4 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

4 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'IMF'yle son stand-by olacak' Devlet Bakanı Babacan, IMF'yle yapılacak yeni stand-by'ın bitiminden sonra mali kaynak içeren yeni bir anlaşmaya gerek olmadığını düşündüğünü belirtti.
Erbil'de intihar saldırısı: 60 ölü Irak'ın kuzeyindeki Erbil kentinde Kürdistan Demokratik Partisi'nin bürosunu hedef alan intihar saldırısında en az 60 kişi öldü.
Öğretmen atamalarında yeni sistem Bakanlık öğretmen atamalarını direkt olarak okullara yapacak. İlçeler de hizmet bölgelerine ayrılacak ve büyük illerin geri kalmış ilçelerinde çalışanlar zor..
BM: AIDS küresel tehdit BM Genel Sekreteri Kofi Annan tarafından hazırlanarak BM Genel Kurulu'na sunulan AIDS konusundaki bir raporda, 25 yıl önce bilinmeyen AIDS hastalığının bugün küresel k..
Erbil'de intihar saldırısı: 60 ölü Irak'ın kuzeyindeki Erbil kentinde bu sabah düzenlenen intihar saldırısında ölü sayısının en az 60 olduğu bildirildi. Görgü tanıkları, intihar eylemcisinin ..
67 yaşındaki kadın hamile değilmiş Doktorlar, 67 yaşında bebek beklediği bildirilen Sırp kadının hamile olmadığını söylediler.
Telekom'un nakit fazlası Hazine'ye aktarılacak Özelleştirmenin öncelikli şirketlerinden Türk Telekom'un kasasındaki yaklaşık 1.5-2 katrilyonluk nakit fazlası Hazine'ye aktarılacak. Avea'daki ..
İran'dan ABD'ye yanıt İran Dışişleri Bakanı Kemal Harrazi, ülkesinin uranyum zenginleştirme de dahil olmak üzere bütün nükleer faaliyetlerini sürdürmeye kararlı olduğunu söyledi.
Erbil'de intihar saldırısı: 8 ölü Irak'ın kuzeyindeki Erbil'de düzenlenene intihar saldırısında ölen ve yaralananlar bulunduğu belirtildi.
'Savaşlar ABD ordusunu zayıflattı' ABD Genelkurmay Başkanı Richard Myers, Kongre'ye sunduğu raporda Irak ve Afganistan savaşları nedeniyle, ABD ordusunun planlandığı kadar çabuk yeni savaşlar..
Shrek'e "evet", evliliğe "hayır" Ünlü şarkıcı ve oyuncu Justin Timberlake ile "Charlie'nin Melekleri" filminin güzel yıldızı Cameron Diaz'ın yakın bir tarihte evleneceği yönündeki haberlerin ..
Mafya ile ilişkisi sadece rol gereği değilmiş İtalyan mafyasının iç yüzünün konu alındığı "Baba" filmlerindeki "Johnny Fontane" karakteriyle özdeşleştirilen ünlü sanatçı Frank Sinatra'nın, ye..
Çimentoya zam Akaryakıt ve diğer giderlerin artması nedeniyle çimentoya zam yapıldı. Artışın ardından perakende 5.5 YTL'ye satılan 1 torba çimento 5.65 YTL'ye yükseldi.
OECD: Türkiye emekli aylığında cömert Türkiye, ortalama kazanç üzerinden tam çalışma gerçekleştirmiş bir emekliye ödediği emekli aylığının çalışırken aldığı aylıkla karşılaştırılmasında, "cöm..
Borsa yükseliyor döviz geriliyor Piyasalar güne iyi bir başlangıç yaptı. Alımla açılan Borsa önemli bir direnç olarak kabul edilen 24 bin 500 puanın da üzerine çıktı. Döviz ve faizde gerileme..
Babacan: IMF ile son anlaşma Devlet Bakanı Ali Babacan, IMF ile bu ay içinde imzalanarak yürürlüğe girmesi planlanan 3 yıllık stand-by anlaşmasının IMF ile yapılacak son stand-by anlaşması ol..
'IMF'yle son anlaşma olacak' Devlet Bakanı Ali Babacan, IMF ile bu ay içinde imzalanarak yürürlüğe girmesi planlanan 3 yıllık stand-by anlaşmasının IMF ile yapılacak son stand-by anlaşması ol..
