25 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

25 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD'ye savaş için ek bütçeye onay Amerikan Temsilciler Meclisi alt komitesi, Irak ve Afganistan için 45 milyar dolarlık ek bütçeyi onayladı.
Baykal: AB’de 'özel statü' kabul edilemez CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hükümeti AB politikası konusunda eleştirirken, AB’den "aferin almak" adına müzakere yapılmadığını, bu nedenle Türkiye..
Bush-Erdoğan görüşmesi 8 Haziran'da ABD Başkanı George Bush'un, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı 8 Haziranda Beyaz Saray'da kabul edeceği bildirildi.
İHD: Kayıplar bulunsun İnsan Hakları Derneği (İHD), "Kayıplar Haftası" dolayısıyla düzenlediği meşaleli oturma eyleminde, kayıp vakalarına karşı etkili soruşturmalar yürütülerek kayıpların bu..
DYP'li muhaliflerden Ağar'a ağır eleştiri DYP’de parti içi muhalefet Genel Başkan Mehmet Ağar’a "12 Eylül bile bize dayanamadı" diyerek meydan okudu.
CDU: Müzakere 3 Ekim'de başlayacak Alman Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Federal Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Wolfgang Schaeuble, Türkiye ile AB üyelik müzakerelerine 3 Ekim'de baş..
Türkiye'de petrol kaçakçılığı ürkütücü boyutta Türkiye'de uluslararası taşımacılık yapan araçların depolarında taşınandan, tankerlerle gerçekleştirilen sevkıyata ve gemilerden aktarmalarda çe..
Onur Air'e yeni şartlar Onur Air adlı özel Türk havayolu şirketi için yaklaşık 2 hafta önce alınan uçuş yasağının kaldırılmasıyla birlikte bu şirkete Almanya'da geçici şartlar konuldu. Federa..
Koç: Çukurova'yla Turkcell'le ilgili ortaklığa gitmiyoruz Koç Holding A.Ş, Çukurova Grubu ile Koç Grubu'nun Turkcell işi ile ilgili olarak stratejik ortaklığa gideceğine ilişkin haberin gerçe..
'Bridget Jones'a da kaldırımda yer bulundu Oscar ödüllü oyuncu René Zellweger'in de Hollywood'daki 'Ünlüler Kaldırımı'nda bir yıldızı oldu.
Aspendos'ta senfoni zamanı Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, 26-27 Mayıs tarihlerinde, dünyaca ünlü müzisyenlerin eserlerini seslendirecek.
DijiFest'05 kapılarını açıyor Dijital Görüntü ve Ses Teknolojileri Fuar ve Festivali 'DijiFest 2005', 26-29 Mayıs tarihlerinde Beşiktaş, Dolmabahçe Kültür Merkezi'nde yapılacak.
Koç: Çukurova ile ortaklığa gitmiyoruz Koç Holding, Çukurova Grubu ile Koç Grubu'nun Turkcell işi ile ilgili olarak stratejik ortaklığa gideceğine ilişkin haberin gerçeği yansıtmadığını bildi..
Efes'te yollar ve objelere ışık geliyor Yaz aylarında aşırı sıcaklar nedeniyle zorlukla gezilen İzmir'in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti'nin, geceleri de ziyarete açılabilmesi için gezile..
Af Örgütü: Reform var, uygulama yok Uluslararası Af Örgütü'nün 2005 raporunda, Hükümet'in yasaları uluslararası standartlar düzeyine getirme amacıyla birçok reform yaptığı, ama uygulamada sor..
Öcalan'ın siyasi mesajlarına son PKK lideri Abdullah Öcalan’ın avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamalara denetim geliyor. Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Yasa’da yapılan değ..
Yaşar Topçu davasında söz tanıkların Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu'nun Yüce Divan'da yargılandığı davanın yarınki duruşmasında tanıkların dinlenilmesine devam edilecek.
'Devler Ligi bizim hakkımız' Trabzonspor'un Polonyalı oyuncusu Miroslaw Szmykowiak, Galatasaray'dan daha iyi futbol oynadıklarını söyleyerek, " Bizim Şampiyonlar Ligi'ne katılmamız daha doğru..
Müzik Festivali'nin biletleri satışa çıkıyor İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 33. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin biletleri 21 Mayıs'ta satışa çıkıyor. Uluslararası..
Gözyaşlarını tutamadı Oscar ödüllü oyuncu Rene Zellweger'ın da Hollywood'daki "Ünlüler Kaldırımı"nda bir yıldızı oldu. Bridget Jones filmleriyle üne kavuşan aktris, yaptığı açıklamada, "Ünlül..
Tekinsiz bir sergi! Küratörlüğünü Ali Akay ve Dimitri Konstantinidis’in üstlendiği "Etrangeté en soi:Unheimlich" (Kendine Yabancılık: Tekinsiz) başlıklı sergi, Strasbourg’da bulunan Espace Ap..
AKSM'de ritm ve huzurun müziği Temelini küçük Afrika köylerinin müziğinden alan Baoema, ritm, huzur ve mutluluk dolu, aynı zamanda geleneksel ve modern etkilere açık zengin müziğiyle Akbank K..
'Blues kralı'na, adına layık müze Amerikan blues müziğinin en saygın isimlerinden biri kabul edilen, yaşayan efsane B.B. King adına 80'inci yaş günü için müze inşa edilecek.
