4 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

4 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hollywood günah çıkarıyor 11 Eylül sonrası çekilen ve Müslümanları potansiyel terörist olarak gösteren Hollywood yapımlarının karşısında, şimdi Ridley Scott var. Efsane yönetmenin, Haçlı Sefe..
'Gelirdeki %1 artış, yoksulluğu % 2 azaltıyor' Asya Kalkınma Bankası (AKB) Başkanı Haruhiko Kuroda, ''Hane halkı gelirlerindeki yüzde 1 artış, yoksulluğu yüzde 2 oranında azaltıyor. O nedenle..
Gelir İdaresi aynen kabul edildi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından, başkan yardımcılarının atanmasının üçlü kararname ile öngörülmediği gerekçesiyle TBMM'ye iade edilen Gelir İdares..
Anadolu Grubu, Mc Donald's Türkiye hisselerini satın aldı Anadolu Grubu, Mc Donald's Türkiye'nin hisselerinin tamamını satın alarak, 20 yıllığına Mc Donald's Türkiye lisansı ile restoran işle..
2004 Fair Play ödülleri açıklanıyor 04.05.2005 - Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi
İnmemiş testis ihmale gelmez İnmemiş testis: Erkek çocuklarda farkedilmeyen en riskli hastalık.
IMF, reformlara 'devam' dedi IMF Başkan Yardımcısı Krueger, reformun devam eden bir süreç olduğunu belirterek, “Türkiye başarılı bir reformcu” diye konuştu. Krueger, büyüme oranın..
Çakıcı Ağansoy davasında yargılandı Bebek'te yaklaşık 9 yıl önce Tevfik Nurullah Ağansoy'un da aralarında bulunduğu 4 kişinin öldürülmesine ilişkin olarak Alaattin Çakıcı ile başka bir sanığı..
KKTC'lilere top yekün saldırı KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos'un, Kıbrıs Türklerine karşı top yekun saldırı başlattığını ve bunun çok tehlikeli oldu..
'İzmir Kayıkları' denize iniyor İzmir Körfezi'nde 1800'lü yılların sonlarından 1920'lere kadar yolcu ve hafif yük taşımacılığında yaygın olarak kullanılan ''İzmir Kayıkları'', yeniden İzmir K..
Su kesintisi erken bitti Kağıthane Arıtma Tesisi'nde yapılan çalışmalar nedeniyle dün başlayan su kesintisi, çalışmaların tamamlanmasıyla 15 saat önce bitti. İSKİ Genel Müdürü Dursun Ali Çodu..
Çin Seddi'nde kuantum ışınlama deneyi Çin Seddi, 'eşleştirilmiş fotonlar'ın 20 kilometre'lik bir mesafede ışınlanmasını hedefleyen bir rekor denemesine ev sahipliği yapacak.
Timberlake-Diaz'dan evliliğe hayır Ünlü şarkıcı ve oyuncu Justin Timberlake ile “Charlie'nin Meleği” filminin güzel yıldızı Cameron Diaz'ın yakın bir tarihte evleneceği yönündeki ..
'İzmir Kayıkları' denize iniyor İzmir Körfezi'nde 1800'lü yılların sonlarından 1920'lere kadar yolcu ve hafif yük taşımacılığında yaygın olarak kullanılan “İzmir Kayıkları”, yenid..
Kekik sağlığa çok faydalı Türkiye'de yoğun olarak yetişen kekik çeşitlerinin antioksidan, antikanserojen, antidiyabetikve antikolestremik özelliği bulunuyor.
Bahar mantar zehirlenmeleri zamanı Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanı Turan Aslan, zehirli mantarların yüksek ısıda bile etkisini kaybetmediğini, pişirilerek yense bile 3 saat içinde ze..
IMF reformlara 'devam' dedi IMF Başkan Yardımcısı Krueger, reformun devam eden bir süreç olduğunu belirterek, “Türkiye başarılı bir reformcu” diye konuştu. Krueger, büyüme oranını..
