24 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

24 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Başmüzakereci Babacan oldu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB ile ilişkilerde Devlet Bakanı Ali Babacan'ın başmüzakereci olarak görevlendirildiğini açıkladı.
Atina ve Rum Kesimi son gelişmeleri değerlendirdi Yunanistan Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis, Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Yorgo Yakovu ile Atina'da bir araya geldi.
AB: Müzakereler 3 Ekim'de başlayacak AB Komisyonu, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin öngörüldüğü gibi 3 Ekim'de başlayacağını bildirdi.
Erdoğan, Haziran'da ABD yolcusu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretinin ayrıntıları belli oldu. 6 Haziran'da Washington'a gidecek olan Başbakan, ABD Başkanı George Bush'la 8 Haziran'..
AB: Babacan iyi seçim Ali Babacan'ın başmüzakereci olarak görevlendirilmesine, Avrupa Birliği ülkelerinin Ankara'daki diplomatlarından olumlu tepkiler geldi. Avrupalı diplomatlara göre, Babac..
Emniyete göre ABD objektif değil ABD Dışişleri Bakanlığı'nca bu yıl yayınlanan “Türkiye'de İnsan Hakları Uygulamaları” raporunda yer alan iddiaların soruşturulması tamamlandı.
NYT: 'Suriye, ABD ile tüm bağlantılarını kopardı' Suriye'nin, ABD ile askeri ve istihbarat işbirliğini kopardığı bildirildi. Suriye'nin Washington Büyükelçisi İmad Mustafa, New York Times gaz..
Yargıtay'dan trafik savunması Yargıtay, trafik suçu işleyen hakim ve savcılara Emniyetce işlem yapılmayacağına ilişkin genelgenin, Anayasa’ya aykırı olmadığını bildirdi.
AKP Grubu'nda türban tartışması AKP grup toplantısında Tokat Milletvekili Resul Tosun, hükümetin AİHM'de türban yasağını savunmasını eleştirdi.
Bilgi edinmede 'devlet sırrı' engeli kalkıyor Kamu kurum ve kuruluşları artık "Devlet sırrı" ve "ülkenin ekonomik çıkarı" konusunu, vatandaşların bilgi edinme hakkını engellemek için gerekçe ..
Anadolu ve Family Finans birleşiyor Anadolu Finans ve Family Finans birleşme kararı aldı. Birleşme sonrası iki şirket faaliyetlerini "Anadolu Family Finans Kurumu" adıyla yürütecek.
Başardık ama uçmuyoruz 'Süngü minare AB'ye giremez' Huntington: Türkiye, AB’ye giremeyecek İşte zirve kararları
Özkan ve Önal yargılanıyor Eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan ile eski Devlet Bakanı Recep Önal'ın Yüce Divan'da yargılandığı davada tanık olarak dinlenilen dönemin Ha..
Başmüzakereci Ali Babacan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP Grup toplantısında AB ile ilişkilerde Devlet Bakanı Ali Babacan'ın başmüzakereci olarak görevlendirildiğini açıkladı. Almanya'daki..
Türk rehine yardım bekliyor Irak'ın Başkenti Bağdat'ta, direnişçilerce rehin tutulduğu öne sürülen nakliye firması ortaklarından Ali Muşluoğlu'nun ailesi, yetkililerden yardım beklediklerini ..
Trafikte imtiyaza açıklama Yargıtay Genel Sekreteri Uğur İbrahimhakkıoğlu, hiçbir hakim ve savcının, trafik suçunda diğer vatandaşlardan farklı bir şekilde korunması veya suçunun cezasız geçi..
Hazine, 5.3 milyar YTL borçlandı Hazine bugün, net yaklaşık 5.3 milyar YTL borçlandı. Hazine'nin bugün düzenlediği 609 gün vadeli tahvil ihalesinde bileşik faiz yüzde 17.71, 182 gün vadeli bo..
