24 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

24 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Jedi kılıcı örümcek ağına takıldı Gösterime girdiği ilk gün rekor denilebilecek bir hasılat yapan Yıldız Savaşları'nın son bölümü "Sith'in İntikamı" nın gişe başarısı, uzun soluklu olmadı. AB..
Ünlü top model İstanbul'a geldi Dünyaca ünlü İtalyan top model Vanessa Hessler, 10'uncu Kom Mayo Desen ve Tasarım Yarışması için dün İstanbul'a geldi. Atatürk Havalimanı'nda güzelliği ve semp..
Delirten reçeteler... Sufilere göre, manevi güvence odakları tekkeler bir tür ruh sağlığı hizmeti veriyordu Günümüzde ise şeyhlik taslayan pek çok cahil saf insanın ruh sağlığını büsbütün boz..
Londra'da ölü bulundu İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşayan 30 yaşındaki avukat Mustafa Mücahit Ak, evinde ölü olarak bulundu. Genç avukat memleketi olan Gaziantep'in Islahiye ilçesine bağ..
'Parayı veren fotoğrafı çeker' Nurgül Yeşilçay ve Cem Özer, önceki gün doğan çocukları Osman Nejat'ın ilk fotoğrafı için 75 bin YTL istediklerini açıkladı. Çift parayı hayır derneklerine vere..
'Canımın yarısı gitti' Eşi ile birlikte, bademcik ameliyatının ardından komaya giren ve beyin ölümü gerçekleşen altı yaşındaki kızı Melisa'nın "Fişinin çekilmesi" kararını veren Zeynep Köseda..
Esnafa limitsiz proje desteği Türkiye, esnafa kullandırdığı kredilerde de Avrupa Birliği (AB) modeline geçmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda TESKOMB tarafından AB üyesi ülkelerin kredi garanti si..
Makinecilerin Zihni Sinir'i Dalgakıran Kompresör'ün sahibi Adnan Dalgakıran, son projesi 'ortam satın alma modeli' ile KOBİ'lere büyük avantaj sağlıyor. İstanbul Sanayi Odası'nın seçimlerinde..
Temel atmadan sonra şimdi de açılış rekoru kıracaklar! Geçtiğimiz yıl Başbakan Tayyip Erdoğan'ın katıldığı bir törenle 139 temel birden atan Kayserililer şimdi de açılış rekoru kırmak için ha..
Belçika: Onur Air'e uçuş yasağı abartılı Brüksel Askeri Kraliyet Okulu mekanik bölümü profesörleri tarafından düzenlenen ve Hollanda'ya da iletilen raporda, Onur Air'in "yasaklama gerektirece..
Schröder'in ilk seçim sınavını kaybetmesi piyasaları salladı Almanya Başbakanı Schröder'in bölgesel bir seçimde Hıristiyan Demokratlar'a yenilmesi piyasaları tedirgin etti. Faiz % 18'e çıktı...
Şekere kızdı, halde patladı Tarım Bakanı Sami Güçlü ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun'u, "kabzımallar" (sebze meyve komisyoncuları) konusunda karşı karşıya getiren açıklamaların perde a..
IMF kriz falına baktı kritik tarih 2006 yazı Ekonominin geleceği IMF raporlarında masaya yatırılıyor. Analizlerde kırılma noktasını 2006 yılı ortası oluşturuyor. IMF uzmanlarının Türkiye ekon..
'Güzel günler artık sona eriyor' BSH İcra Kurulu Üyesi Grünberg, çelik ve plastikteki fiyat artışlarının sektörü zorladığını belirterek, "Beyaz eşyanın ucuza satıldığı güzel günler sona eriyo..
'Turkcell'in Türkler'in elinde kalması talebini değerlendirdik' Çukurova Grubu, Turkcell Holding'in yüzde 51'ini 3.1 milyar dolara İskandinav ortağı TeliaSonera'ya satmaktan vazgeçtiğini açık..
Patrikhanede mini ‘Kudüs’ zirvesi Kudüs Patriği İrineos’la ilgili yolsuzluk iddialarını görüşmek üzere tüm Ortodoks dini liderlerinin katılımıyla İstanbul’da bugün başlayacak toplantıdan bir ..
