27 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

27 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mutlu: Doping kullanmadım Bulgaristan'ın Varna kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası sonrası yapılan doping testlerinde (A) numunesi pozitif çıkan Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu rekortmen mill..
Sahnede geçen yarım asır Sahnelerin 50 yıllık emektar sanatçısı, büyük usta Erol Günaydın, 5 Haziran 2005 Pazar günü AKM’de düzenlenecek gece ile sanatta 50. yılını kutlayacak. "Meddah"lığınd..
Caz Festivali'nin biletleri satışa çıkıyor Bu yıl 12'ncisi düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nin biletleri, 28 Mayıs'ta satışa çıkıyor.Yurt içinden ve dışından 30 topluluk..
Kadınların üreme sağlığı sorunları Üreme sağlığında da oluşabilecek kalıcı bozuklukların önüne geçebilmek için hastalık belirtileri bilmek ve zamanında uzman bir hekime başvurmak büyük önem t..
Pakistan'da türbeye saldırı: 22 ölü Pakistan'ın başkenti İslamabad yakınlarındaki bir Şii türbesini hedef alan bombalı saldırıda en az 22 kişi öldü.
Erdoğan gündemi değerlendirdi Başbakan Erdoğan, Fransa'da hafta sonu yapılacak Avrupa Birliği Anayasası referandumu için, “Burada oylanan Anayasa'dır, Türkiye değil” dedi.
Kaçak yapıya dolaylı af Türk Ceza Kanunu'nun bazı maddelerinde değişiklik öngören kanun teklifinin ruhsatsız binalara hizmet götürenlere af niteliği taşıyan maddesi dün Adalet Komisyonu'na ge..
Onur Düsseldorf havaalanına indi Onur Air hakkındaki uçuş yasağının kaldırılmasından sonra, şirketin İstanbul'dan havalanan bir uçağı Düsseldorf havaalanına indi.
Arnavutluk Telekom Türk şirketlerinin Arnavutluk telekomünikasyon sektöründe önemli yeri olan Albtelekom'un hisselerinin yüzde 76'sının 120 milyon euro karşılığında özelleştirmesini Türk Tele..
İmar affı komisyondan geçti TBMM Adalet Komisyonu, dün Genel Kurul'da geri çekilen imar ile ilgili maddeyi aynen kabul etti. toplantıya, CHP'li üyeler katılmadı. TBMM Adalet Komisyonu, dün Ge..
'Bebeğim erkekti kız çıktı' Van'da Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Araştırma Hastanesi'nde erkek olarak dünyaya geldiğini iddia ettiği bebeğinin defin sırasında kız olduğunun anlaşıldığını söy..
Eurobond işlem hacmi 146 milyar $ Ekonomideki iyileşmenin verdiği destekle, yılın ilk çeyreğinde Türk tahvillerinde işlem hacmi 146 milyar dolara ulaştı.
Pakistan'da patlama: 18 ölü Pakistan'da bugün İmam Bari türbesinde meydana gelen patlamada ölenlerin sayısı 18'e yükseldi. İçişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, ölü sayısının artmasından korkt..
TMSF: Star'ın satışında sona yaklaşıyoruz Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Star Medya Grubu için 1 ay içinde satış ilanlarına çıkacaklarını vurgularken, "böylece so..
Tüpraş'ın boş hisse senetleri çalındı Tüpraş’ın hisse senedi basımında kullanılmak üzere İzmit Rafinerisi ambarlarında korunan özel Tüpraş filigranlıboş hisse senedi kağıtlardan 250 adetlik 1..
İş kazalarında bilanço ağır Yapılan hesaplamalara göre Türkiye'de gereken güvenlik önlemleri alınmadığı için meydana gelen iş kazaları nedeniyle 21 milyar YTL'lik maddi kayıp oluyor.