'19.4 milyon yoksul var' DİE'ye göre Türkiye'de, 2003 yılında, yaklaşık 894 bin kişi açlık sınırının, 19.4 milyon kişi ise yoksulluk sınırının altında bulunuyor. Devlet İstatistik Enstitüsü (..
WHO'dan Türk fotoğrafçıya ödül Anadolu Ajansı Bolu Büro Müdürü Kenan Gürbüz Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından düzenlenen "Sağlık ve Özürlülük" konulu fotoğraf yarışmasında dünya üçüncüsü o..
Bilkent Gençlik Korosu'na büyük ödül Bilkent Gençlik Korosu, Bulgaristan'ın Varna Şehri'nde düzenlenen 28. Uluslararası Mayıs Koro Yarışması, Prof. Georgi Dimitrov Varna 2005 yarışmasında ara..
Eğitim seviyesi arttıkça uyku azalıyor Tayvanlı bilimadamları, eğitim seviyesi yükseldikçe kadınların geceleri daha iyi, erkeklerinse daha kötü uyuduklarını ortaya çıkardı.
OECD: Büyüme hızı yüzde 6 olacak Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü, Türk ekonomisinde büyüme hızının bu yıl ve 2006'da yüzde 6 olabileceğini öngördü. OECD'nin yarıyıl raporunda, Türk ekon..
3.1 milyar dolarlık imza şoku TeliaSonera, sürenin dolmasına karşın satışın gerçekleşmediğini açıkladı. TeliaSonera, Türkiye ve Cenevre’de dava açacak.
Hazine 5.3 milyar YTL borçlandı Hazine bugün, net yaklaşık 5.3 milyar Yeni Türk Lirası borçlandı. Hazine'nin 609 gün vadeli tahvil ihalesinde bileşik faiz yüzde 17.71, 182 gün vadeli bono iha..
Erdoğan: CHP Seydişehir'i kullanıyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özelleştirmeden geri dönüşün kesinlikle mümkün olmadığını belirterek Seydişehir’de çalışanların direnişi üzerine çıkan olay..
'Süngü minare AB'ye giremez' Eurlings: Rum gemisi Türk limanına girebilmeli Lagendijk: Bu 'light tanıma' Başardık ama uçmuyoruz İşte zirve kararları
Türk fotoğrafçıya ödül Anadolu Ajansı Bolu Büro Müdürü Kenan Gürbüz Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından düzenlenen "Sağlık ve Özürlülük" konulu fotoğraf yarışmasında dünya üçüncüsü oldu. (WH..
Hayata bir de buradan bakın Mayıs 2000’den bugüne düzenlediği çeşitli fotograf etkinlikleri ile İstanbul’un sayılı fotograf merkezlerinden biri olan Fototrek Fotoğraf Merkezi, "Temel Fotoğraf..
Ayvalık Müzik Akademisi'nde gitar sınıfı Yaylı çalgılarla başlayan, yeni enstrümanların ve sanatçıların katılımıyla giderek büyüyen Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA), genç müzisyenl..
Altın Koza'dan Ömer Kavur anısına Kısa bir süre önce yaşama veda eden yönetmen Ömer Kavur'un 6 filmi Altın Koza Film Festivali'nde gösterilecek. Festival Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açı..
Bütün zamanların en iyi filmleri ABD’de yayınlanan Time dergisinin son sayısında sinema eleştirmenleri Richard Schickel ve Richard Corliss, "9 Onyılın 9 Büyük Filmi" listesini oluşturdu. Frit..
Yayınevlerinden Google'a tepki Yeni medya devi Google'ın dünya kütüphanelerindeki kitapları internete taşıma projesine, geleneksel yayıncılar telif ihlali gerekçesiyle sert tepki gösterdi.
Buğdayda kilo başına 3 kuruş destek Başbakan Erdoğan, buğday üreticisine kilo başına 3 kuruş prim desteği verileceğini açıkladı. Erdoğan'ın açıkladığı programa göre, çiftçiden alınacak buğday..
