27 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

27 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Konuk gençlere kültür turizmi DOĞANATA Eğitim ve Kültür Vakfı ile İzmir Özel Fatih Koleji 15 Avrupalı genci ağırladı. Avrupa Birliği Gençlik Projesi kapsamında gelen Alman, Avusturya ve Holla..
Emekli öğretmen resim meraklısı MANİSA'NIN Akhisar İlçesi'nde Mustafa Coşkun öğretmenlikten emekli olduktan sonra resme merak sardı. İki yıl içinde birçok esere imza attı. 26 tablosunu da 546..
Lise öğrencilerinden en iyi yazan kazandı ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi lise öğrencilerine yönelik kompozisyon yarışması açtı. Gençlerden, "Atatürk cumhuriyetimizi kurma görevini..
Müftü sanal alemde tanıtım yapıyor MANİSA'NIN Sarıgöl İlçesi'nde Müftü Oğuz Metin internet meraklısı. Metin, yaşadığı ilçeyi de sanal alemde dünyaya tanıtmak için web sitesi hazırladı. www.sa..
Yarımada finalleri başladı İZMİR'İN Çeşme Yarımadası'ndaki 12 ilçe ve beldenin katılımıyla düzenlenen geleneksel "Yarımada Oyunları 2005" finalleri, Narlıdere'de başladı. Ahmet Piriştina Demo..
Ambulanslar yarışıyor İZMİR'DEKİ 1. Türkiye Ambulans Rallisi'nin ilk etabı İnciraltı Gençlik Merkezi'nde yapıldı. İsrail ve Rusya'dan gelen ekiplerin de katıldığı yarışta, zamana karşı mücade..
Milli park kardeşliği Aydın'ın Kuşadası İlçesi Güzelçamlı Beldesi ile Yunanistan'ın Sisam Adası Pitogorion Beldesi arasında ortak proje yürütülecek.Aynur: Her gün beni görevden alıyorlar
İstifa yok yola devam DYP'li Turan ArınçKarşıyakalılar buluştu, kaynaştı
Oturalım kara kara düşünelim Vali Yusuf Ziya GöksuKemeraltı markası
Gençler Terletti ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, üç günlük İzmir gezisini tamamladı.Önceki gün Kemeraltı Çarşısı'nda yaptığı esnaf ziyaretinin ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde gençlere..
Gülün çocuklar Kanser hastası küçükler için kenetlenildi. Hayırseverler açılan kampanyaya destek yağdırdı. Grup Şık Leke ve palyaçolar da eğlence dolu anlar yaşattıKaçak yapılaşma İzmir'i öld..
Balıkçıya İran daveti Türkiye'de yer sorunuyla karşılaşan balık çiftliklerine İran kucak açtı. Karides çiftliklerinin bulunduğu İran'da balık yetiştiren teşvik ediliyorVekiller hükümeti sorgu..
'Pitt boşanmadan ilişki başlamaz' OSCARLI aktris Angelina Jolie, geçmişte annesini aldatan babasını asla affetmediği için, evli olduğu sürece Brad Pitt ile sadece arkadaş kalacağını açıkladı...
Avustralya Hollywood'u fethetti Hollywood'un en çok kazanan yıldızları arasında artık Avustralyalılar var'Cinsel organı' mahkemelik
THY'nin peçete ihalesi Komisyonu karıştırdı THY Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamdi Topçu'nun kurumdaki mail adresinden, THY'nin 13 kalem uçuş çantası, omuz çantası, poşet şeker, peçete ihales..
'Pakistan için karar vermedik' Turkcell, Turkcell İletişim'in Turkcell Uluslararası Yatırım Holding aracılığıyla Pakistan Telekom'un özelleştirmesi sürecinde, ihale şartnamesi alınmasının ön ..
Kilci: Erdemir'de tarihi fırsatı yakaladık Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında sert tartışmalara neden olan Erd..
Otoyol, yeni yatırım yapıyor Otoyol, Iveco markasıyla ürettiği modellere yenilerini eklemek amacıyla, yaklaşık 50 milyon yatırım yapacak. İtalyan üreticinin üretim üsleri arasına katılacak ol..
