25 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

25 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Safiye Sultan Lisesi öğrencileri Matematik Olimpiyatı’nda 2. oldu Özel Burç Safiye Sultan Lisesi öğrencileri Kazakistan’da yapılan Uluslararası Matematik Proje Olimpiyatı’nda ikinci oldu. 17..
Engelliler için camilere tekerlekli sandalye kondu Edirne Müftüsü İsa Saim, üç camiye konulan tekerlekli sandalyelerle özürlülerin ziyaret ve ibadetlerini daha rahat yapma imkanına kavuştukla..
Yeşim Tekstil’e SA 8000 uygunluk belgesi Bursa'da faaliyet gösteren Yeşim Tekstil, dünyadaki en önemli sosyal uygunluk belgelerinden biri olan SA 8000 belgesini aldı. Türkiye'de söz konusu be..
Kırkpınar Güreşleri’nin tribün bilet ücreti 30 milyon lira olarak belirlendi Edirne’de 24 - 26 Haziran 2005 tarihleri arasında yapılacak 644. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin tribün bile..
Erkan Körüstan: Bursaspor başkanlığına aday değilim Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Körüstan, 4 Haziran’da yapılacak olağanüstü kongrede aday olmayacağını açıkladı.
Yalovaspor, iç transfer görüşmelerine başlıyor İkinci Lig (B) Kategorisi’nde mücadele eden Yalovaspor’un basın sözcüsü Ahmet Özsümer, iç transfer görüşmelerine 1-2 gün içinde başlayacaklarını..
Topbaş: İstanbul’u otobüssüz bırakmayız Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İETT Genel Müdürlüğü’nün 500 konforlu otobüs ihalesinin iptal olmadığını, ihale sürecinin BMC Firması’nın usu..
Avcılar’da sahte deterjan atölyesi ortaya çıkarıldı İnsan sağlığını tehdit eden ürün üreticileri ve satıcılarına karşı operasyon yapan Avcılar Belediyesi, sahte şampuan ve deterjan üretilen b..
Üç gaspçı eylem hazırlığında polise yakalandı Eylem hazırlığında olan üç kişi, durumlarından şüphelenen Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle girdikleri kovalamaca sonucu kıskıvrak yaka..
Armatör Tomba lüks cipiyle bahçeden uçtu Sarıyer’deki evinden işyerine gitmek üzere kendisine ait apartmanın garajından lüks cipiyle hareket eden 3 çocuk babası 66 yaşındaki Hamit Tomba, ara..
Kaçak elektrik kullanan mahalleli memurlara saldırdı Elektrik sayaç memurlarının bir yıldır giremediği Sefaköy Kartaltepe Mahallesi’ne Sefaköy BETAŞ yetkilileri polisle birlikte girmek istey..
İstanbul’un çevreci avukatları birleşti İstanbul’da yaşanan çevre sorunlarına dikkat çekmek için bir araya gelen İstanbul Çevre Konseyi’ne, İstanbul Çevre Avukatları Komitesi de (İÇAK) katıld..
Taraftarların maçını Milan taraftarları kazandı Milan ve Liverpool taraftarları, bu gece Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak Şampiyonlar Ligi final maçı öncesinde Sultanahmet Meydanı’nda..
Ukraynalı Vali Shumalkin, Başkan Topbaş’ı ziyaret etti Ukrayna’nın Harkov Valisi ve Belediye Başkanı Volorimir Shumalkin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti.
‘İnsan hakları eğitimi okullarla sınırlı kalmamalı’ Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Hizmet Kulübü’nün (BUSOS) düzenlediği 3. Sivil Toplum Kuruluşları Sempozyumu, Demir Demirgil Salonu’nda ..
Darülacezeli dedelere doğum günü sürprizi İstanbul Darülaceze Müdürlüğü, kurumda yaşayan erkek sakinler için doğum günü partisi düzenledi.
Fetih kutlamaları hazırlıkları sürüyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un fethinin 552. yılını sergi, konferans ve konserlerden oluşan bir dizi etkinlikle kutlayacak.
