3 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu Aday Tanıtım Toplantısında Konuşuyor

3 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Ortadoğu'da inisiyatif alınmalı' Başbakan Erdoğan, İsrail ve Filistin ziyaretinin ardından yapılan yorumları eleştirdi.
NBA'de antrenöre rekor ceza Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Houston Rockets Başantrenörü Jeff Van Gundy, play-off maçlarında görev alan hakemlere yönelik eleştirilerin..
Erdoğan: Gerilim politikacısı değiliz AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gerilim politikalarından nemalanmak isteyen bir anlayışın temsilcisi olmadıklarını belirterek, '..
Tartışmayı noktalayalım Adalet Bakanı Çiçek, TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin arasındaki tartışmaya ilişkin bir soruyu da şöyle yanıtladı: ''Bu tartışmaya ..
İstanbul Şehir Tiyatrosu sanatçısı Atakan öldü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın Çocuk Eğitim Birimi sorumlusu, oyun yazarı ve yönetmen Neşe Erçetin Atakan vefat etti. Şehi..
SSK'nın ilaç borçları ödeniyor Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, serbest eczanelere ödemelerin 5 Mayıs’a kadar yapılacağını açıkladı. Başesgioğlu, "Kimsenin şüphesi olmasın, aksama olmayacakt..
Çukurova 363 milyon dolar ödedi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubu’nun imzalanan ek sözleşme kapsamında yaptığı anapara ve taksit ödemelerinin 363.1 milyon dolara ulaştığın..
Unakıtan: Yabancıların güveni arttı Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, son yıllarda uygulanan başarılı ekonomik politikanın yabancı yatırımın Türkiye'ye olan ilgisini de önemli ölçüde artırdığını ..
Elektriği rüzgar gülleri sağlıyor Çanakkale'nin Bozcaada İlçesi'nde 5 yıl önce kurulan Türkiye'nin 3. rüzgar santralı, ilçenin tüm elektrik ihtiyacını karşılıyor. Bozcaada'nın Polente mevkiin..
Babacan: İstanbul'un finans merkezi olmasına önem veriyoruz Devlet Bakanı Ali Babacan, Asya Kalkınma Bankası'nın İstanbul'daki toplantısına, İstanbul'un dünya finans camiasına tanıtılması ve ..
Öğrenci yurdunda dayak iddiası Konya'nın Beyşehir İlçesi'nde, 15 yaşındaki öğrenciyi döverek dalağını kaybetmesine neden olduğu öne sürülen yurt müdürü hakkında, savcılığa suç duyurusunda bul..
Aranan başkan makamına gelmiyor Bingöl Ağır Ceza Mahkemesi'nce "Adam öldürmeye azmettirmek" suçundan hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan Diyarbakır'ın Hani İlçesi Belediye Başkanı Celal ..
Antalyalılara 'nefesli sazlar' ziyafeti Antalya Devlet Senfoni Orkestrası 6 Mayıs Cuma günü, Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) 'Nefesli Sazlar Konseri' verecek.
Greenpeace'in fikir babası öldü Greenpeace'in kurucularından Bob Hunter 63 yaşında prostat kanserinden yaşamını yitirdi.
Dere mi çöplük mü belli değil İzmir'de ıslah ve temizlik çalışması yapılan derelerden, içlerinde lastik, koltuk, halı, yaylı yatak gibi ev eşyalarının da bulunduğu 21 bin 843 kamyon dolusu çö..
Çamaşırda sıra evin erkeğinde İspanya'da bir ev aletleri tasarımcısı, tüm ev işlerini tek başına sırtlanmaktan usanan kadınların derdine derman olabilecek bir ürün geliştirdi.
Türkiye'de 4 milyon astımlı var Dünyada 180 milyon, Türkiye'de 4 milyon kişiyi etkileyen astımın görülme sıklığı, yaşam ve çevre koşullarına göre değişiyor.
Izgara ya da fırında balık sağlıklı Kalp sağlığı için, kızartılmış değil, ızgara ya da fırında pişirilmiş balığın faydalı olduğu bildirildi.
