30 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

30 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Kıbrıs'ta tüm kısıtlamaları kaldıralım' Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Kıbrıs'taki her türlü kısıtlamanın tüm taraflarca aynı anda kaldırılmasını istedi. Gül, "Özellikle ekonomik ve..
Aziz, dünyadan yardım istiyor Irak'ta devrik lider Saddam Hüseyin'in hücredeki fotoğraflarının yayımlanmasıyla ABD'ye cezaevi koşullarıyla ilgili eleştiriler yoğunlaşırken, eski rejimin başka..
Teröre karşı yeni strateji ABD Başkanı George W. Bush yönetiminin, terörle mücadele stratejisini gözden geçirerek geniş-leteceği kaydedildi.
'Zerkavi İran'da değil' Britanya'nın The Sunday Times gazetesi, ABD saldırısında yaralanan Irak'taki Kaide şefi Ebu Musab Zerkavi'nin tedavi için İran'a geçtiğini öne sürdü.
Basayev'in yeni iddiası Rusya'nın başkenti Moskova'da çarşamba günü hayatı felç eden elektrik kesintisinin kendi sabotajı olduğunu iddia eden Çeçen lider Şamil Basayev, cuma günü yine Moskova..
400 mahkûm daha serbest İsrail'de hükümet, şubat ayında varılan anlaşma çerçevesinde, 400 Filistinli mahkûmun daha serbest bırakılmasına onay verdi.
Clinton turunu yarıda kesti BM'nin özel temsilcisi sıfatıyla tsunamiden etkilenen ülkeleri ziyaret eden eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın, 'bitkin düştüğü için' Maldivler'deki tsunami bölgeler..
Portre: Almanya Şansölyesi Gerhard Schröder AB labirentinde yolunu bulmaya çalışan Türkiye'nin önüne çıkan canavarları bir kılıç darbesiyle deviren kahramanı olan Gerhard Schröder, kendi ülke..
İstanbul'a ikinci tüpgeçit Boğaz'a ikinci tüp geçişi için hazırlık yaptıklarını söyleyen Başbakan Erdoğan "Yapımı süren tüpgeçit metro için, ikinci geçiti ise araçlar için yapılacak...
Estergon Kalesi için görkemli açılış AKP'li Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un prestij projelerinden biri olan Estergon Kalesi ve Türk Kültür Merkezi dün akşam Başbakan Recep Tayyip ..
Kuran kursu polemiği AKP'li Kapusuz: "Kaçak işyeri açana para, eğitim kurumu açana hapis cezası veriliyordu. Bu dengesizliği giderdik." CHP'li Topuz: Diyanet'e bağlı kurslar..
AKP, TÜBİTAK Yasası'nda ısrarlı AKP, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in veto ettiği TÜBİTAK Yasası'nı, bu hafta Meclis'e yeniden getirerek, değiştirmeden çıkarmaya çalışacak.
Çanakkale için ortak tarih Avustralya hükümeti, milli kimlik oluşumu açısından tarihlerinde önemli bir yer tutan Çanakkale savaşlarıyla ilgili ortak bir tarih yazmak üzere Türk yetkililer ne..
Karayalçın: Kayıkçı kavgası SHP lideri Murat Karayalçın, CHP ve AKP'nin kayıkçı kavgası yaptığını söyledi.
'Yargısız infaz' iddiasına delil yok 1994 yılında kaybolan ve askerler tarafından öldürülerek gömüldükleri iddia edilen Işık ile Serin ailelerine mensup yedi kişi için Cumhuriyet Başsavcılığı..
Eğitimciler çözüm istedi Türk Eğitim-Sen şube başkanları toplantısı, dün yayımlanan sonuç bildirisiyle sona erdi.
Yargı: Kürtçe türkü serbest Yargıtay, seçim mitinginde Kürtçe türkü söyleyen sanığa verilen cezayı bozdu. Artık mitinglerde her dilden şarkı çalınabilecek. Ancak kürsüden yalnız Türkçe konuşu..