AB, Babacan tercihini olumlu karşıladı Avrupa Birliği (AB), 3 Ekim'de başlayacak tam üyelik müzakereleri öncesinde Devlet Bakanı Ali Babacan'ın başmüzakerecilik görevine atanmasına olumlu bak..
Babacan’ı en çok 17 Aralık’ın özel şartları zorlayacak Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, müzakere heyetinin başkanı olarak kabul ediliyor. Esas müzakerelerse Brüksel’deki daimi temsilcilikle baş..
FT: Almanya, Türkiye ile müzakereleri erteletebilir Financial Times Deutschland gazetesi, Almanya’da Hıristiyan Birlik partilerinin, Hür Demokrat Parti ile ortaklık kurarak iktidara gelmesi h..
‘Müzakereleri ertelemeye çalışmayacağız’ Alman Hıristiyan Demokrat Birlik partilerinin federal meclis grubu başkan yardımcısı Wolfgang Schaeuble, Almanya'da gelecekteki bir Hıristiyan Demokra..
Samuel Huntington: Türkiye, Atatürk ilkelerini yirmibirinci yüzyıla uyarlamalı Medeniyetler Çatışması tezinin fikir babası Harward Üniversitesi Politik Bilimler Akademisi Üyesi Prof. Dr. Samu..
KKTC bayrağı ile Nazi sembolünü bir tutan Rum gazeteci yuhalandı Bir Rum gazetecinin KKTC bayrağı ile Nazilerin sembolü swastikayı (gamalı haç) denk tutması tepkilere yol açtı. Rum gazetecini..
Fransa’da hayırcılar yüzde 54’e tırmandı Fransa’da yapılan son kamuoyu araştırması, AB Anayasası için 29 Mayıs’ta düzenlenecek referandumda ‘hayır’ oylarının yüzde 54’e çıktığını ortaya koydu..
Andican’ı meclis araştıracak Andican’da resmi rakamlara göre 169, muhalefete göre ise 1.000’e yakın kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylarla ilgili uluslararası soruşturmayı reddeden Özbekistan,..
Reformculara iyi, Rafsancani’ye kötü sürpriz 17 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri için başvuran bütün reformcu adayları diskalifiye eden İran Anayasayı Koruyucular Konseyi (AKK..
‘Zerkavi yaralandı’ diyen El Kaide dua istedi Irak'taki direnişin arkasındaki isim olarak bilinen Ürdün asıllı Ebu Musab El Zerkavi'nin yaralandığı iddia edildi.
Başmüzakereci Babacan iş dünyası ve AB memnun Başbakan Erdoğan, Avrupa Birliği ile üyelik görüşmelerinde başmüzakerecinin Ali Babacan olacağını açıkladı. ● [Analiz] 'Benim için d..
[Analiz] 'Benim için de sürpriz oldu' Başbakan Tayyip Erdoğan, herkesin buğday taban fiyatını beklediği bir anda başmüzakerecinin ismini açıkladı. Oysa bir gün önce kabine üyeleri ve parti yö..
[Analiz] 1994’te Ankara için masadaydı Ali Babacan, AK Parti'nin kurucu ekonomistlerinden. Kamuoyu onu ilk kez seçim öncesi Odalar Birliği'nde yönetim kurulu üyeleri ile yapılan açık oturumda..
OECD: Türkiye iki yıl daha yüzde 6 büyür Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), dün açıklanan yarı yıllık ekonomik görünüm raporunda, şok etkisi yapacak beklenmedik gelişmeler dışında,..
Ülker ile Boydak'ın yolu finansta birleşti Anadolu Finans ve Family Finans birleşme kararı aldı. Ülker Grubu'nun bünyesinde bulunan Family Finans ile Boydak Grubu'na ait Anadolu Finans kurulu..
Roller değişti, bankalar kredi için çiftçinin ayağına gidiyor Vakıflar Bankası ve Tekfenbank, çiftçiye 60 milyon Yeni Türk Lirası (60 trilyon lira) kredi vermeye hazırlanıyor. Çiftçi kredisin..
Konserve ihracatçısı dertli Meyve ve sebze mamulleri ihracatı yüksek maliyetler yüzünden kan kaybediyor. Geçen yıl ocak-nisan arasında 51 milyon dolarlık ihracat yapılırken, bu yılın aynı dön..