100 Avrupalının 6'sı astım hastası Avrupa'da 30 milyon kişinin astım hastası olduğu, bunlardan 6 milyonunun astım krizi geçirdiği ve bu hastalık nedeniyle uykularının sık sık bölündüğü bildir..
'Türkiye hızlı büyüdü, güven ortamı oluştu' ADB Başkanı Kuroda, Türkiye'nin kısa sürede en hızlı büyüyen ekonomilerden biri haline geldiğini belirterek, “Krizlerden sonra hem ülke içind..
Yabancı sermaye girişi hedefi aşacak Devlet Bakanı Babacan, doğrudan yabancı sermaye yatırımının 4.8 milyar doların üzerine çıkabileceğini belirtti. YASED Başkanı Erdikler de, yabancı sermaye..
Carrefour, Gima ve Endi'yi satın aldı Fransız perakende devi Carrefour, Fiba Holding'e ait süpermarket zinciri Gima ve Endi'yi satın aldığını açıkladı. Carrefour, Gima ve Endi için 132.5 mily..
İran nükleer faaliyete başlıyor İran, askıya almış olduğu bazı nükleer faaliyetlere yeniden başlayacağını bildirdi.
'Osmanlı'da tüm yerel halklar acı çekti' İngiltere Ulusal Arşivi, Birinci Dünya Savaşı sırasında,”büyük devletlerin politikalarının sonucu olarak” Osmanlı yerel halkları arasında ..
ABD, İran'a sertleşiyor ABD Yönetimi, gizlice nükleer silah üretmeye çalışmakla suçladığı İran'ın, bundan sonra barışçıl amaçlı nükleer enerjiye sahip olmasının da engellenmesini talep etti.
Almanya Başbakanı Schröder geliyor Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, bu akşam Türkiye'ye geliyor. Schröder'in gündeminde Türk-Alman ilişkilerinin yanısıra Türkiye'nin AB sürecinde yaşanan g..
Teziç'ten Bumin'e destek YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Anayasa Mahkemesi'nin hukuk devletinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu söyledi. Meclis Başkanı Arınç'ın sözlerini de eleştiren Te..
Org. Eruygur'a kovuşturma yok Genelkurmay askeri savcılığı, Özel Kuvvetler Karargahı inşaatında müteahhite fazla ödeme yapıldığı iddiasıyla eski Jandarma Genel Komutanı emekli orgeneral Şener..
Sürprizler kupası Potada normal sezonu zirvede bitiren Efes Pilsen, Türkiye Kupası çeyrek finalinde Tuborg’a 78-68 yenilirken, Fenerbahçe de uzatmada Karşıyaka’ya 87-85 kaybetti.
Spurs çeyrek final kapısında NBA'de dün akşam oynanan play-off maçlarında San Antonio Spurs, Nuggets'ı 126-115, Dallas Mavericks, Houston Rockets'ı 103-100, Washington Wizards da Chicago Bull..
Lisede kavga: 3 yaralı Manisa'da bir lisede kız meselesinden çıkan tartışmada 1 öğrenci, 2 arkadaşını maket bıçağıyla yaraladı. Öğrenci, yanlışlıkla kendini de yaraladı. Alınan bilgiye göre, ..
533 bin kişi "kara liste"de Yılın ilk üç ayında bankaların "kara listesi"ne, büyük bölümü kredi kartı borçluları olmak üzere 65.3 bin kişi alındı. Listedekilerin toplam sayısı mart ayı sonund..
'Asıl sınav özelleştirmeler' Yabancı sermayede bürokratik engellerin önemli ölçüde azaltıldığı ancak zor hukuki ortamın özelleştirmede sorun yaratacağı öne sürüldü.
Sabancı Gima'yı alıyor Perakende sektöründe sürpriz bir gelişme yaşandı. Sabancı Grubu'nun şirketi CarrefourSA, daha önce Koç Holding'in talip olduğu Fiba Holding'e ait Gima ve Endi'yi satın ..
