24 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

24 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Muhalefet etti işini kaybetti Gelir İdaresi Yasası'nın atamaları düzenleyen hükmü Cumhurbaşkanı'nca Anayasa Mahkemesi'ne götürülürken, vekil atamalarla doğabilecek boşluk ve kargaşa giderildi..
Turkcell satılamıyor Devir için son gündü Turkcell'in TeliaSonera'ya satışı gerçekleşmiyor. Yüzde 27'lik hisseyi doğrudan ya da dolaylı kontrol eden Çukurova Grubu'nun patronu Karamehmet sat..
Anders Igel: İstanbul'da Karamehmet'i bekledik TeliaSonera İcra Kurulu Başkanı Anders Igel, Çukurova Grubu'na karşı, yüzde 27 oranındaki Turkcell hissesinin devrine ilişkin anlaşmayı imzalama..
Erdoğan ve Berlusconi'den zirve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başkanı olduğu Milan'ın Britanyalı Liverpool ile yarın oynayacağı Şampiyonlar Ligi finalini izlemek üzere Türkiye'ye gelecek ola..
Yunanlının gözü bankalarda Ünlü İngiliz ekonomi gazetesi Financial Times gazetesi, Yunanistan'ın en büyük ticari bankalarının bölgelerinde büyüyerek AB'deki rakipleriyle rekabet edebilmeleri ..
Piyasalarda tedirginlik Fransızların AB Anayasası'na 'Hayır' deme olasılığının yüksekliği ve Almanya'da Schröder'in güç kaybı, piyasaları vurdu. Borsa 1135 puan düştü, dolar 1 YKr, faiz 0. 64..
'Yabancı yatırımcı artıyor' Devlet Bakanı Ali Babacan, yabancı sermaye yatırımında büyük artış olduğunu ve iki yılda 3 bin yatırımcının Türkiye'de yatırım yaptığını belirterek "Bütün..
Türkiye 2006'da 49 milyar dolar ödeyecek IMF, Türkiye'nin gelecek yıl 49.3 milyar dolar 2007'de 52.8 milyar dolar, 2008'de 56.9 milyar dolar dış finansman ihtiyacı olacağını hesapladı.
Dev itfa için bugün iki ihale Bu hafta 6.3 milyar YTL tutarında yüklü iç borç ödemesi bulunan Hazine, bu ödemenin finansmanı için iki ayrı ihale düzenleyecek. Hazine, bugün düzenleyeceği ilk ..
Karsan'dan Uzun Partner Karsan, Peugeot için geliştirdiği Uzun Partner modelinin üretimine aralıkta başlayacak. Öncelikle iç pazarda satılacak ve daha sonra ihraç edilecek modelin üretiminden..
Van'dan otel krallığına 33 yaşındaki Fettah Tamince'nin öyküsü 13 yaşındayken doğduğu ve büyüdüğü Van'ın Çaldıran ilçesinden karne hediyesi olarak Antalya'ya gelişiyle başlıyor.
Yeşil kartlıya katılım payı Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'türedi hortumcular' açıklamasının ardından Maliye Bakanlığı, yeşil kart sahiplerinden yüzde 20 oranında ilaç katılım payı alınmasını ka..
TEKA kapanmayacak Tekel'in Kübalılarla ortaklaşa kurduktan sonra çalıştırılamadığı gerekçesiyle tasfiye sürecine sokulan ve Tekel'in Kübalı ortakların paylarını devraldığı TEKA Puro Üretim Ti..
Zorlu: Yabancılarla görüşüyoruz Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, yabancı yatırımcılara 'açık ve alışık' olunması gerektiğini belirterek, "Bizim görüştüklerimiz..
'Uçuşu askıya almak abartılı' Belçikalı uzmanlar, Onur Air'in uçuşlarının bazı Avrupa ülkelerinde askıya alınmasını 'abartılı bir karar' olarak değerlendirdi. Brüksel Askeri Kraliyet Okulu Me..
Ankara'da kaygı Schröder'in, Sosyal Demokratların kalesi Kuzey Ren Vestfalya'yı Hıristiyan Demokratlara kaptırınca erken seçim kararı alması Ankara'yı kaygılandırdı. Türkiye'nin AB üyeliğin..
