22 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

22 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Son virajda devrilen yok Ligde üç puanlı sistemin başladığı ilk sezondan itibaren son iki haftaya lider giren takımlar, şampiyonluğu hiç kaçırmadıSivas'a çok yakıştı: 2-0
Kadıköy karnavalı Fenerbahçe Yönetimi, Şükrü Saracoğlu'ndaki şampiyonluk kutlamalarının hazırlıklarını bitirdi. Taraftarlara 45 bin adet Sarı - Lacivert renkli çubuklar dağıtılacak, stadın ış..
Oturma odası gibi otomobil Trendler gösteriyor ki, artık otomobiller bile 'özel bir oda'ya dönüşüyor. Evlerdeki renkli kumaşlar ve çiçekli desenler, otomobillere taşınıyor. Tasarımcılar, otol..
Ümraniye'de teknoloji geliştirip Kanada üzerinden pazarlıyor Nortel Netaş, telekom odaklı çözümlerini dünyaya pazarlamak için farklı bir yöntem uyguluyor. Şirket, Ümraniye'deki Araştırma - Ge..
Sarı rakı 'kazayla' keşfedilmişti... Sarı rakıyı piyasaya çıkarma cesaretini özel sektör gösterdi. Sarı rakı Tekel Ankara Bira Fabrikası'nda 1976 yılında 'kazayla' ve 'tesadüfen' keşfedilmiş ..
Çalınan aracın vergisi olmaz VERGİCİ GÖZLÜĞÜBakanları feryat ettiren tezler
En 'eski' elektrikçi Yaklaşık yüzyıl önce Türkiye'ye yerleşmiş bir Alman ailenin çocuğu olarak İzmir'de doğan Arnold Hornfeld, İTÜ'nün bozuk laboratuvar cihazını tamir ettirmek için gittiği S..
Şirkete imaj, siyasiye etkili sunum dersi... Özlem Çakır, ABD'de imaj danışmanlığı eğitimi almış. Bu alanda bir de şirketi var. Türkiye'nin en büyük holdinglerine kadar imaj danışmanlığı yapt..
Eti poşete soktu, şimdi 10 milyon dolar ciro bekliyor Hakan Akkoyun, Bonfilet'in başındaki dördüncü kuşak yönetici. Et işi, dededen kalma. 1970'li yıllarda babası küçük çaplı bir aile şirketi..
İzmirli güzel ipi göğüsleyecek MAYBELLİNE kozmetik firmasının Trendy Girl'05 yarışmasında finale kalan Elif Yıldız emin adımlarla gidiyor. trendy@merkezdergi.com.tr adresine kendi...
Hızır gibi yetişecekler İZMİR bir ilke sahne olacak. 25-29 Mayıs tarihleri arasında Birinci Türkiye Ambulans Rallisi düzenlenecek. Aralarında Rusya ve İsrail'den gelenlerin de olduğu ekipler ..
Genç koreograflar iki bale sunacak İZMİR Devlet Opera ve Balesi (İZDOB), bu yılki "Genç Koreograflar Gösterisi"nde "Abede" ve "Üç Masa" adlı iki bale sahneleyecek. İZDOB dansçılarından Cengiz..
Mahzuni Şerif'in heykelini diktiler ÜÇ yıl önce hayatını kaybeden Aşık Mahzuni Şerif'in heykeli, adına yapılan park İzmir'in Narlıdere İlçesi'nde açıldı. Narlıdere'nin CHP'li Belediye Başkanı..
Vali yardım eli uzattı DENİZLİ'DE Gülderen Ailesi'nin evini iki hafta önce alevler sardı Elektrik kontağından çıkan yangın aileyi yuvasız bıraktı. İki çocuğuyla sokakta kalan baba Mehmet Güld..
Denizli horozu merak konusu Ukrayna'dan 43 gazeteci Antalya'dan sonra Denizli'ye de konuk oldu. Misafirler beyaz cennet Pamukkale'yi, tarihi yerleri ve en çok da bu ilin meşhur horuzunu merak..
Kader nakliyat İzmir'e geliyor ÇANAKKALE Açık Cezaevi Tiyatrosu, "Kamyon" oyununu sahnelemek için Adalet Bakanlığı'nın izniyle turneye çıkıyor. Altı hükümlü ve 6 personelden oluşan ekip, 2 Ha..
Ekmeğini attan kazanıyor ÇANAKKALE'DE motor tamircisi Oktay Tarahan, günlerce konuşulan Truva filmi sayesinde mesleğini değiştirdi. 24 yaşındaki Tarahan, Kordonboyu'na getirilip sergilenen fi..
Ege'de şenlik var Yarım asrı deviren Ege Üniversitesi'nde gençler, sanata, spora ve eğlenceye doyacak. Üniversitenin geleneksel kültür, sanat ve spor şenliği yarın başlıyorÖğrencilerle şiir t..
Fuarın arşivi hazırlanıyor KAPILARINI bu yıl 74'üncü kez açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı'nın (İEF) arşivi hazırlanıyor. Fuarla ilgili bugüne kadar çıkan gazete haberleri taranıyor. Gene..
