31 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

31 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'AB sorunları aşacak güçtedir' Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Fransa'da AB Anayasası referanduma 'Hayır' denmesi konusunu değerlendirirken, "AB büyük bir teşkilat, ret ka..
Dünya basını hemfikir: AB'ye darbe Le Monde: Fransa Avrupa'nın genişlemesindeki öncü rolünü kaybetti. Fransa'nın AB'nin büyük kızı olduğu günler geride kaldı.
DÜNYA HALİ Afganistan'ın başkenti Kâbil'de, komutasını Türkiye'nin üstlendiği ISAF karargâhına dün roket saldırısı düzenlendi. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.
Türkiye ile ilgisi yok 'Hayır'dan sonra Hıristiyan Demokratlar, Türkiye ile müzakere kararına eleştiriyi artırdı. Avrupa Komisyonu, "Karar en üst düzeyde alındı, değişmez" d..
Paris'e kara bulut çöktü AB Anayasası referandumundan çıkan yüzde 56 oranında 'Hayır' oyu ile Avrupa'yı sallayan Fransa, kendisi de depremler yaşıyor. Muhalefet liderleri birbiri ardına anaya..
Fransız-Alman birliği çöküyor Yarım asır önce Avrupa Kömür-Çelik Birliği ile AB'nin temelini atan Fransa ile Almanya'nın birliğin motor gücü olma misyonu da Fransızların AB Anayasası'nı reddi..
Aldı AB'yi bir telaş 'Diğer oylamalar yapılsın' AB liderleri, Fransa şokunu atlatarak ilki yarın Hollanda'da yapılacak referandumlara yoğunlaşmak istiyor. Fransa Dışişleri Bakanı Barnier, &a..
Blair bekleyip görecek AB'nin sıkı birliğine şüpheyle bakan Britanya, AB Anayasası'nı referanduma götürme konusunda 'bekle gör' politikası benimsedi. Britanya'ya 'anayasanın geçmesi en zor ül..
TCK'da 30 yere kadın eli değdi TCK Kadın Platformu adıyla buluşan 37 örgüt, sıkı çalışarak Meclis'i etkiledi: Üç yıllık kampanyalarıyla TCK'da 30 madde değiştirildi. Kazanımlarını kutlayan ör..
Yaylada kadın hakları Van Kadın Derneği üyeleri, Çatak ilçesinde yaylada hayvancılıkla uğraşan kadınları ziyaret ederek haklarını anlattı.
Seydişehir'de AKP'ye bomba Seydişehir ilçesinde AKP binasının giriş kapısına poşet içinde bırakılan bomba polis önlem alırken infilak etti.
Mumcu: İktidar dini sömürüyor ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, yeni Türk Ceza Kanunu'nda (TCK) kaçak Kuran kurslarına getirilen ceza muafiyetini, 'vatandaşın dini duygularını sömürme' olarak n..
Açıklama Radikal'in 28 Mayıs 2005 tarihli sayısında, Galatasaray Üniversitesi'nden 36 öğretim üyesinin ertelenen 'Ermeni konferansı'na ilişkin olarak yayımladığı bildiriye yer verilmiştir. Sö..
Kaçak kurslar hepten cezasız Kaçak Kuran kursuna cezayı indiren maddenin gerekçesi de tartışılacak. 'Okul ve dershane'deki kaçak kursa ceza var, yurt, pansiyon, eğitim merkezi veya kamp gibi ..
AKP'li Gündüz'den garip savunma AKP Grup Başkanvekili İrfan Gündüz, yeni TCK'da düzenlenen 'kanuna aykırı eğitim kurumları'yla ilgili tartışmaları değerlendirdi.
Koç: Militan yetiştirilecek CHP'nin, izinsiz Kuran kurslarıyla ilgili düzenlemeye tepkisi sürüyor. CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, dün bir basın toplantısı yaparak, Başbakan Tayyip Erdoğan'ı..
