26 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

26 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Okyanus bekçisi Fransız uzman Jacques Rougerie tarafından tasarlanan uluslararası bilim istasyonu ‘Sea Orbiter’, engin sularda sürüklenerek okyanusları A’dan Z’ye inceleyecek. Sea Orbiter, ok..
İç organ diken robot Japonya’nın elektronik devi Toshiba, mikrocerrahi alanında büyük bir adım attı. Toshiba bünyesinde çalışan bilim adamı Makato Jinno’nun buluşu olan üç küçük motordan oluş..
Denizde dev köprü Çin’in Şanghay Kenti’nde 35 aydır inşaatı devam eden Donghai Köprüsü’nün ana yapısı dün tamamlandı. Hangzhou Körfezi’ne bakan 32.5 kilometre uzunluğundaki Donghai Köprüsü dü..
Gürcistan’a ilk damga Çelebi'den Çelebi Holding’in ABD ve Belçikalı ortakları ile kazandığı Gürcistan’ın başkenti Tiflis’teki havaalanı projesinin temeli atıldı. 62 milyon dolara mal olacak h..
Sanatçıların TMSF’de ihbar kuyruğu TMSF’nin yolsuzluk ve rüşvet iddiaları yüzünden iş akitlerini feshettiği Kral FM DJ’leri hakkında kuruma bazı sanatçılar ihbarda bulunmaya başladı. Star Gru..
Oda başkanına 24 yıl hapisli dava Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Mustafa Yurdanur ve eşi Canan Yurdanur hakkında, Bakırköy 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde, 3 kez 2-8 yıl hapis ..
Ekonomik motoru getirdi MAN Türkiye A.Ş., Nürnberg’de 200 milyon Euro yatırımla geliştirilen ‘D20 Common Rail’ adını verdiği motorun kullanıldığı çekicileri Türkiye’de de satışa sundu. MAN Tü..
Turkcell ve TAV’da hata yaptık İran eski Cumhurbaşkanı Ali Ekber Haşimi Rafsancani, İran’ın kalkınmasına katkıda bulunacak, İran halkının yaşam seviyesini yükseltecek yatırımların önüne geçil..
SSK ve Bağ-Kur prim affı geri çekildi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin hükmün tartışılması gerektiğini b..
Bakanlar Kurulu toplantısında ‘kabzımala by-pass’ yüzleşmesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ile Tarım Bak..
Heineken: Efes varken zor geliriz Heineken İcra Kurulu Üyesi Jean François van Boxmeer, Türk bira pazarının çok yüksek potansiyele sahip olduğunu belirterek, ‘Ancak Efes’in çok yüksek pazar h..
Türkiye’ye yeni Clio müjdesi Bu ay başında Renault’nun CEO’luğuna getirilen ve ‘maliyet öldürücü’ diye anılan Carlos Ghosn, ilk büyük yatırım kararını Bursa’daki Renault fabrikası için aldı. ..
Türkiye’ye 7.5 milyar dolar akıtacak vanayı açtılar Yılda 50 milyon ton petrol aktarımı sağlayacak Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in katıldığı törenle açıldı. ..
Karısı reklamcıyla kaçamak yapmış Fransa’nın gelecekteki cumhurbaşkanı gözüyle bakılan ve Türkiye’nin AB üyeliğine karşı çıkan isim olarak sivrilen Nicolas Sarkozy (50) ile karısı Cecilia (47..
Ay’daki yüzün sırrı çözüldü Bilimadamları, güneş sisteminde gezegenlerin yörüngelerinin ve dünyanın tek uydusu olan Ay’ın üzerindeki yüzü andıran şeklin nasıl oluştuğuna dair bir senaryo geli..
Kadın haklarına Hürriyet öncülük ediyor Fransız haber kanalı La Chaine Info (LCI), Hürriyet’in ‘Aile İçi Şiddete Son’ kampanyasına geniş yer verdi. LCI, dün yayınladığı dünya haberleri progra..
Gambiya şaşırttı: KKTC’yi tanırız Afrika ülkelerinden Gambiya, KKTC’yi Türkiye’den sonra tanıyan ikinci ülke olmak istediğini ilan etti.
Temsilciler’den kök hücreye onay ABD Başkanı George W.Bush, şu günlerde Kongre ile iki önemli bilek güreşi yaşıyor. 4 yıl önce aday gösterdiği Teksaslı yargıç arkadaşını nihayet istediği yere..
Moskova’da esrarengiz elektrik kesintisi Rusya’nın başkenti Moskova dün tarihindeki en büyük elektrik kesintisini yaşadı. Sabahın erken saatlerinde ara santrallardan birinin devre dışı kalmas..
Aracıyla aşk ilanı sarkıntılık değil Yargıtay, utangaç aşıkların sıkça başvurduğu, kız arkadaşına bir aracıyla sevdiğini söyleyip, arkadaşlık teklifinde bulunmayı suç saymadı. Genç kıza bu yo..
Oğlumu annesi olan eski eşim kaçırdı Adana’da işkence edilmiş bir halde parkta bulunan 4 yaşındaki çocuğunu, televizyonlardaki görüntüsünden tanıyarak Ankara’dan Adana’ya gelen baba İsmail Ya..