Halil Mutlu: Doping kullanmadım Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu milli halterci Halil Mutlu, 22 yıllık spor hayatı boyunca kesinlikle doping maddesi kullanmadığını belirterek, “Bana göre bö..
Paket paket şifalı çamur Afyon'un Sandıklı İlçesi'nde bir firma, cinsel isteksizlik, alkol bağımlılığı ve saç dökülmesi gibi yaklaşık 44 farklı hastalığa iyi geldiği öne sürülen Sandıklı'nın ..
Sırada yaz spor okulu var Yaklaşan yaz tatili öncesi çocuklara belediyeler ücretsiz spor okulu açarken, 5 yıldızlı oteller ile kulüpler 130 ile 300 YTL arasında çocuklara yönelik paket çalışm..
Doğru aydınlatmanın püf noktaları Işık sadece çevredeki objeleri görüp algılamamıza değil, ruh ve beden sağlığımız üzerinde de önemli bir güce sahip. Bu nedenle yaşadığımız mekanların; evimiz..
Margaryan: BTC dengeleri bozdu Ermenistan Başbakanı Margaryan, Hazar petrollerini batı pazarlarına taşıyacak Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı'nın işletilmeye başlanmasının bölgedeki güç d..
Star'da satış süreci bir ayda başlıyor TMSF Başkanı Ertürk, RTÜK Kanunu Tasarısı'nın yasalaşmasıyla Star Medya Grubu için satış ilanlarına çıkacaklarını söyledi. Ertürk, yabancıya sınır getir..
Pakistan'da türbeye saldırı: 20 ölü Pakistan'ın başkenti İslamabad yakınlarındaki bir Şii türbesini hedef alan bombalı saldırıda en az 20 kişi öldü.
Polis: Saldırı terör bağlantılı değil Mersin'in Silifke İlçesi'ne bağlı Atakent Beldesi'nin DYP'li Belediye Başkanı Fevzi Doğan uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
'Star'ın satışında sona yaklaşıldı' Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Star Medya Grubu için 1 ay içinde satış ilanlarına çıkacaklarını vurgularken, ''böylece sona ya..
Yargıtay: 'Süzer'e dava açılsın' Yargıtay, Kentbank'ın eski sahibi Mustafa Süzer ile dönemin yönetim kurulu üyeleri hakkında kamu davası açılmasını istedi.. Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı, Süz..
IMF: Kırılganlık sürüyor Uluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye'nin 2001'deki ekonomik krizden sonra hızlı ve güçlü şekilde toparlandığını, ancak kamu borcu ile Cari İşlemler açığı gibi ''kırı..
Pakistan'da türbeye bomba: 18 ölü Pakistan'da bugün İmam Bari türbesinde meydana gelen patlamada ölenlerin sayısı 18'e yükseldi.
Los Angeles depremi çok ölümcül olabilir ABD'de Los Angeles kent merkezinin tam altından geçen büyük fay hattının, binlerce insanın ölümüne ve 250 milyar dolarlık zarara yol açabileceği bildi..
Kanada'da şeriat mahkemelerine tepki Kanada'nın Quebec eyalet parlamentosu, şeriat mahkemeleri kurulmasına karşı çıktı.
Erdoğan: Çözümsüzlüğün muhatabı Rum tarafı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs sorununun çözümünde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin üzerine düşen görevi yapmadığını ifade ederek, "Eğer Kıbrıs ..
Erdoğan: Ermeni konusunda belgelere bakılsın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu ülkenin özellikle kendi değerlerine sahip çıkması gereken insanların, olayı önce bilimsel noktada, arşivlere da..
Avcılar'da patlamada: 1 yaralı Avcılar'da bir büfedeki patlamada 1 kişi yaralanırken, büfede ve çevredeki binalarda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.
'Şiire gözaltı doğru değil' Başbakan Erdoğan, şiir okuyanların gözaltına alınmasını doğru bulmadıklarını söyledi.
