27 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

27 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Boş evde 38 mülteci Fatih'te bir eve düzenlenen baskında Afganistan ve Pakistan uyruklu 38 mülteci ele geçirildi. Mültecileri, Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine götürmeyi planlayan üç kişi ..
Mesleğinde yükselip kariyer yapacaktı İstanbul'da kamyon altında kalan Nuran'la birlikte hayalleri de öldü. Beşiktaş Barbaros Bulvarı'nda perşembe gecesi freni boşalan bir kamyonun sürüklemes..
Metrelerce sürüklendi Bursa'da, annesinin elinden kurtulup yola fırlayan 3 yaşındaki Ömer Faruk Yüksel, otomobilin altında kaldı. Küçük çocuk kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kaza ön..
Her yerde aranıyor Evinin önünde oynarken kaybolan 5 yaşındaki Tarık'la ilgili her türlü ihtimali değerlendiren polis evin yakınından geçen Porsuk Çayı'nın suyunu bile kesip dere yatağında ar..
Dev finali dünya izledi Başakşehirliler dinledi Şampiyonlar Ligi final maçı sırasında Olimpiyat Stadı çevresinde yaşanan elektrik kesintisi çıldırttı Vatandaşlar, "Tarihi mücadeleyi bütün dün..
Nineden toruna mektup Esenyurt Belediyesi'nce beldede okuma-yazma oranını yükseltmek amacıyla düzenlenen seferberliğe yoğun ilgi var. 'Toruna Mektuplar' adıyla başlatılan kurslara en çok, hiç..
Ne Daum'la ne Daum'suz Fenerbahçe Yönetimi ikinci yarının tamamında adeta papatya falı baktı. Yenilgilerde topun ağzına gelen Alman çalıştırıcı şampiyonlukla kredisini yükseltti. Lig bitti am..
Rüyalar geleceği gösterir mi? Bu konuda şimdiye kadar çok araştırma yapıldı. Sonuç: Rüyalarda görülen olaylar 'tahmin-şans' sınırının içinde yer alıyor. Yani rüyalar geleceği göstermiyor. Düş..
Beni böyle hatırlasınlar Kansere karşı kemoterapiyi reddeden mizah ustası Orhan Boran "Öleceksem böyle ayakta öleyim" diyor. Yıllar önce gece kulüplerinde "Ayaküstü Gırgırı" adıyla Türkiye'de..
Boğaziçili Prof. tarihe geçebilir Boğaziçi Üniversitesi'nden Prof Dr. Cem Yıldırım, matematik dünyasının en zor probleminin çözümü için önemli bir yöntem geliştirdi. Kaliforniya Üniversitesi'..
Listeye 'hançer' girdi YÖK'ün araştırmalarına göre Türkiye'deki 77 üniversitenin akademisyenleri 2004'te, uluslararası bilimsel dergilerde toplam 14 bin 387 makale yayınlatmayı başardı. En ço..
'Çıkmaz Sokak' Yunanistan'da film oluyor! Tuncer Cücenoğlu'nun ünlü tiyatro oyunlarından 'Çıkmaz Sokak', Yunan kadın yönetmen Niki Perdika tarafından Yunanistan'da beyazperdeye aktarılıyor…
Soros, Türkiye’de ‘Açık Toplum’a 6 milyon dolar verdi Dünyaca ünlü spekülatör George Soros’un kurucusu olduğu Açık Toplum Enstitüsü, son 4 yılda Türkiye’de 60 proje için 6 milyon dolarlık fin..
100 milyon Euro’luk yatırım getiriyorum Belçika’nın Brüksel Bölgesi Ekonomi ve Ticaret Ataşesi Sabih Akay, ‘Belçika’nın dünyaca ünlü bir cam kuruluşu Düzce’de 100 milyon Euro’luk yatırımla 10..
AB: Artık havacılıkta alarm sistemi kuralım AB Komisyonu Onur Air olayından ‘ders çıkarılması’ gerektiğini savunarak, alınan bir kararın uygulanmasında AB ülkeleri arasındaki uyumsuzluğu orta..
Iveco'dan dünyaya ‘yedek parça köprüsü’ Otoyol Genel Müdürü Murat Selek, ‘Ortağımız Iveco ile Türkiye’deki tedarikçilerden global parça satın alma konusunda çalışmalarımız var. Yani Türkiye, ..
