28 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

28 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Eğitim-Sen'den 210 bin dava... Yargıtay'ın kapatılmasını istediği Eğitim-Sen AİHM'den ihtiyati tedbir isteyecek, 210 bin üye tek tek dava açacak, Meclis'e yürüyecek, miting yapacak.
'Dokunalım' kampanyası CHP Kadın Kolları, dokunulmazlığın kaldırılması için AKP'ye kamuoyu baskısı yapmak amacıyla Türkiye genelinde kampanya başlattı.
RTÜK'e üç üye önemli! CHP, önceki gün mutabakatı bozarak TCK'daki kaçak eğitim kurumlarını serbest bırakmakla suçladığı AKP'ye karşı kozlarını dün kullanmadı. Bazı CHP'lilerin de desteğiyle R..
RTÜK üyelerini Meclis seçecek Radyo Televizyon Üst Kurulu'nu (RTÜK) dokuz üyeli anayasal kuruluş haline getiren ve üyelerinin TBMM tarafından seçilmesini öngören Anayasa değişikliği teklifi, ..
'Şiire gözaltı' için inceleme Milas'ta Anadolu Lisesi öğrencisi Çağdaş Cengiz'in, okuldaki şiir dinletisinde Nâzım Hikmet'in 'Vatan Haini' şiirini okumasından sonra, kaymakam Hulusi Doğan'ın ..
Babacan heyeti belirliyor AB ile 3 Ekim'de başlayacak üyelik müzakereleri için başmüzakereci seçilen Devlet Bakanı Ali Babacan, müzakere heyetini belirlemek için harekete geçti.
TÜSİAD: Heyette biz de olmalıyız TÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri dün Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'le görüştü. Görüşme sonrası soruları yanıtlayan...
Erdoğan karşı değil Başbakan Erdoğan, 'Ermeni konferansı' konusunda Adalet Bakanı Çiçek değil, Meclis Başkanı Arınç'ın tavrına yakın: "Konferanslar yapılır, rahatsız olmam. Ancak, ön..
Teziç: Keşke yapılsaydı Daha önce Ermeni konferansının 'bilimsel olmayacağını' söyleyen YÖK Başkanı Prof. Erdoğan Teziç dün, "Toplantının yapılmasını isterdim" dedi.
Boğaz'ın dibi hareketli 2009'da tamamlanması hedeflenen Marmaray Boğaz Tüp Geçişi inşaatı türlü zorluklara karşın sürüyor. 20 yıl önce Haliç'ten taşınan sanayi tesislerinin yarattığı çevre ..
Suikastı 'son' telefon çözecek Mersin'in Silifke ilçesine bağlı sahil beldesi Atakent'in DYP'li Belediye Başkanı Fevzi Doğan'a yönelik bombalı suikastın sırrını, son yaptığı telefon görüşme..
Fişekler rüşvetle geldi Türkiye, Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki Şampiyonlar Ligi Finali'nden yüz akıyla çıkarken, bu başarılı organizasyonun arkasında 30 kişilik bir ekip vardı.
PKK mayını dört can aldı Askerlere malzeme taşıyan bir traktörün, Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında PKK'nın yola döşediği mayına çarpması sonucu iki asker ve traktörün sürücüsü ile bir vat..
Bir kutlama kurbanı daha Fenerbahçe'nin şampiyonluk kutlamaları sırasında, Antalya'da kaza kurşunuyla vurulan işadamı, hayatını kaybetti.
Türkçe için kanun teklifi AKP Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Türkçenin kullanımı ve yabancı dil öğrenimiyle ilgili kanun teklifi hazırladı.
Duran kamyon çocukları ezdi Park halindeyken vitesi boşalan kamyon, sokakta oynayan iki çocuğun ölümüne, bir çocuğun yaralanmasına yol açtı.
15 bin dolarlık hukuk ödülü Türkiye'de hukuk alanındaki çalışmaları teşvik etmek ve değerlendirmek amacıyla Çağa Hukuk Vakfı tarafından düzenlenen 'Çağa Hukuk Ödülü' 31 Mayıs 2005'te sahibini..
