31 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

31 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bu kral daha çok evlenecek! Yoksul Afrika ülkesi Swaziland'ın kralı, 11. evliliğini yaptı. 37 yaşındaki Kral Mswati, 21 yaşındaki Nolichawa Ntentesa'yı üç yıl önce binlerce çıplak göğüslü kız..
Yaya tavuk ceza yedi ABD'nin Kaliforniya eyaletinde sahipsiz bir şekilde karşıdan karşıya geçen bir tavuğa 54 dolar ceza kesildi.
'48 saat iş azaltılsın' Britanya'da İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun hazırladığı raporda ülkedeki uzun çalışma saatlerinin ruhsal-fiziksel hastalıklara sebep olduğu ve...
'Yumurta' yöntemi ABD'de Michigan Üniversitesi, kanser tedavisi gören kadınların yumurtalarını ziyan olmadan saklamak için yeni yol buldu.
Yılda 110 bin yurttaş ölüyor! Sağlık Bakanı Akdağ, Dünya Sigarasız Günü nedeniyle, "Sigara yüzünden ülkemizde yılda 110 bin kişi ölüyor" dedi.
'Duvar'da bir ünlü İsrail'de düzenlenen bir film festivali için bu ülkeye giden ünlü Fransız oyuncu Gerard Depardieu, Kudüs'ün kutsal Ağlama Duvarı'nı ziyaret etti.
Projeler görücüde İZMİR Selçuk'ta ilköğretim, lise ve Halk Eğitim Merkezi öğrencileri projeler geliştirdi, çeşitli çalışmalar yaptı. Hepsi de sergiye açıldı, halkın beğenisine sunuldu. Fuarı ..
Avrupa modası buraya taşındı ALSANCAK Gül Sokak'taki giyim mağazası Gill's Avrupa modasını İzmirli hanımlara sunuyor. Genç işkadını Yeliz Ürgen, Fransa ve İtalya'dan ithal ettikleri kıyafetle..
Geçmişteki güzellik tekrar hayat buldu Fuar bir dönemler gül bahçeleriyle ünlüydü. Doğa ve hayvan sevgisiyle bilinen İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, İzmir'in göbeğindeki yeşil alanın tekrar..
Seyyar perde her yerde Büyükşehir Belediyesi Gezici Sanat Otobüsü, 2004'ün şubat ayından bu yana 65 okulu dolaştı. 50 bin öğrenci bale, tiyatro ve konser etkinliklerini ücretsiz izledi. Otobü..
Dev fuar için Ankara seferi İZMİR'İN aday gösterileceği dünyanın en önemli fuarlarından EXPO 2015 için resmi temaslar bugün başlıyor. Dışişleri Bakanlığı'nın çağrısı üzerine İTO Başkanı Ekrem..
Emel Sayın gecesi Gençler, Türk Müziği'nin yeteri kadar tanıtılmadığına inanan, Test Danışma Merkezi sahibi, eğitimci Sinan Kuzucu, hayranı olduğu Emel Sayın için sanat gecesi düzenledi. Emel..
Yerinde tespit anında çözüm KONAK Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ "yerinde tespit, anında çözüm" uygulaması başlattı. Tunçağ, Güzelyalı Akın Simav Mahallesi Muhtarlığı'nı ziyaret etti, SİT k..
Bu ayıp kazınacak 16 yıldır tamamlanamayan kültür merkezinin inşaatı yıkılacakAB'li gençlik denizde
Dünyaya açıldılar Körfez'le tekrar buluşan İzmir kayıkları belgesel yapıldı. 43 dakikalık film TV kanallarında yayınlanacak, yurtdışındaki festivallerde gösterilecekANAP da, DYP de barajı aşa..
'İlişkiler çıkışta' ABD Başkanı Bush'tan sonra başkan adayı olacağı belirtilen ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Senatör Chuck Hagel, Başbakan Erdoğan'ın çıkacağı Washington ziyaret..
Komutandan 'Hayır' esprisi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Fransa'daki referandumdan "Hayır" oyu çıkmasına ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine önce, "Ben askerim, nereden bileyi..