Çağrı muafiyeti istemeyiz Turcas Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy, bazı yabancı firmalarla görüşme yaptıklarını, ancak Shell’e satılmadıklarını söyledi. Aksoy, ‘Yabancı ortaklık olur..
Bakü-Ceyhan’da günde 500 bin dolar tazminat tehlikesi Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı’nda ilk petrol töreni yapılmış olmasına karşın hat tamamlanmadığı için iş bitiminde yapıla..
İçki satışları patladı, 299 free-shop incelemeye alındı Gümrük müfettişleri, Türkiye genelinde 299 free-shop ve deposunda geniş kapsamlı bir inceleme ve denetim başlattı. Denetim, free-shop’l..
Erdemir, özelleştirmesi tarihi fırsat olacak Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, Erdemir özelleştirmesinin Türkiye için tarihi bir fırsat olduğunu söyledi. Kilci, dün düzenlediği basın ..
Unakıtan: SSK ve Bağ-Kur’luya affı Başbakan isteğiyle geri çektik Maliye Bakanı Kemal Unakıtan kamu alacaklarının tahsilini içeren tasarıdaki SSK ve Bağ-Kur prim borçlarına af öngören hükmün ..
Dünya ticaretinin patronu ‘inatçı müzakereci’ Lami Avrupa Birliği Komisyonu’nun ticaretten sorumlu eski üyesi Fransız Pascal Lamy’nin, Dünya Ticaret Örgütü’nün (DTÖ) başkanlığına resmi atamas..
Coca-Cola Ürdün, 25 milyon dolara Efes’in Coca-Cola Company, Ortadoğu’da kilit pazar olarak gördüğü ve stratejik açıdan çok önem verdiği Ürdün’deki şişeleme şirketinin yüzde 90’ını, Tuncay Öz..
Oyak: Erdemir Telekom ve Tüpraş’tan biri bizim olur Oyak Grubu Genel Müdürü Coşkun Ulusoy, Tüpraş, Erdemir ve Türk Telekom’un özelleştirilmesiyle ilgilendiklerini açıkladı. Bu yıl özelleştirm..
55 yıllık tanıtımı bir geceye sığdırdık Liverpool’un Avrupa Şampiyonu olmasıyla noktalanan final maçı, İstanbul ve Türkiye için 5.5 milyar dolara denk tanıtım fırsatı yarattı. Yıllık 100 mily..
Kudüs patriğine Atina’dan darbe İstanbul Fener Patrikhanesi’nde geçen salı günü yapılan tarihi zirvede. kilise mülklerini gizlice Yahudilere satmak ve uzun dönemli kiralamakla suçlandığı için..
Kwai Köprüsü’nde böyle öldürdüm Tayland’da bir narkotik komiseri, arkadaş olduğu İngiliz turist çifti ünlü Kwai Köprüsü’nde kurşuna dizdi. Komiser tatbikatta, korkunç infazı soğukkanlı bir şe..
Derviş’e övgüler yağdırdı Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Başkanlığı’na seçilen Kemal Derviş’i el yazısı ve imzasıyla gönderdiği bir mektupla..
Kazakistan’dan KKTC jesti Başbakan Tayyip Erdoğan, Kazakistan’da, Orta Asya’da yaşanan gelişmelere değinerek, ‘Kırgızistan ve Özbekistan’da yaşananlar kaygı verici. Ancak Kazakistan’a güveniy..
Kuran’a hakaret FBI belgelerinde Washington’da, Newsweek’in geri çektiği haberin ‘aslında doğru’ olduğu çok konuşulurken, Guantanamo Üssü’ndeki olaylara ilişkin FBI belgelerinde de, sorgucula..
‘Evet’çiler teslim oldu Fransa’da önümüzdeki pazar yapılacak AB Anayasası referandum için geri sayım sürerken, iktidardaki Halk Hareketi Birliği’nin (UMP) lideri Nicolas Sarkozy’nin de umudu ..
Kıbrıs’ı çöz Ermeni’yle barış Almanya’nın favori başbakan adayı Angela Merkel, Kiliseler Günü toplantısını Türkiye’yi tartışma platformuna çevirdi. Anamuhalefet lideri Merkel, Türkiye’nin tam..
Amerika’nın pop starı ABD’de dördüncüsü düzenlenen ‘American Idol’ müzik yarışmasının finalinde Oklahomalı country şarkıcısı Carrie Underwood (22), güçlü sesi ve izleyicilerin oyları sayesind..