Her şey okul için Dünya Çalışma Örgütü (ILO) ile Milli Eğitim'in ortak projesinde, Adana'da geçici işçi çadırları gezilerek çocukların okula gönderilmesi için çaba harcanıyor. ILO'nun 320 bi..
'Kardeşim bisiklet kaskı taksaydı, ölmeyecekti' Bisikletten düşerek ölen 32 yaşındaki öğretim görevlisi Baki Tuğyan Yiğitcanlar, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Yiğitcanlar için dün fakülte ön..
'Eş durumu' açıklaması Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 'eş durumundan atamaların kaldırıldığı' yönündeki haberleri yalanladı.
Lise son kaldırılsın! İzmir Tabip Odası, Eğitim-Sen İzmir Şubesi, Öğrenci Velileri Dayanışma Derneği İzmir Şubesi ve SES İzmir Şubesi yöneticileri ÖSS öncesi yaşanan 'sağlık raporu' talepleri..
Kiram fazla deme! Britanya'nın başkenti Londra'da 'nohut oda, bakla sofa' kavramını bile aşan bir daire, aylığı yaklaşık 1350 YTL'den (1.35 milyar lira) kiralandı.
'Süper bebek rüya değil' Yardımla üreme tekniklerinde son gelişmelerin açıklanacağı '13. Dünya In Vitro Fertilizasyon Yardımla Üreme Teknikleri ve Üreme Genetiği Kongresi' başladı.
Bu da maç tipi işgal İsrail askerlerinin, İstanbul'da oynanan AC Milan-Liverpool Avrupa Şampiyonlar Ligi final maçı için bir Filistinlinin oturma odasına el koyduğu iddia edildi.
Mutfak bıçağı yasaklansın Britanya'da Middlesex Hastanesi'nden bir grup doktor, uzun ve sivri mutfak bıçaklarının yasaklanmasını istedi.
Savaş bitmiş mi acaba? Filipinler'in güneyindeki ormanlık Mindanao Adası'nda 2. Dünya Savaşı'ndan kalma Japon izlerini arayan görevliler, umduklarından daha fazlasını buldu.
Neandertalleri yanlış tanımışsınız Turizmle arkeolojiyi birleştiren Fransızlar, 'ilk insan müzesi'yle turist çekiyor. Bordeaux'nun 140 kilometre kuzeyindeki Siant-Cesaire köyündeki müzenin en..
Çeşme'nin Titanik'i var Çeşme ilçesinin Eşek Adası açıklarında amatör dalışlar için 'ideal' dev bir batık bulundu. Amatör dalışa uygun batık sıkıntısı çektiklerini anlatan Dolphinland Dalış O..
Yaz alışverişi için Tatil mevsiminin açılmasıyla birlikte alışveriş merkezleri yazlık ürünlerle doldu. İşte tatil alışverişi için birkaç farklı seçenekKÜÇÜKLERİN DÜNYASI
Şiddetli şampiyonluk HAYATINIZI SİZ YÖNETİNYine ıslanacağız
Bebek doğmadan bez stokla... Böylece ileride cüzdanın pişik yapmaz Herkes "Bebek doğmadan önce çok fazla kıyafet alma, elinde kalır. Ama bir kenara bebek bezi yığ" diyor. Biz de büyüklerimizi..
"Sonic Youth ile çalmak bir rüya gibi" Fatih Akın'ın "İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek" adlı belgeselinde izleyeceğimiz Replikas, 30 Mayıs akşamı Sonic Youth'un alt grubu olarak Venue Maslak..
Haberin Devamı>>> Yeni albümü "Kararsız Esmer"i çıkaran Yıldız Tilbe arabeski 'aşağılayanlardan' şikayetçi: "Popu arabeskleştirdin diyenlere eski arabesk parçaları...Vehbi Koç'un ilk işyeri a..
Haberin Devamı>>> NBA'deki gururumuz Hidayet Türkoğlu, 12 Haziran'da evleniyor, 1 Temmuz'da da askere gidiyor. Bir de yakında muhasebe eğitimi alacak. Yani hayatı ..."Okuyanın rahatı, sıhhati..