YKB'nin satışı tamamlanıyor TMSF Başkanı Ertürk, Yapı Kredi'nin Koç-Unicredito ortaklığına satışının birkaç günde tamamlanmasını beklediklerini belirterek, “Beklentimiz tarafların son k..
Soykırım iddialarına karşı yeni atak Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Ermenistan'la ilişkiler ve soykırım iddiaları konusunda önümüzdeki günlerde yeni bir girişim başlatacaklarını açıkladı.
Anadolu Grubu MC Donald's'ı aldı Yazıcılar Holding’in yüzde 67.91 oranında iştiraki olan Anadolu Endüstri Holding, Mc Donald’s restoranları ile Hamburger Restoran İşletmeleri’nin hisselerini ..
IMF: Borcunuz çok yüksek Uluslararası Para Fonu (IMF) Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger, Türkiye’de borç stokunun ulusal gelire oranının çok yüksek olduğunu söyledi. Krueger, yüksek faiz..
Tiyatro sanatçısı Atakan'a veda Yaşama dün veda eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Çocuk Eğitim Birimi Sorumlusu, oyun yazarı ve yönetmen Neşe Erçetin Atakan, son yolculuğu..
"Ben her bahar aşık olurum rüzgar olur yağmur olurum" Türkiye'nin ilk kadın filmleri festivali olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali "aşk" ile geliyor. Bu yıl 5 ile 25 Mayıs..
İngilizler yarın sandık başına gidiyor İngiltere'de halk, 646 Avam Kamarası üyesi, 34 bölgenin 2400 belediye meclisi üyesi ve 4 Belediye başkanını belirlemek üzere yarın sandık başına gidecek..
CIA, Usame Bin Ladin'in kellesini istemiş Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA), 2001 sonunda ajanlarından El Kaide lideri Usame Bin Ladin'i öldürüp kafasını buz dolu bir kutuda ABD'..
BM raporu: AIDS, kalkınmaya tehdit BM Genel Sekreteri Kofi Annan tarafından hazırlanarak BM Genel Kurulu'na sunulan AIDS konusundaki bir raporda, 25 yıl önce bilinmeyen AIDS hastalığının bugü..
Iraklı askeri yetkililer PKK ile görüştü Irak'tan getirilen tabancalar Batman'da ele geçti
İstanbul'da su kesintisi sona erdi Kağıthane Arıtma Tesisi, havalandırma yapısı, su haznesi ve ek üniteler inşaatı kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların tamamlanmasının ardından dün saat 1..
İki PKK'lı 7.5 kilo bombayla yakalandı PKK/Kongra-Gel'e yönelik düzenlenen operasyonda İstanbul ve Antalya'da 2 kişi gözaltına alındı. Operasyonda 7.5 kilo plastik patlayıcı ele geçirildi.
Irak'tan getirilen tabancalar Batman'da ele geçti Batman'da, Irak'tan getirildiği belirlenen çeşitli markalarda 27 tabanca ele geçirildi.
1 Mayıs 1977 için Meclis araştırması önerisi CHP Denizli Milletvekili Mustafa Gazalcı, l Mayıs 1977'de İstanbul Taksim'de düzenlenen l Mayıs kutlamaları sırasında 37 kişinin öldüğü olayların ..
Lisede bıçaklı kavga Bitlis'in Güroymak İlçesi Pansiyonlu İlköğretim Okulu'nda bir öğrenci, arkadaşı tarafından bıçaklanarak yaralandı.
Mevlana'nın kentinde hoşgörü filmleri festivali Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ve Ankara Sinema Derneği'nin düzenlediği Aşkın Film Festivali, 12 ile 20 Mayıs tarihleri ar..
Flüt sanatçısı Kutluer'e Altın CD İsviçre'nin önde gelen plak şirketlerinden VDE-GALLO, ilk altın CD ödülünü flüt sanatçısı Şefika Kutluer'e verdi. Kutluer, İsviçre'nin Yverdon kentindeki Cha..