Beşiktaş'ta korkutan yangın Beşiktaş'ta 4 katlı bir binada çıkan yangın sonucu üst katlarda mahsur kalan ve dumandan etkilenen 2'si kadın 3 kişi ile yaralanan 1 polis memuru, itfaiye görevlil..
KPSS Yönetmeliğinde değişiklik Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkındaki Genel Yönetmelik'te değişiklik yapan yönetmelik Resmi Gazete'de yayınlandı.
Kanada'da şüpheli toz Kanada'daki uluslararası Montreal Pierre Elliott-Trudeau Havaalanı'nda, şüpheli toz nedeniyle yaklaşık 20 kişinin rahatsızlandığı, bu kişilerden 4'ünün hastaneye kaldırı..
ABD'den Talat'a tebrik ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Richard Boucher: 'KKTC Cumhurbaşkanı Talat'ı hakkettiği için tebrik ettik.'. ABD Dışişleri Bakanlığı, KKTC'de Türk birliklerinin elinde ..
ABD'den KKTC'deki silahlara itiraz yok ABD Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Kıbrıs'ta Türk birliklerinin elinde bulunan Amerikan yapısı silahların, ABD yasalarını İhlal etmediğini yineledi.
ABD faizi artırdı, açıklama temkinli ABD Merkez Bankası FED, beklentilere uygun şekilde dolar gösterge faizini çeyrek puanlık (yüzde 0.25) artırımla yüzde 3'e çıkardı.
Enflasyonu Nisan'da tarım frenledi Devlet İstatistik Enstitüsü verilerine göre, Nisan ayında TÜFE binde 7.1, ÜFE yüzde 1.21 artış gösterdi. Tarım sektöründe fiyatların yüzde 1.28 gerilemesi e..
Dondurmadan 'Viking gemisi' çıktı Herkesin bir hayali, bir tutkusu vardır. Kimimiz kumdan kaleler yapmaya çalışırız, kimimiz kardan adamlar... Ama Hollanda'da yaşayan Amerikalı kaptan Rob Mcd..
'En güzel mumya' Mısır'ın başkenti Kahire'de, üzerinde renkli tanrı ve tanrıça tasviri ile altın renginde bir maske bulunan bir lahdin içinde, 2300 yıllık mumya bulundu. Arkeolog Zahi Havas, ..
Kadın adaya izin çıkmadı İran'da 17 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir kadının yarışması talebi reddedildi. 1979 İslam Devrimi'nden bu yana ilk kadın aday adayı olan üç ço..
Zerkavi'ye moral mektubu Irak'taki Amerikalı askeri yetkililer, ülkedeki direnişi örgütleyen terörist lider Zerkavi'ye adamının yazdığı bir mektup ele geçirdi. Mektupta adamı, Zerkavi'ye "mor..
Erdoğan'a randevu belirsiz Resmi bir ziyaret için Ankara'ya gelen ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Laura Kennedy, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD Başkanı George W. Bush'a yap..
'Türkiye, AB için hazır değil' Avrupa Parlementosu Yeşiller milletvekili Cem Özdemir, Alman basınına yaptığı açıklamada "Türkiye'nin reform sürecinde ilerleyiş kaydettiğini, ancak Avrupa Birl..
'İran Saddam'ı öldürecek' Iraklı devrik lider Saddam Hüseyin'in avukatı Ziyad El Hasavne, "İran'ın, desteklediği Iraklı Şii siyasetçilerin Saddam'ı kaldığı cezaevinde öldürtmeyi planladığını"..
'ABD-Türkiye kaybeder' Muhafazakâr düşünce kuruluşu Amerikan Girişim Enstitüsü uzmanı Michael Rubin, "Türk-Amerikan ilişkilerinde son 2 yılın hatalarının silinemez" olduğunu söyledi. İlişkile..
Dünya yakında onlara kalacak ABD'li bazı bilim adamları, gelecekte birçok farklı insan türünün ortaya çıkacağına inanıyor. Genler karışacak Amerika'daki bazı bilim adamları, çevresel faktörle..
10 yıllık suskunluk sona erdi Amerıka'da 10 yıl önce görev yaptığı sırada çatının başına düşmesi sonucu beyninde hasar meydana gelen ve o günden beri konuşamayan itfaiye görevlisi Donald Hurb..
