3 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

3 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sanatçı gözü, kedi gözü Dolmabahçe'deki G-Art, kediye olan tutkularıyla bilinen üç önemli sanatçı Balkan Naci İslimyeli, Selma Gürbüz ve Gürbüz Doğan Ekşioğlu'yu 'Kedi Gözü' başlıklı sergide ..
Tribeca'da yasaklı Çin filmine ödül Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Tribeca Film Festivali önceki gün düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Festivalde kendi ülkesinde yasaklanan Çin yapımı 'Stol..
Ertuğ'a Fransız övgüsü Mimar ve fotoğrafçı Ahmet Ertuğ'un önceki hafta Paris'in prestijli sergi mekânlarından Conciergerie sarayında açılan 'Ruhani Yolculuk' başlıklı sergisi, Fransız basını ..
Doğu bu filmi sevecek Geçen sonbaharda ABD'nin bazı tanınmış İslam bilginleri art arda New Yok Times gazetesine tepki ilanları verdi... Bilginler, Haçlı seferlerini konu edinen bir Hollywood ..
Güneş: Emeğimiz heba oldu Cumartesi günü Fenerbahçe vce Trabzonspor arasında oynanan maçın yankıları hâlâ sürüyor. Bir televizyon kanalının programına konuk olan Trabzonspor Teknik Direktörü ..
'Fenerbahçe'nin sistematiği bu' Eski Trabzonspor Kulübü Başkanı Özkan Sümer, Fenerbahçe'nin Trabzonspor maçını haksız biçimde kazandığını ve buna kendisinin şaşırmadığını söyledi.
Çelik de 'Hatalılar' dedi Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Sabri Çelik, 30. haftada hakemlerin sezonun en düşük not ortalamasını aldığını açıkladı.
Cem Papila'nın notu 6.7 Ligin 30. haftasında hakemlerin gözlemcilerinden aldığı notlar şöyle: Ç. Rize-Beşiktaş: Hakem: İsmet Arzuman 8.7...
Şampiyonu son maç belirleyecek Bayanlar Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe, Beşiktaş'ı 79-74 yenerek, final serisinde durumu 2-2 yaparken, şampiyonu son maç belirleyecek.
Hakan'ın 'Van Basten' günleri... Son mevsimlerin 'iyi futbol oynamadan kazanma' modası, özellikle Fenerbahçe ve takipçisi Galatasaray için de gündemin tepesine kurulma iptilasını sürdürüyor.
Durduğu gibi durmuyor ki! Daum'un memleketinde duran toplara 'standart durum' derler (Standardsituation). Duran toplardan atılan gollerin fazla yaratıcılık içermediğini, yiyen adına da bir ör..
Dopingli meşin yuvarlak Zdenak Zeman, İtalya'da birçok kulübün şu ya da bu biçimde futbolcunun performansını artırmak üzere 'inorganik' maddeler kullandığını, bunun yaygın bir alışkanlık hali..
YAKINDAN KUMANDAN Geçtiğimiz hafta yazmayınca, yurdun dört bir yanından "Ağbi bir iş mi var" mesajları aldım. Hafta boyunca, İsmet beyin bir açıklama yapmasını bekledim.
IKEA'dan izdihamı önlemek için tedbir Türkiye'deki ilk mağazasını 5 Mayıs perşembe günü Ümraniye'de açmaya hazırlanan mobilya ve ev aksesuvarları zinciri IKEA, ilk gün izdiham yaşanmaması içi..
Rus tüketici Goldaş'ı sevdi Türk mücevherat sektöründe uluslararası mağazalar zincirine sahip ilk firma olan Goldaş, Rusya Federasyonu'nda bulunan mağazalarına iki halka daha ekledi.
Karadeniz'de doğalgaz işbirliği Hema Enerji, İstanbul Boğazı'ndan Bulgaristan sınırına kadar uzanan Karadeniz bölgesinde, denizde doğalgaz aramak üzere, Madison Oil Turkey Inc. ile yüzde 50-5..