Sigara pasif içicileri de öldürüyor Sağlık Bakanlığı, yurttaşları sigaranının zararları konusunda uyardı. Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, kalp damar ve kanser hastalıklarının Türkiy..
ABD helikopteri düştü Irak'ta açılan ateş sonucu düşen helikopterdeki 2 Amerikan askeri öldü. Amerikan ordusu, başkent Bağdat'ın 60 kilometre kuzeydoğusundaki Bakuba kenti yakınında açılan at..
Süper Lig'de 6 yabancı ile devam Futbol Federasyonu önceki yıllarda aldığı ve 2005-2006 sezonundan itibaren 5'e düşürmeyi planladığı yabancı oyuncu sayısıyla ilgili kararı uygulamadan kaldırd..
Erdemir özelleştirmeden emin Dünyanın 13'üncü büyük demir-çelik şirketi Erdemir'in Yönetim Kurulu Başkanı Berber, yerli sermayenin de ilgisine dikkat çekerek, özelleştirme programından tedirg..
Turcas, Shell'le ortaklıkta ilk adımı attı Turcas Yönetim Kurulu Başkanı Aksoy, şirketteki yüzde 28.5 oranındaki ConocoPhilips hissesini almak üzere görüşmelere başladı. Şirket, hisse satışın..
TeliaSonera, Turkcell lobisi yapıyor Türkiye'nin en büyük GSM operatörü Turkcell'e talip olan İskandinav telekom operatörü TeliaSonera, dava açma hazırlığı öncesinde Ankara nezninde lobi faal..
AB'den 'Ermeni konferansı' tepkisi Osmanlı Ermenileri Konferansı'nın ertelenmesi Avrupa Birliği'nin de tepkisine neden oldu.
SSK'lıların yol paralarına zam Bulundukları yerlerden, tedavi amacıyla yurt içinde başka bir yere sevkedilen SSK’lılara ve refakatçilerine ödenen yol parası ve zorunlu masraf karşılıkları yüz..
Erdal Aksoy Turcas hissesi alıyor Turcas Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy, ConocoPhilips’in Turcas’ta bulunan yüzde 28.5 oranındaki hisselerini satın almak için görüştüğünü bildirdi.
Arınç, Cheney'le görüştü TBMM Başkanı Bülent Arınç, Washington'daki temaslarında ''Türk-Amerikan ilişkilerinin sağlamlığı ve hiçbir şeyin bu ilişkiyi zedelemeyeceği konusunda Amerikalı yetkil..
Pakistan'da türbeye bomba: 14 ölü Pakistan'da, bu sabah bir türbede meydana gelen patlamada ilk bilgilere göre 14 kişinin öldüğü açıklandı.
Irak'ta ABD helikopteri düşürüldü: 2 ölü Irak'ta açılan ateş sonucu düşen helikopterdeki 2 Amerikan askeri öldü.
Bizi Trabzon yaktı Beşiktaş maçından sonra kongreye gideceklerini açıklayan A.Sebatspor Kulübü Başkanı, "Eğer Trabzonspor hedefine ulaşsaydı, birçok oyuncuyu renklerine bağlayacak ve elindeki..
Elini çabuk tut hocam Demirören, dün Çalımbay'la bir araya gelerek, "Futbolcu alırken de, satarken de elimizi çabuk tutmak zorundayız. Ne kadar ağır davranırsak, o kadar zarara gireriz. Biz h..
Yattara: Tanrı istedi Fener şampiyon oldu Trabzonspor'un Gineli yıldızı İbrahima Yattara, "F.Bahçe'nin şampiyonluğunu Tanrı belirledi" dedi.
Gökdeniz şansını kaybetti Trabzonspor'un yıldızı ile ilgilenmediklerini belirten Aziz Yıldırım, "Gökdeniz geçen sene bu kulüpte oynama şansını kaybetti. Gelecekte Fenerbahçe'de yeri olamaz" d..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9