Öğretmene tek celp Eğitimin aksamaması için öğretmenlerin nisan ve aralık yerine temmuz celbinde silah altına alınması gündemde. Milli Savunma Bakanlığı’nın onayı halinde yoksul öğrencilerin ..
Yeni TCK gazeteciye hapsi ikiye katladı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Orhan Erinç, Yeni Türk Ceza Kanunu’nda (TCK) yapılan değişikliklerin yeterli olmadığını belirterek, ‘Yeni TC..
Eğitim fuarı Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’nde eğitime katkı amacıyla açılan ‘Çınar-2 Dostluk, Sanat ve İletişim Fuarı büyük ilgi gördü. Açılışa katılan çarşaflı ve yöre kıyafetli kadınlar okul ..
111 milyar tazminat aldı CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç’un soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı Cemil Çiçek’in verdiği bilgiye göre, Başbakan adına bugüne kadar 57 tazminat davası açıldı..
Sarıkaya ‘ölüm kayalığı’ oldu Gaziantep’te kuzenlerin umutsuz aşkı 5 cana maloldu. Annesi ölen Gülbahar, amcaoğlu ile intihara karar verince, 3 küçük kardeşini de 80 metrelik uçurumdan ölüme ..
Yasadışı bağış davası Adalet Bakanlığı, Genç Parti’nin (GP)bir şirketten kanunlara aykırı olarak 19 milyar 750 milyon lira bağış aldığı iddiaları üzerine başlattığı incelemeyi tamamladı.
Emre Taner Başbakanlık’ta Mit Müsteşarı Şenkal Atasagun’un emeklilik başvurusunu yapmasından sonra vekaleten MİT Müsteşarlığı görevini yürüten, Müsteşar Yardımcısı Emre Taner, Başbakan Tayyip..
Büyük Türkiye’yi ziyaret ediyorum Norveç Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümamiral Jan Eirik Finseth, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek’i ziyaret etti.
Bayrağı kullanma Türkiye, Andican’daki ayaklanmada üzerinde ‘Türk bayrağı’ bulunan Land Rover marka askeri ciplerin kullanılmasından duyduğu rahatsızlığı diplomatik yoldan Özbekistan yönetimi..
Çankaya dostluğu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, KKTC Cumhurbaşkanlığı’ndan ayrıldıktan sonra ilk kez görüştüğü Rauf Denktaş’ı Çankaya Köşkü’nün protokol kapısında sıcak bir ilgiyle karşıla..
Gürcistan’a sel yardımı Türkiye, 26 Nisan 2005’te yaşanan sel felaketinden etkilenenlere yardım amacıyla Gürcistan’a 2 TIR dolusu insani yardım malzemesi gönderdi. Gürcü hükümetinin çağrısı ü..
Kurmaylarını seçiyor DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, yeni parti vitrinini bu hafta şekillendirecek. Ağar’ın kıdemli partililer ve milletvekillerini dışarıda bırakarak yaptığı seçim nedeniyle, ..
Sivas’ın sumocuları Sivas’taki Cumhuriyet Üniversitesi’nce düzenlenen gençlik şöleninde öğrenciler şişme botlar içinde sumo güreşi yaptı. Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü’nce organize edile..
Onlar o adamı yakından tanırlar Didim’deki çocuk pornosu haberini sınıfta okuyan öğretmen, bazı öğrencilerin gülmesi üzerine olayın üzerine gitti ve acı gerçeği öğrendi. 3 öğrenci avukat arac..
Kendisini ezen şoförü ısırdı Batman’ın Akçakışla Köyü’nden aldığı yolcularıyla Kozluk İlçesi’ne giden 72 D 9510 plakalı minibüsün sürücüsü Medeni Baran (45), köy çıkışında, yaklaşık 2 metre u..
Şampiyonluğu kutlarken vurdular Şampiyonluk kutlamaları sırasında ağır yaralanan 11 yaşındaki ilköğretim okulu 5’inci sınıf öğrencisi İsmail Yılmaz’ı, komşusu İsmail Güler’in (72) vurduğu kes..
AİHM’ye Çanakkale için dava Müvekkilim Çanakkale Savaşı’nda bu ülkenin iyi eğitimli, aydın insanlarının yok edildiğini söylüyor. Davalı ülkeler saldırmamış olsaydı, aydın insanlar, Türkiye’ni..