CHP harekete geçti: Dokunalım CHP, milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması için dün, 81 ilde imza kampanyası başlattı. Partililer, dövizler taşıyarak ve broşürler dağıtarak vatandaşlar..
'Kaç Kuran kursu var?' CHP Milletvekili Mustafa Gazalcı, Türkiye'de yasal ve izinli kaç Kuran kursu olduğunu ve bu kursların denetimlerinin nasıl yapıldığını sordu.
Ecevit: Dinden soğutacaklar DSP'nin eski genel başkan yardımcısı Rahşan Ecevit, "Din elden gidiyor" çıkışının ardından, kaçak Kuran kurslarına ceza indirimi getiren düzenlem..
Aydınlardan TCK tepkisi Gazeteci, sanatçı, yazar ve müzisyenlerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 150 aydının oluşturduğu 'Yurtsever Hareket', yeni Türk Ceza Kanunu'na (TCK) tepki gösterdi.
Susurlukçular törende Barda 'omuz atma' nedeniyle çıkan kavgada öldürülen Susurluk davası hükümlüsü eski Özel Harekât polisi Oğuz Yorulmaz, dün toprağa verildi.
ABD heyeti Ercan'a indi ABD Temsilciler Meclisi'nden bir heyet, Rum tarafının engelleme çabalarına rağmen dün Ercan Havaalanı'ndan KKTC ziyaretine başladı. Cumhurbaşkanı Talat sevinçli: &..
İddia: CHP'li üye karakol bastı CHP İzmir İl Genel Meclis üyesi Mehmet Maltepe, 17 yaşındaki oğlu G.M., 'ehliyetsiz olarak araç kullanmak' suçundan gözaltına alınmak istenince polislere saldı..
Öcalan 'tanık' olarak çağrılacak Hollanda'da 2004 yılının kasım ayında PKK'ya ait bir kampa yapılan baskında yakalanan 14 kişinin yargılandığı davanın duruşmasına, Abdullah Öcalan'ın tanık ol..
'ABD ile işbirliği güçlenecek' ABD'den dönen TBMM Başkanı Bülent Arınç, görüşmelerinde iki ülke arasındaki işbirliğinin güçlenerek gelişeceğinin teyit edildiğini söyledi.
Kürşat Yılmaz yakalandı Yurtdışındaki Türklerden toplanan paralarla kurulan Endüstri Holding'in içinin boşaltılmasıyla ilgili operasyonda gıyabi tutuklu olarak aranan Kürşat Yılmaz, manken Tu..
Boru hattına bombalı saldırı Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) ait Batman'daki petrol boru hattına konan tahrip gücü yüksek bombanın patlaması sonucu çıkan yangın güçlükle söndürü..
Uçurumda eğitim Bitlis'in Hizan ilçesi Elmacık Köyü İlkokulu'nda okuyan 36 öğrenci, iki yanı uçurum olan prefabrik bir okulda eğitim görüyor.
Liseliye camide din dersi Milli Eğitim Bakanlığı, liseli öğrencilerin camiye gidip aptes almasını, kasetten Kuran dinlenmesini, İslam'ın ortaya çıkışını anlatan Çağrı filmini izlemeyi 'din de..
ÖSS'de 'aynı soyad' alarmı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) öğrencilerin oturma düzenini kimlik numaralarına göre belirleyince soyadı aynı olan aday..
Minik Türklerin buluşması Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı'nca düzenlenen 11. Türk Dünyası Çocuk Şöleni'nde, Türk ülke ve topluluklarından 500'ü aşkın çocuk bir araya geldi.
'İstanbul'da 29 temiz plaj var' 234 kilometre sahili bulunan İstanbul'un 128 kilometrelik kıyı şeridinde yer alan 29 plajda denize girilebilecek.
Çöp kamyonu ezdi Küçükçekmece'de altı yaşındaki bir kız çocuğu, çöp kamyonunun altında kalarak öldü.
