29 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

29 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Elektrik kesintisinden zarara uğrayan sanayici, TEDAŞ’ı mahkûm ettirdi Adanalı sanayici Erhan Karaman, 4 yıllık hukuk mücadelesini kazandı. Elektrik kesintisi yüzünden uğradığı zararı yargıya..
İşitme Engelliler Kültür Festivali başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Merkezi'nin (İSÖM), düzenlediği III. İşitme Engelliler Kültür ve Sanat Festivali, Büyükşehir Belediyesi Ge..
Okulda ilk üçe giren öğrenciye bisiklet hediye İstanbul'daki ilk ve orta dereceli tüm okulların birinci, ikinci ve üçüncülerine bisiklet hediye edilecek.
Bakırköy Belediyesi 'Komşuluk günü' yapıyor Avrupa Kentler Birliği (Eurocities) üyesi olan Bakırköy Belediyesi, 31 Mayıs 2005 Salı günü aynı anda 4 yerde birden komşuluk günü kutlayacak.
Türk dünyasından yüzlerce çocuk şölen için İstanbul’da Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı tarafından gerçekleştirilen ‘Türk Dünyası Çocuk Şöleni’, yarın Kadıköy Rıhtım Meydanı’nda düzenlenecek ..
Fatih’te yüzlerce kişi fener alayıyla coştu Fatih Belediyesi, İstanbul’un fethinin 552. yılını büyük bir coşkuyla kutluyor. Sempozyum, bisiklet yarışı, fetih pilavı, sokak konserleri, fener a..
Yıldız Sarayı ve Bağdat Köşkü’nün restorasyonu yönetmeliğe takıldı Tarihî eserlerin restorasyonu için bir çırpıda yasa çıkaran devlet, aradan on ay geçmiş olmasına rağmen bir yönetmeliği çıka..
Zonguldaklı atlet Aşkar: Şampiyonaya hazırım Atletizm büyükler kategorisinde başarı çizgisini gün geçtikçe artıran Emre Aşkar, 29 Mayıs’ta Bursa’da yapılacak ‘Büyükler Avrupa Dağ Koşusu Şamp..
Kestelspor, farklı branşlarda çalışmanın semeresini gördü 1952 yılından beri Bursa’nın en köklü kulüplerinden biri olan Kestelspor, futboldan sonra sporun diğer branşlarındaki çalışmalarının ..
Öğrenciler verem taramasından geçirildi Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde ilköğretim okullarının birinci sınıf öğrencileri, verem hastalığına karşı kontrolden geçirildi.
Çatıdaki baz istasyonu gerginliği devam ediyor Zonguldak’ın Kozlu beldesi Ondokuz Mayıs Mahallesi’nde bir evin çatısına takılan baz istasyonu gerginliği devam ediyor.
En çok vergi ödeyenlere çiçek verildi Bursa'nın Gemlik ilçesinde vergi dairesi yöneticileri, kurumlar vergisinde ilk sıraları alan mükellefleri ziyaret ederek teşekkür belgesi ve çiçek verdi...
Zeytinlikler içinde kafalarından vuruldular Bursa'nın Gemlik ilçesinde, çevre yolu mevkii belediye mezarlığı karşısındaki zeytinlikler içinde kafalarına birer kurşun sıkılmış olarak biri erke..
Kaşardaki DNA, hırsızı yakalattı Bursa'da 3,5 ay önce soyduğu markette buzdolabındaki kaşar peynirini ısıran hırsız zanlısı ve 2 arkadaşı, peynirdeki tükürükten alınan DNA örneği sayesinde ya..
‘Tüketiciler bilinçlenirse Çin tehdit unsuru olmaktan çıkar’ Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (MARİFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fuat Özbekli, dünya ekonomisini tehdit eden Çi..
Okuma bayramına 400 kişi katıldı Tavşanlı’daki Okuma Bayramı’nda minikler, birbirinden güzel oyunları ile aileleri ve izleyicilerden bol alkış aldı.
