4 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

4 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Muhafazakárlar esprilerini sevmedi First Lady Laura Bush’un, Beyaz Saray muhabirleri derneğinin yemeğinde, ‘ihmal edilen eş’ esprisinin yanı sıra, başka açık saçık espriler yaptığı da ortaya ..
Gazete bastı, tokat attı Dünya Basın Özgürlüğü Günü, gazetecilik tarihine geçecek bir baskına sahne oldu. Kenya’nın first lady’si Lucy Muthoni Kibaki, kendisi aleyhine yayın yaptıkları gerekç..
Yunan komedyası İzmir’den çimento yükleyip Portekiz’e gitmekte olan Norveç bandıralı ‘Banner’ adlı yük gemisinin yanlış alarm vermesi üzerine Yunanlı balıkadamlar ve komandolar gemiyi ‘korsan..
ABD’nin ilk kadın başkanı olmak istiyor ABD başkanlık yarışı için sürpriz bir kadın aday daha çıktı. Hillary Clinton’ın 2008’de Demokrat Parti’den aday olabileceğine dair spekülasyonlar sürer..
Müşerref’in emriyle tecavüz soruşturması Pakistan’da bir kadın 37 gün boyunca toplu tecavüze maruz kaldı. Kendisini kurtarmaya gelen iki polis de ayrıca tecavüz etti. Derdini kimselere dinlet..
New York’ta Türk polisine liderlik eğitimi ABD’de Young Guru Akademisi’nin kurucusu Sinan Yaman bu ülkede lisansüstü eğitim yapan 15 Türk polisine liderlik semineri verdi. Sinan Yaman, 2020 y..
Geçerken uğradı Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İsrail’e 1.5 gün, Filistin’e 3 saat ayırması, Filistinlileri kırdı. Filistin Başbakanı Ahmed Kurey bu kırgınlığı, ‘Sayın Erdoğan’ın bu ziyaretinde a..
Yüzde 51 anketi Dünyanın önde gelen bağımsız mali denetleme ve danışma örgütü olan Grant Thornton tarafından Almanya’daki işadamları arasında Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliği hakkında anket..
Celp savaşı Rum Yönetimi, 1974 öncesi Rumlara ait mülkler üzerinde yaşayan Türkleri yargılamaya başladı. Rum vatandaşlığına geçen Türklere, mahkeme celbi yollanıyor. Rumlar, Türkleri interpol..
Chirac 'evet' için halka seslendi Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac 29 Mayıs'taki Avarupa Birliği Anayasası ile ilgili referandum tarihinin yaklaşmasıyla “evet” kampanyasına hız..
Schröder'den tarihi ziyaret Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, iki günlük çalışma ziyareti için Ankara'ya geldi. Schröder, Türkiye'nin AB üyeliği konusunda “17 Aralık'ta alınan karar b..
TÜBİTAK'ta 6 madde kabul edildi TÜBİTAK'ın yeniden yapılandırılmasına ilişkin yasa teklifinin 6 maddesi kabul edildi. CHP'nin karşı çıktığı yasa teklifinin görüşmeleri sırasında zaman zaman s..
Milletvekiline hakaretten 10 ay hapis talebi Kuruçeşme Kazıklıyol’da bir hafta önce AKP İstanbul Milletvekili Gülseren Topuz’un otomobiline arkadan çarparak hakaret ettiği iddia edilen Arzu S..
Çok geziyor diye burnunu kestiler Diyarbakır’da üç yıl önce 12 yaşındayken tecavüze uğrayıp hamile kalan R.G., tecavüzcüsü Sabahattin Gezginci’yle (26) imam nikáhıyla evlendirildi.
AB’ye tam üyelik Türkiye’nin elinde Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Avrupa Birliği’ne tam üyeliğinin başkalarının değil Türkiye’nin elinde olduğunu söyledi.
Ceza sistemine rötuş basın maddeleri aynen Basına getirilen cezaları azaltma, bazı suçların cezasız kalmasını önlemek amacıyla yola çıkan AKP iktidarı, henüz yürürlüğe girmemiş olan Türk Ceza..
Lisedeki faciayı yağmur önledi Lisenin kalorifer dairesindeki kazanı bomba gibi patladı. Bahçedeki kalorifer dairesinin yanında yapılacak 19 Mayıs provaları yağmur nedeniyle ertelendiği için ..
