25 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

25 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Albüm için gün sayıyor Gökhan Özen, yeni albümü için geçtiğimiz günlerde stüdyoya girdi. 15 Haziran’da çıkması planlanan çalışmada ‘One More Time’ ve Nazan Öncel’in ‘Benim İçin Ne Yaparsın’ e..
5 Minare’nin 5 dil bilen popçusu Musti Son günlerde rol aldığı reklam filmlerindeki başarısı ile oyunculukta da iddialı olduğunu gösteren Mustafa Sandal, kendisi gibi müzisyenlikten oyunculuğ..
Çocukları GPS ile takip edecekler Japonya’da anne ve babalar, GPS ile cep telefonu üzerinden çocuklarının nerede olduğunu takip edebilecekler. Ülkenin ikinci büyük telekom operatörü, KDDI, GP..
Everest’in zirvesine helikopter indi Avrupalı helikopter üreticisi Eurocopter, dünyada ilk kez Everest’in zirvesine helikopter indirdiklerini açıkladı. Eurocopter’in internet sitesinde yer al..
Erken boşalmanın da çaresi bulunuyor ABD’de denemeleri başarıyla sürdürülen ve Amerikan Üroloji Vakfı’nın yıllık genel kurulunda tanıtılan ‘Dapoxetin’ adlı ilaç, Johnson and Johnson firmasına..
Şarap mı sirke mi sorunu bitiyor Diyelim ki, çok kaliteli olduğuna inanılan bir şişe şarap alındı. Ama içindekinin şarap mı, yoksa sirke mi olduğunun anlaşılması için mantarın açılması gereki..
Ada'da yardım tartışması Rum yönetimi sözcüsü Kipros Hrisostomidis, Rum hükümetinin 23 Nisan 2003'ten 2004 yılının sonuna kadar Kıbrıslı Türklere 157 milyon Kıbrıs lirası yardımda bulunduğunu..
Şok olmazsa 2 yıl yüzde 6 büyürsünüz OECD, üye ülkeler için hazırladığı Ekonomik Görünüm Raporunu açıkladı. Raporda, ‘Ekonomik şokların olmaması halinde, Türkiye’de, 2005 ve 2006’da yüzde 6 o..
4 milyon şarkıyı koruyacak Bugüne kadar ‘FSTATS’ ile medya kuruluşlarına futbol istatistikleri sağlayan Global Bilgi, şimdi de müzik eserlerinin telif haklarının takibi için MSTATS adlı bir s..
Topa bakan kaleci gibiyiz biz de tazminat isteriz Enerji Bakanı Hilmi Güler, Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattında konsorsiyum lideri BP gibi gecikme tazminatı talep edeceklerini söyledi. Güler, ş..
‘Kızınıza ışık yakın’ reklam birincisi Uluslararası Reklamcılık Derneği’nin düzenlediği ‘kızlarımızı okula gönderelim’ temalı yarışmada Selçuk Üniversitesi birinci oldu. Selçuk Üniversitesi, ..
Korsan oto kokusu kulak çınlatıyor Sağlık Bakanlığı, izinsiz üretilen ve satılan oda ve oto kokularının, zehirlenme ve sinir sistemi bozukluklarına, alerjik reaksiyonlara yol açtığını bildire..
Çiftçiye ‘ürün senedi’ Başbakan Tayyip Erdoğan, bu yıl buğdayda kilo başına 30 bin lira prim verileceğini, ayrıca ‘ürün senedi’ uygulamasına geçileceğini açıkladı. Erdoğan, TMO silolarına kon..
Igel: Çukurova ile görüştük anlaşamadık, geri döndük Çukurova Grubu’yla yüzde 52’lik Turkcell Holding hissesinin, TeliaSonera’ya devrini sağlamak amacıyla yapılacak anlaşmayı imzalamak üzere ..
Turkcell’de ihtilaf çıkması, hiç iyi olmadı Türkiye’ye cep telefonu işinin girmesini sağlayan ve Turkcell’in ‘babası’ sayılan MV Holding’in patronu Murat Vargı, ‘Turkcell’in TeliaSonera’ya sa..