Voyager Güneş Sistemi'nin sınırında NASA'nın 28 yıl önce uzaya gönderdiği Voyager I, Güneş Sistemi'nin ucuna ulaştı. Araç, Güneş Sistemi'nden çıkarak yıldızlararası uzaya geçecek.
Diyabetin belirtilerine dikkat edin! Şeker hastalığının görülme sıklığı son yıllarda giderek artıyor. Yaklaşık her üç diyabetliden biri ise hastalığının ciddiyetini bilmeden yaşamına devam ed..
BTC açıldı, petrol köprüsü kuruldu Hazar petrollerini batı pazarlarına taşıyacak Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı'na ilk petrol sevk edildi. Boru hattının günlük kapasitesi ise bir milyon varil.
CDU: Müzakereler 3 Ekim'de başlar Alman Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi federal meclis grubu başkan yardımcısı Wolfgang Schöble, Türkiye ile Avrupa Birliği üyelik müzakerelerine 3 Ekim'de ..
Af Örgütü: Reform var uygulama yok Uluslararası Af Örgütü'nün 2005 raporunda, Hükümet'in yasaları uluslararası standartlar düzeyine getirme amacıyla birçok reform yaptığı, ama uygulamada soru..
Eğitim-Sen'den kapatma kararına tepki Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, Yargıtay'ın sendikanın kapatılmaması yönündeki yerel mahmekeme kararını esastan bozmasını değerlendirirken, �..
CİK'te değişiklik Meclis'ten geçti 1 Haziran'da yürürlüğe girecek Ceza İnfaz Kanunu'nda değişiklik öngören teklif, Genel Kurul'da yasalaştı.
Eğitim-Sen'e kötü haber Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, Eğitim Sen'in kapatılmaması yönündeki yerel mahkeme kararını esastan bozdu. Kararın oy birliğiyle alındığı bildirildi. Eğitim-Sen'in kapat..
Seydişehir'in satışı için 4 koşul Haziran ayında son teklifleri alınacak Seydişehir'deki Eti Alüminyum A.Ş'nin satışı konusunda, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), tesisi alacak firma içi..
Almanya'dan Onur'a uçuş şartı Almanya, uçuş yasağının kaldırılmasına karşın Onur Air'e, Düsseldorf havaalanına günde en fazla 2 kez uçabileceği şartını getirdi.  Yasak kalktı, havada ‘Onu..
Okullara kayıtlar 1 Haziran'da başlayacak Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), velilerin tatil programlarının etkilenmemesi ve hazırlıkların zamanında tamamlanabilmesi amacıyla aldığı karar üzer..
BTC'de ilk petrol pompalandı BTC'de ilk petrol pompalandı
Eğitim-Sen'e AİHM yolu Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, ana dilde eğitimi savunan Eğitim-Sen'in kapatılmasını kararlaştırdı. İç hukuku tüketen Eğitim-Sen'e AİHM'ye başvurma seçeneği kaldı.
DİE: İlk çeyrekte işşizlik % 11.7 Ocak-Şubat-Mart dönemini kapsayan üç aylık hareketli ortalamalara göre, 2005 Şubat ayında işsizlik oranı yüzde 11.7 olarak tahmin edildi. DİE'nin bu yıldan i..
Prim affında geri adım Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin hükmün tartışılması gerektiğini belirterek,''Zan..
TMOK Fair-Play ödülleri veriliyor 25.05.2005 - Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi
Belgeselciler Maltepe Üniversitesi'nde Maltepe Üniversitesi'nce düzenlenen Uluslararası Kültür Bayramı bünyesinde İletişim Fakültesi'nin 5. Türk Belgeselciler Haftası başladı.
Tüp bebeğin nabzı Türkiye'de atacak Tüp bebek ve genetik alanında çalışan dünya çapındaki bilim adamları, İstanbul'da toplanıyor.
3 diyabetliden biri bunu bilmiyor Şeker hastalığının görülme sıklığı son yıllarda giderek artıyor. Yaklaşık her üç diyabetliden biri ise hastalığının ciddiyetini bilmeden yaşamına devam ediyo..
Chirac ilk kez 'soykırım' dedi Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac Ermeni örgütleri koordinasyon başkanına yazdığı mektupta ilk kez 'soykırım' kelimesini kullandı.
Batman'da pusu: 4 şehit Batman'ın Gercüş İlçesi'nde pusuya düşürülen askeri araçta bulunan 1 uzman çavuş, 1 er ve 2 geçici köy korucusu şehit edildi.
Spurs 2-0 yaptı NBA'de Phoenix Suns'ı deplasmanda 111-108 yenen San Antonio Spurs, Batı Konferansı final serisinde 2-0 öne geçti.
FBI yetki istiyor Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Kongre'den terörizmle mücadelede soruşturma ve arama konusundaki yetkilerinin genişletilmesini istedi. FBI'ın bu talebi, insan hakl..
ÖSS öncesi kendinizi tanıyın Türkiye İş Kurumu İş ve Meslek Danışmanlığı merkezleri kişilik özellikleri, yetenekleri, ilgileri, beklentileri ve fiziksel özelliklerine göre ÖSS'ye girecek öğre..
İşsizlik oranı ilk çeyrekte yüzde 11.7 DİE verilerine göre, yılın ilk üç ayına ilişkin işsizlik oranının hareketli ortalaması yüzde 11.7 oldu. İşgücüne katılım oranı ise yüzde 46.8 olarak bel..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9