31 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

31 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türk-İş hükümetin zam talebini beğenmedi Hükümet, kamu işçilerine, birinci ve ikinci altışar ay için yüzde 4'er, üçüncü ve dördüncü altışar aylar için ise toplam yüzde 5 oranında zam önerdi. ..
İmarbank'ın zararı 16.8 katrilyon İmar Bankası’nın yönetimine el konulduktan sonra 2003 sonu itibariyle 10 katrilyon lira olarak hesaplanan zararı, Maliye’nin çıkardığı vergi alacağıyla birli..
Dövizde gerileme sürüyor Fransa'daki referandumdan çıkan sonucunun önceden satın alınması nedeniyle piyasalar olumsuz etkilenmedi. Borsa'da dalgalı bir seyir izleniyor. Dövizde ve faizde geri..
Efes yarıladı: 73-68 Beşiktaş son 4 dakikaya 64-60 önde girdi. Varda'nın 5. faulünü almasından sonra 13-4'lük seriye engel olamadı ve maçı kaybetti. Efes Pilsen'de dışarıdan Solomon-Domercant..
Martin'e karşılık 2 oyuncu önerildi Denizlispor'un golcü ismini transfer etmek isteyen Beşiktaş, Ersen Martin'e karşılık yeşil siyahlılara Sinan Kaloğlu ve Mehmet Sedef'i önerdi.
Zurawski'de sona doğru Dış transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, Wisla Krakow'un başarılı oyuncusunun transferined mutlu sona yaklaşıyor. Üye Akbaşoğlu, Zurawski'nin durumunun bugün ne..
Cimbom işsiz bıraktı Saffet Susiç, bir aydır görüştüğü G.Saray yöneticilerine güvenip, Konyaspor'un 'sözleşme yenileyelim' teklifine olumsuz yanıt verince işsiz kaldı.
Altan Cimbomlu oldu G.Saray, Konyasporlu forvet oyuncusu ile 2 artı 1 yıllık sözleşme imzalarken, Denizlisporlu Ersen ve İstanbulsporlu Serhat'la da temasa geçildi. Teknik direktör Erik Geret..
Hiperaktif G.Saray "Türkiye'de baskılı bir ortam olduğunu biliyorum. Bu, benim için çok iyi. Çünkü ben hiperaktif bir insanım. Wolfsburg’da çok bunalmıştım. Tam istediğim yere gidiyorum."
78'liler kaybolan arkadaşlarının fotoğraflarını arıyor 12 Eylül döneminde mağdur olanlarca kurulan 78’liler Vakfı, 12 Eylül ve sonrasında, "Ölen arkadaşlarının" tümünün fotoğraflarını bulmak ..
Irak'ta patlama: 2 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ın kuzeyindeki Bakuba kentinde, bomba yüklü bir aracın infilak etmesi sonucu, ilk berlirlemelere göre 2 asker öldü, 2'si yaralandı. Patlamanın a..
Avrupa kültür başkenti İstanbul Türkiye, AB yoluna inişli çıkışlı devam ededursun İstanbul, Avrupa'nın başkenti olmak için aday oldu! 1985'ten bu yana her yıl Avrupa kentlerinden bir ya da bi..
Adana kozayı örmeye başlıyor Türk sinemasının kalbi bir haftalığına Yılmaz Güney'in memleketi Adana'da atacak. 1969 yılında başlayan, tartışmaları, kimi olaylı kararlarıyla sinema tarihimize ..
Üç ustadan 'Üç Sıradışı' film Uzakdoğu sinemasının üç sıra dışı yönetmeni Takashi Miike, Park Chan-Wook ve Fruit Chan'ın imzasını taşıyan 'Üç Sıradışı' bu cuma gösterime giriyor. 'Üç Sıradışı..
İhap Hulusi'nin eskizleri kitapta Efsanevi Kulüp Rakısı'nın etiketi, Atatürk'ün siparişi üzerine tasarlanan Alfabe'nin kapağı, Vog çorapları, Kurukahveci Mehmet Efendi ve Mahdumları afişleri ..
Sonic Youth konseri iptal Alternatif rock'ın efsane grubu Sonic Youth'un bugün Ankara Saklıkent'teki konseri iptal edildi. Saklıkent Eğlence ve Kültür Merkezi, konserin gerekli ilgiyi görmedi..