'3 Ekim değil müzakereler etkilenir' Almanya'daki erken seçim 3 Ekim'de AB ile müzakerelere geçecek Ankara'da kaygı yarattı. Türkiye'ye imtiyazlı ortaklık öneren Hristiyan Demokratlar iktidar..
AB'de anayasa seferberliği Yaşlı kıtada siyasi savaş yaşanıyor. Savaş sebebi AB Anayasası, sathı ise bunu 29 Mayıs'ta referanduma götürecek Fransa.
Eyvah, Avrupa'yı yönetenler zayıf düştü! AB'nin başat güçleri Britanya, Almanya ve Fransa'daki iktidarların yaşadığı seçim bozgunları, birlikte liderlik krizi endişesi doğurdu.
Bask meclisine ilk kadın başkan İspanya'nın özerk Bask ülkesi tarihinde bir ilke imza attı. 17 Nisan'daki seçimlerle 75 üyesinden 40'ını kadın milletvekillerinin oluşturduğu Bask parlamentosu..
BBC çalışanı bir günlük grevde Britanya'nın en saygın yayın kuruluşu BBC'nin binlerce çalışanı, 3 bin 780 kişinin işten çıkarılması ve kurumun bir bölümünün özelleştirilmesi planına karşı ses..
Chavez'den ABD'ye rest Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, 'Küba'nın Bin Ladin'i' diye anılan Luis Possada Carriles'i iade etmemekte direnen ABD'ye meydan okudu.
Kuçova Türk üssü açıldı Türkiye ile Arnavutluk arasında yürütülen askeri işbirliği çerçevesinde, Kuçova'daki hava üssünün yapımının tamamlandığı kaydedildi.
Konsey'de KKTC bayrağı Avrupa Komisyonu'nun Kıbrıs konusunda yetkili iki çalışanının odalarında KKTC bayrağı bulundurmaları Rumları çileden çıkardı.
İran'da reformcu ve kadın aday yok İran'da kadınlarla reformculara cumhurbaşkanı olma şansı tanınmadı. Muhafazakârların elindeki Anayasa Koruyucular Konseyi, 1014 kişiden sadece altısına seçi..
Bağdat'ta Türk işadamı kaçırıldı Irak haftaya dört bir yanda meydana gelen kanlı saldırılarla girerken, Bağdat'ta bir Türk işadamı kaçırıldı.
'İranlı Kürtler Irak'ta eğitiliyor' Irak'taki Kürtlerin başarısından cesaret alan İranlı Kürtlerin, 20 yıl sessizlikten sonra geniş otonomi elde etmek için savaşa hazırlandığı iddia edildi.
First lady Kahire'nin Susam Sokağı'nda ABD'nin İslam dünyasındaki imajını düzeltmek üzere Ortadoğu turuna çıkan first lady Laura Bush, önceki gün Kudüs'te hem Yahudiler hem Müslamanların prot..
İsrailli Arap'tan soykırım müzesi 2. Dünya Savaşı'nda Nazilerin Yahudilere uyguladığı soykırımı Araplara öğretmek isteyen İsrailli bir Arap, soykırım müzesi kurdu. Nasıra'da martta açılan müz..
Sahte bombacı korkuttu İsrail ordusu, Beytüllahim yakınındaki Etzion askeri üssüne göğsüne sahte bomba bağlayarak girmeye çalıştığı iddiasıyla yakaladığı 20 yaşındaki Filistinli genci...
Baykal'dan Gazze desteği Tel Aviv kentinde düzenlenen Sosyalist Enternasyonal'in başkanlık divanı toplantılarına katılan CHP lideri Deniz Baykal, İsrail'in Gazze'den çekilme planının önemine ..
Newsweek'te üslup değişti Newsweek dergisi, Guantanamo'da Kuran'ın tuvalete atıldığı haberini geri çekse de İslam dünyasında yarattığı tepki üzerine politika değişikliğine gidiyor.
