3 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

3 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Uzay mekiği kadın komutanla uçacak Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Colombia faciasından sonra ilk uzay seferine çıkacak olan uzay mekiğine bir kadının komutanlık yapmasına karar ve..
Papa’nın Golf’ü 62 bin 500 Euro Yeni Papa XVI. Benedikt’in kullandığı 1999 model Volkswagen Golf marka araç e-bay sitesinde tavan yaptı. 4 milyon kişinin ziyaret ettiği araç, 9,999 Euro’dan s..
Son umudu sanatçılar 29 Mayıs’taki AB Anayasası oylamasından hayır oyu çıkmaması için yoğun çaba harcayan Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, dün ‘evet’ kampanyası için elit sanatçı ve entel..
Türkiye’nin nükleer silah kapasitesi var İngiliz The Independent gazetesi, Türkiye’yi nükleer bomba yapımı için gerekli nükleer reaktörlere sahip olan 33 ülke arasında gösterdi.
Etnik yangına itfaiye ABD’li yarbay Anthony Wickham, memleketi Idaho’da olsa yangın, fırtına, sel gibi doğal afetler için planlama yapacaktı. Irak’ta ise hayati bir görev üstleniyor. ABD’nin ..
Düşen polise tazminat yok Yargıtay, İstanbul’da görev yaptığı sırada bir zanlıyı takip ederken düşüp ayağından yaralanan polis memuru S.K’nin açtığı tazminat davasınının reddedilmesini istedi..
Su ve WC’leri yok, hálá siyah-beyaz TV’leri var Van’da yoksul ailelere yardım amaçlı kurulan Van Gölü Feneri Derneği’nin yaptığı anket çalışması üzücü sonuçlar ortaya koydu. Van kent merkezin..
Yabancı damat gerçek oldu Yunan genci ile Türk kızının aşkının anlatıldığı Yabancı Damat dizisinin bir benzeri Almanya-Aksaray hattında yaşandı. Almanya’da yaşayan Yunanlı Despina Metensidou ..
Dadılık için geldim, seks kölesi oldum Çocuk bakıcılığı için gelen Kırgısiztanlı kadınlara zorla fuhuş yaptıran 6 çete üyesinin 22 yıla kadar hapsi istendi. Polislerin de karıştığı çeteden şi..
Köşk’teki kahvaltı mahkemelik oldu Korkut Özal, ağabeyi Turgut Özal’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde Köşk’te kardeşleriyle baş başa yaptığı bir kahvaltı sırasında, yengesi Semra Özal tarafından ..
Reforma devam diyecek Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, Bosna-Hersek ve Türkiye ziyaretine bu akşam başlıyor. Schröder’in yarın Ankara’da Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Tayyip..
Sezer’e 4. torun Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Eximbank’ta çalışan büyük kızı Zeynep, geçen hafta Ankara’da doğum yaptı. Çankaya Köşkü’nde geçen yıl evlenen Levent Sezer’in düğünü sıras..
Müzakere tarihi almak başarıdır Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Türkiye’nin 17 Aralık’ta AB’den müzakere tarihi almasını ‘başarı’ olarak değerlendirdi ve ‘Müzakere süreci tüm kurum..
12 Mayıs’ı bekliyor AİHM, Öcalan’ın yeniden yargılanma talebine ilişkin görüşünü 12 Mayıs’ta açıklayacak. AİHM’nin ilk yargılamada ihlal bulması halinde yeniden yargılama için son kararı Avru..
Muhtıra vermedik Eski CHP genel başkanları Erdal İnönü, Murat Karayalçın, Hikmet Çetin ve Altan Öymen adına açıklama yapan Cezmi Kartay, 2001’de Genel Başkan Deniz Baykal’a verdikleri mektubu..
İncirlik’e geliyor Uzatılan İncirlik kararnamesinin ayrıntıları belli olmaya başladı. ABD ve İngiltere’nin ‘daha kapsamlı kullanımına’ açılan İncirlik’e haziran ortasından itibaren 6 adet C-1..
Bayrak sanıkları serbest bırakıldı Mersin’de 20 Mart’ta yapılan Nevruz mitingi sonrasında, büyük tepki toplayan Türk bayrağına yapılan saldırı ve yakma girişimiyle ilgili olarak yargılanan 6 ..