Agora'dan gençlere çağrı Sosyal bilimlerle 'gönül ilişkisi' kuran gençlerin yayımladığı Agora dergisinin yeni sayısı çıktı. Sosyal bilimlerin çeşitli alanlarına yayılan yazılar arasında 'İkam..
Akay'dan Edgü'ye yanıt Ferit Edgü'nün İstanbul Modern'deki Fikret Mualla sergisine eleştirilerine Ali Akay'ın yanıtı: "Kulaktan dolma bilgiyle bilirkişi olunmaz. Sahte mi, değil mi sorunu var..
Tüm dünyadan 'takıntılı' videolar Galeri-X, Uluslararası Ses-Video Festivali'nin ikincisine ev sahipliği yapıyor. 2 Haziran'da başlayacak 'Takıntı' (Obsession) başlıklı festivalde Türkiye, İs..
Macbeth'in beyin yapısı nasıldır? Türkiye Beyin Haftası nedeniyle Shakespeare'in oyunlarındaki karakterlerin beyin ve davranış yapılarının ele alınacağı bir panel düzenleniyor. Prof. Cevat Ça..
Şimdi dövün dur Sakarya... Geçen hafta da değinmiştik: Geçen sezonlardakinden farklı olarak, tuzukuru takımlar düşücülere bonkör davranmadılar bu sene. Son haftada da böyle oldu.
Ne de olsa klas, kalıcıdır David Lacey kadar çok maç seyretmedim, dolayısıyla Guardian'ın değerli yazarı gibi karşılaşmanın hakkını vererek olsa bile, "Biz ne finaller seyrettik, bu ..
YAKINDAN KUMANDAN Bir sezon daha bitti. Transfer döneminin yoğun atmosferinden kurtulmak için, cep telefonumu kapatacağım, sekretere basından gelen telefonları bağlamamasını isteyeceğim.
Hooijdonk'tan yaylım ateş Fenerbahçe ile yollarını ayıran ve kariyerine Hollanda'nın NAC Breda takımında devam edecek olan Pierre Van Hooijdonk giderayak teknik direktör Christoph Daum'u topa..
Yanal'a hepsi kader maçı Cumartesi günü Dünya Kupası 2006 eleme grubunda Yunanistan'la zorlu bir maça çıkacak olana Milli Takım'ın teknik direktörü Ersun Yanal, mücadeleyi kazanacak güçte old..
İlk raunt Efes Pilsen'in Basketbol Erkekler Ligi'nde şampiyonu belirleyecek play-off final serisinin ilk maçında Efes Pilsen, Beşiktaş'ı 73-68 yenmeyi başardı. Baştan sona büyük bir çekişmeye..
Fazla antrenör cildi bozar (mı)! Daum, geçen mevsim kucakladığı şampiyonluk kupasını bir kez daha havalandırırken, Fenerbahçe'ye ilk kez üçleme yapabilme muştusunu verdi.
İş dünyasında panik yok İş dünyası, Fransa'da yapılan Avrupa Birliği Anayasası referandumundan 'Hayır' sonucunun çıkmasının Türkiye ve AB ilişkilerini etkilemeyeceğini düşünüyor.
'Çalışmamız sürüyor' Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Fransa'da Avrupa Anayasası ile ilgili referandumdan 'Hayır' çıkmasının Türkiye ile AB ilişkilerin..
Koç: Sonuç Türkiye için avantaj Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, AB Anayasası ile ilgili referandumun sonucunun Türkiye açısından dezavantaj değil, avantaj olacağını söyledi. A..
S&P: Olumsuz etki yaratmaz Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's'un (S and P) Türkiye analisti Farouk Soussa, başta Fransa olmak üzere AB ülkelerindeki AB Anayasası'n..
Çin'den ABD ve AB'ye rest Çin, Avrupa Birliği ve ABD'nin bu ülkeden ithal edilen tekstil ürünlerine sınırlama getirmesi üzerine harekete geçti. Çin Maliye Bakanlığı, 1 Haziran'dan itibaren 81..