Susurlukçu öldürüldü Susurluk davasında ceza alan eski özel harekâtçı Oğuz Yorulmaz, Bursa'da bir barda dün sabaha karşı karıştığı kavgada başından vurularak öldürüldü. 8 kişi gözaltına alınd..
Arınç: Tezkere kararı Meclis'in TBMM Başkanı Bülent Arınç, ABD ziyaretinin Chicago durağında, aralarında ABD'li işadamlarıyla, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin bulunduğu bir grupla..
Akansu çifti huzurevinde Evlerinde açlıktan ölmek üzereyken jandarma tarafından kurtarılan sanatçı çift Kenan ve Fevziye Akansu, bugün Söke Huzurevi'ne yerleştirilecek.
Turistler trafik kurbanı: Dört ölü Diyarbakır, Burdur ve Muğla'da meydana gelen trafik kazalarında dört turist öldü. Kuşadası'ndan kiraladıkları 13 motosikletle Türkiye turuna çıkan Yeni Zela..
Bebek kongresi tarihe geçti İstanbul'da dün sona eren 'Yardımla Üreme Teknikleri ve Üreme Genetiği Kongresi' son yıllarda en fazla tartışmanın yapıldığı kongre olarak kayıtlara geçti.
Engelliler sevinecek Görme engelli ve otistik çocuklara eğitim ve rehabilitasyon hizmeti verecek olan Özel Kartanesi Özel Eğitim Merkezi açıldı.
Kadın nüfus baskın çıkıyor Genç nüfusuyla birçok ülkeyi geride bırakan Türkiye'de, erkek nüfusu azaldı, kadınların ömrü uzadı ve kadın sayısı erkekleri geçti.
Yalnızlığın Paris hareleri Sinek salına salına uçuyor odada. Tam o anda yakalıyorsunuz. Bir kibrit kutusuna koyup 10 dakika kadar kapalı tutun. Kutuyu açtığınızda göreceksiniz ki artık o salı..
Tayfun'dan bahseden yok En büyük hayali Tayfun Arıcı Galatasaraylı. Gerçi maddi durumları iyi olmadığı için Ali Sami Yen Stadı'na hiç gidememişti ama babasıyla birlikte hep bunun planını yap..
Saksofonun zulmü! Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivali dün sabaha karşı saat 04.30 sırasında, sanatçı Murat Taner'in tarihi Diyarbakır Kalesi'nde çaldığı saksofonla başladı.
En hızlı ambulans Eskişehir'de Sağlık Bakanlığı, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Acil Ambulans Hekimleri Derneği tarafından düzenlenen 1. Türkiye Ambulans Rallisi dün sona erdi.
Düğün sevinci: İki çocuk yaralı Düğünde açılan ateş sonucu iki çocuk vuruldu. Ayak bileklerinden yaralanan ve hastaneye kaldırılan 10 yaşındaki F.Ç. ile 7 yaşındaki E.N. tedavilerinden sonra ..
Turiste yasak keçiye serbest Aydın'da her yıl 1 milyon turistin gittiği antik Milet kentindeki Milet Müzesi'nin duvarları kötü işçilik nedeniyle çatlayınca 2000'de kapatıldı. İçinde binlerce ..
Dalgıçlar Haluk Cecan için daldı İstanbul ve çevresindeki balıkadam kulüpleri, kanser tedavisi gören ünlü dalgıç Haluk Cecan için vefa dalışı yaptı.
Atatürk 'katiller' diye bağırıyordu Doç. Dr. Taner Akçam: Ermeni olaylarında öldürenin adını koymak lazım. Osmanlı belgeleri açık. İttihatçılar tehcir kararını alırken toptan imha etme kararı..
Çatıcının AB'lisi geliyor Bir süredir İstanbul'da otobüs duraklarında, vapur iskelelerinde Avrupa Birliği logolu afişler asılı: 'Yetiştirilmek üzere işsiz ve çatı ustası aranıyor'. Bu ilanlar..
