatları endeksi ..
‘Formula 1’in aksamaması için Büyükşehir ve valiliğin işlemleri hızlandırması şart’ İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye'yi dünyaya tanıtacak projelerden biri olarak kabul edilen Formula 1 i..
‘Türk bankalarının kârı artacak’ Uluslararası kredi derecelendirme (reyting) kuruluşu Fitch Ratings, sektördeki yeniden yapılandırma ve geçen yılki güçlü ekonomik büyümenin serbest sermaye or..
Telekom’un kasasındaki 2,4 milyar YTL Hazine’ye aktarılıyor Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Türk Telekom'un blok olarak satılmasından önce elindeki yüksek miktarda nakd..
‘Özelleştirmelerle 8 milyar dolar yabancı sermaye gelir’ Yabancı Sermaye Derneği (YASED) Başkanı Şaban Erdikler, bu yıl Türkiye’ye gelecek yabancı sermaye girişinin 8 milyar doları aşacağını ..
ABD sürpriz yapmadı, faizleri çeyrek puan artırdı ABD Merkez Bankası FED, beklentilere uygun şekilde dolar gösterge faizini çeyrek puanlık (yüzde 0,25) artırımla yüzde 3’e çıkardı.
GİMA'nın satışı Koç'la Sabancı'yı karşı karşıya getirdi Koç Holding’e bağlı Migros’un alması beklenen marketler zinciri Gima ve Endi’nin satışında sürpriz yaşandı. Marketleri, Sabancı’nın da ..
Atatürk Barajı’ndaki çevre felaketi 500 köylüye ek gelir kapısı oldu Şanlıurfa’da patlayan petrol hattı sebebiyle meydana gelen çevre kirliliğini 500 kişi temizliyor.
Sağlık karnesi sayısı Türkiye nüfusundan fazla çıktı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve yeşil kart sağlık karnesi taşıyan nüfusu araştırdı.
Çok geziyor diye 15’indeki gelinin burnunu kestiler Diyarbakır’da 12 yaşında kendisine tecavüz eden kişiyle imam nikahı kıyılan 15 yaşındaki R.G.’nin dışarıda çok gezdiği için kayınpederi ve ..
Fahri müfettişin yazdığı trafik cezası yargıdan döndü Albey Konfeksiyon AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Uğurlu, İzmir’de bir fahri trafik müfettişinin kestiği para cezasını mahkeme kanalıyla ..
Öğrencilere uyuşturucu satan çete çökertildi Çankaya'da bazı liselerin önlerinde öğrencilere uyuşturucu madde satan 9 kişilik çete ortaya çıkarıldı.
10 bin öğretmenin sınav sonucu hatalı gönderildi Milli Eğitim Bakanlığı’nın müdür yardımcılığı sınavında 10 bin öğretmene yanlış yazılmış sonuç kağıdı gönderildi. 67 bin öğretmenin girdiği sı..
AKP’li başkana zorla şantaj kaseti çekmişler İstanbul Ümraniye Çekmeköy Belde Belediyesi’nin AKP’li Belediye Başkanı avukat Sıddık Eraslan’ı kaçırarak zorla bir kadınla çekilen görüntülerini ..
Yargıtay’da silahlı kaza Yargıtay'da dün meydana gelen silahlı kaza sonucunda bir kişi ayağından yaralandı. Dün mesai bitimine doğru Yargıtay'a gelen Feyzullah Gülen isimli bir şahıs, silahın..
‘Teröristi kınamayandan demokratik açılım beklenmez’ Eski DEP milletvekili Orhan Doğan'ın gazetemiz yazarlarından Nuriye Akman'a yaptığı açıklamalar tepkilere yol açtı.
Yolsuzluk davasında Eruygur’a takipsizlik kararı Genelkurmay Askerî Savcılığı, Özel Kuvvetler Komutanlığı kışla binası inşaatı yolsuzluk davasında, hakkında soruşturma başlatılan Jandarma Gen..
JİTEM’ciyiz diyerek DEHAP’lı başkandan haraç istediler Kendilerini JİTEM’ci olarak tanıtan bir grup, DEHAP Bağcılar İlçe Başkanı Lezgin Bingöl’den bölücü terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklı..
Bakan Çelik, YÖK Genel Kurulu’na katılacak Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, YÖK Genel Kurulu'na katılarak ÖSS ve yükseköğretimle ilgili sorunları dile getirecek. Çelik, önümüzdeki cuma günü..
Fakir ailelere devletten yarım ton kömür yardımı İl ve ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından belirlenerek valiliklere bildirilecek fakir ailelere, müracaat etmeleri halind..
[Haber İnceleme - Haşim Söylemez - Beyrut] Tehcir sırasında saldırılara karşı bizi Türk askerleri korudu 1915 yılında Osmanlı topraklarında yaşanan acı olaylar sonucu Anadolu’dan Lübnan’a göç..
Türkiye, basın özgürlüğü sıralamasında sınıfta kaldı Bu yıl 15’incisi kutlanan Dünya Basın Özgürlüğü gününde iki uluslararası meslek kuruluşunun yayınladığı çalışmalar çarpıcı sonuçlar orta..
Kenya devlet başkanının eşi habere kızdı, gazeteci dövdü Kenya Devlet Başkanı Mwai Kibaki’nin eşi Lucy Kibaki, Dünya Basın Özgürlüğü gününde korumalarıyla birlikte ülkenin en büyük gazetesi T..
