26 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

26 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Merkel: Türkiye'nin tutumu netleşmeli Alman Hıristiyan Demokratların Lideri Angela Merkel, Türkiye'nin 3 Ekim'de müzakerelere başlamadan önce Kıbrıs konusundaki tuutmunu netleştirmesi gerekti..
Oyak'ın gözü özelleştirmelerde Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) Genel Müdürü Coşkun Ulusoy, Türk Telekom, Tüpraş ve Erdemir özelleştirmeleriyle ilgilendiklerini açıklayarak "Ancak özelleştirme ..
Fransız işadamları Türkiye'ye geliyor Fransızların, üst düzeydeki işadamları ve sanayicileri derneği MEDEF, 40 işadamıyla birlikte 12-14 Haziran tarihlerinde Türkiye'yi ziyaret edecek. MEDEF,..
Kilci: Erdemir için en uygun zaman Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, Erdemir'in özelleştirilmesi için en uygun zaman olduğunu belirterek şirketin 1-2 yıllık karına satılmayacağı yönün..
Merkel'den Kıbrıs'ta açıklık talebi Almanya'da yapılacak erken seçimlerin en büyük favorisi olarak gösterilen Hıristiyan Demokratların (CDU) lideri Angela Merkel, Türkiye'nin, AB ile tam üyel..
Şiir okuyan öğrenci gözaltına alındı Milas Anadolu Lisesi'nin düzenlediği şiir dinletisinde Nazım Hikmet'in "Vatan Haini" şiirini okuyan öğrenci, gözaltına alındı.
Türk sinemacıya Polonya'dan ödül Polonya Cumhurbaşkanı Alexsander Kawasniewski, Türk sinemacı Faruk Günaltay'ı üstün liyakat nişanıyla ödüllendirdi. Strasbourg kentinde sanatsal içerikli film..
PÜİS: Kaçak akaryatın yerini devlet biliyor Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı Muhsin Alkan, Türkiye'de kaçak yakıtın devletin bildiği yerlerden, bildiği şekillerde gir..
Bulgar savaş gemisinde 40 paket kaçak sigara Bulgaristan'ın Varna kentinde bulunan Nikola Yonkov Vaptsarov Deniz Kuvvetleri Okulu'na ait, eğitim amacıyla kullanılan 421 nolu savaş gemisinde 4..
Köpeği ölene tazminat yok Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, köpeği öldürülen kişiye maddi tazminat istemini yerinde gördü, ancak manevi tazminat istemini reddetti.
Gasp çetesi 'balyoz' operasyonuyla yakalandı İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, gasp ve hırsızlık olaylarına yönelik "Balyoz" adı verilen operasyon kapsamında 9 kişinin gözaltına alın..
Zerkavi'nin yerine Karni iddiası El Kaide örgütünün Irak sorumlusu Zerkavi'nin yaralanmasından sonra vekil atandığı bildirildi. Örgüt haberi yalanladı.. Bir internet sitesinde yayımlanan örgü..
Altın Koza 'Masumiyet'le açılıyor 31 Mayıs - 5 Haziran 2005 tarihleri arasında 12'nci kez Adanalılar ile buluşacak olan Adana Altın Koza Film Festivali, Zeki Demirkubuz'un 'Masumiyet'iyle mot..
Turkcell'deki yüzde 2.57 rehin kalkıyor Çukurova Grubu'nun bugüne kadar TMSF'ye gerçekleştirdiği ödemeler karşılığında Çukurova Holding'in sahip olduğu ve TMSF'ye rehinli olan yüzde 0.57 pay ..
Her 100 liranın sadece 40.5 lirasının vergisi ödeniyor Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu'nun 2004 yılı vergi incelemeleri, Türkiye'de kazanılan her 100 liranın sadece 40.5 lirasının ver..
'Bölgesel asgari ücrete' sendikalar tepkili İşçi sendikaları konfederasyonları, son günlerde işverenlerce sık sık dile getirilen ''bölgesel asgari ücret'' önerisine karşı çıktılar. Türk-İş Ge..