İmar davasında 7 tahliye Cem Uzan’a ‘polis zoru’ Kendilerini yasal sorumluluktan kurtarmak ve mal varlıklarını kaçırmak için İmar Bankası ve buna bağlı şirketlerindeki hisselerini üçüncü kişi..
Taner, bizim üstümüzden Özkan’a savaş açtı Yüce Divan’da Halk Bankası davasında dün tanık olarak dinlenen dönemin Halk Bankası Genel Müdürü Yenal Ansen, Türkbank davasında kendisi de Yüce Div..
Eski Gümüşhane yeniden canlanıyor Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, ‘Buraya her gelişimde huzur bulurum’ dediği Gümüşhane ve Kelkit’te yaptırdığı kurum ve tesisleri gezdi, hem..
50 milyar dolarlık ihracat çekimiz karşılıksız çıkmasın Tekstil ve konfeksiyon sektörü, TİM’in öncülüğünde toplanan zirvede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a 31 Aralık 2010 tarihini taşıyan 50 ..
Yasak kalktı, havada ‘Onur savaşı’ bitti Hollanda'nın başlattığı, daha sonra toplam 4 Avrupa ülkesine yayılan Onur Air’e bir aylık uçuş yasağı 12’inci gününde kalktı. Ulaştırma Bakanı Binali ..
19.4 milyon yoksul var DİE’nin araştırmasına göre, Türkiye’de 2002’de yüzde 26.96 olan yoksulluk oranı 2003’te yüzde 28.12’ye çıktı. Yoksul sayısı 2003’te 19 milyon 458 bine ulaştı. Açlık çek..
Öğrenci otobüsü çarpıştı: 5 ölü İrlanda’da öğrencileri taşıyan bir otobüsün iki araca çarparak devrilmesi sonucu 5 kız öğrenci öldü. Navan Kasabası’ndan Kentstown köyüne giden yolda meydana g..
Eurovision yüzünden ‘hayır’lar arttı Yarım asır öncesinde Avrupa halklarını bir araya getirmek için kurulan Eurovision Şarkı Yarışması, Avrupa projesine tehdit oluşturmaya başladı. Hollandalı..
Cellat yaralandı mı El Kaide’nin Irak’taki adamı ‘Cellat’ lakaplı Ebu Musab el Zarkavi’nin yaralandığı ileri sürüldü. İslami bir web sitesinde Zarkavi’nin yaralandığı duyuruldu ve bütün Müslü..
Müzakere kararı ertelensin Almanya’da erken seçimin gündeme gelmesi üzerine, anamuhalefet Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU), Türkiye ile AB arasında 3 Ekim’de b..
Rumları çıldırtan Avrupa memuru AB Komisyonu’nda çalışan Max Übe adlı Alman memurun ofisinde küçük bir KKTC bayrağı ve eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın resminin bulunması Kıbrıs Rum Yönetim..
Referandum yatak odalarını ayırtıyor Fransa’da pazar günü yapılacak AB anayasası referandumuyla ilgili son referandumda ‘hayır’cı kanadın oyları yüzde 54’e çıkarken, ülke büyük bir siyasi tar..
Böyle bir vahşet filmlerde olmaz 4 yaşında bir erkek çocuğu, işkence yapılmış, tecavüz girişiminde bulunulmuş ve üzerine alkol dökülerek yakılmak istenmiş halde parkta ağlarken bulundu. Adana..
Ağca’nın avukatına rüşvet davası Ülkücülerin avukatı olarak anılan Şevket Can Özbay, bu kez kendisi sanık oldu. Özbay, 3 milyon dolarlık define peşinde çete kurup kaçak kazı yapmak ve jandarm..
Vizenin Çakıcı’ya olduğunu bilmiyordu Alaattin Çakıcı’nın yurtdışına kaçışıyla ilgili davada tanık olarak ifadesi alınan eski MİT yöneticisi Mehmet Eymür’ün yeğeni Kerem Eymür, İbrahim Arı ad..
İntihar mı cinayet mi Gaziantep’te Polat Ailesi’nden beş kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın intihar mı, cinayet mi olduğu araştırılıyor. Soruşturmayı yürüten Şahinbey İlçe Jandarma Komutanlığ..
Hafta sonuna kadar yağışlı Meteorolojiye göre, halen yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde görülen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor.