Buğdayın taban fiyatı 350 bin TL Başbakan Erdoğan, buğdağın taban kilogram fiyatını 350 bin TL (35 yeni kuruş) olarak açıkladı. Buğday üreticisine kilo başına 30 bin lira (3 yeni kuruş) prim ..
Ekonomi büyüyor yoksulluk artıyor Türkiye ekonomisindeki büyümeye rağmen yoksullların sayısı ve oranı artıyor. Türkiye’de 2002 yılında yüzde 26.96 olan yoksulluk oranı 2003 yılında yüzde 28.1..
3 yaşındaki çocuğa işkence Adana'da, çeşitli yerlerinde dövülme sonucu ağır yaralar alan, üzerinde sigara söndürülen 3 yaşındaki çocuk, polis ekiplerince parkta terk edilmiş olarak bulundu.
Lüleburgaz'da AIDS paniği Lüleburgaz'da, para karşılığı fuhuş yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 13 yabancı uyruklu kadından 1'inde AIDS, 1'inde Hepatit B, 2'sinde ise frengi tespit edild..
Başmüzakereci Devlet Bakanı Babacan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB ile ilişkilerde Devlet Bakanı Ali Babacan'ın başmüzakereci olarak görevlendirildiğini açıkladı.
Türk tahvillerine yoğun ilgi var Uluslararası Para Fonu'na (IMF) göre, Türkiye'nin risk durumu, birçok gelişmekte olan ülke ile aynı düzeyde iken, Türk tahvilleri benzer risk durumuna sahip ü..
OECD'nin büyüme öngörüsü % 6 Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Türkiye'de, 2005 ve 2006'da yüzde 6 oranında, daha sürdürülebilir bir ekonomik büyümenin beklendiğini bildirdi.. OEC..
Buğdayda kilo başına 30 bin lira prim Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, buğday üreticisine kilo başına 30 bin lira prim desteği verileceğini açıkladı. . Erdoğan, AK Parti Meclis grup toplantısın..
ERDEMİR'de ihale ilanına çıkıldı Özelleştirmenin önemli kuruluşlarından Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) T.A.Ş'nin ihale ilanına çıkıldı.. ERDEMİR özelleştirmesinde son teklif tari..
Bursaspor'da kongre süreci Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Körüstan, 4 Haziran'da yapılacak olağanüstü kongrede aday olmayacağını açıkladı.
'Kentleşme'de son durak İstanbul Kale Grubu sponsorluğunda 2004 yılından beri aralıksız olarak sürdürülen Arkitera Platform Toplantılarının dokuzuncu ve sonuncusu olan İstanbul Platform'u 27 ..
Töre cinayeti zanlıları araştırılacak Güneydoğu'da işlenen töre cinayetleri, bir kez daha mercek altında. Ancak bu kez cinayetin mağdurları değil, işleyenler üzerinde araştırma yapılacak. Dic..
Başmüzakereci Ali Babacan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB ile ilişkilerde Devlet Bakanı Ali Babacan'ın başmüzakereci olarak görevlendirildiğini açıkladı.
Beyni çalıştıran besinler Bazı yiyecekleri daha fazla yiyerek hafıza, algılama yeteneği ve dikkati artırıp, daha hızlı düşünebilmenin mümkün olduğunu belirten uzmanlar, sınavlara hazırlanan ö..
Irak'ta kan durmuyor Irak'ta bu sabah gerçekleştirilen saldırıda 2 kişi ölürken, Telafer'de dün düzenlenen saldırıda ölü sayısı 35'e yükseldi. Irak'ın başkenti Bağdat'ta bu sabah bomba yüklü ..
Erdemir özelleştirmesi başladı ERDEMİR’in yüzde 46.12’sinin blok satışına ilişkin ihale ilanına çıkıldı. Ön yeterlilikleri sağladıkları belirlenen şirketler, 26 Eylül 2005 tarihine kadar ihal..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10