4 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

4 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Cem Papila: Vicdanım rahat Fenerbahçe-Trabzon maçında çaldığı düdüklerle eleştiri alan Cem Papila, tepkilere yanıt verdi. Tecrübeli hakem, "Verdiğim kararların sonuna kadar arkasında..
Kupa finaline 8 bin polis Fenerbahçe-Galatasaray Türkiye Kupası finalinin güvenlik kurulu toplantısı yapıldı. Vali Muammer Güler, "Bu maç Futbol Federasyonu tarafından UEFA'ya, 25 Ma..
Zayıf talep fren yaptırıyor Nisanda Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) binde 71, Üretici Fiyatları Endeksi (ÜFE) yüzde 1.21 arttı. Yıllık TÜFE yüzde 8.18, ÜFE yüzde 10.17. Uzman yorumu: &q..
FT: Gerçek sınav özelleştirmeler Türkiye'de yabancı sermaye konusunda bürokratik engellerin önemli ölçüde azalttıldığı, ancak başka engellerin sürdüğü belirtildi. Financial Times gazetesi, ya..
Yabancıya TV kararsızlığı Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in veto ettiği Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun varlıklarının satışıyla ilgili esasları düze..
Eczaneye 330 milyon YTL SSK'lıların serbest eczanelerden aldığı ilaçların bedellerinin SSK tarafından ödenmediği iddialarını yanıtlayan Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, 5 Mayıs'ta eczaneler..
'SSK işveren primi indirilsin' Türkiye İşveren Sendikası Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik, Türkiye'nin önündeki en önemli sorunun adil bir yönetim ortamının ya..
Sabah ve atv Turgay Ciner'e TMSF, Dinç Bilgin'in borçlarına karşılık el koyduğu Sabah gazetesi ve atv'yi, Turgay Ciner'e sattı. Ciner, 10 yıl içinde, altı aylık taksitler halinde toplam 433 m..
Fitch: Banka kârları artacak Uluslararası kredi derecelendirme (reyting) kuruluşu Fitch Ratings, sektördeki yeniden yapılandırma ve geçen yılki güçlü ekonomik büyümenin serbest sermaye oranın..
Devler Gima için kapıştı Gima ve Endi için Migros'la görüşen Özyeğin, çoğunluk hisselerini CarrefourSa'ya 120.36 milyon dolara sattı. Koç Holding'in açıklamasında Özyeğin eleştirildi: &qu..
Özel sektör e-ihaleyi sevdi Yüksek maliyet ve soygun sisteminin adresi olarak görülen ihaleler, Türkiye'nin en önemli sorunları arasında yer alıyor. Sorunun çözümü ise 'şeffaf ihale sistemi' ..
TAV 8 Mayıs'ta Mısır'da temel atacak Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ni yapan ve işleten Tepe, Akfen, Vie Ortak Girişimi TAV, Mısır'ın başkenti Kahire'nin TB3 Terminal Projesi'nin tem..
Burgaz'dan 3 aylık satış başarısı Burgaz Alkollü İçkiler Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Oral Doğu, Türkiye'de toplam rakı tüketiminin 70 milyon litre civarında olduğunu belirterek..
İstanbul MSN'ye önemli görev Web servisleri ve dijital pazarlama çözümleri alanında faaliyet gösteren MSN, İstanbul'u Ortadoğu ve Afrika ülkelerini kapsayan bölgenin (MEA) merkezi olarak beli..
Fakir aileye kömür Devlet, yoksul ailelere Nisan - Aralık 2005 döneminde asgari 500 kg ücretsiz kömür dağıtıyor. Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre il ve ilçe sosyal yardımlaşma ve...
FED'in beklenen faiz artırımı ABD Merkez Bankası FED, beklentilere uygun şekilde dolar gösterge faizini çeyrek puanlık (yüzde 0.25) artırımla yüzde 3'e çıkardı. Böylece 2004'ün Haziran ayına ..
AÇEV ve World anneleri eğitiyor Türkiye'de sıfır-altı yaş arası çocukların yüzde 90'ı anneleri tarafından, yüzde 10'u aile yakınları ya da kreş gibi eğitim kurumlarında yetiştiriliyor.