Türk askerine AB görevi AB'nin, dünyanın her yerine müdahale etmek için oluşturduğu 'muharebe grupları' projesine Türkiye'de katılıyor. Türkiye, İtalya ve Romanya ile birlikte ortak grupta ye..
Bush-Karzai 'stratejik ortak' ABD Başkanı George Bush, dün Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai'yi ağırlarken, imzalanan 'stratejik ortaklık' anlaşmasıyla bu ülkedeki ABD askerlerinin uzun ..
Erdoğan tazminat zengini CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç'un sorusunu yanıtlayan Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açtığı tazminat davalarının dökümünü verdi.
Cenazede askeri zirve 1966-1969 yılları arasında Genelkurmay Başkanlığı yapan orgeneral Cemal Tural'ın eşi ve 14. dönem milletvekili Fatma Suna Tural, önceki gün vefat etti. Suna Tural için d..
Meclis'te gündem: RTÜK Radyo Televizyon Üst Kurulu'nda (RTÜK) üyeliklerin yeniden seçilebilmesi için yapılan Anayasa değişikliğinin ilk oylaması bugün. Değişikliğin ardından yapılacak olan RT..
'Öcalan için önce başvuru gerek' Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Abdullah Öcalan'ın adil yargılanmadığı yolundaki kararını değerlendirirken "Herh..
Emre Taner Başbakanlık'ta Başbakan Tayyip Erdoğan, emekliliğini isteyen MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun'a vekalet eden Emre Taner'le dün sürpriz bir görüşme yaptı. Erdoğan ile Taner'in Başbakan..
Bakan'a 'nü tablo' sorusu CHP İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü, İzmir Resim ve Heykel Müzesi'nde sergilenen iki nü tablonun 'muzır' bulunarak İzmir Kültür ve Turizm Müdürü Metin Atsal'ın talimat..
Aşk, vahşete dönüşünce... Gaziantep'te, Mustafa P. ile amca kızı G.P., evlenmelerine karşı çıkan aileyi yaktı. İki genç, önce G.P.'nin altı, yedi ve dokuz yaşındaki kardeşlerini uçurumdan att..
Özelleştirme kavgası Özelleştirme kapsamındaki Seydişehir alüminyum tesislerini almak isteyen firmaların temsilcileri fabrikaya gidince, işçiler direniş başlattı. 4 bin 500 polisle 900 jandar..
'Köye dönüş' yavaş oluyor Terörle mücadele gerekçesiyle Tunceli'de boşaltılan 183 köy ve 718 mezradan sadece 71'ine dönüş olurken, köyüne dönenlerin sayısı da 3 bin 676'da kaldı.
Tüp bebeğe yasal güvence Tüp bebek tedavisinin bir bölümünün devletçe üstlenilmesine yasal güvence geliyor. Emekli Sandığı ve Bağ-Kur'luların genelge ile yararlandığı bu hak, SSK'lıları da ka..
Hilafet eylemi için inceleme Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Özbekistan'daki olayları protesto amacıyla önceki gün düzenlenen gösteride hilafet istenmesi nedeniyle inceleme başlattı.
Hükümet: Bu işte ağa haklı Ağa baskısından şikâyet eden Sinan köylülerine kötü haber. Hükümet, kadastro tespitleri kesinleşen ve yargı organlarınca hükme bağlanan malların kadastrosunun iptal..
Maç trafiğine dikkat! Avrupa Şampiyonlar Ligi final maçı nedeniyle trafikte bazı önlemler alındı.
'Adli Tıp baskı altında' Adli Tıp Uzmanları Derneği Başkanı Doç. Dr. Ümit Biçer, son iki yılda 38 kişinin çeşitli vesilelerle Adli Tıp Kurumu'ndan uzaklaştırıldığını açıkladı.
İletişimcilerin buluşma günü Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı'yla Marmara İletişim Mezunlar Derneği'nin düzenlediği 'Mezunlar Buluşması' 28 Mayıs cumartesi günü yapılacak.
On Numara'yı bir kişi bildi On Numara Oyunu'nun bu haftaki çekilişinde, 10 bilen bir kişi, 109 bin 884 YTL 60 YKr ikramiye kazandı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10