Türk tekneleri Thames Nehri'nde Antalya'da, tamamen Türk işçisinin el emeği ile yapılan ve "hızlı yüzer taksi" adı verilen tekneler, Haziran ayında İngiltere'de Thames Nehri'nde hizmet vermey..
Anadolu Endüstri Holding MC Donald's'ı aldı Yazıcılar Holding’in yüzde 67.91 oranında iştiraki olan Anadolu Endüstri Holding, Mc Donald’s restoranları ile Hamburger Restoran İşletmeleri’nin h..
Telekom'un fazla nakiti satışın dışında Türk Telekom'un, kasasında büyük bir nakitle özelleştirilmesinin düşünülmediği öğrenildi. Şirketin kasasındaki fazla nakitin "bilançoyu bozmayacak, Ver..
Eski endeksle enflasyon yüzde 2'yi aştı DİE’nin, 1994 yılı bazlı eski enflasyon sepetleri nisan enfasyonunu yeni sepete göre oldukça yüksek ölçtü. Yeni sepetle yüzde 0.71 olan TÜFE’deki aylık..
Ada vapurunda şüpheli çanta heyecanı Bostancı-Adalar seferini yapacak "Kızıltoprak" adlı vapurda bombalı olabileceği şüphesiyle fünye kullanılarak etkisiz hale getirilen çantadan spor malzeme..
Almanya'ya 'Ermeni' eleştirisi Schröder, Türkiye’nin Ermenistan’a yaptığı "ortak komisyon" önerisini desteklerken, Erdoğan, Alman Parlamentosu’nun Ermeni yanlısı karar tasarısını eleştirdi.
İzmir'de mimarlık/kentleşme sorgusu 'Mimarlık' ve 'kentleşme' Türkiye'de altı kentten sonra 29 Nisan 2005 Cuma günü İzmir'de sorgulandı. Kale Grubu sponsorluğunda düzenlenen Arkitera Platform..
Sarhoşluğun risklerine karşı uyarı İngiltere'de, kadınların sarhoş olduktan sonra karşı karşıya kaldıkları tehditleri anlatan posterli bir kampanya başlatılıyor.
Schröder'in gezisi Alman basınında Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'in Türkiye ziyareti nedeniyle Alman basınında da Türkiye ve Başbakan Tayyip Erdoğan'la ilgili yorumlar yayınlandı.
Schröder: Reformları uygulayın Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Türkiye'nin AB sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, “Aralık 2004'teki dinamizm daha da devam etmeli, reforml..
Thames'te Türk işi taksi tekneler Antalya'da, tamamen Türk işçisinin el emeği ile yapılan ve ''hızlı yüzer taksi'' adı verilen tekneler, Haziran ayında İngiltere'de Thames Nehri'nde hizmet ve..
TT'den Hazine'ye kaynak Türk Telekom'un kasasındaki fazla nakitin, özelleştirilme öncesinde Hazine'ye aktarılacağı belirtildi.. Türk Telekom'un, kasasında büyük bir nakitle özelleştirilmesini..
Infected Mushroom'un Türkiye transı Türkiye turnesi kapsamında Eskişehir, Ankara ve İstanbul'da birer konser verecek olan Infected Mushroom, türün meraklıları tarafından heyecanla bekleniyor...
Ayakkabıda yaz esintisi Bu yaz hem erkek, hem de kadın ayakkabılarında önceki yıllara göre cıvıl cıvıl renkler ve ağır süslerden uzak sade görünümlü modeller hakim olacak.
Bankacılık Yasa Tasarısı alt komisyonda Uluslararası Para Fonu ile stand-by düzenlemesi için gerekli olan Bankacılık Yasa Tasarısı, Meclis Plan Bütçe Komisyonu tarafından ayrıntılı görüşme iç..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9