Buğdayda kilo başına 3 kuruş destek Hükümet buğday üreticisine, kamu ve özel sektöre sattığı ürün için kilo başına 3 YKr (30 bin lira) prim desteği verecek. Toprak Mahsulleri Ofisi, alımları ..
Sanatçıların telif hakkı için elektronik takip sistemi geliştirildi Escort Business Solution tarafından geliştiren MSTATS sistemi, radyo ve televizyonlarda yayımlanan müzik eserlerinin elektr..
Cebe, havyar vergisi gelince satışlar düştü, firmalar kepenk indirecek Çevre Vergisi’nin ardından cep telefonlarından alınan Özel Tüketim Vergisi’nin (ÖTV) yüzde 300 artırılması, sektörde tep..
‘Asrın projesi’ Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattına ilk petrol veriliyor Hazar petrolünü Türkiye üzerinden dünya pazarına ulaştırmada en önemli güzergâh olacağı kabul edilen Bakü-Tiflis-Ceyhan (B..
Ortak bulamayan Havaş, Atatürk Hava Limanı ihalesinde devre dışı Türkiye’nin en önemli özelleştirmelerinden, yaklaşık 2 milyar dolarlık Atatürk Hava Limanı iç ve dış hatlar terminali işletme ..
‘Devlet Turkcell’in yerli kalması için devreye girdi’ Çukurova Grubu’nun Turkcell hisselerinin yüzde 27’sinin İtalyan firma TeliaSonera’ya satışından vazgeçmesi, Telekomünikasyon Kurumu taraf..
Girişimler sonuç verdi Onur’a uçuş yasağı kalktı Hollanda, Almanya, Fransa ve İsviçre tarafından Onur Hava Yolları’na (Onur Air) uygulanan uçuş yasağı, Hollanda’da bulunan Sivil Havacılık Ge..
Yağmura yakalanan başörtülü veliler üniversite binasına alınmadı Atatürk Üniversitesi Narman Meslek Yüksekokulu'nun mezuniyet töreninde yine başörtüsü sorunu yaşandı. Mezuniyet töreninde anid..
Ermeni konferansı arkadan hançerlemektir Boğaziçi Üniversitesi’nde bugün yapılması planlanan "Osmanlı Ermenileri" konferansı Adalet Bakanı Cemil Çiçek’in sert çıkışı üzerine ertelendi.
Fener’deki Ortodoks zirvesinde Kudüs patriği görevden alındı 15 Ortodoks kilisesi temsilcisi, Kudüs Patrikhanesi ve Patrik İrineos hakkındaki yolsuzluk iddialarını görüşmek üzere İstanbul’da ..
Toplantı için suç duyurusu yapıldı Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, Patrikhane’deki toplantıya tepki gösterirken, savcıları göreve çağırdı. Aygün, yaptığı yazılı açıklamada, "Düzenle..
Final maçı sebebiyle oteller dolunca protokol, misafirhanede ağırlandı Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapan İstanbul’a gelen taraftarlar otelleri doldurdu. Taksim ve Sultanahmet gibi ..
Şampiyonlar Ligi finalinde holiganlara elektronik takip Şampiyonlar Ligi finalinde taşkınlık yapan holiganlar kameraya kaydedilecek. Pronet Güvenlik Hizmetleri tarafından elektronik altyapıs..
Evlerin Olimpiyat Stadı’na bakan kısımları boyandı Şampiyonlar Ligi final maçına ev sahipliği yapacak İstanbul’da hazırlıklar tamamlandı. Özellikle maçın oynanacağı İkitelli Olimpiyat Stadyu..
RTÜK için son oylama cuma günü yapılacak Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyelerinin TBMM Genel Kurulu tarafından, partilerin milletvekili dağılımına göre seçilmesini öngören Anayasa de..
Bilgi edinme talebi reddedilene itiraz hakkı Bilgi edinme istemi reddedilen tüm başvuru sahipleri, bu kararlara karşı Bilgi Edinme Kurulu’na itiraz edebilecek. Bilgi Edinme Hakkı Yasasında De..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9