28 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

28 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Komşu kavgasında 2 ölü, 1 yaralı Ankara Çinçin’de önceki gün akşam saatlerinde Kırs ailesi ile Kemer ailesinin çocukları arasında çıkan kavga, büyüklerin araya girmesiyle silahlı çatışmaya d..
Bugün olsa yine okurum Okuduğu şiir yüzünden gözaltına alınan Ç.C. (17), olayların farklı yönlere çekilmek istendiğini söyledi.
‘Şiir okudu diye öğrenciyi gözaltına almak yanlış’ Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Milas Anadolu Lisesi’nde yaşanan gözaltı olayıyla ilgili olarak şiir okudu diye bir öğrencinin gözaltına ..
Toplu Konut, Çingeneleri ev sahibi yapacak Büyük şehirlerde ‘suç mekanı’ olarak bilinen Çingene mahalleleri, Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) başlattığı projeyle modern yerleşim yerleri haline ..
Hac ve umre ücretleri artık Diyanet Vakfı’nın hesabına yatırılacak Her ilde, ‘A’ grubu seyahat acentelerine, hacca gitmek için başvuranların yüzde 40’ını aşmamak üzere kontenjan verilecek. Ba..
‘İş vereceğiz’ diye toplanan çocuklara gasp yaptırılıyor Son yıllarda sayıları hızla artan çocuk suçlular, ailelerinden ‘fabrikada çalıştıracağız’ denilerek kiralanıyor. İki yıllığına 3-4 bin..
‘Kayıt dışından herkes şikayetçi; ama kimse evinin önünü süpürmüyor’ Maliye, Bakanı Kemal Unakıtan, kayıt dışılığın ‘ekonomiyi kemiren bir mikrop' olduğunu bu durumdan işin içinde olanların b..
Klimacıları NASA serinletti Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) 2005 yazı için ‘1800 yılından sonraki en sıcak yaz olacak' yönündeki açıklaması klima sektöründe hareketliliğe..
AK Partili Keskin’den kanun teklifi: Yabancı isimli firmalara ceza verilsin AK Parti Eskişehir Milletvekili Fahri Keskin, Türkçenin kullanımı, korunması ve dildeki yozlaşmanın önlenmesine yön..
Yassıada’yı hatırlatanlar Başol’un akıbetine baksın TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, siyasetçilere Yassıada’yı hatırlatanların idam kararlarına imza atan Salim Başol’un akıbetinden ders..
Bahçeli’ye rakip olmaya hazırlanıyor Muhaliflerin olağanüstü kongre istemesiyle hareketlenen MHP’de Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye ilk rakip parti yönetiminden çıktı. DSP-MHP-ANAP koalisyon h..
Baykal, Cumhurbaşkanı’nın TCK’yı veto etmesini istedi CHP lideri Deniz Baykal, Türk Ceza Kanunu’nun yasaya aykırı eğitim yapanlara verilecek cezaları düzenleyen maddesindeki değişikliğe tepki..
Erdoğan: CHP mızmız çocuklar gibi Başbakan Tayyip Erdoğan, Türk Ceza Kanunu tasarısının görüşmeleri sırasında CHP’nin gösterdiği tepkiyi eleştirdi. CHP’nin tavrına Kazakistan’ın başkenti Asta..
200 bin sahte Bağ-Kur'lu var Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Türkiye genelinde Bağ-Kur ile hiçbir bağı bulunmadığı halde kurumdan hizmet alan 200 bin kişinin tespit edild..
Mısır’la serbest ticaret görüşmeleri çıkmaza girdi Türkiye ile Mısır arasında 7 yıldır devam eden serbest ticaret anlaşması görüşmeleri, Mısır tarafının ağır şartlar öne sürmesinden dolayı çı..
Tatneft, Tüpraş’tan çekildi Zorlu yola devam edecek Rus Tatneft, Tüpraş'taki yüzde 51'lik kamu payının özelleştirilmesi için çıkılan ihaleye teklif vermeyeceğini açıkladı.