Vergide büyük kaçağın tablosu 2004 yılı vergi denetim sonuçları açıklandı. Verilere göre, Türkiye'de kazanılan her 100 liralık gelirin sadece 40.5 lirasının vergisi ödeniyorYasa çıktı, 'paket..
'Çıkmaz Sokak' Yunanistan'da film oluyor Tuncer Cücenoğlu'nun ünlü tiyatro oyunlarından 'Çıkmaz Sokak', Yunan kadın yönetmen Niki Perdika tarafından Yunanistan'da beyazperdeye aktarılıyor.
CHP Kars milletvekili Yiğit istifa etti CHP'de muhalifler arasında yer almayan Kars Milletvekili Selami Yiğit, "Hiçbir zaman muhalif olmadım, ama çok mağdur oldum" diyerek partisinden istifa ..
Başbakan da yemek verecek Başbakan Tayyip Erdoğan, görevden ayrılacak olan Edelman'a veda yemeği verecek. ABD Başkanı Bush'la randevusu öncesi, 3 Haziran'da Başbakanlık Konutu'nda gerçekleşec..
TCK'da son dakika teklifi Meclis'i gerdi CHP, "uzlaşmanın dinamitlenmesi" olarak nitelediği değişikliğin "kaçak Kuran kursları" fırsat tanıdığını belirterek sert tepki gösterdi 1 Haziran'da y..
Gül: Edelman perde arkasında çok iş yaptı ABD'nin Ankara Büyükelçiliği görevini bırakacak olan Eric Edelman Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile Genelkurmay Baş..
Rum Kesimi: Gambiya'dan hesap soracağız Gambiya Devlet Başkanı'nın sürpriz çıkışı üzerine, Kıbrıs Rum kesimi yönetimi harekete geçti. Rum Dışişleri Bakanı Yorgo Yakovu, Gambiya'nın KKTC ile d..
Kazakistan da jest yaptı Kazakistan'ın Başbakanı Ahmetov, Erdoğan'ın ziyareti öncesinde KKTC'ye mektup yazarak "Kıbrıs'ta barış istiyoruz. Sizinle kültürel işbirliği kurmak istiyoruz" dedi. B..
Gambiya'dan KKTC sürprizi 30 yıldır "tanınma" mücadelesi veren Kıbrıslı Türkler'in sesini Afrika'nın 1.5 milyon bir ülkesi Gambiya duydu. Kuzey Kıbrıslı Türkler, 30 yıllık tanınma mücadeleler..
Kaçağın yerini devlet biliyor! Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı Muhsin Alkan, Türkiye'de kaçak yakıtın devletin bildiği yerlerden, bildiği şekillerde girdiğine dikkat..
Otoyol kamyonet, midibüs yatırımı için start veriyor Iveco, Türkiye'yi üretim üssü olarak seçti. Önümüzdeki iki ay içinde hisselerini yüzde 50'şer eşitlemeye hazırlanan Iveco ile Koç Holding ..
Sezer'in vetosu dikkate alındı TMSF portföyündeki varlıkların satışını kolaylaştıran yasa, Cumhurbaşkanı Sezer'in veto gerekçeleri doğrultusunda düzenlenerek Meclis'ten geçti. Tasarruf Mevdua..
Telekom'da ortaklıklar için son tarih 10 Haziran Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, Türk Telekom özelleştirmesinde teklif sahiplerinin ortaklık yapılarına ilişkin son durumu 10 Haziran..
Turkcell ilk çeyrekte 136 milyon $ kâr açıkladı Turkcell, bu yılın ilk çeyreğinde 135.7 milyon YTL net kâr açıkladı. Ülkenin en büyük GSM operatörü Turkcell'den İMKB'ye yapılan açıklamaya gör..
3 yaşında çocuklar bile eylemci oldu Alüminyum tesislerinin özelleştirilmesi süreci ile yalnız bırakıldıklarını düşünen Seydişehir halkı, işsizlik ve gelecek korkusu yaşıyor. ÖİB, 'İşsizlik s..
Kayıtdışı savaşına anlamlı start Hesap Uzmanları Kurulu, 60'ıncı kuruluş yıldönümünde kayıtdışına karşı savaş başlatıyor. Bugünkü panelde "eylem planı" açıklanıyor. Hesap Uzmanları Kurulu (HU..