Kara çarşaflı çete İstanbul’da kendilerine polis süsü vererek Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile mimar Rafet Eren Yorulmazer’in de aralarında bulunduğu pek çok kişiyi soyan biri kadın..
Birgül Işık felç oldu Elazığ’da, Kanal D’deki Yasemin Bozkurt’un ‘Kadının Sesi’ programına katıldığı için oğlu tarafından vurularak ağır yaralanan Birgül Işık’ın belden aşağısı tutmuyor. Geçt..
Taburcu edildikten 15 dakika sonra öldü İzmir’in Konak İlçesinde bileklerini keserek intihar girişiminde bulunan 60 yaşındaki Ali Ocak, 3.5 saat tedavi gördüğü İzmir Eğitim Hastanesi’nden tab..
Türkiye’nin AB’ye girme şansı sıfır Harvard Politik Bilimler Akademisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Samuel Huntington, Türkiye’nin tarihi, kültürel, dini ve ekonomik açıdan AB’den farklı olduğunu,..
Gençlik ve dinamizmi ile bu işi başaracak Başbakan Erdoğan, AKP Grubu’nda AB Başmüzakerecisi olarak Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan’ı görevlendirdiğini açıkladı. Erdoğan, ‘Görev ..
O konferans Türk halkını hançerlemektir Osmanlı Ermenileri konulu konferansı sert sözlerle eleştiren Adalet Bakanı Çiçek, ‘Bu, Türk milletini arkadan hançerlemektir. Keşke, Adalet Bakanı olar..
İstanbul sorgusu Yunanistan’a bağlı Kudüs Patrikhanesi’nin mallarını Yahudilere satmak ve uzun dönemli kiralamakla suçlanan Kudüs Patriği İrineos dün Fener’de toplanan patrikler zirvesinde so..
Maaşa yüzde 100 zam muhtarlığa ilgiyi artırdı Muhtar maaşlarının 120 YTL’den 240 YTL’ye (240 milyon lira) çıkması muhtarlığa olan ilgiyi de arttırdı.
Sergisini il il gezdirip Çanakkale’yi anlatıyor Çanakkale Savaşları’nın en son gazisi olarak 110 yaşında vefat eden Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz (70), babasından aldığı tarih bilinciy..
Öğrenciler, evde süt içememekten yakındı Bursa’da süt dağıtımı yapılan ilköğretim okulundaki bazı öğrenciler evlerinde süt içemediklerini söyledi.
Adapazarı Şeker Fabrikası çalıştırılması şartıyla satışa çıktı Depremde hasar gören ve onarılmayan Adapazarı Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi yönünde ilk adım atıldı. Fabrikanın özelleşti..
Bandırma ile Edremit Körfezi yakınlaştı Edremit Körfezi’ndeki yerleşim alanları ile Bandırma arasında otobüs seferleri başlatıldı.
Mugder, öğrenciler yararına kermes açtı Bursa’nın Mudanya ilçesinde Mudanya Gönüllüler Derneği’nce (MUGDER) fakir öğrenciler yararına kermes düzenlendi.
Adapazarı’nda bu yıl suya zam gelmeyecek Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, bu yıl KDV indirimi ve düşük enflasyon sebebiyle içme suyuna zam yapılmayacağını açıkladı.
Yaşlı ve özürlülerin bakımı için eleman yetiştiriliyor Alternatif Yaşam Eğitim Kültür ve Çevre Derneği, Sakarya'nın dağlık kesiminde kalan Taraklı ilçesi ve köylerinde kronik hastalar, özürl..
Hakim ve savcılar yeşil sahada kıyasıya yarıştı "İstanbul Adliyeler Arası Vasfi Baysoy Bahar Turnuvası", Yedikule Zigana tesislerinde oynanan maçlar ile başladı.
Şampiyonlar ‘Saneta Su’ içecek Şampiyonlar ‘Saneta Su’ içecek
Nişantaşı’ndaki mağazalar pazar günleri de açık olacak Şişli Belediyesi ve Birleşik Markalar Derneği’nin (BMD) "Nişantaşı pazar günleri de açık’’ sloganıyla yürüteceği kampanya kapsamında, bö..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9