Yabancıya getirilen sınırlama Star TV’nin değerini düşürdü Yasal engeller sebebiyle adeta yılan hikayesine dönen Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesinde Star Medya Grubu'nun satışın..
Arnavutluk Telekom Türk şirketlerin oldu Arnavutluk'un telekom şirketi Albtelekom'un hisselerinin yüzde 76'sının 120 milyon Euro karşılığında Türk şirketlerine satılması onaylandı.
Müzakerelerde kilit rolü Devlet Planlama üstlenecek Devlet Bakanı Ali Babacan'ın 3 Ekim'de başlayacak görüşmeler için başmüzakereci olarak atanmasının ardından heyetin oluşturulmasına dönük ç..
Yaşanan belirsizlikler Turkcell’i de etkiliyor Turkcell'deki Çukurova hisselerinin TeliaSonera'ya satışında geri adım atılması ile başlayan tartışmalar sürerken, Genel Müdür Muzaffer Akpınar..
Un, yağ ve şekerimiz hazır helvayı Kazakistan’la yapacağız Başbakan Tayyip Erdoğan, Kazakistan’daki temaslarının ikinci gününde Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile bir araya geldi.
Çile, ilk kez sahnelenecek Necip Fazıl Kısakürek'in "Çile" adlı eseri, ilk kez Konya'da sahnelenecek. Meram Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından Necip Fazıl Kısakürek'in vefatının 22. yıldö..
Şakir Eczacıbaşı’ndan ‘Bir Seçki’ "Tam orada, bir mercek gibi gözlerini sonuna kadar merakla açarak ve gülümseyerek bizleri izleyen sanatçıyı görür gibi oluyorum:
Yardım için alınan tablolar bankaları zengin etti Bankalar, 1930’larda ressamlara destek için aldıkları tablolarla büyük bir servetin sahibi oldu.
Elektrikler kesilince Necip Fazıl programı ertelendi Elektrikler kesilince NecipFazıl programı ertelendi
Meyve bahçelerini soğuktan, dev fanlar koruyacak Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, tarım alanlarının doğal afetlere karşı korunmasıyla ilgili iki önemli projeye start veriyor. Bursa'nın pilot böl..
Sakarya’da üreticiler, ürününü aracı olmadan vatandaşa ulaştırabilecek Sakarya'da ilk defa üreticiler Tarım İl Müdürlüğü'nün desteği ile toptan satış yeri açtı. Üreticiyle pazarcıyı, aracı (k..
Gebze'de yoksul talebeler yararına kermes açıldı Gebze Özel Çırağan İlköğretim Okulu, yoksul öğrenciler yararına kermes düzenledi. Okul aile birliğinin organize ettiği kermesin açılışına Gebz..
Şehit komando er tekbirlerle uğurlandı Batman'ın Gercüş ilçesinde teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit düşen 4 güvenlik görevlisinden biri olan 1984/4 tertip Komando Er Erdem Demir (22), so..
Konuralp öğrencileri 4 projeyle finale kaldı Kütahya Özel Konuralp Eğitim Kurumları, Ankara Samanyolu Eğitim Kurumları'nın düzenlediği 1. Uluslararası Düş Çizgisi Yarışması'nda öğrencilerin h..
Başmühendis iş kazasında öldü Kütahya’da, bir başmühendis, üzerine çıktığı iş makinesinden yere düşerek hayatını kaybetti.
‘Tüketici bilinçlenirse Çin tehdit unsuru olmaz’ Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (MARİFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fuat Özbekli, dünya ekonomisini tehdit eden Çin tehlikesin..
Dünya Bankası deprem için 310 milyon Euro kredi veriyor Dünya Bankası İcra Kurulu, Türkiye’de gerçekleştirilecek olan "İstanbul Sismik Riski Azaltma ve Acil Durumlara Karşı Hazırlıklı Olma P..
Fatih’te fetih yıldönümü pilav ikramıyla kutlandı Fatih Belediyesi, İstanbul'un fethinin 552. yıldönümü nedeniyle vatandaşlara "Osmanlı pilavı" dağıttı. 4 ton pirinç kullanılarak dev kazanlar..