MED’den ücretsiz ÖSS denemesi Kütahya Mutlu Eğitim Dershanesi’nin 6 Haziran’daki deneme sınavına tüm öğrenciler ücretsiz katılabilecek.
Halkı bilimle buluşturdular Özel Sakarya Işık Lisesi ile Özel Çağ Lisesi öğrencileri, bilim sergisinde ilginç deney ve projelerini ziyaretçilere anlattı.
ÖSS stresini mehterle attılar Mehter gösterisinin yer aldığı gecede, seviye tespit sınavlarında başarılı olan öğrencilere ödülleri verildi.
Köylerde ücretsiz göz taraması yapıldı Bursa Özel Bahar Hastanesi ve İznik Zaman Temsilciliği işbirliğiyle İznik ve köylerinde göz taraması kampanyası başlatıldı.
Bandırma Özel Zümrüt’ten İngilizce şarkı yarışması Balıkesir’in Bandırma ilçesinde faaliyet gösteren Özel Zümrüt İlköğretim Okulu, İngilizce şarkı yarışması düzenledi.
Öğrenciler Erkişi ile coştu İzmit’te sınavlara hazırlanan öğrenciler için düzenlenen konserde ünlü sanatçı Ertuğrul Erkişi, söylediği şarkı, türkü ve ilahilerle salonu coşturdu.
Yalova’da geleceğin usta yazar ve şairleri yarıştı Yalova Fen Lisesi Edebiyat Kulübü, ortaöğretim öğrencilerine yönelik ‘yazsın kalemler’ adlı yarışma düzenledi.
Siyah zeytinle ilgili olumsuz haberler kahverengi zeytine rağbeti artırdı Sofralık zeytin üretimiyle ilgili son dönemde medyada çıkan haberler, Türkiye’de zeytin tüketimini olumsuz etkiledi.
TALİHSİZ SERÜVENLER DİZİSİ Konu: Baudelaire kardeşler (Violet, Klaus ve Sunny), anne-babalarının yangında ölümünden sonra yetim kalmışlardır.
FAHRENHEIT 9/11 Konu: ABD’deki tartışmalı 2000 yılı seçimine düşen gölge ile yola çıkan Akademi ödüllü Michael Moore, Başkan George W. Bush’un özgür dünyanın liderliğine giden beklenmedik yük..
[TALİHSİZ SERÜVENLER DİZİSİ] Konu: Baudelaire kardeşler (Violet, Klaus ve Sunny), anne-babalarının yangında ölümünden sonra yetim kalmışlardır.
[FAHRENHEIT 9/11] Konu: ABD’deki tartışmalı 2000 yılı seçimine düşen gölge ile yola çıkan Akademi ödüllü Michael Moore, Başkan George W. Bush’un özgür dünyanın liderliğine giden beklenmedik y..
İskender Pala, Fatih’i ve fethi şiirlerle anlatacak Prof. Dr. İskender Pala, İstanbul'un fethini ve Fatih'i, bugün Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda şiirlerden yola çıkarak anlatacak.
Almanlar ‘Arkeo-Art’ sergisini beğendi Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden 7 öğretim görevlisinin, Türkiye’nin tarihi ve arkeolojik değerlerini yorumladıkları eserlerinden oluş..
‘İstanbul Caz Festivali’ biletleri gişelerde 6-17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 12. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nin biletleri satışa çıktı.
Yıldız Savaşları’nı bilgisayarına indirenlere soruşturma "Yıldız Savaşları" filminin yeni bölümünü rant kapısı haline getiren internet korsanları ABD’de büyük bir darbe yedi.
Folklorama, türkülerle Park Orman’da İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Folklorama (Türk Büyüsü) adlı eserini bugün saat 21.00’de Park Orman’da sahneleyecek. Serdar Yalçın’ın özenle seçtiği tür..
Fatih tarih yazdı edebiyatçılar onu yazamadı! Türk ve dünya tarihine yön veren İstanbul’un fethinin 552. yılı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Çocuklarımız hangi programı kaç saat izleyeceklerine kendileri karar veriyor Türkiye’de çocuklar istedikleri programı seçmekte, istedikleri saate kadar televizyon başında oturmakta tamamen öz..