Lösemili çocuk ilgi bekliyor Ankaralı Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın önderliğinde ilki dört yıl önce düzenlenen Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası'nın dördüncüsü çerçevesind..
Çikolatayı alıp ifade değiştirdi Esenler'de Fadıl E. evinde tabancayla öldürülmüş olarak bulundu. Altı yaşındaki oğlu H., "Oynarken öldürdüm" dedi. Polisin çikolata verip gü..
Fethin sorumluluğu var Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, İstanbul'un fethinin 552. yılı nedeniyle yayımladığı mesajda 'İstanbul'u korumanın dünyaya karşı sorumluluk olduğunu' söyledi.
Atalar için dua edildi İstanbul'un fethinin 552. yıldönümü törenlerle kutlandı. Geleneksel olarak her yıl düzenlenen 'temsili fetih' gösterisi ilgi odağı oldu.
Her evde bir 'Çin' var Çin'e karşı yeni önlemler almak için kolları sıvayan ABD'nin ardından, daha yumuşak bir politika izleyen Avrupa Birliği de ses tonunu yükseltti. 2005 Ocak'ında kaldırıl..
Hafta sonuna dek yağmur Haziran yağmurla geldi. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan 'Meteorolojik Uyarı'ya göre, önümüzdeki hafta boyunca sağanak ve gökgürültülü sağanak de..
'Big Ben' çok şaşırttı Britanya'da 'doğru zamanın' sembolü, çan sesiyle ünlü 147 yıllık Big Ben saat kulesi, bilinmeyen bir nedenle bir saatten daha uzun bir süre suskun kaldı.
Tom Cruise'un savaşı Ünlü oyuncu Tom Cruise, gereksiz yere ilaç kullanımını pompalayan 'sözde bilim'e ve buna karışan psikiyatrlara savaş açtı. Cruise'un bu endişesinin temelleri kendi çocukl..
Bu akşam TV'de ne var? Bu yaz tatile kamerasıyla birlikte çıkanlar, tatil maceralarını yaz boyunca televizyonda yayımlatabilecek. CNN Türk, 'Kameramla Kampüste'nin ardından, 'Kameramla Tatild..
Eğitime destek Akdeniz Lions Kulübü Mersin'de bir okulda bilgisayar laboratuvarı oluşturulması için harekete geçti.
Karaciğer naklinde devrim! Britanyalı doktorlar, hastanın kendi kök hücrelerini kullanarak karaciğerin kendisini yenilemesini sağladılar.
Düzensiz regl, astım habercisi Astımla regl arasında ilişki bulundu. Norveç'teki Haukeland Hastanesi'nin 8 bin 500 kadın üzerinde yaptığı incelemede, 25-42 yaş arası her dört kadından birinin..
Gül, Kuran kursu tartışmalarını gereksiz buldu Dışişleri Bakanı Abdullah Gül Başbakan Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Deniz Baykal arasında adeta söz düellosuna neden olan izinsiz Kur'an kursla..
Solingen kurbanları anıldı Solingen'de 5 Türk'ün yakılarak öldürülmesinin 12'nci yıldönümü nedeniyle anma töreni düzenlendi. Türk-Alman Dostluk Federasyonu'nun düzenlediği toplantıya, CHP lid..
Çiçek: Din eğitimi ihtiyacı had safhada Adalet Bakanı Cemil Çiçek, krize yol açan "kaçak Kuran kursları" düzenlemesinin gerekçesini "din eğitimi boşluğu" ile açıkladı. ATV'de yayınlanan 'Anka..
Türkiye'de seviyeli muhalefet yok Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'de seviyeli muhalefet olmadığından yakındı, AK Partilileri başörtüsü üzerinden siyaset yapan marjinallerin oyununa gelmemeye..
Evinde ölü bulundu Esenler'de bir evden gelen silah sesi üzerine adrese giden polis ekipleri, Fadıl E.'nin (24) kalbine isabet eden bir kurşunla öldüğünü belirledi. Evde ayrıca namlusu değişt..
« » 1 2 3 4 5 6 7