'Atık yağ suları zehirliyor' Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Türkiye'de atık yağ kullanımının tehlikeli boyutlara ulaştığını açıkladı.
Yine otobüs uçtu İstanbul-Nahcivan hattında üç gün içinde ikinci kaza yaşandı. Cumartesi günü Kars'ta meydana gelen ilk kazada, Azeri yolcuları taşıyan Iğdır Tur otobüsü şoförü heyelan nedeni..
Meteoroloji: Sele dikkat! Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, sel uyarısında bulundu. Sağanak, bu hafta sonuna kadar tüm yurtta, hafta sonu ise yurdun kuzey ve doğusunda sürecek.
Çocuk piknikte kayboldu Altı yaşındaki Tayyip Gökbel, ailesiyle gittiği piknik yerinde kayboldu. Nilüfer ilçesinde yaşayan beş çocuklu Rabia ve İsa Gökbel çifti, önceki gün Balat Ormanları'nd..
Bir Pitbull vakası daha Özlem Çalıkuşu, Atatürk Parkı'nda gezintiye çıkardığı Doberman cinsi 11 aylık köpeği Tora'nın, beslenmesi ve üretilmesi yasak olan Pitbull cinsi bir köpeğin saldırısın..
Yehova Şahidi hapse mahkûm Askeri Yargıtay, askerliği reddeden Yehova Şahitleri'nden bir yurttaşa hapsi onayladı. Gerekçe: "Önce din değil, yasa. Her Türk askerlik yapmak zorunda.&am..
İstanbul Adliyesi'nde yangın Levent'te, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı adliye binasında yangın çıktı. Ticaret mahkemelerinin bulunduğu beş katlı binada öğle vakti çıkan yangın, mad..
Meslek yüksekokulu 'haç' yüzünden gerildi Bir kız öğrencinin boynunda haçlı kolye ile Sapanca Meslek Yüksekokulu'nda derse girmesi sorun yarattı. Yerel basına da yansıyan 'olay' üzerine Sak..
Gürtuna 100 YTL verdi, dava yok Eski 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın eşi Reyhan Gürtuna, 100 YTL ön ödeme yaptı, 'meskun mahalde ateş açma' suçlamasıyla açılan soruşturma kapandı.
Genç gazeteci şiddete karşı Türkiye Gazeteciler Federasyonu ile BM Nüfus Fonu ve Kadının Statüsü ve Sorunları Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği Genç Gazeteciler Ödülü yarışmasının bu yılki tema..
Sağlıkçıların rotası Ankara Sağlık ve Sosyal Güvenlik Yasası'nın geri çekilmesini talep eden sağlıkçılar, İzmir'den Ankara'ya yürüyor.
Yıkım kolaylaşıyor AB'ye uyum düzenlemesi Yapılaşmada AB'ye uyum amacıyla İmar Kanunu değişecek, riskli binaların yıkımı kolaylaşacak. Yasanın adı, planlama sürecini de kapsadığı için 'Planl..
Deprem tarihi: 1999 Yıkım tarihi: 2005 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde ağır hasar gördüğü belirlenen bir bina, altı yıllık bekleyiş süreci sonucunda dün yıkıldı. Ahmet Açıkgöz'e ait altı k..
8 bin yılın en sıcağı Almanya'da yapılan bir araştırma, güneşin yaklaşık 8 bin yıldan bu yana hiç bu kadar yakıcı olmadığını ortaya koydu. Almanya'nın önde gelen araştırma kuruluşlarından Ma..
Bill Clinton tsunami turunda Eski ABD Başkanı Bill Clinton tsunami turunda. Daha önce sağlık sorunları sebebiyle ertelediği ziyaret turlarına çıkan Clinton, dün Endonezya'nın tsunamiden etkil..
2 milyon eşcinsel Brezilya'nın Sao Paulo kentinde önceki gün 2 milyon eşcinsel yürüdü.
Lamanın antikoru insana ilaçmış Kızdığında tükürmesiyle ünlü lamalar, insan hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8