Bilinçli kişiler panik ataktan daha çabuk kurtuluyor Hiçbir sağlık sorunu olmadığı halde panik atak teşhisi ile hayatında yeni bir dönem başlayan çok kişi var.
SULTANIM, albümüm için aradığım finaldi Murat Göğebakan’ın "Sana Olan Aşkım Şahit" adlı 7. albümü çıktı; aynı adı taşıyan şarkısının klibi müzik kanallarında dönüyor.
Bosna-Türkiye kültür köprüsü Akhisar’da kuruldu Bir festival ancak bu kadar görkemli ve bu kadar kapsayıcı olabilir.
Sanal geziyle Süratli yolculuk Yaklaşık 4 aydır faaliyette olan Sürat Turizm, bir ilki gerçekleştirerek tarihi ve kültürel mekanları imkanı olmayanların ayaklarına kadar götürüyor.
Koca İstanbul’u tek kareye sığdırdı Daha önce İstanbul’un havadan çektiği fotoğraflarını bir kitapta toplayan hava fotoğrafçısı Orhan Durgut, şimdi de 15 milyonluk nüfusu ve Boğaz’ı, Haliç’i,..
Şimdi ben Vatanı arkadan mı hançerledim? Bu hafta hem kitap turnesi hem de akademik bir dizi etkinlik kapsamında yaklaşık bir aydır bulunduğum Berlin’den İstanbul’a uçtum salı akşamı. Gelir g..
Fetih, Anadolu’nun elimizdeki tapusudur İstanbul’un fethinin 552’nci yıldönümünde, fethin ihtişamından uzak kutlamalardan ve hamasi konuşmalardan ziyade, tarihin bu büyük destanının anlamına ..
Yönetmen Fatih Akın: Sinema beni seçti Fatih Akın, yaptığı filmlerle adını duyuran bir yönetmen. Sinemacı olmasını, "tesadüflere ve kadere" bağlayan Akın, "Ruh olarak buralıysam da ben bir Al..
Beyaz perdede şövalye istilası Düşmanlarına karşı cesur ol. Seni ölüme bile götürse, hep doğruyu söyle. Kimsesizleri koru ve kötülük yapma...’ İtiraf edelim, esaslı laflar bunlar.
Kayserililer uzaya da el attı Türkiye’nin uzayla ilgili resmi bir araştırması yok. Şimdiye kadar uzay aracı yapıp gönderme gibi bir çalışma da yapılmadı.
Vicdani retçi için orduevinde gösteri Vicdani retçi Mehmet Tarhan’ın askere alınmasını protesto eden bir grup, dün Taksim’den Harbiye Orduevi’ne kadar yürüyüp, basın açıklaması yaptı. Araları..
Sanatçı çiftin dramı Sinema ve müziğe yıllarını veren, seyircinin son dönemde reklam filmleriyle tanıdığı 82 yaşındaki sanatçı Kenan Akansu ile eşi 72 yaşındaki Fevziye Akansu, Aydın’ın Didim..
Tüp, aileyi zehirledi: 4’ü çocuk 6 ölü Şanlıurfa’dan Eskişehir’e tarım işçisi olarak gelen 6 kişilik aile zehirlenerek öldü. 4’ü çocuk 6 kişinin yemek pişirmek için kullandıkları tüpten sızan..
20 km. öteden ceset topladılar İstanbul’dan Iğdır’a giden ve içinde çoğu Azeri 49 kişinin bulunduğu otobüs, Kars’ın Sarıkamış İlçesi yakınlarında Aras Nehri’ne uçtu. 7 kişi öldü, 38 kişi yara..
Yarım saatte 8 görüşme yapmış Mersin’in Silifke İlçesi’ne bağlı 15 bin nüfuslu Atakent Beldesi Belediye Başkanı DYP’li Fevzi Doğan’ın bombalı suikastla öldürülmesiyle ilgili soruşturma sürdür..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8