Vali Ata: Karara uymayan yolcu taşıyıcısının hattı iptal edilecek Kocaeli Valisi Erdal Ata, İzmit’te son günlerde yolcu taşıma hatları konusunda çıkan kavgalar hakkında "Alınan kararlara uym..
60 bin kişi geçimini dış mekân süs bitkileri yetiştirmekten sağlayacak Sakarya’da "Dış Mekan Süs Bitkisi Organize Sanayi Bölgesi" kuruluyor.
Ereğli’de çilek üretimi yüzleri güldürdü Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde üretilen çilekler köylülerin yüzünü güldürüyor. Yarım dönüm yerden yaklaşık 2 ton çilek üreten köylüler, bundan 4 milyar..
10'un adı Efes: 63-70 Lacivert-Beyazlılar, son yıllardaki geleneğini bozmadı. Play-Off yarı finalinde güçlü rakibi Fenerbahçe'yi saf dışı bırakarak üst üste 10. kez adını finale yazdırdı. Şam..
Laubalilik Şampiyon takımın haline bakınız... Güler mi, ağlar mısınız taktiri sizlerin olsun... Bu takım şampiyon olduğu Galatasaray maçı gecesi, Etiler barlarında sabahladı maalesef... Bu ta..
Benimkisi de bir Milan hikayesi Milanlı değilim.Dr. Trawinski Kupası
Ne sistemi! Futbol matematik değil. Üç aşağı, beş yukarı maçtan önce herkes tahmin yürütebiliyor. Gün içerisinde görüştüğüm birçok kişinin maçtan haberi yoktu. Olanın tahmini de "Nasıl olsa K..
Sen de mi Şansal Abi? Geçtiğimiz pazar Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı yenerek şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından, Şansal Büyüka'nın söyledikleri bizleri şaşkına uğrattı: "Fenerbahçe bir der..
Avrupa heyecanı! Formula 1 heyecanı bu hafta sonu Almanya'da koşulacak Avrupa Grand Prix'i ile devam edecek. Sezonun 7. Grand Prix'inde bugün TSİ 14.00'te sıralama turları koşulacak. İlk 6 et..
Venus bombası Sezonun ikinci Grand Slam mücadelesi olan Fransa Açık'ta 11 numaralı seribaşı Venus Williams, 3. tur maçında sürpriz bir şekilde turnuvaya veda eden isimler arasına katıldı. Rol..
Yanal'dan çifte sürpriz Milli Takımlar Teknik Direktörü Ersun Yanal, Yunanistan ve Kazakistan maçları kadrolarını açıkladı. Trabzonspor'dan Erdinç Yavuz ve Denizlisporlu Güven Varol ilk kez k..
Cantona'nın tekmesi! Milan - Liverpool maçı için; "Bitmesini hiç istemediğimiz bir maç!" deyimini kullandı Fatih Terim. Hani izlemekten büyük keyif aldığımız bir maç demeye getiriyordu usta. ..
Olimpiyat ateşi Trabzonspor sezonun final maçında bugün İstanbulspor'la Olimpiyat Stadı'nda karşılaşacak. Bordo-Mavili takım, rakibini yenerse Şampiyonlar Ligi vizesi alacakFutbol tiyatrodur
İsyan bu haykırış Avrupa Şampiyonası'nda yasaklı madde kullandığı tespit edilen Halil Mutlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Kimseye güvenim kalmadı" diyen milli halterci, "Arkadaşlarımdan şü..
CHP: Örgütlerin işine yarayacak CHP Grup Başkan Vekili Ali Topuz, yeni TCK'da "yasaya aykırı eğitim kurumları açan ve işletenlere verilecek hapis cezasının 3 yıldan 1 yıla indirilerek para ce..
Resmi Kuran kursu sayısı 4 bini geçti Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre; Türkiye'deki resmi Kuran kursu sayısı 4 bin 322. Bu kurslara devam eden öğrenci sayısı ise 155 bin. Ancak ..
« » 1 2 3 4 5 6 7