Mezarımız áşıkların ziyaret yeri olsun Gaziantep’te 3 kardeşini kayalıklardan attıktan sonra intihar eden Gülbahar’ın, erkek arkadaşı Mustafa’ya ait günlüğün son sayfalarına yazdığı mektuba H..
Diyettelermiş Deniz Kuvvetleri Komutanlığı konutunda malzeme yolsuzluğu davasında dinlenen emir subayı, emekli Oramiral Erdil ile eşi diyette olduğu için sebze ağırlıklı beslendiğini söyledi...
Yaşgünü DPA’ya haber Bülent Ecevit’in 28 Mayıs’taki yaşgünü, Alman Haber Ajansı’na (DPA) haber oldu. Ünlü politikacının 80 yaşına gireceği ve bu yaşta bile şiir yazıp, tercüme yapabildiğine d..
TBMM’de türkü sesleri Gece 23.00’e kadar mesai yapan Meclis’in tören salonundan sabah yükselen ‘Urfa’nın etrafı dumanlı dağlar/ Yüreğim yanıyor aney gözlerim ağlar’ türküsünü duyanlar epey şa..
Patrikhane: Yargılama değil, ilişkisini kestik Fener Rum Patriği Bartholomeos’un daveti üzerine dün toplanan Ortodoks Kiliseleri Zirvesi, Kudüs Patrikhanesi Sen Sinod Meclisi’nin daha önce oy..
Eğitim-Sen’e kapatma Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, Genelkurmay’ın Çalışma Bakanlığı’na yazı yazması ve Ankara Valiliği’nin suç duyurusu üzerine açılan davada, Eğitim-Sen’in kapatılmasına vize ..
Ölen annesinin maaşını 12 yıl boyunca çekti Yalova’da ölen annesinin emekli maaşını 1993 yılından bu yana çektiği belirlenen 53 yaşındaki Hüseyin Yalçın, ‘nitelikli dolandırıcılık ve devleti ..
Babacan’a 3 yardımcı Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından AB Başmüzakereciliği’ne atanan Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan’ın yardımcılıklarını, Dışişleri Bakanlığı’ndan 3 ismin üstl..
Kaçakçılık dairesine ‘vekil’li çözüm Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Dairesi Başkanlığı’na mahkeme kararıyla dönen Coşkun Hayal, dokuz gün sonra ‘geçici görevle’ Bartın ..
Artık İmralı’dan emir veremeyecek Öcalan’ın İmralı’dan PKK’yı yönetmesini engellemek için Ceza İnfaz ve Ceza Muhakemeleri Kanunları değiştirildi. Devlete karış işlenen suçlardan hüküm giyenle..
AB değil, Ermeniler ve Türkler çözmeli Belçika’nın sözde soykırımı inkar edene ceza hazırlığına AB Dönem Başkanı Lüksemburg tepki gösterdi. Başbakan Juncker, ‘Bırakalım Türkler ve Ermeniler s..
Bush’tan selam getirdi Şampiyonlar Ligi finalini izlemek için İstanbul’a gelen İtalya Başbakanı Berlusconi, ‘Bush’tan selam getirdim. Arkadaşım Tayyip, dünya liderleriyle kurduğu iyi ilişkile..
10 milyon dolara zevkle soyunurum ‘Çaresiz Ev Kadınları’ dizisinden Teri Hatcher, Playboy’un soyunma teklifi için, ‘10 milyon dolara zevkle’ dedi. Seksi oyuncu, Jay Leno’nun programında; ‘Her..
Tarihi final Liverpool'un Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde 2004-2005 sezonunun şampiyonu, normal süresi ve uzatma bölümü 3-3 sonuçlanan karşılaşmada, penaltı atışları sonunda İtalya'nın AC Milan t..
Aşkın Nur Yengi evden çıkmıyor Haluk Bilginer’le birlikte oturdukları evin balkonunda görüntülenen Aşkın Nur Yengi, sevgilisinin sert tepkisi karşısında zor günler geçiriyor. Yeniden görüntül..
Görevimiz Tehlike 3’te birlikte oynayacaklar Ünlü aktör Tom Cruise, ‘Görevimiz Tehlike-Mission Impossible’ filminin üçüncüsünde, sevgilisi Katie Holmes (26) ile kamera karşısına geçmeye hazır..
On yıl sonra yine mayolu Bangkok’ta 31 Mayıs’ta düzenlenecek 2005 Kainat Güzelik Yarışması’na 10 yıl aradan sonra Endonezya güzeli de katıldı. Artika Sari Devi isimli Endonezyalı güzelin mayo..
Tişört işini büyütüyor Giyecek beyaz tişört bulamadığı için tekstil sektörüne girerek beyaz tişört üretmeye başlayan Hülya Avşar, yoğun talep yüzünden işi büyütme kararı aldı. Yılda 45 bin ad..
Jean Reno’dan bozkurt selamı Jean-Christophe Grange’nin Türkiye’deki ülkücü kesimin tepkisini çeken aynı adlı romanından uyarlanan ‘Kurtlar İmparatorluğu’, cuma günü ülkemizde vizyona giriyor..
Yabancıya TV satışı engellendi Bankalar Kanunu'nda değişiklik öngören yasa Genel Kurul'da kabul edildi. Cumhurbaşkanının veto gerekçeleri dikkate alınarak Plan Bütçe Komisyonu'nda değiştirile..
« 1 2 3 4 5 6 7 8