Onbaşıyken general oldunuz barışı koruyun Başbakan Tayyip Erdoğan ile İsrail Başbakanı Ariel Şaron görüşmesi, Ortadoğu barışı konusunda ilginç bir sohbete sahne oldu. 1.5 saatlik görüşmede şu..
Beğenmesen de uy Anayasa Mahkemesi Başkanı Bumin, ‘Meclis Yüce Mahkeme’yi kaldırabilir’ diyen Arınç’a, ‘Beğenseniz de beğenmeseniz de kararlarımıza uymak zorundasınız’ yanıtını verdi. Her huk..
Gelirse tutuklanır Prof. Halaçoğlu hakkında soruşturma açtıran İsviçreli savcı Andrej Gnehm, ‘Gelip ifade versin. Eğer ifade vermezse Prof. Halaçoğlu İsviçre’ye giriş yaptığı zaman tutuklanab..
Denizcilik festivali 'Deniz'le bitti Marmaris'te Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün katılımıyla başlayan Uluslararası Marmaris Denizcilik Festivali, Özcan ..
Irak'ta Sünnilerle anlaşma Kurduğu hükümetteki eksiklikleri gidermeye alışan Irak Başbakanı İbrahim Caferi, dün Sünnilerle anlaşmaya vardı. Bugün parlamento onayına sunulacak anlaşmaya göre, ..
Kamyondan kalas düştü: 1 ölü, 3 yaralı Kütahya'da, Kazım Uslu yönetimindeki kamyon, Ahmet İpek'in kullandığı traktörü sollarken, kasadaki kalaslardan biri kayarak traktörün römorkuna düştü. R..
Boş kasa için çalışanı soydular Beşiktaş Itri Sokak'taki eski Trabzonspor yöneticisi Ahmet Ağaoğlu'na ait Atlantik Denizcilik adlı şirkete dün öğle saatlerinde gelen zanlılar, 13 işçiyi silah..
Tembel kocalar için 'Sıra Sende' İSPANYA'DA bir ev aletleri tasarımcısı, ev işlerinin kadınlara yüklenmesini önlemek için, aynı kişinin üst üste çalıştıramayacağı çamaşır makinesi geliştirdi...
Eskişehir'e Madame Tussaud's Müzesi ÜNLÜLERİN mumya heykellerinin yer aldığı Londra'daki Madame Tussaud's Müzesi'nin bir eşi de Eskişehir'e kurulacak. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yı..
Sevmek istediği köpek öldürdü Danimarka'nın Skive kentine bağlı Lihme kasabasında arkadaşlarıyla oynayan 8 yaşındaki Andrea Ravnborg Madsen adlı kız çocuğu, sevmek istediği köpeğin ısırması s..
Deniz kuşları için yarışacaklar! Deniz kuşlarının soylarının tükenmesini önlemek amacıyla Avustralya'nın ada eyaleti Tazmanya'da ilginç bir yarış düzenleniyor. Ak tepeli 17 albatros, Tazmanya..
Pulur'a 'güzel Türkçe' ödülü Türkçenin Yeniden Devlet Dili Oluşunun 728. Yılı ile 45. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Etkinlikleri kapsamında verilen "Karaman Türk Dili Ödülleri" sahip..
Çevik Kuvvet'le göz taraması! Rizeliler, Cumhuriyet Meydanı'na park eden Dünya Göz Hastanesi'nin TIR'ında gözlerini kontrol ettirebilmek için dün 05.00'ten itibaren kuyruğa girdi. Ancak 09.00..
9 kurban için 600 bin YTL TCDD, hızlandırılmış tren kazasında ölen 9 kişiye 600 bin YTL tazminat ödedi. Sırada 12 kişi varKatliam sanıkları avukat tutamadı
İlk kadın komutan uzayı fethedecek NASA'nın temmuz ayında uzaya göndereceği Discovery mekiğinin komutanı ve 6 kişilik ekibin yöneticisi, 48 yaşındaki Eileen Collins olacak10 bin kişilik 'hala..