Bakanlık 'aptesli eğitimi' savundu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), dünkü Milliyet'te yer alan ve tepki çeken, "Liseliye camide aptes dersi" haberiyle ilgili yazılı açıklama yaparak uygulamaya s..
'CHP bir çınar, AKP mevsimlik çalı' CHP Grup Başkan Vekili Haluk Koç, dün TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, yasaya aykırı eğitim kurumu açanlara verilecek cezaların üst sınırının düşür..
Deniz ve Hava'da nöbet değişimi TSK'da Yüksek Askeri Şûra heyecanı başladı. Deniz Kuvvetleri Komutanı Örnek'in yerine Donanma Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Fır..
Tarikat ayinlerine koruma Yeni TCK'da, din ve vicdan özgürlüğü ile düşünce özgürlüğüne yönelik düzenlemeler tek madde altında toplandı. Maddenin ikinci fıkrasında yer alan "Dini ibadet ve ayi..
Soykırım ve Kıbrıs desteği Başbakan Tayyip Erdoğan'ı ziyaret eden ABD Senato heyeti, Kıbrıs ve Ermeni soykırımı konusunda Türkiye'ye destek verdi. Erdoğan'ın, ABD Başkanı Bush ve kongre üyele..
Ercan'da kahraman gibi karşılandılar AKP İstanbul Milletvekili Bağış'ın eşlik ettiği ABD Kongre heyeti Ercan Havalimanı'na inip Talat ile Kıbrıs sorununu görüştü. ABD Kongresi alt kanadı Tems..
Şüpheyi bırakın birlikte çalışalım Bush'un Ortadoğu siyaseti meyve verip bölge değişmeye başlayınca, bakış açımızda farklılık oluşacaktır. Bu yüzden birlikte çalışmalıyız. İki ülke ilişkileri..
Bastille'de 2. Fransız Devrimi Referandumdan "hayır" sonucunun çıktığının kesinleşmesiyle, 1789 Fransız Devrimi'nin başladığı yer olan Paris'teki Bastille Meydanı'na çıkan sol eğilimli yüzler..
'Fransızların 'hayır'ı Türkiye'ye değil' Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Evripidis Stilyanidis, Fransızların referandumda Türkiye'ye değil, Avrupa Anayasası'na "hayır" dediğini söyledi...
Biz yara almayız, Fransa kaybeder AB uzmanları, Milliyet'e yorumladıErdoğan: Abartılı bir konu değil
'Türkiye'yi etkilemez' Avrupa Birliği Komisyonu, Avrupa Birliği Anayasası'nın Fransızlar tarafından reddedilmesinin Türkiye ile tam üyelik müzakerelerinin açılmasını etkilemeyeceğini net ifad..
Plastik mutfak malzemelerine dikkat! Yeni bir araştırmaya göre, plastik mutfak malzemelerinin kadınlarda göğüs kanseri riskini artırdığı iddia edildi. Uzmanlar büyük ölçüde kimyasal maddeleri..
Adliye binasında korkutan yangın Gültepe'deki İstanbul Asliye Ticaret Mahkemeleri ve Tüketici Mahkemeleri'nin bulunduğu binada dün elektrik kablolarının tutuşması sonucu yangın çıktı. Kısa sü..
Seks yapın, her daim genç kalın Seks sadece "mutlu" etmiyor, hem genç kalmayı sağlıyor hem de hastalıklara karşı metabolizmayı güçlendiriyor. İrlanda'daki bir araştırma, haftada en az bir kez..
Şimdi olmaları gereken yerdeler Sokakların üstü başı kirli satıcı çocukları, aile ve devlet işbirliğiyle gerçek yerini buldu; okullu oldu. İstanbul'da Kadıköy'ün caddeleriyle kavşaklarını mek..
İşte şimdi olmaları gereken yerdeler Sokakların üstü başı kirli satıcı çocukları, aile ve devlet işbirliğiyle gerçek yerini buldu; okullu oldu. İstanbul'da, Kadıköy'ün caddeleriyle kavşakları..
Çöp kamyonu ezdi Küçükçekmece'de, 6 yaşındaki Şeymanur Kaya sokakta oynadığı sırada çöp kamyonunun altında kalarak hayatını kaybetti. Çevredeki vatandaşlar tarafından linç edilmek istenen kam..