Haber turu... Kulüpler Birliği, amatör branşlardaki faaliyetlerin vergiden muaf tutulması için harekete geçti. Konuyla ilgili Maliye Bakanlığı ile görüşüldüğü, 1 Haziran'da gerçekleştirilecek..
Çiçek için suç duyurusu yapıldı İzmir'de bir grup avukat, Boğaziçi Üniversitesi'nde Ermeni meselesine ilişkin konferansın ertelenmesinden sorumlu olduğu gerekçesiyle, Adalet Bakanı Cemil Çiçe..
Aşırı hız üç genci ölüme götürdü Adana-Mersin karayolunda meydana gelen trafik kazasında ikisi üniversite öğrencisi üç kişi yaşamını yitirdi, bir kişi yaralandı. Çukobirlik tesisleri önündeki..
CHP ile Katolik nikâhı yapmadık ki TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Köksal Toptan, CHP'nin "mutabakatı bozdular'' şeklindeki eleştirilerine karşı, "CHP ile Katolik yapmadık" diye tepki gösterdi...
Bunlar gibi ihanet eden görmedim CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AK Parti'nin son dakika önergesi ile izinsiz eğitim kurumu açanlara verilen hapis cezasını düşürmesi nedeniyle aralarındaki uz..
Buyursunlar konferansı yapsınlar Başbakan Erdoğan, Kazakistan dönüşü Ermeni Konferansı'nın iptal edilmesine bir anlam veremediğini ifade etti. Başbakan Tayyip Erdoğan, yeni TCK değişiklikleri..
40 hastane ve 600 okul depreme karşı yenilenecek Dünya Bankası, İstanbul'u depreme karşı daha dayanıklı bir şehir haline getirmek için kredi sağladı. Dünya Bankası İcra Kurulu, Türkiye'de ger..
AB'nin en büyük bankacılık evliliği Yapı Kredi Bankası'nı (YKB) ortağı Koç Holding'le almak isteyen İtalyan bankacılık grubu Unicredito, Alman HVB Group'u yaklaşık 20 milyar dolara almak üzer..
BTC, Ermenistan'ın güç dengelerini bozdu Ermenistan Başbakanı Margaryan, Hazar petrollerini batı pazarlarına taşıyacak Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı'nın bölgedeki güç dengelerini olumsuz etki..
Türkiye pazarı çok etkileyici Yazıcı dünyasının lider kuruluşlarından OKI, lazer yazıcılara yöneliyor. OKI Avrupa CEO'su Andrew Montgomery, "Türkiye çok etkileyici, bu piyasanın yalnızca bize..
Aksoy, Turcas'da ortağının hisselerini alırsa... Shell ile ortak şirket kuracak Turcas Yönetim Kurulu Başkanı Aksoy, ConocoPhillips'in şirketteki yüzde 28.5'lik hissesini almak için görüşmele..
Star için 1 ay içinde satışa çıkılacak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Star Medya Grubu için 1 ay içinde satış ilanlarına çıkacaklarını söyledi. Anadolu Aslanları İ..
90 milyar dolarlık kayıtdışı isyanı Vergi kaçıranların bile kayıtdışı ekonomiden şikâyetçi olmasına isyan eden Unakıtan, "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?" dedi. Maliye Bakanı Kemal Unakıta..
İrancell'de yüzde 49 hisseyle kontrol hakkı talep ediyoruz Turkcell Genel Müdürü Muzaffer Akpınar, Irancell'deki yüzde 49'luk paya rağmen bu projeden vazgeçmediklerini söyledi. Turkcell Genel..
Ahmet Yıldırım artık Kartal değil Ve Beşiktaş'ta Ahmet Yıldırım ile yollar ayrıldı... Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş'den, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na gönderilen ya..
Devler Ligi aşkına Trabzonspor Şampiyonlar Ligi bileti için bugün İstanbulspor karşısına çıkıyor. Olimpiyat Stadı'ndaki maç 19.00'dan itibaren TRT1'den naklen yayınlanacak. Süper Lig'de son
« » 1 2 3 4 5 6 7