Petrol 51 dolara çıktı Uluslararası ham petrol fiyatları, 51 dolar düzeyine yükseldi. Bir süre 50 doların altında seyreden petrol fiyatları, ABD petrol stoklarının azalması nedeniyle yeniden ..
Özelleştirmeden 3,2 milyar $ gelir Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, özelleştirme uygulamalarında, 2003 yılı başından bugüne kadar toplam 3,2 milyar dolar nakit girişi sağlandığını bi..
Başmüzakereciyi bekleyen konular Başmüzakereciliğe getirilen Devlet Bakanı Ali Babacan, AB ile müzakerelerde, dört grupta, 22 konu başlığı altındaki müzakere konularını yürütecek.
'Dokunulmazlık kalksın' kampanyası CHP, milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle, 30 Mayıs’ta il merkezlerinde bir kampanya başlatacak.
Boşanmadan olmaz! Oscarlı ünlü aktris Angelina Jolie, geçmişte annesini aldatan babasını asla affetmediği için evli olduğu sürece Brad Pitt ile sadece arkadaş kalacağını açıkladı. "Mr.and Mrs..
Baypas stentten daha çok işe yarıyor Kalp hastalarına uygulanan baypas yönteminin, atardamarları açık tutmakta kullanılan stentten daha çok işe yaradığı ortaya çıktı. Yaklaşık 60 bin kalp has..
Ünlü yapımcı İsmail Merchant öldü Sinema dünyasına "kostüm-drama" türünün en başarılı örneklerini kazandıran Merchant-Ivory ortaklığının yapımcısı ve yönetmeni İsmail Merchant, 68 yaşında yaş..
Hollywood'u fethettiler Doğup büyüdükleri "kangurular diyarı" Avustralya'dan büyük ümitlerle sinema dünyasının kalbinin attığı Amerika'ya gelen oyuncular Hollywood'u fethetti. Mel Gibson, Nic..
İstanbul'un bütün sesleri burada Duvara Karşı adlı filmiyle Berlin Film Festivali'nde büyük ödül Altın Ayı'yı kazanan Fatih Akın'ın yeni filmi İstanbul Hatırası/Köprüyü Geçmek 27 Mayıs'ta gös..
Turgut Özakman'dan imza günü Kurtuluş Savaşı'nın belgelere dayandırılarak anlatıldığı 'Şu Çılgın Türkler' kitabının yazarı Turgut Özakman, Arkadaş Kitabevi'nde 4 Haziran Cumartesi günü 15.00 ..
Batı Karadeniz'in turizm cennetleri Mağara oluşumu bakımındanTürkiye'nin en zengin şehirlerinden biri olan Zonguldak, tarihi evleriyle Türk kent kültürünü günümüze taşıyan Safranbolu ve tarih..
Haftada iki kez dondurma serbest Beslenme uzmanları haftada iki kez dondurma tüketimini öneriyor, özellikle çocuklarda kalsiyum ihtiyacının karşılanmasınında tavsiye edilen dondurmanın seçimi..
Enflasyon beklentisi binde 4.3 CNBC-e'nin anketine göre enflasyonun TÜFE'de binde 4.3, ÜFE'de ise binde 6 oranında artması öngörülüyor.
AB, Fransa'daki referanduma kilitlendi Avrupa Birliği Anayasası'nın Fransa ve Hollanda'da oylanmasına çok az bir süre kala kampanyalarda heyecan artıyor. Son kamuoyu yoklamalarına göre, her i..
CHP'li Yiğit partisinden istifa etti CHP Kars Milletvekili Selami Yiğit partisinde siyaset yapma şansı kalmadığını belirterek, CHP'den istifa etti.
ABD'den savunmaya 491 milyar $ Amerikan Temsilciler Meclisi, 2006 savunma bütçesini dün gece kabul etti. Irak ve Afganistan'daki savaş için ayrılan fonlarla birlikte 491 milyar dolarlık bütçe..