Sokak çocukları Doğu kökenli Devlet Bakanı Güldal Akşit, "Komün Hattı" biçiminde sokakta yaşan çocukların 21.5’inin Doğu Anadolu, yüzde 15.6’sının da Güneydoğu Anadolu’dan göç ettiğine işaret..
Babacan: İstanbul finans merkezi olacak Devlet Bakanı Ali Babacan, Asya Kalkınma Bankası'nın İstanbul'daki toplantısına, İstanbul'un dünya finans camiasına tanıtılması ve bir finans merkezi o..
Lise'de kız kavgası: 3 yaralı Manisa'da bir lisede kız meselesinden çıkan tartışmada 1 öğrenci, 2 arkadaşını maket bıçağıyla yaraladı. Öğrenci, yanlışlıkla kendini de yaraladı.
Lise'de kavga: 3 yaralı Manisa'da bir lisede kız meselesinden çıkan tartışmada 1 öğrenci, 2 arkadaşını maket bıçağıyla yaraladı. Öğrenci, yanlışlıkla kendini de yaraladı. Alınan bilgiye göre,..
Replikas avaz "Avaz" "Köledoyuran" ve "Dadaruhi" ile tanınan Replikas'ın üçüncü albümü "Avaz" müzikseverlerle buluşuyor. Farklı müzik anlayışıyla kendine özgü bir dinleyici kitlesi oluşturan ..
YASED: 8 milyar doları aşarız Yabancı Sermaye Derneği (YASED) Başkanı Şaban Erdikler, Türkiye'de 2005 yılında yabancı sermaye girişinin 8 milyar doları aşacağına inandığını söyledi.
Fitch: Türk bankalarının karları artacak Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, sektördeki yeniden yapılandırma ve geçen yılki güçlü ekonomik büyümenin serbest sermaye oran..
Derbinin biletleri satışta Fenerbahçe ile Galatasaray takımları arasında 11 Mayıs Çarşamba günü yapılacak Türkiye Kupası final maçının biletleri satışa sunuldu. Atatürk Olimpiyat Stadı'nda sa..
Nuggets ve Mavericks üst tura yakın ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) Play-off serisine TSİ bu sabaha karşı yapılan 3 maçla devam edildi. Play-off serisinin ilk maçında Denver Nuggets'..
Yoksul ailelere kömür yardımı İl ve ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarınca belirlenerek valiliklere bildirilecek yoksul ailelere, en az 500 kilogram bedelsiz kömür verilecek. Yoksu..
Af Örgütü'nden Türkiye'ye yeni suçlama Uluslararası Af Örgütü, Türkiye'de devlet yetkilileri tarafından insan hakları savunucularına yönelik tacizlerin sürdüğünü iddia etti.
OECD toplantıları Paris'te başlıyor Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Paris'te yapılacak İktisadi İşbirliği ve Kalkın..
İş Bankası'ndan AVEA açıklaması Türkiye İş Bankası A.Ş., şirket iştiraklerinden Avea'da bankanın sahip olduğu paylara ilişkin olarak bankanın bilançosunda yer alan kayıtların, ilgili mevzuat ..
Fitch'e göre Türk bankalarının kârları artacak Uluslararası kredi derecelendirme (reyting) kuruluşu Fitch Ratings, sektördeki yeniden yapılandırma ve geçen yılki güçlü ekonomik büyümenin serb..
Hakemlerin kara haftası MHK Başkanı Çelik, geçen hafta Süper Lig maçlarında görev yapan 9 hakemin not ortalamasının 7.50 olduğunu açıklayarak, "Bu ortalama, 30 haftanın en düşük notudur" dedi..
Ali Tandoğan Kartal'da Beşiktaş, G.Birliğili futbolcunun transferini bitirdi. Ali Tandoğan, önümüzdeki hafta siyah beyazlı kulübe imza atacağını açıklarken, Başkent ekibinin başkanı Cavcav, "..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9