Beyoğlu Belediyesi, 75 işsiz genci çalışma hayatına hazırlıyor Beyoğlu Belediyesi, 20-29 yaş arası işsiz gençlere meslek kazandırmak için ‘Topluma Girişimci Bireyler Kazandırılması Programı’ ..
Bosna ilahi grubu dinleyenleri kendine hayran etti Bostancı Huzur ve İşadamları Derneği’nin tertiplediği Kutlu Doğum Gecesi’nde tüm dünyaya örnek olacak bir gösteri yapıldı.
Müftülüğün futbol turnuvasında final heyecanı İstanbul Müftülüğü, gençleri camiye alıştırmak için futbol turnuvası düzenledi. İl Müftü Yardımcısı İlyas Serenli, amaçlarının personel arasındak..
İstanbul’un dikilitaşları restore ediliyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un tarihî eserlerinden Dikilitaş, Kıztaşı ve Burmalı Sütun’u restore ediyor.
Topbaş, Perşembe Pazarı sahiline balık lokantası yaptıracak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, turizm yatırımları çerçevesinde Haliç sahiline balık lokantaları yapmayı planlad..
İstanbul’da 8 yeni hastane açılacak İstanbul İl Sağlık Müdür Vekili Mehmet Bakar, İstanbul’a 8 yeni hastane ile 480 sağlık ocağı kazandırılacağı müjdesini verdi.
Mimar Sinan’ın hatırası, yok oluyor İstanbul’u, Avrupa’ya bağlayan tarihi ticaret yolu üzerinde inşa edilen Mimar Sinan Köprüsü’nün devamı niteliğindeki çeşme bakımsızlık, ilgisizlik ve sorum..
Bakım Kongresi katılımcıları Darülaceze’de uygulama yapacak I. Uluslararası Bakım Kongresi katılımcıları, İstanbul Darülaceze Müdürlüğü’nü ziyaret ederek hasta bakımı konusundaki çalışmaları ..
Köpeklerin gösterisi izleyenleri hayran bıraktı Evcil hayvan bakımı ürünleri firması Purina'nın düzenlediği 2. Muhteşem Köpekler yarışması köpekseverlerden büyük ilgi gördü.
Bahçelievler’de kızamık aşısı kampanyasına yoğun katılım Bahçelievler Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye geneli düzenlenen Kızamık Aşısı Kampanyası çerçevesinde Bahçeliev..
İSKİ Avrupa yakasında iki gün süreyle su kesintisi yapacak İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi(İSKİ), Kağıthane Arıtma Tesisi’nde yapılacak çalışmalar nedeni ile Avrupa yakasının büyük bir bö..
MÜ’den Almanya Başbakanı Schröder’e ‘fahri doktora’ ünvanı Almanya Başbakanı Gerhard Schröder’e, "kamu hukuku ve siyaset bilimi’ konularındaki uluslararası hizmetlerinden dolayı Marmara Ünive..
Pendik’te kavgaya müdahale eden polisin cesareti hayatına mal oldu Pendik Kaynarca'da silahlı kavgaya müdahale ederken vurularak hayatını kaybeden polis memuru Mehmet Sandıkçı için Pendik İlç..
Tıp öğrencisi, otosuyla kaldırımdaki 3 yayayı ezdi Eminönü'nde, tıp fakültesi öğrencisi olduğu öğrenilen bayan sürücünün kullandığı otomobil, yol kenarında yürüyen yayaların arasına daldı.
Sakat olduğu izlenimi veren kadın dilenci, zabıtaya zor anlar yaşattı Fatih'te, özel olarak yaptırdığı tekerlekli sandalye ile sakat olduğu izlenimini vererek dilenen bir kadın, zabıta ekiple..
İl Genel Meclisi, çalışmalarına başladı İl Özel İdaresi Yasası'nın kabul edilmesiyle, nisan ayında meclis başkanını seçen İl Genel Meclisi çalışmalarına başladı.
Bayrampaşa'da park halindeki 2 oto kundaklandı Bayrampaşa'da park halindeki 2 otomobil kimliği belirsiz kişiler tarafından kundaklanarak yakıldı.
Önüne çıkan otoya çarpmamak için takla attı Bağcılar'da, karşısına aniden çıkan araca çarpmamak için manevra yapan bayan sürücünün kullandığı otomobil takla attı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9