AB'nin üç devi telekomu yabancılara bırakmadı Avrupa ülkeleri Türkiye'yi sık sık Telekom'u özelleştiremediği için eleştiriyor. Ancak bu ülkeler kendi telekom şirketlerinde hisse sahibi olmaya..
'Özelleştirmelerde Türk halkının güvencesiyiz' OYAK Grubu Genel Müdürü Coşkun Ulusoy, özelleştirme vitrinindeki Türk Telekom, Tüpraş ve Erdemir'den en az birini, mutlaka satın almak istedikle..
Her araca emniyet kemeri AVRUPA Parlamentosu, emniyet kemerini her araç için zorunlu hale getirmeyi amaçlayan yasa teklifine destek verdi. Karar, otobüs, minibüs, ticari araç ve kamyonet gibi..
Küçük Sercan kamyon kurbanı Küçükçekmece'de dün akraba ziyaretinden dönen anne Fehime Şimşek, kucağında 10 aylık Mustafa, kızları Serap (11) ve Sercan (6) ile yürümeye başladı. Şimşek, kucağı..
Disney World'de Türkiye tanıtılacak Türkiye, bünyesinde bulunan konulu parklar ve eğlence merkezleriyle her gün 30 bin civarında ziyaretçi ağırlayan ABD'nin Florida eyaletindeki Walt Disney W..
B.Y.'nin annesi de Adana'ya gelmiş Ankara'dan Adana'ya kaçırılan ve işkenceyle hastanelik edilen B.Y., dün senetle taburcu olduBAŞKAN'A BOMBA
Rus kadınları için 'Alo imdat' Eski Sovyet cumhuriyetlerinden gelenlere, kartla "Biri sizi tehditle çalıştırırsa 'Alo 157'yi arayın" deniyorDenizli'de silahlı öğrenci olayları
Tezeta'ya oyun direkten döndü Doping yaptığı iddia edilen Milli atlet Tezeta'nın B numunesinde yasaklı madde "Metenolin" sınırın çok altında çıktı Doping yaptığı iddia edilen milli atlet Teze..
Wade'nin 40 sayısı işi bitirdi NBA Doğu Konferansı finalinde Miami Heat, D.Pistons'ı, 1.93'lük yıldızının 20'si son periyotta olmak üzere attığı 40 sayı ile devirdi ve seriyi 1-1 yaptı. NBA'd..
Avrupa aşkına Nobre de yolcu Şampiyonlar Ligi'nde zirve hedefleyen F.Bahçe, Luciano ile birlikte Nobre'yi de yollamayı düşünüyor Şampiyonlar Ligi'nde zirve hedefleyen F.Bahçe, Luciano ile bir..
Altın Makas Beşiktaş yönetimi, oyuncuların aldığı ücretlerde indirime gidiyor. Bu girişim siyah-beyazlılara 8-10 milyon $ kazandıracak. Beşiktaş'ta sezon sonunda kelimenin tam anlamıyla bir
Kral gidiyor mu? G.Saray'ın efsane golcüsü Hakan Şükür'ün sözleri ve başkan Canaydın'ın açıklamaları yolların ayrılması dedikodularını iyice ayyuka çıkardı. Galatasaray'da sezon sonunda
Fener'e eleme yok UEFA Asbaşkanı Erzik, "Var olan şartlar altında F.Bahçe'nin gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne ön eleme oynamadan katılacağını düşünüyorum" dedi.... Liverpool'un Milan'ı
Kuş sorunu F.Bahçe yönetimi Daum'la yarın masaya oturuyor. Alman hocanın, "Murat Kuş'un yetkileri artırılsın" talebine yöneticiler sıcak bakmıyor. Gelecek sezon F.Bahçe'de kalıp
Eşine Rolex kaybetti Liverpool Teknik Direktörü Benitez, yarı finaldeki Chelsea maçlarından önce "Bu kupayı alacaksın" diyen eşiyle 10 bin dolarlık saat için iddiaya girmişti . Şampiyonlar Li..
2012 oyum sizin Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki süper organizasyonun büyülediği UEFA Başkanı Johansson, Türkiye'ye Euro-2012 adaylığı için tam destek verdi. Şampiyonlar Ligi finalinin organizas..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9