23 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

23 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Andican’da yaralar sarılıyor Karasu’da durum gergin Özbekistan’da 13 Mayıs’ta patlak veren ve ardından silahlı çatışmaya dönüşen olayların yaşandığı Andican kentinde genel durum sakinliğini k..
Habur inşaat alanına dönüşüyor, ikinci kapı gündemde Irak Başbakanı İbrahim Caferi’nin Türkiye ziyareti, iki ülke arasındaki ikinci sınır kapısının açılması konusunda fırsat oluşturdu.
Beşar Esad’dan Emine Erdoğan’a özel uçak jesti Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ‘Uluslararası İş Kadınları Forumu’ toplantısına katılmak için gittiği Şam’dan Suriye lideri Beşar..
Almanya'da erken seçim göründü Almanya'da Sosyal Demokrat Parti (SPD), Kuzey Ren Westfalya eyaletinde dün ağır bir seçim yenilgisi aldı. 39 yıldan sonra eyaletteki SPD iktidarı sona erdi.
Müslüman Kardeşler örgütüne büyük gözaltı Mısır’da eylüldeki devlet başkanlığı seçimleri öncesi Müslüman Kardeşler örgütüne yönelik gözaltılar sürüyor.
İran seçiminde meydan 6 muhafazakar adaya kaldı İran Anayasayı Koruyucular Konseyi, 17 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için aday kaydı yaptıran reformcuların seçime katılmasını e..
Türk tekstil sektörü, ayakta kalmak için koşmak zorunda Avrupa tekstilinin tartışmasız üstünlüğe sahip olduğu yüksek katma değere sahip kaliteli ürünler ile, Çin’in rekabet edilemeyecek kadar..
AB, Çin’e kota uygulamıyor ABD’nin Çin’e yeniden kota uygulamasının ardından Avrupa Birliği, müzakerelerden yana olduğunu ve kota uygulamayacağını açıkladı.
Vergi avantajı, firmaları araç kiralamaya yöneltiyor Türkiye’de filo kiralama pazarı her geçen gün büyüyor. Daha önce şirketler aldıkları aracın bedelini gider gösterip vergiden düşebiliyord..
Türk firmalarından Türkmenistan’a demir-çelik fabrikası Türkmenistan’ın 2020 yılına kadar olan kalkınma programı çerçevesinde, Türk Erdemir Mühendislik Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri ve Se..
Sarsılmaz, Türk ordusu için keskin nişancı tüfeği geliştirdi Türk Silahlı Kuvvetleri’ne tabanca üretimi yapan Sarsılmaz Silah Sanayii, şimdi piyade tüfeği için gün sayıyor. Gelecek ay detayla..
Mercedes satışlarında spor modellerin payı artıyor Daha çok işadamı ve yöneticilere yönelik ağır, lüks modelleriyle öne çıkan Mercedes-Benz, Türkiye’de spor modellerin satışına da ağırlık ver..
Azerbaycan Türkiye’nin tavsiyesiyle Avrupa Odalar Birliği’ne üye oldu Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’nin (EUROCHAMBRES) Brüksel’de gerçekleştirilen 97. Genel Kurulu’nda, TOBB’un ö..
Bakan Yıldırım, Onur Air dosyasını Moskova’ya götürüyor Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Moskova’da düzenlenen Avrupa Ulaştırma Bakanlığı Toplantısı’na Onur Air dosyasıyla gidiyor.
Yasa hazırlıyoruz, hal hakkında artık ağzı olan konuşamayacak Sanayi Bakanı Ali Coşkun, Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü’nün üreticilerin ürünlerini toptancı hallerine sokmadan doğrudan s..
Akaryakıt istasyonlarına sıkı denetim başladı Petrol Piyasası’nda Yapılacak Denetimlere İlişkin İşbirliği Protokolü, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ile EPDK Başk..
Geyiklerden şikâyetçi olan köylüye ‘bekçi tutun’ teklifi Beypazarlı köylüler, sayıları artan geyikler sebebiyle zor günler geçiriyor. Koruma altına alındığı için çoğalan geyikler, sürüler hal..