İhracatta umut rakamları İhracat, nisanda yüzde 14.6 artarak 6.1 milyar dolara ulaştı. Yılın ilk dört ayında yüzde 22.6 artışla 23.4 milyar dolarlık ihracat gerçekleşti. Nisan sonu itibarıyla..
'Sorun Irak değil Habur' Irak'a akaryakıt taşıyan tankerlerle ilgili araştırma yapmak üzere Habur sınır kapısında incelemelerde bulunan Akaryakıt Kaçakçılığını Araştırma Komisyonu, 15 km. uzu..
G.O.R.A için 710 bin YTL Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan Grubu'ndan haczettiği 'G.O.R.A' ve 'Vizontele' filmlerinin mali haklarını toplam 1 milyon 20 bin YTL'ye sattı.
Mera affının kapsamı genişledi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, aralarında mera, vekil imamlara kadro imkânı sağlayan ve Emniyet'te hiyerarşik yapının korunmasını öngören kanunların da bulun..
SSK açık beklentisini revize etti Sağlık tesisleri devredildiği için sağlık hizmetlerini tümüyle dışardan almaya başlayan Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK), ilk üç aylık gelir gider gerçekleşmel..
Türkler de güvense! Şirket kurma hızı Dünya Bankası Türkiye Direktörü Vorkink, Yatırım Danışma Konseyi'nin beklentileri aşan sonuçlarla tamamlandığını söyledi. Vorkink, "Bugün şirke..
Akbank hisse topluyor Akbank her yıl dağıtılabilir kârının yüzde 10'unu alan 125 ayrı gerçek ve tüzelkişiden toplam 2 bin 538 adet kurucu hisse senedi ve intifa senedini satın almak için hare..
'Ortanın üzerindeyiz' Devlet Bakanı Ali Babacan, detaylı ve gerçekçi yaklaşıldığında cari açığın, Türkiye açısından ciddi risk unsuru taşımadığını ifade ederken, "Ancak takip edilmes..
Erdemir'e 'altın hisse' Türkiye'nin en önemli özelleştirmelerinden Erdemir'de imtiyazlı hisse (altın hisse) geliyor. Erdemir, İsdemir ve Erdemir Maden'in kapatılması, satılması, bölünmesi, bi..
Sonera'ya muafiyet yolda Turkcell Holding hisselerini 3.1 milyar dolara satın almaya hazırlanan TeliaSonera, Sermaye Piyasası Kurulu'na bu işlemde önkoşul saydığı çağrı muafiyeti için en kısa..
'Evanjelist' Türk dekan ABD'de, Hıristiyanlığa geçen Prof. Ergün Mehmet Caner'in Liberty Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı olması, Müslümanları kızdırdı. Caner, 'İslam'ın Örtüsünü Kaldır..
BM'de nükleer hararet yüksek Bush yönetimi politikalarına koşut olarak nükleer silahlar küresel yükselişe geçerken, BM'nin de nükleer silahların yayılmasının önlenmesi anlaşmasını (NPT) değiş..
'Basın özgürlüğü yargı kıskacında' Paris merkezli Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (RSF) 2004 yılının gazeteciler için vahim geçtiğini kaydetti.
Hatırlı dost iki mesajla geliyor Almanya Başbakanı Schröder'in üç günlük ziyaret gündemi: Türk-Alman ekonomik işbirliği, Ermenistan sınırının ve Ruhban Okulu'nun açılması.
Polis 1 Mayıs'ı alt etti Dünya çapında 1 Mayıs işçi bayramı gösteri ve yürüyüşlerle kutlanırken, Almanya'da meydana gelen şiddet olayları ve Neo-Nazilerin düzenlediği gösteriler 1 Mayıs'a göl..
Doğu Almanya'nın beşiği dönerci olunca... Eski Alman Komünist Partisi'nin (KPD) Berlin'deki merkez karargâhında artık adını parti lideri Walter Ulbricht'ten alan 'Ulbricht döneri' satılıyor.
Filistin yönetimi buruktu Başbakan Erdoğan'ın İsrail Başbakanı Şaron'la doğrudan telefon hattı kurma kararı ve Ramallah'a 2.5 saat geç gitmesi, Filistinlileri mutsuz etti. İsrail, Türkiye'nin..