'En iyi' Mindshare Mindshare, Advertising Age dergisi tarafından 2003 yılında olduğu gibi 2004'te de 'Yılın en iyi medya ajansı' unvanıyla ödüllendirildi.
'Türkiye'deki girişimciler gözünü Asya'ya çevirsin' Asya Kalkınma Bankası (AKB) Başkanı Haruhiko Kuroda, Türkiye'nin çok kısa sürede dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri haline geld..
Babacan: Gelişmekte olan ülkelerin başarı öyküsüyüz Devlet Bakanı Ali Babacan, Türkiye'nin ekonomik kriz sonrası gerçekleştirdiği hızlı iyileşmenin pek çok kişiyi şaşırttığını belirterek, &am..
Yaratıcı fikirler ödüllendirildi Türkiye'deki ilk 'Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışması' dün sonuçlandı. Dünya Bankası tarafından düzenlenen yarışmaya katılan 765 projeden finale kalan 35'in..
Krueger, bugün TÜSİAD'da Uluslararası Para Fonu (IMF) Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger, bugün İstanbul'da Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) üyeleriyle bir araya gelecek.
'Bize daha çok güveniyorlar' Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, yabancı yatırımcıların Türkiye'ye olan güveninin giderek arttığını söyledi. OECD Bakanlar Konseyi toplantısına girmeden önce sorular..
600 işadamı ile Türkiye'de Almanya Başbakanı Schröder, 'Türk-Alman Ekonomi Forumu' için 600 Alman işadamıyla Türkiye'ye geldi. Schröder, "Türkiye'de AB reformlarının süreceğinden kuş..
Berlusconi rapora 'rötuş yaptı' Irak'ta 4 Mart'ta rehin düşmüş kadın gazeteci Giuliana Sgrena'yı kurtardıktan sonra Bağdat'a geri dönerken bir kontrol noktasında ABD askerleri tarafından öldü..
Kaosla 'iş' yapanlar Irak'ta Amerikan işgalinin tetiklediği şiddet yabancıların korunmasını üstlenen güvenlik şirketlerini palazlandırırken, artan direnişle başedemeyen Amerikan ordusu iki uç..
Büyükbabalar pişman Almanya'da 1988'den beri tam 14 banka soyarak korku salan 'Büyükbaba Çetesi' dün ilk duruşmasına çıktı. 74 yaşındaki Rudolf Richter, 73 yaşındaki Wilfried Ackermann ve 64 ..
Sofya ile ikinci kapı açılacak Türkiye'yi ziyaret eden Bulgaristan Cumhurbaşkanı Georgi Parvanov'un önerisiyle bugüne kadar Balkanlar'da Türkiye-Bulgaristan-Romanya ve Bulgaristan-Romanya-Yun..
ABD'den Kıbrıs ve Erivan mesajı Türk-Amerikan ilişkilerinin normalleşmesi için iki ülke dışişleri yetkililerinin başlattıkları karşılıklı ziyaretler sürüyor. Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ali..
England suçu itiraf etti Ebu Garib Cezaevi'ndeki işkence skandalının kadın aktörü Amerikalı er Lynndie England suçunu itiraf etti. İşkence fotoğraflarında boynuna tasma takılmış esirle poz ve..
Asya'da panda diplomasisi Tayvan'a askeri müdahaleye yeşil ışık yakan yasayı kabul etmesiyle yükselen tansiyonu düşürmek isteyen Çin yönetimi, bu ülkeye iyi niyet göstergesi olarak iki panda ..
Pijamalı hemşireler Sağlık sisteminde ciddi sıkıntıların yaşandığı Güney Afrika Cumhuriyeti'nde hemşireler, yeterli üniforma ödeneği verilmesi için pijamalarla çalışmaya başladı.
Afganistan'a İslami kanal Taliban'ın devrildiği 2001'den beri özel televizyon ve gazetelerin ortaya çıktığı Afganistan'da radikal İslamcı ulema da bir İslami televizyon kuruyor.