Zerkavi'nin yerine Karni Irak El Kaide Cihad örgütü, yaralı olduğu açıklanan lideri Ebu Musab Zerkavi'nin yerine vekil atadı. Bir internet sitesinde yayımlanan örgüt açıklamasında, Zerkavi'ni..
Efes Ürdün'deki Coca Cola'yı alıyor Efes'in Hollanda'da kurulu ortaklığı olan Efes Invest, Yönetim Kurulu'nun onayına tabi olmak üzere, Ürdün'deki Coca Cola faaliyetlerini münhasıran yürüten ..
Petrol tekrar yükselişe geçti Bir süre 50 doların altında seyreden petrol fiyatları, ABD petrol stoklarının azalması nedeniyle yeniden artışa geçti. Uluslararası ham petrol fiyatları, 51 dola..
Vergide katrilyonluk kaçak Hesap Uzmanları Kurulu'nun yaptığı incelemelere göre Türkiye'de kazanılan her 100 liranın sadece 40.5 lirasının vergisi ödenirken kaçağın parasal değeri katrilyon l..
CHP'li Yiğit, istifa etti CHP Kars Milletvekili Selami Yiğit partisinde siyaset yapma şansı kalmadığını belirterek, CHP'den istifa etti. CHP Kars Milletvekili Selami Yiğit, istifasının ardınd..
Fransa’da 42 milyon kişi oy kullanacak Fransa'da yaklaşık 42 milyon kayıtlı seçmen, pazar günü düzenlenecek referandumda AB Anayasası için oy kullanacak.
Başbakan Erdoğan Kazakistan'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iki günlük resmi ziyaret amacıyla Kazakistan'a gitti.
Köpeği öldürülene manevi tazminat yok Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, köpeği öldürülen kişiye manevi tazminat verilmesini uygun bulmadı.
CHP'li Yiğit partisinden ayrıldı CHP Kars Milletvekili Selami Yiğit partisinden istifa etti.
Vergide kaçağın önü alınamıyor Hesap Uzmanları Kurulu'nun verilerine göre, geçen yıl incelenen 2 bin 500 mükellef devletten 9 katrilyon lira vergi kaçırdı. Bordroyla çalışanlar dışındaki müke..
Avrupa, Fransa'daki referanduma kilitlendi Avrupa Birliği Anayasası'nın Fransa ve Hollanda'da oylanmasına çok az bir süre kala kampanyalarda heyecan artıyor. Son kamuoyu yoklamalarına göre, h..
Bağdat'ta bombalı saldırı: 5 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta bomba yüklü aracın patlaması sonucu 5 kişi öldü.
Öğretmenlere AB kılavuzu AB-Türkiye İşbirliği Derneği (TURKAB), Avrupa Birliği hakkında öğretmenlerin yeterli bilgiye sahip olması için "Öğretmenler için AB Kılavuzu" hazırladı. TURKAP tarafı..
Fortis Dışbank'ta çağrıda bulunacak Dışbank’ın yüzde 89.34’lük hisselerini satın alacak olan Fortis Bank, hisselerin devralınmasının ardından azınlık hissedarlarına mevzuat çerçevesinde çağrı..
Bakü'den Ceyhan'a petrol köprüsü Hazar petrollerini batı pazarlarına taşıyacak Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı'na ilk petrol sevk edildi. Boru hattının günlük kapasitesi ise bir milyon varil.
Beyaz Saray'da ABD-Filistin zirvesi Filistin'in yeni liderı Mahmud Abbas, bugün Beyaz Saray'da ABD Başkanı George Bush ile önemli bir görüşme gerçeklestirecek.
Fransa'da 'evet' ve 'hayır'cıların 5 gerekçesi Fransa'da AB Anayasası için düzenlenecek referandumda merkez sağ ve sol seçmenlerin kendi aralarında da bölündüğü gözleniyor.
Irak'ta patlama: 5 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ta bomba yüklü bir aracın patlaması sonucu 5 kişi öldü. Polis yetkilileri, sabah saatlerinde başkentin kuzeyindeki Şula bölgesinde bir Irak poli..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8