Chat yapmak boşanma gerekçesi İşyerinde çalışanların birbirlerine cinsel içerikli elektronik mesaj göndermelerini tazminatsız işten atılma gerekçesi sayan Yargıtay, karşı cinsle chat yapan çi..
Emniyet’ten özel sektöre beyin göçü Ağırlaşan çalışma şartlarına karşın ekonomik sıkıntıları çözemeyen üst düzey polisler birer birer teşkilattan ayrılıyor. Özellikle yurtdışı tecrübesi olan,..
Anayasa Mahkemesi’ne ‘yeni model’ çalışması Anayasa Mahkemesi’nde ‘yapısal değişikliğin şart olduğu’ görüşünü paylaşan AKP, Yüksek Mahkeme’ye AİHM modeli getiren Anayasa paketini inceliyor. B..
Sefir Bey dikkat sizi de tutuklar Büyükelçisi Walter Gyger konuşurken dikkatimizi çekiyor. Çünkü ‘Alleged genocide’ yani, ‘sözde soykırım’ diyor. ‘Sayın Büyükelçi, aman dikkat edin sizin savc..
Vekil bürokrata Çankaya yasağı Cumhurbaşkanı Sezer, onaylamadığı halde hükümet tarafından görevde tutulan vekil bürokratların Köşk’teki törenlere gelmelerine yasak koydu. Sezer, geçen cuma gü..
Havaalanında başlarına gelmedik kalmayan aile mahkemeye gidiyor Brüksel'e giderken bir gece havaalanında konaklamak zorunda kalan aile, yaşadıklarını mahkemeye taşıyor.
Kocaeli Üniversitesi’nin ‘Bahar Geldi’ şenliğinde kortejin başını at çekti Kocaeli Üniversitesi’nin (KOÜ) ‘Bahar Geldi’ adını verdiği şenlik yürüyüşü, renkli görüntülere sahne oldu. ‘Ekmek Te..
Zeytinbağı Belediyesi, Yunanlı kardeş şehri ile ilişkilerini askıya aldı Mudanya'nın Zeytinbağı beldesi, 4 yıldır kardeş şehir olduğu Yunanistan'ın Nea Triglia (Yeni Tirilye) Belediyesi ile..
Dalgın memur, emekli işçiyi 'eşekli işçi' yaptı Birçok insan kimlik kartına yazılan yanlış isim ya da tarihle mağdur olurken, emekli kartına "eşekli işçi" yazılan Hüseyin Pekel (53), arkadaşl..
Yeşilırmak’ın 10 bin olan öğrenci kapasitesi 16 binlere çıkacak Bursa'da başarıları ile ön plana çıkan ve son dönemde yaptığı yatırımlarla dikkati çeken Yeşilırmak Dersanesi, 10 bin olan öğre..
Devlet 20 yılda yaşlanacağımızı düşünerek tedbir almaya başladı Devlet Bakanı Güldal Akşit, Türkiye nüfusunun giderek yaşlandığına dikkat çekerek "Türkiye, yaşlılık olgusunu ciddi olarak günd..
İstanbul’da her on çocuktan biri astım hastası İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Nermin Güler, İstanbul’da yaşayan her on çocuktan birinin astım hastası ..
Şişli Etfal’de çocuklar için iki yeni servis açıldı McDonald’s Çocuk Vakfı’nca Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde inşa ve tefriş edilen "Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi’’,..
Duygu Derneği hanımları sergi açtı Ev hanımlarının bir araya gelerek kurduğu Duygu Eğitim ve Kültür Derneği, ahşap boyama, boncuk ve dikiş-nakış kursu öğrencileri sergi açtı.
Eyüp’te step saati yeniden başladı Eyüp Belediyesi, ilkini geçen yıl gerçekleştirdiği "7’den 70’e sporla yaşam" programını yeniden başlattı.
Arınç Bahçelievler’de çocuklarla buluştu TBMM Başkanı Bülent Arınç, TBMM’nin 85. kuruluş yıldönümünde Bahçelievler Belediyesi’nin düzenlediği ‘85 çocuk 85 dilek’ projesi kapsamında ‘Ben beled..