Kapkaçta transfer ücreti 100 milyar Polis kayıtlarına göre profesyonel kapkaççı yetiştirmek için birkaç yıl masraf yapılıyor. İyi bir elemanın çeteler arasında transfer ücreti 100 milyar lira..
‘Kırsal kesimden şehirlere göç eden ailelerde büyük çözülme yaşanıyor’ Ailem Türkiye: Aile Destek Proje Grubu’nun 15-22 Mayıs ‘Aile Haftası’ çerçevesinde, ‘Biz Büyük Bir Aileyiz; Türkiye'yiz'..
Polis ve muhbire uyuşturucuyla mücadele ödülü: 3,7 milyon YTL İnsanları zehirleyerek sağlıklı toplum yapısını bozan uyuşturucuya karşı mücadelede yer alan narkotik görevlileri ile muhbirlere..
Hakkari’de mayına basan jandarma asteğmen şehit oldu Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü militanlarına yönelik arazi araması yapıldığı sırada bir asteğmen mayına basarak..
Yangın kulelerine göç başladı Orman teşkilatında yangın mevsimi 1 Haziran’da başlayıp 31 Ekim’de bitiyor. Türkiye genelinde 775 yangın gözetleme kulesi bulunuyor. Kule görevlileri aylık 1 mil..
Arkeoloji Müzesi personel yokluğundan hafta sonları kapalı Türkiye’nin en zengin müzelerinden Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, personel yokluğu gerekçesiyle 3 yıldan beri hafta sonlarında kapalı t..
Bir kilo üzüm, 1,15 litre sütün besin değerine sahip Bir kilogram üzüm, içerdiği besin değerleri açısından 1,15 litre süt, 390 gram et ya da 1,2 kilogram patatese eşdeğer.
Hapşırık, kalbi koruyor Hapşırık sırasında oluşan basınç nedeniyle kalp damarlarına yoğun kan pompalanmasının kalbe iyi geldiği bildirildi.
Trafik dokunulmazlığı sınırlanacak Trafikte dokunulmazlık listesinin kabarması Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı harekete geçirdi.
Yolsuzlukla suçlanan müdür kendini, ‘Valiye tesbih hediye ettim’ diye savundu Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yarım trilyonluk yolsuzluk yapıldığı ortaya çıktı. Yapılan denetleme..
Barolar Birliği Başkanlığı’na Özok seçildi Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanlığı’na, bu görevi 4 yıldır yürüten Avukat Özdemir Özok yeniden seçildi.
THY’den kaza mağdurlarına ‘yerli-yabancı’ ayrımı Türk Hava Yolları’nın (THY), 8 Ocak 2003 tarihinde Diyarbakır’da piste inişe geçtiği sırada düşen RJ 100 tipi Konya uçağında hayatını kaybede..
ABD’de Türk coşkusu Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) öncülüğünde bu yıl 24'üncüsü düzenlenen geleneksel Türk Günü Yürüyüşü, New York'ta büyük bir coşku içinde yapıldı.
Türkiye’nin Osmanlı eserlerine sahip çıkması Makedonya’yı sevindirdi Makedonya Kültür Eserlerini Koruma Kurumu Genel Müdürü Behicüddin Şehabi, Türkiye'nin Osmanlı eserlerine sahip çıkmasına ..
Küçük yaşta gözlük kullanmak bir eksiklik değil, tedavi biçimidir Küçük yaştaki çocukların gözlük kullanması bir eksiklik değil, aksine göz tembelliği, yani halk dilinde göz kayması hastalığ..
Bebek, ne olursa olsun ilk 6 ay anne sütüyle beslenmeli İzmir’deki Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde enfeksiyona açık bebeklerin yanına anneler a..
Bedenimizdeki ağrılar dünyaya pahalıya mâl oluyor Avrupa Ağrı Teşkilatları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Serdar Erdine, ağrıların yılda 700 milyon işgünü ve 60 milyar dolar kayba sebep olduğu..