Harem-üş Şerif'te sevgi seli Başbakan Tayyip Erdoğan Kudüs ziyaretinin sonunda yoğun güvenlik önlemleri altında kutsal Harem-üş Şerif'i de ziyaret etti. İslam Vakfı yöneticilerinin karşıladığ..
Erdoğan'ın kippa tavrı İsrail'i üzdü Başbakan Tayyip Erdoğan'ın İsrail'deki Yad Vaşem Soykırım Müzesi'nde kippa takmaması, müze yönetimi tarafından 'üzücü' bulundu.
İşgalin üzerine üniversite dikilecek Uluslararası toplum, İsrail'in yazın Gazze Şeridi'nden çekilmesiyle Filistin'le kalıcı barışın yolunu açacağını umadursun, İsrail Batı Şeria'daki işgali i..
İncirlik için 'blok bilgi var blok izin' yok Türkiye ile ABD arasında İncirlik Üssü'nün lojistik merkez olarak kullanılması konusunda sağlanan mutabakat belgesine göre, üste aynı anda en fazl..
Koçaryan'la randevu arayışı var Başbakan Tayyip Erdoğan ve Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan'ın, 15-17 Mayıs'ta Varşova'da düzenlenecek Avrupa Konseyi liderler zirvesi sırasında buluş..
Mühimmat kazası: 28 ölü Afganistan'ın kuzeyindeki bir köyde gizli bir mühimmat deposu havaya uçtu, en az 28 kişi öldü, 70 kişi yaralandı.
Kuveyt kadına geçit vermiyor Kuveyt'te erkeklerin bulunduğu parlamento kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanımamakta ısrarcı.
'Hitler çok cazibeliydi' Britanya'nın The Guardian gazetesine konuşan Adolf Hitler'in hemşiresi Erna Flegel, diktatörün son günlerine dair yeni ayrıntılar aktardı.
'Boş ol'lu düzenleme Hindistan'ın Müslüman nüfusu, şeriat hükümlerine göre belirlenen boşanmayı düzenleyen kuralları değiştirdi.
Estrada için 'anne izni' Zimmetine 73 milyon dolar geçirdiği suçlamasıyla Nisan 2001'de tutuklanan eski Filipinler Devlet Başkanı Joseph Estrada'ya, Manila'da annesinin 100. doğum gününü kutl..
Duvar yıkan liderlere ödül ABD'nin eski Başkanı George Bush, eski SSCB Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov ve eski Almanya Başbakanı Helmut Kohl'e...
Halaçoğlu'na tutuklama yok İsviçre açıklaması: TTK Başkanı Halaçoğlu'na dair soruşturma, şikâyet üzerine başladı, henüz bir karar verilmedi. Soykırım tartışması tarihçilerin işi.
AİHM, türbanı çözüyor Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), türbanın üniversitelerde yasaklanmasının hak ihlali olmadığı yönündeki kararını itiraz ve değiştirme olanağı olmayacak şekilde ona..
'Osmanlı'nın vârisiyiz' TBMM'nin kurulmasının ardından Cumhuriyetin ilk resmi kurumu olarak 2 Mayıs 1920'de oluşturulan Dışişleri Bakanlığı'nın 85. kuruluş yıldönümü dün kutlandı.
TGC: TCK'da endişemiz bitmedi Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Orhan Erinç, yeni Türk Ceza Kanunu'nda (TCK) basına yönelik kısıtlamaların kaldırılması taleplerine karşılık, Adalet B..
Bumin'den Arınç'a cevap 'Meclis, Anayasa Mahkemesi'ni kaldırabilir' diyen Arınç'a, Bumin cevap verdi: "Yasama-yürütme-yargı arasında ast-üst ilişkisi değil, işbölümü vardır.&quot..
Meclis Başkanı ısrarlı: TBMM isterse olur TBMM Başkanı Bülent Arınç, Anayasa Mahkemesi'ne yönelik sözlerinde ısrarlı. Arınç, dün gazetecilerin konuyla ilgili soruları üzerine, şöyle konuştu:
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9