Tekel Sigara'ya 'özel' makyaj Tekel'in sigara fabrikaları, önce imaj yenileme çalışmalarıyla 'güzelleştirilecek', daha sonra da özelleştirmeye tabi tutulacak.
Erdoğan-Sabancı buzları eritecek İstanbul'daki Kadınlar Günü gösterisinde polisin kadınlara tavrını eleştiren TÜSİAD'a sert çıkarak karşı karşıya gelen Başbakan Tayyip Erdoğan bu örgütle buzl..
Bankalara Basel faturası Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) yetkilileri, Basel II'ye geçişin maliyetinin uluslararası düzeyde aktife (200-300 milyar dolar) sahip bir bankada, 5-..
Belediyelere yeni kaynak Hükümet, belediyeler ve il özel idarelerinin genel bütçeden aldığı payı yüzde 25 oranında artırmaya hazırlanıyor. Bakanlar Kurulu'nda görüşülen İl Özel İdareleri ve....
Dış ticarette açık artıyor Türkiye, nisan ayında 5 milyar 903 milyon dolarlık ihracat, 9 milyar 461 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirdi. Devlet İstatistik Enstitüsü nisan ayı geçici dış ..
PO'nun kârı 3.6 milyon YTL Akaryakıt dağıtım sektörünün lider şirketi Petrol Ofisi'nin (PO) yılın ilk çeyreğine ait bağımsız denetimden geçmemiş konsolide net kârı 3 milyon 631 bin Yeni Türk ..
Pazarda Rusya ucuzluğu Rusya Federasyonu, dünden itibaren Türk yaş sebze-meyve ürünlerini ithal etmemeye başladı. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın talimatı üzerine Moskova Büyükelçiliği, Türk..
Kamu işçisine 4+4 zam önerildi Hükümet, kamu işçilerine, birinci ve ikinci altışar ay için yüzde 4'er, üçüncü ve dördüncü altışar aylar için ise toplam yüzde 5 oranında zam önerdi.
Çiftçiye 'ürün senedi' geliyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'Ulusa Sesleniş' konuşmasında çiftçiye müjde verdi. Bu yıl 'ürün senedi' diye nitelendirdikleri yeni bir uygulamaya başlayacaklar..
Muzcuydu otelci oldu Girit'ten göç ettikten sonra Antalya'nın Side Bölgesi'ne yerleştirilen Barut ailesinin muz üretimi yapma planlarının başarısızlığa uğraması Barut Hotels zincirinin kurulm..
'F1'e 40 bin yabancı gelecek' İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, ağustosta düzenlenecek Formula 1 yarışları için İstanbul'a 40 bin yabancı misafir beklediklerini belirtti.
Havacılık zararda Yüksek petrol fiyatları yüzünden dünya havacılık sektörünün bu yıl 6 milyar dolar zarar etmesi bekleniyor.
Interflug'a Alman darbesi Türk işadamı Kemal Atakan'ın eski Doğu Almanya'nın havayolu şirketi Interflug'un adını alarak oluşturduğu Interflug Charter System GmbH, uçuşlarını durdurdu.
Faturayı Türkiye'ye kestiler Fransızların AB Anayasası'nı reddetmesinin ardından birlik içindeki Türkiye karşıtları seslerini yükseltmekte gecikmedi. Fransa'daki referandum şokunun faturasını..
Merkel resmen başbakan adayı Eylülde erken seçimin düzenleneceği Almanya'da, Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisinin Türkiye karşıtlığıyla tanınan Genel Başkanı Angela Merkel, dün birlik ..
Komisyon: Türkiye etkilenmez Fransızların AB Anayasası'na 'Hayır' demesinin ardından Hıristiyan Demokrat eğilimli partiler arasında 'Türkiye'yle müzakere kararı gözden geçirilmeli' söyleminin..
Körfez'le ticari işbirliği Körfez ülkesi Bahreyn'i ziyaret eden Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Körfez İşbirliği Konseyi ile 'Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması' imzaladı.
Gül: Süreç etkilenmez Dışişleri Bakanı Gül, sonucun Türkiye'nin AB yürüyüşünü etkileyeceği görüşüne karşı: "Bu Fransız halkının bileceği bir şey, Türkiye'yi ilgilendirmez." ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8