Ormanı tahrip eden izinsiz villakente bakanlık el koydu İstanbul’da ilk villakentlerden birini inşa ederek orman içi yapılaşmanın sembolü haline gelen Acarkent’in sahibi İsmet Acar’ın 833 vil..
Madendeki grizu faciası yargıya taşındı Kütahya’nın Gediz ilçesinde 18 madencinin ölümüne yol açan grizu patlamasının üzerindeki sis perdesi aralandı.
80 içişleri bakanı, güvenlik zirvesini İstanbul’da yapacak 15 ve 20 Kasım 2003 tarihlerinde dört ayrı intihar eylemine sahne olan İstanbul, 80 ülkenin içişleri bakanlarına Demokrasi ve Kürese..
Kadın Koordinasyon Merkezi’nin bu seneki kermesi kimsesiz çocuklar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir kuruluş olan Kadın Koordinasyon Merkezi (KKM)’nde üretilen ürünlerin satıl..
Şiddet, şiddete sebep oluyor Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nca yapılan araştırma, çocukluğunda ya da evliliğinde şiddet gören kadınların yarısının çocuklarına da şid..
[SİNEMA ELEŞTİRİSİ] Haçlı Seferleri’nin ‘faziletleri’!.. Ridley Scott’un Gladyatör’den sonra en çok ses getirecek yapımı " Cennet’in Krallığı / Kingdom of Heaven", bu cuma saat farkı nedeniyl..
ITI-UNESCO’ya başkan çıkmadı Birleşmiş Milletler Sahne Sanatları Örgütü (ITI-UNESCO) Türkiye Merkezi’nin genel kurul toplantısı 1 Mayıs Pazar günü Yıldız Sarayı’nda yapıldı.
Çocukların yönetmeni öldü İstanbul Şehir Tiyatroları’nın Çocuk Eğitim Birimi sorumlusu, oyun yazarı ve yönetmen Neşe Erçetin Atakan (51), vefat etti.
"Danton’un Ölümü, kaba kuvvete isyan" HÜSEYİN SORGUN İstanbul Şehir Tiyatrosu, Theater an der Ruhr’un kurucusu ve sanat yönetmeni Roberto Ciulli’nin yönettiği, Alman yazar George Büchner’in ..
Haçlı Seferleri’nin ‘faziletleri’!.. NİHAL B. KARACARidley Scott’un Gladyatör’den sonra en çok ses getirecek yapımı " Cennet’in Krallığı / Kingdom of Heaven", bu cuma saat farkı nedeniyle Ame..
İstikrarı bozmak isteyen havasını alır Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Partili bakan ve milletvekillerini Meclis çalışmalarına katılım konusunda uyardı ve parti yetkili organlarıyla istişare etme..
Baykal: Yaşanan tartışmanın Türkiye’ye faydası yok CHP lideri Deniz Baykal, Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin ile Meclis Başkanı Bülent Arınç arasındaki tartışmanın Türkiye’ye yararı ol..
Meclis’in kapatma yetkisi var; ama bunu yapamaz Meclis’in kapatma yetkisi var; ama bunu yapamaz
Bumin’e destek veren YÖK Başkanı, Bülent Arınç’ı ‘taraf tutmak’la suçladı Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin ile TBMM Başkanı Bülent Arınç arasında yaşanan tartışmaya YÖK Başkanı Erdoğan..
Adalet Bakanı Çiçek’ten ‘tartışmayı bitirin’ çağrısı Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Anayasa Mahkemesi ile Meclis arasındaki tartışmayı artık noktalamak gerektiğini söyledi.
‘Yeniden yargılamada kompleks gereksiz’ TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Dülger, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin teröristbaşı Abdullah Öcalan için ‘yeniden yargılama’ talebinde bulu..
Atay Aktuğ: Cem papila düdüğünü bıraksın Trabzonspor'da Fenerbahçe maçında yaşananların yankısı devam ediyor. Trabzonspor Başkanı Atay Aktuğ, Fenerbahçe maçının hakemi Cem Papila'nın hakemliğ..
Atay Aktuğ’a saygım var, cevap veremem Geçen sezon İnönü Stadı’nda oynanan Beşiktaş-Samsunspor maçında, Siyah-Beyazlı takıma gösterdiği 5 kırmızı kartla, futbol gündemine yerleşen hakem Cem P..
Fener'de fırtına öncesi sessizlik Başkan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi’nde kaleme aldığı yazısında cezalarla ilgili olarak 31 Mayıs’ta konuşacağını ifade etti. Denizlispor Başkanı Zafer K..
Özhan Canaydın: İki tarafı sükunete çağırıyorum 11 Mayıs Çarşamba günü Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak Türkiye Kupası finali öncesi Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın ile Fenerb..
San Antonio Spurs sona yakın Dallas Mavericks öne geçti NBA’de play-off birinci tur serisine dün sabaha karşı yapılan üç maçla devam edildi. Batı Konferansı’nın iddialı takımı San Antonio Spu..
Kickboks’un reytingi reality şovları zorluyor Son günlerde televizyonlardan yayınlanan profesyonel kickboks müsabakaları önemli bir reyting alıyor. Uzmanlar, bu ilgiyi, Türk insanının mücadel..
Belgesi yok ama milli takım hocası Kayak Federasyonu’ndaki skandallar bitmek bilmiyor. Sahte Balkan şampipoyasına katılma, malzeme alımlarındaki usulsüzlüklerden sonra şimdi de belgesi olmadı..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9