Sedef karıştırıyor düğüne ablam gitti Mehmet Ali Erbil’i nikah masasına oturtmayı başaran Tuğba Coşkun, ünlü şovmenin eski eşi Sedef Altuntaş’ın ‘Düğünüme bile gelmişti’ açıklamasına yanıt ve..
12 kişilik orkestrayla Türkiye turuna çıkıyor Yazdığı şarkılarla Tarkan başta olmak üzere birçok sanatçıya emeği geçen Nazan Öncel, konser serisine başlıyor. 2005 yazında Türkiye’nin dört bir..
Almanya’nın pop starı Musti Türk Pop Müziği’nin ünlü ismi Mustafa Sandal, Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında da başarısını sürdürüyor. Sandal, cumartesi gecesi bir kez daha Alman RTL II telev..
800 milyon kişi Aslı ile Dilek’i izleyecek Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenecek 54. Kainat Güzellik Yarışması’nda geriye sayım başladı. Dilek Aksoy’un Türkiye’yi, Aslı Bayram’ın da Alm..
Kano hatırası Çoruh Nehri’nde düzenlenen ‘1’inci Uluslararası İspir Kano Yarışması’nda heyecan doruk noktaya çıktı. Aralarında dünya şampiyonlarının da bulunduğu 16 ülkeden 10’u kadın 34 spor..
Annesi Papa’dan randevu istedi Mehmet Ali Ağca’nın annesi ve kardeşi, ziyaret etmek için yeni Papa 16’ncı Benedikt’ten randevu istedi. Mehmet Ali Ağca’nın kardeşi Adnan Ağca, ‘Papa’dan randev..
Öğretmenlere AB kılavuzu AB-Türkiye İşbirliği Derneği (TURKAB), Avrupa Birliği hakkında öğretmenlerin yeterli bilgiye sahip olması için ‘Öğretmenler için AB Kılavuzu’ hazırladı.
İşkence gören çocuk hastaneden çıktı Ankara’da kaçırılan ve işkence edildikten sonra Adana’da bir parka bırakılan 4 yaşındaki M.B. 3 gündür tedavi gördüğü Adana Numune Hastanesi’nden dün tabu..
PKK’ya karşı operasyon sözümüz var ABD’nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, Washington yönetiminin Irak’ın kuzeyindeki terör örgütüne yönelik operasyon sözünü unutmadığını ve bu konuda Türkiy..
Köpeği öldürülene manevi tazminata Yargıtay’dan hayır Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, köpeği öldürülen hayvansevere ‘üzüntü’ tazminatı vermedi. Yargıtay, köpeği başka bir köpeğin saldırısı sonucu ..
Çaldığı parayla aldığı araca ‘Firari’ yazdırdı Muş’ta çaldığı 49 bin Euro ile Bursa’da aldığı otomobilin arkasına ‘Firari’ yazdıran 20 yaşındaki Cihan Çakır’ın firariliği 16 gün sürdü. Çakır,..
Büstünü kaldırıyorlar Isparta'da tarihi bedestenin (tarihi çarşı) arka duvarının dibine dikilen ve aralarında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in de bulunduğu, kentin yetiştirdiği devlet ada..
Nafaka ödemeyene hapis Yeni TCK’ya uyumlu hale getirilen İcra ve İflas Yasası’na göre boşandığı eşine mahkemenin kararlaştırdığı nafakayı ödemeyenler 3 ay hapis yatacak. İhalelerde menfaat iç..
Ankara sağanak timi Ankara’da 29 dakikalık sağanak yağış nedeniyle Altındağ ve Keçiören’de iki gecekondu çöktü, 1 kişi öldü. Evlerinde mahsur kalanları balıkadamlar kurtardı.
İngiliz aristokratın ölümü ile ilgili 2 kadın aranıyor Zekeriyaköy’deki villasında Türk eşi Selma De Margary tarafından ölü bulunan İngiliz aristokrat Aubyn De Margary’nin ölümüyle ilgili ola..
Siyanürlü katliama öfke Balıkesir’in Erdek İlçesi’nde, üç hafta önce bir bölümü siyanürle olmak üzere 100’ü aşkın köpeğin itlaf edilmesine hayvanseverler tepki gösterdi.
Hálá o kafa Milas Anadolu Lisesi şiir dinletisinde Nazım Hikmet’in ‘Vatan Haini’ adlı şiirini okuyan öğrenci, kaymakamın emriyle gözaltına alındı. Muğla’nın Milas İlçesi Anadolu Lisesi’nde dü..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9