'Yeşil barış' hareketi babasını kaybetti Bir çevre haberine gitti, dönüşte en güçlü çevre örgütü Greenpeace'i kurdu. Hayatını çevreye adayan Kanadalı gazeteci Hunter, kansere yenildi. Yakalan..
Yine yeni yeniden Tony Blair Amerika'nın Irak'taki askeri ortaklığı, AB'nin euro geleceği bu seçimle renk değiştirebilir. Türkiye, üyeliğine en çok destek veren müttefikinin bir 5 yıl daha ik..
Ne İsa'ya, ne Muhammed'e Ridley Scott'ın yeni filmi 'Cennet'in Krallığı'nın 'yılın en tartışmalı filmi' unvanını uzun süre kimseye kaptırmayacağı kesin gibi görünüyor.
Soderbergh kızdırdı Oscar'lı yönetmen Steven Soderbergh'in ABD'li 2929 firmasıyla yaptığı anlaşma uyarınca çekeceği altı dijital filmin aynı anda hem sinema ve televizyonda gösterime girecek ..
Tiyatrocu Atakan öldü Şehir Tiyatroları'nın Çocuk Eğitim Birimi sorumlusu, oyun yazarı ve yönetmen Neşe Erçetin Atakan dün yaşamını yitirdi. 51 yaşında ölen Atakan uzun süredir lenf kanseri t..
Clapton'lı Cream 37 yıl sonra sahnede Eric Clapton'ın 1960'lı yıllarda dünyaca tanınmasına olanak sağlayan rock grubu Cream, 37 yıl aradan sonra önceki gece Londra'da yeniden sahneye çıktı.
'Türk bohemi' Fikret Mualla Yine bir mayıs ayında ama bundan neredeyse 30 yıl önce, 1977'de, Fikret Mualla'nın 130 resmi Paris bedesteninde satılmış ve Türkiye'den tek bir kültür görevlisi il..
Otostopçu zirvede Douglas Adams'ın kitabından Garth Jennings tarafından beyazperdeye uyarlanan bilimkurgu klasiği 'Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi', ABD box office'ine bir numaradan girdi.
Toplumsal manzara Burhan Kum'un 'Suret' adlı portre sergisi Galeri x-ist'te. 'Bir portre suratın sureti mi yoksa kişiyi tanınır kılan hatların resme tercüme edilmesi mi?' sorusuna...
Star Wars çılgınlığı 'Star Wars' fanatikleri, serinin son filmi 'Sith'in İntikamı'nın ilk izleyicileri olabilmek için başta Manhattan olmak üzere ABD'nin çeşitli kentlerinde kuyruklar oluştur..
45'likler dönmeye devam ediyor "Bir deli lazımdı. O da sen çıktın. İyi yapıyorsun oğlum" demiş Sezen Cumhur Önal, Hakan Eren'e. 'Bak Bir Varmış Bir Yokmuş' serisiyle Türk po..
Beckham'dan zengini yok Futbolda dönen para konuşulduğu zaman ilk akla gelen dudak uçuklatacak cinsten transfer ücretleridir. Rakamların daha da çarpıcı olması için kulübün alacağı bonservis ..
Finalin adı: Ülker-Karşıyaka Basketbol Türkiye Kupası'nda Tuborg Pilsener'i 85-74 yenen Ülker üst üste üçüncü kez finale yükseldi. Son iki sezonun kupa şampiyonu Ülker ilk çeyreği 17-14 önde ..
Houston'ın bir problemi var NBA'de play-off serisinin ilk iki maçında Houston'a yenilerek 2-0 geriye düşen Dallas Mavericks üst üste üçüncü galibiyetini alarak durumu 3-2 yaptı.
Trabzon'un öfkesi dinmiyor Bordo-Mavili camianın Fenerbahçe yenilgisine olan tepkisi bitmek bilmiyor. Başkanı Atay Aktuğ, düzenlediği basın toplantısında, bir maçın sonucunun sahada başlayıp ..
'Lütfen istifa' yürüyüşü Trabzonspor'un Fenerbahçe'ye yenilgisinin ardın-dan Trabzon'da Futbol Federas-yonu'na tepki olarak 'Lütfen istifa' yürüyüşü yapılacak. Trabzonspor Taraftarlar Derneği..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9