İstanbul'da Kutlu Doğum Haftası coşkusu bitmedi İstanbul İl Müftülüğü’nün düzenlediği Kutlu Doğum Gecesi’nde Boşnak, Sırp ve Hırvat öğrenciler hep birlikte ilahiler okudu.
Başıboş köpekler yüzünden halk sokağa çıkamaz oldu Kırklareli il merkezinde, sürü halinde dolaşan başıboş köpekler, vatandaşların korkulu rüyası haline geldi.
Bursa’da işsizliği azaltmak için yerli üretimi teşvik kampanyası başlatıldı Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü ile sanayici ve esnaf kuruluşları tarafından başlatılan "Yerli Üret Yerli Tüket Kamp..
Görüntü kirliliği yapan tabelalar sökülüyor Kocaeli’nin Derince ilçesinin en işlek caddelerinden olan Denizciler Caddesi’nde tabelalar şehir planlamasına uygun hale getiriliyor.
Gönen ve Sarıköy’deki PTT hizmetleri kolaylaştı Balıkesir’in Gönen ilçe merkezi ile Sarıköy beldesindeki PTT binalarında yapılan yeniliklerle daha hızlı ve kolay hizmet verilmeye başlandı.
Edirne esnafı Yunanlı turistlerden memnun Paskalya tatilini fırsat bilen çok sayıda Yunanlı turist, Edirne'nin Pazarkule Sınır Kapısı'ndan, alışveriş amacıyla Türkiye'ye geldi.
Altın hırsızlarının telefon aldatmacası hapisle son buldu Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde bir kuyumcu dükkanından yaklaşık 10 bin YTL (10 milyar lira) değerindeki altınları alarak kaçan 4 kişi..
‘Bursaspor son maça kadar zorlu yarışı bırakmayacak’ Bursaspor’un gözde futbolcuları Ünsal, Serkan, İlyas ve kaleci Serdar, Süper Lig yolundaki ümitlerinin henüz bitmediğini belirterek, "Yarı..
Kocaelispor, Süper Lig ümidini rakiplerinin yenilmesine bağladı İkinci Lig A Kategorisi’nde mücadele eden ve Süper Lig’e çıkması matematiksel olarak devam eden Kocaelispor’un yöneticisi Adn..
‘Soykırım iddialarını tarihçiler incelesin’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi davetlisi olarak dün akşam Ankara’ya gelen Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Ermeni meselesi ve Avrupa Bir..
Tarihî ve insanî mecburiyetten gittim Başbakan Tayyip Erdoğan, İsrail ve Filistin ziyaretini ‘ABD Başkanı George Bush ile randevu planlaması için atılmış adım’ şeklinde değerlendirenlere part..
Yunanitan ile Balkan forumu ayrılığına son Türkiye ile Yunanistan, Balkan bölgesel forum toplantılarındaki ayrılığa son veriyor. Türkiye, 20-21 Mayıs 2005’te Bulgaristan'ın Varna kentinde düz..
Başbakanlık’ın kırmızı hattı yokmuş Başbakan Tayyip Erdoğan'ın İsrail ziyaretinde Ankara'yla Tel-Aviv arasında iletişim için bir kırmızı hat kurulması fikri, hangi ülkelerle aramızda kırmızı ..
Kennedy: Tekliflerinizi birleştirin Sözde Ermeni soykırımı iddiaları konusunda Başbakan Erdoğan ile Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan'ın 16-17 Mayıs tarihlerinde Avrupa Konseyi toplant..
‘Berlusconi, Amerika’yı eleştiren istihbaratçı raporunu değiştirdi’ İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin, Irak’ta ölen istihbarat çalışanına ilişkin hazırlanan raporu, Washington-Roma ilişk..
[Haber İnceleme] Seçim kilidini Müslümanlar açacak İngiliz halkı erken genel seçim için yarın sandık başına gidiyor. Tony Blair liderliğindeki İşçi Partisi üçüncü kez iktidar olmak için halkı..
‘Bürokratik engeller yolsuzluğa kapı aralıyor’ Adalet Bakanı ve hükümet sözcüsü Cemil Çiçek, bürokratik engellerle yolsuzluk arasında doğru bir bağlantı olduğunu söyledi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9