Sultanahmet'te define aradılar Film değil, gerçek... Sultanahmet Camisi'nin arkasında bulunan tarihi bir mezar içinde define aradıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mankeme t..
Ayrılın vururum İki eski sevgilisi sokak ortasında kavgaya tutuşunca silahını çeken kadın, gençleri tabancayla tehdit ettikten sonra son sevgilisini bacağından vurdu . Kahramanmaraş'ta tesadü..
Adli Tıp'ta sürpriz görev değişimi İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü'nün kurucusu ve 18 yıllık müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy'un, aynı göreve ataması yapılmadı. Atasoy'un yerine müdür o..
'Yasemin Bozkurt da yargılansın' 'Kadının Sesi' adlı TV programına katılan damadını öldürmekten cezaevine giren sanık "Cinayeti işlememe neden oldu. O da yargılansın" diye mahkemeye mektup gö..
Kürşat Yılmaz, Tuğba Özay'ın evinde bulundu Gıyabi tutuklama kararıyla aranan Kürşat Yılmaz manken Tuğba Özay'ın Üsküdar'daki evinde yakalandı Yılmaz'ın telefonlarını dinleyerek yerini tespit..
Belki gazetede görür de bize mektup yazarlar Bandırma Cezaevi'nin kadın mahkûmları çocuklarını özlüyor. Kimi yetimhaneye bırakmış, kimi izini çoktan kaybetmiş. Tek dilekleri bir haber, ufacık..
Eşine kalbini verdi şimdi de böbreğini! Nörolog Mehmet Arı Balcı, eşi Ayla Balcı'ya 33'üncü evlilik yıldönümü ve 57'nci yaş günü hediyesi olarak böbreğini verdi. Ayla Hanım 10 yıldır böbrek h..
'Rakamları söylersek ortalık karışır' Sanayi Bakanı Ali Coşkun, standart dışı akaryakıt istasyonlarına son aylarda ceza vermeye başladıklarını belirterek, "1 Temmuz'dan itibaren savcılık ve b..
Tekel önce güzelleşip sonra özelleşecek Verilen tekliflerdeki fiyatlar yeterli bulunmadığı için ilk ihalesi iptal edilen, ikinci ihalede ise hiç taliplisi çıkmayan Tekel'in Sigara Fabrikaları..
'Turizmde fiyatla rekabet bitsin' Türkiye Oteller Birliği Başkanı Ahmet Barut, turizmde otellerin artık sadece fiyat ile rekabet etme anlayışından vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.Belediye ge..
Rusya sebze meyveyi de yasakladı Zararlı maddeler içerdiği gerekçesiyle Türkiye'den bitki ithalini yasaklayan Rusya'nın kararı sebze meyveyi de kapsıyorInterflug uçuşu durdurdu
Siirt'e Bombardier'le uçuş Atlas Jet, Başbakan'ın eşi Emine Erdoğan'ın memleketi ve Başbakan'ın seçim bölgesi Siirt'e uçak seferleri başlattı. İlk sefere Ulaştırma Bakanı Yıldırım ve milletve..
BDDK, bankalara stres testi yapacak 2007'de Basel 2'nin uygulanmaya başlamasıyla BDDK, uygun sermaye yeterlilik oranının sağlanabilmesi için gerektiğinde bankalara stres testleri uygulayacakM..
Erdoğan'dan çiftçiye 2.5 katrilyon düşük faizli kredi müjdesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk tarımını karanlığa, çözümsüzlüğe, yoksulluğa terk edecek bir anlayışa sahip olmadıklarını bel..
'Havaya 2 milyar dolar savuruyoruz' Türkiye'deki binalar ne yazık ki yalıtım konusunda sınıfta kalıyor. Türkiye'de Taşyünü, Camyünü ve XPS tipi üç ürünü aynı anda üreten iki kuruluştan biri o..
Kızıl Meydan'a 'kızıl yıldız' konduracak Polonya'da jean pazarının lideri olmayı başaran Redstar'ın gözü şimdi de Rusya ve Amerika'da. Şirket Moskova ve Petersburg'da mağaza açacak. Polonya v..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8