Namaz tartışması Oruç tuttuğu bilinen CHP Lideri Baykal’ın Kubbetüssahra’da öğle namazı kılması tartışma yarattı. Baykal, ibadetinin fotoğraflanmasına tepki gösterirken, AKP’li ve CHP’li veki..
Türkçe öğrenecek Dünyaca ünlü İtalyan top model Vanessa Hessler, 10. Kom Mayo Desen ve Tasarım Yarışması için dün İstanbul’a geldi. Atatürk Havalimanı’nda güzelliği ve sempatik tavırlarıyla d..
Bebeğin fotoğrafı 75 bine satılık Sinema sanatçıları Nurgül Yeşilçay-Cem Özer çifti, önceki gün dünyaya gelen çocukları Osman Nejat’ın fotoğraflarının yayın hakkını 75 bin YTL’ye verecek. Sat..
Zirvedekiler Ödülü Hürriyet’in Maltepe Üniversitesi İletişim Kulübü’nün, öğrencilerle yaptığı anket sonucu yazılı, görsel ve işitsel medyanın en iyilerini belirlediği ‘Zirvedekiler İletişim Ö..
Dikkat! Okul geçidi görevlisi İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla İstanbul Trafik Şube Müdürlüğü tarafından eğitilen Okul Geçit Görevlisi (OGG) 3 bin 200 öğrenci, okul giriş ç..
Klonlamanın kralı inek çobanıymış Güney Koreli bilim adamı Woo Suk Hwang, geçtiğimiz günlerde insan embriyonlarının tedavi amaçlı kopyalanmasında attığı önemli adımla ülkesinde ‘kahraman’ ila..
Kalıtsal kellik anneden geliyor Alman bilim adamları tarafından yapılan bir araştırmada, erkeklerde kalıtsal kelliğin sanıldığının aksine babanın genlerinden değil, annenin genlerinden kaynak..
Aile İçi Şiddete Son kampanyası Almanya’da Hürriyet’in Türkiye’de Ekim 2004’te başlattığı ‘Aile İçi Şiddete Son’ kampanyası, Frankfurt’ta düzenlenen görkemli bir törenle Almanya’da da başlatı..
Devler İstanbul'da Avrupa Şampiyonlar Ligi'nin finalinde karşılaşacak İngiltere'nin Liverpool ve İtalya'nın AC Milan takımları, İstanbul'a geldi. Dün İstanbul'a gelmeye başlayan taraftarlar m..
‘Çocuklar okuldaki ve evdeki sorunlarını resimle ifade ediyor’ Pendik Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu öğrencilerinin çizdiği resimleri yorumlayan 24 yıllık resim öğretmeni Asiye Kirazl..
İkitelli, Şampiyonlar Ligi finali için yasak bölge ilan edildi Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yarın gece İtalya’nın AC Milan ile İngiltere’nin FC Liverpool takımları arasında yapılacak Avrupa Şa..
Avrupa porselenleri Sabancı Müzesi’nde Topkapı Sarayı Müzesi’nde yer alan ve 5 bin parçadan oluşan Avrupa Porselenleri Sergisi, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde (SSM) açılacak.
Boğaziçi Üniversitesi’ne Japonca dil laboratuvarı Japon hükümetinin kültürel yardım programı çerçevesinde Boğaziçi Üniversitesi’nde (BÜ) oluşturulan "Japonca Dil Laboratuvarı", Japonya’nın An..
İntihar ettiği açıklanan ‘er’in babası oğlunun öldürüldüğünü iddia etti Kandıra F Tipi Cezaevi’nde askerlik yaparken intihar eden Ersin Baş’ın babası Abdurrahman Baş, oğlunun öldürüldüğünü id..
Geleneksel Merkez Efendi Tıp Festivali başlıyor Zeytinburnu Belediyesi’nce düzenlenen 6. Merkez Efendi Geleneksel Tıp Festivali, 03-12 Haziran tarihleri arasında yapılacak.
Haydarpaşa Garı’nın Almanca tarihçesi törenle açıldı Alman firması olan Anadolu-Bağdat Şirketi tarafından II. Abdülhamit döneminde 1906 yılında inşasına başlanan ve 19 Ağustos 1908 tarihinde ..
Topbaş: Yerinin iyi seçilmesi şartıyla üçüncü köprü olabilir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’a ‘gerektiği kadar köprü yapılabileceğini’ belirterek, "Ama fizibilite..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10