Sızıntı’dan aile içi iletişimde uyulacak önemli tavsiyeler Sızıntı’nın mayıs sayısında "Ailede iletişim ve çocuklar" isimli yazısıyla dikkatleri çocuklarla iletişime çeken Dr. Hasan Aydınlı h..
Herkesin bir ‘Son Kurgu’su olacak! Ağır rekabet koşullarının yaşandığı Hollywood’a, hem 26 yaşında bir genç hem de bir Ortadoğulu olarak, beklenmeyecek sağlamlıkta bir adımla girdi Ömer Naim.
[TİYATRO ELEŞTİRİSİ] Milenyum çağının bütün Süleyman’ları Semaver Kumpanya, Süleyman ve Öbürsüler adlı oyunu mayıs ayı içerisinde oynamaya devam ediyor. Yavuz Pekman’ın yazdığı Ayşenil Şamlıo..
‘Mevlânâ filmi mutlaka uluslararası kalitede olmalı’ Yönetmen Osman Sınav, Mevlânâ’nın hayatını anlatan filmin hayallerini süslediğini; ama böyle bir çalışmanın bugün için yapılıp yapılmayac..
Milenyum çağının bütün Süleyman’ları HÜSEYİN SORGUN Semaver Kumpanya, Süleyman ve Öbürsüler adlı oyunu mayıs ayı içerisinde oynamaya devam ediyor.
Baykal, Kubbetüssahra’da cemaatle namaz kıldı Başkan yardımcılığını yaptığı Sosyalist Enternasyonal’in toplantısı için İsrail’e giden CHP lideri Deniz Baykal, Kudüs’te Peygamber Efendimiz’in ..
Bakan Ergezen dert yandı: İzmir’de bana iş yaptırmıyorlar Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, İzmir’de yarım kalan viyadük ve altgeçitleri bitirmek istediklerini; ancak bazı kesimlerin ..
Meclis’in bu haftaki gündeminde RTÜK var Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyelerinin Meclis tarafından seçilmesine imkan tanıyan Anayasa değişikliği teklifi, yarın Genel Kurul’da ele alı..
Aksu’ya göre Türkiye’de işkence artık tarihe karıştı İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, hükümetin işkenceyle mücadelede bugüne kadar görülmemiş bir başarıya imza attığını söyledi.
Fenerbahçe’de bayram, Galatasaray’da hüsran Galatasaray’ı Kadıköy’de deviren Fenerbahçe 16. kez şampiyon-luğunu ilan etti. Nobre’nin kafa golüyle üç puana ulaşan Sarı-Lacivertliler, bu sezon ..
Sokaklar Sarı-Lacivert Türkiye dün gece Fenerbahçe’nin 16. şampiyonluğunu kutladı. Kadıköy’de oynanan derbi maçın bitiş düdüğü ile birlikte, Sarı-Lacivert bayrakları kapan F.Bahçeli taraftarl..
[DERBİ NOTLARI] function galeri() { window.open('/2005/05/22/derbi/default.htm','10x10','toolbar=no,status=no,scrollbars=no,location=no,menubar=no,directories=no,width=460,height=43..
Trabzon, devler ligi aşkına Ligi ikinci sırada bitirerek Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı hedefleyen Trabzonspor, Samsunspor’u ikinci yarıda attığı gollerle 3-0 mağlup etti. Trabzonsporlu..
Denizlispor, son saniyede G.Birliği engeline takıldı Süper Lig’de beşincilik için yarışan Denizlispor ile G.Birliği’nin mücadelesi 1-1 beraberlikle bitti. Denizlispor, 90. dakikaya kadar 1-0 ..
Beşiktaş, yurt dışında orta sahaya oyuncu arıyor Beşiktaş, yurt dışında orta sahaya oyuncu arıyor
Ülker, Kartal’a geçit vermedi Türkiye Basketbol Ligi Play-Off yarı final serisinde Ülkerspor, Beşiktaş’ı 96-92 mağlup ederek, seride durumu 2-1’e getirdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8