'Araçta yemek de tehlikeli' Almanya'da bir grup milletvekili sürücülerin sigara içmesini yasaklamak için yasa önerisi sunacak. İktidardaki Sosyal Demokrat Parti'den Peter Danckert ve...
Kuveyt'te erkeğin fendi Seçme ve seçilme hakları için mücadele eden Kuveytli kadınlar, erkek milletvekillerinin 'ayak oyunları' yüzünden yerel seçim yarışında safdışı bırakıldı.
İran'da bir kadın aday daha çıktı İran'da 17 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı seçimrinde kadınların aday olup olamayacağı belirsizliğini korurken, kadın aday sayısı ikiye çıktı.
First Lady gazete basınca... 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nde, Kenya basının 'hali pürmelali' şaşırtıcı bir olayla ortaya serildi. Devlet Başkanı Mwai Kibaki'nin eşi Lucy Kibaki, kapı k..
TCK değisikliği Meclis'te Yürürlüğü 1 Haziran'a artelenen yeni Türk Ceza Kanunu (TCK), Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) ve Ceza İnfaz Kanunu'nda (CİK) önemli değişiklikler içeren paket Meclis'e s..
'Sansürü kaldırın' Basın kuruluşları, kısıtlamalar içeren yeni TCK'nın düzeltilmesi çağrısında bulundu. Dün kutlanan, 'Dünya Basın Özgürlüğü Günü' nedeniyle aralarında Türkiye Gazeteciler Cem..
Erdoğan taraf değil TBMM Başkanı Arınç'ın, "Meclis, Anayasa Mahkemesi'ni kapatabilir" sözlerine Başbakan Erdoğan'dan destek gelmedi. Erdoğan, "Ülke gündeminde polem..
Mahkeme suskun Bumin izinde Türban çıkışıyla tartışma başlatan Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin izne çıkarken, mahkeme adına Meclis Başkanı Bülent Arınç'a kurumsal bir tepki verilmesin..
'Yeni üniversite sorunları büyütür' YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, son günlerde yeniden gündeme gelen yeni üniversitelerin kurulması isteklerine karşı çıktı. Dün, Rektörler Komitesi top..
'Torba' değil 'poşetli' Bodrum'da Mavi Bayrak sahibi Torba Koyu sahilleri çöplüğe dönüştü. Yük gemileriyle bazı balık çiftliklerinden atılan çöpler, sabah sahile inenleri şoke etti. Turistler..
'Köprüçay yaşam kaynağı' Köprülü Kanyon'da üç yıl araştırma yapan Prof. Barbaros Çetin, "Köprüçay'dan su alınırsa, bu bölgeye özgü 10 bitki türü yok olur, ekolojik denge bozulur ve t..
Sakıp Sabancı bilim ödülü Merhum işadamı Sakıp Sabancı adına, önümüzdeki yıldan itibaren 'Uluslararası Araştırma Ödülü' verilecek. İlk ödülün konusu, 'Türkiye'nin yeni jeopolitik ortamı: Poli..
Piyasadaki balın üçte biri sahte ya da hileli Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü, incelemesi tamamlanan 356 bal numunesinden 137'sinin hileli olduğunu söyledi. TBMM Genel Kurulu'nda gündem ..
At koşar, çocuk güler... Türkiye Jokey Kulübü (TJK) ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) arasındaki 'kesinti kavgası'nda SHÇEK haklı çıktı. Yüzde 1 oranındaki kesintiyi ödeme..
Generallere takipsizlik Askeri savcılık, Özel Kuvvetler binasındaki yolsuzluk soruşturmasında, eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eruygur dahil, üç emekli general hakkında takipsizlik kar..
DEHAP'lılara Kürtçe cezası DEHAP Bitlis İl Örgütü'nün 11 Mayıs 2003'te düzenlenen 1. Olağan Kongresi'nde Kürtçe şarkı çalındığı gerekçesiyle yargılanan yedi yönetici cezalandırıldı.
MİT'e soruşturma Başbakan'dan döndü Başbakanlık, İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'e yönelik suikast girişiminde bulunulması konusunda çalışma yaptıkları iddiasıyla haklarında suç..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9