29 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

29 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hatay’a Suriye füzesi düştü Füze deneyi yapan Suriye’nin bir füzesi Hatay’ın Kırıkhan ilçesine düştü. Suriye Genelkurmayı, Türkiye Genelkurmayı Başkanlığı’na bu konuda bilgi vererek, yapılan ..
15. Kolordu lağvediliyor Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ‘Kuvvet 2014’ yeniden yapılanması çerçevesinde önemli bir adımı daha atarak, ilk kez bir kolorduyu lağvetme kararı aldı. Bu karara göre ..
Ecevit, doğum gününü sergide kutladı Foto Muhabirleri Derneği’nin (FMD) düzenlediği ve eski Başbakanlardan Bülent Ecevit’in yaşamından kesitler yansıtan ‘80 Yılda Fotoğraflarla Ecevit’ sergis..
Büfeci genç, pompalı savaşa kurban gitti İzmir’in Boğaziçi semtinde büfede çalışan 15 yaşındaki Aksel Savaş, pompalı tüfek ve tabancalarla birbirine giren iki grubun arasında kalıp can verdi.
Erivan’a elçi AKP Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, 9 Haziran’da Ermenistan’a üç günlük gayri resmi bir ziyaret yapacak.
Bir paşaya daha dava Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özkök’ün soruşturma izniyle MSB Dış Tedarik eski Daire Başkanı emekli Tuğgeneral Oktay Alnıak ile aralarında albay-yarbay ve işadamı Metin K..
Komutan’ın park savaşı Kadıköy Kalamış sahilinin 1981’de doldurulmasıyla kazanılan alanda yasadışı yapılaşmanın hızlanması semt sakinlerini harekete geçirdi.
Anneye ölüm tehdidi Boğaz Köprüsü’ndeki BMW kazasında ölen 24 yaşındaki Yeliz’in annesi, kızının cinayete kurban gittiği iddiasında ısrarlı. Anne, kazadan sonra tutuklanan ve 4 ayda bırakılan..
Hava şehitleri konserle anıldı Kartal Vakfı yararına ‘Göklerden Gönüllere İndiler’ konserini 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök de i..
‘Cihat yemini’ne de vize TCK’daki düzenlemeyle ‘din devleti kuruluncaya kadar savaş’ yemini ettirilen ‘hücre Kuran kursları’ da serbest bırakılıyor. 28 Şubat MGK’sında gündeme gelen mahalle a..
Namaza durup, sonra Kuran öğrenmeye karşı çıkacaksın Başbakan Erdoğan ile CHP Lideri Baykal arasında izinsiz Kuran kursu krizi sürüyor. Erdoğan dün Baykal’ın Kudüs’te namaz kıldığını hatırlat..
Pistlerin süperstarı Amerikalı otomobil yarışçısı 23 yaşındaki Danica Patrick, Indianapolis’de bugün yapılacak yarışın favorisi. Çocukluğundan bu yana otomobil yarışlarının içinde yer alan Da..
Güneş cinsel isteği artırıyor ABD’de North Carolina’nın Wake Forest Üniversitesi’nde yapılan bilimsel bir araştırma güneşin cinsel isteği arttırdığını ortaya koydu. Araştırmanın sonunda gerçe..
Lanetli Ötzi yerine gömülsün Alp Dağları’nda Ötztal bölgesinde buzulların erimesiyle tesadüfen bulunan ve ‘Ötzi’ adı verilen 5300 yıllık mumyanın altı kişinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyl..
Paraşütlü uçak Türkiye’ye geliyor Dünya havacılık sektöründeki yeni teknolojileri uçak aerodinamik yapısıyla bünyesinde toplayan günümüzün hızlı ve ekonomik uçağı ‘Cirrus’ Türkiye’ye geliyor...
Uyumak için ideal sıcaklık 22 derece Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Uyku Laboratuvarı Sorumlusu Doç. Dr. Murat Aksu, hava sıcaklığının artm..
Brad Pitt’le yatmadım Brad Pitt’in Jennifer Aniston ile olan evliliğinin bitmesine gerekçe gösterilen Angelina Jolie, ünlü aktörle yatmadığını söyledi. Marie Claire Dergisi’nin temmuz sayısın..
8 günde 200 milyon dolar Bilimkurgu türünün efsanesi kabul edilen ‘Yıldız Savaşları’ serisinin son halkası ‘Sith’in İntikamı’, ABD sinemalarında 200 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı. İnter..
Gülseren, Türkiye’de albüm çıkaracak Bu yıl düzenlenen Eurovision yarışmasında sesi, yorumu, fiziği ve seslendirdiği ‘Rimi Rimi Ley’ şarkısıyla eleştiri oklarına hedef olan Gülseren, iddiasın..
Yine uyuşturucuyla yakalandı Amerikalı ünlü yönetmen Oliver Stone, önceki gece Beverly Hills’deki Sunset Bulvarı’nda alkollü araç kullanırken durduruldu. Stone’un, şüphe üzerine aranan aracın..
Mustafa istedi Emina bırakıyor Bu yaz Mustafa Sandal ile nikah masasına oturacak olan Bosnalı şarkıcı Emina Türkcan, evlendikten sonra mesleğine veda edecek. Plak şirketine söz verdiği için ş..
‘Çırak’lar final öncesi organizatörlüğe soyundu Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’a kendilerini kanıtlamaya çalışan ‘Çırak’ yarışmasının finalistleri organizatörlüğe soyundu..
Emre Altuğ’un yeni partneri Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Sensiz Olmuyor’, bu akşamdan itibaren yeni bölümleriyle izleyici karşısında. Emre Altuğ’un dizideki eski partneri Özlem Conker’in yerin..
« 1 2 3 4 5 6 7 8