AKP çözüm üretmiyor CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Birim Başkanı Oğuz Oyan, AKP'nin çözümsüzlükten başka bir şey üretmediğini iddia etti.Vekillerden pirinç sorusu
Bodrum Milta'da briç şenliği GELENEKSEL Bodrum Briç Şenliği'ne Club Milta Tatil Köyü ev sahipliği yapıyor. Şenliğe çoğu hanım 100 kişi katılıyor. İlk gün Emel Bilgin - Tevgen Tokmakoğlu birin..
Azmedince oluyor Osman Eriş'in sağ eli yok. Dirseğiyle bağlama çalıyor. Çalmakla kalmıyor, hocalık da yapıyor. Yüzlerce bestesi ve hayat sevgisiyle hayran bırakıyorHanım eli değdi ve...
Üniversitede halay kavgası Pamukkale Üniversitesi'nde, ülkücülerle HADEP ve Sosyalist Devrim Partisi (SDP) taraftarları arasında çıkan taşlı sopalı kavgada 9 kişi yaralandı. Bahar Şenliği'nin..
'Türkiye lider pozisyonda' "Medeniyetler Çatışması" adlı kitabın yazarı siyaset bilimci Samuel Huntington, Türkiye'nin İslam dünyasına liderlik etme konumuna sahip olduğunu söyledi. Huntingto..
Varna bildirisi köprü olacak Bulgaristan'ın Varna kentinde düzenlenen Güneydoğu Avrupa'da Kültürel Koridorlar Hakkında Bölgesel Forum'a katılan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, dün yurda dön..
Sezer, Kızılay'ı zincirden kurtardı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in isteği üzerine, Atatürk Bulvarı'ndaki orta refüjlerde bulunan zincirle..
'Çakıcı dinlenebilir' Milletvekili lojmanlarında ölü bulunan Güngör'ün ölüm nedenini araştıran Meclis Komisyonu, lojman cinayetinden söz eden Çakıcı'nın tekrar dinlenmesini düşünüyor'Devekuşu..
Ülkücüler solculara özendi Ülkücüler, Irak işgalini protesto için kullandıkları "Kahrolsun faşizm"den sonra, şimdi de ÖDP'nin, "İnadına aşk, inadına devrim" sloganından esinlenerek, "İnadına ..
Eğitimciler ayakta Çeşitli illerden Ankara'ya gelen Eğitim-Sen üyeleri, "Kadrolaşmaya hayır" ve "Eğitim-Sen kapatılamaz" sloganları atarak, Çevik Kuvvet eşliğinde yürüdüÇamaşırını kendi yıkıy..
Saddam 1 milyon dolar isteyecek Hapisteki devrik diktatörün avukatları, The Sun aleyhine tazminat davası açıyorSezer adına kabul etti
Minogue tehlikeyi atlattı MEME kanseri teşhisi konulan Avustralyalı şarkıcı Kylie Minogue, dün ameliyat oldu. Minogue'un ameliyatına giren Doktor Jenny Senior, operasyonu başarıyla tamamladık..
50. Eurovision'u Yunanistan kazandı Ukrayna'nIn başkenti Kiev'de düzenlenen 50'nci Eurovision Şarkı Yarışması'nda birinciliği 230 oy alan Yunanlı şarkıcı Helena Paparizou "My Number one" adlı..
Yıldız savaşları'nın yıldızı Hayden Christensen İki hafta önce Londra’da Cennetin Krallığı filminin tanıtımında Orlando Bloom’a ‘Şöhretin yolu nedir?’ diye sormuştum. Düşündürücü bir yanıt ve..
Bir popülasyon kanunu var buna göre de Türkiye’de 350 bin bayan fazlası var Tombul parmakları, çizgili tişörtü, jöleli kıvır kıvır saçları ve kızgın haller... Kemiği olmayan bir dil.. Bir yan..
Kadın üroloğa muayene olmak ister misiniz? Üroloji, geleneksel olarak erkeklerin tekelinde bir tıp branşı. O kadar ki, Kırgız asıllı Dinara Taşbulatova’ya kadar (31) Türkiye’de hiçbir kadının..
Otellerde yatak kalmadı, odalarınızı hazırlayın Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) rakamlarına göre geçen yıl İstanbul’a yaklaşık 4 milyon turist geldi. Böylece tarihi kent, geçen yı..
Güneşlenmeden bronzlaşmak Yanık bir ten, sağlıklı ve dinç bir görünüm... Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte bedenimizi güneşe bırakma arzusu da iyice depreşir. Üstelik güneş ışınlarının ve..
B.O.K. üzerine yazdığı denemeyle bestseller İngilizce ‘bullshit’ Türkçe’ye manda pisliği olarak çevirebileceğimiz bir kelime ama aynı zamanda palavra, boş laf, saçmalık gibi yan anlamları ola..
Yeni bir örgütle tanıştık: Mont Pelerin Kitabın üzerinde Mont Pelerin yazıyor. Altında da ilave bir tarif: Küresel Sermayenin Beyni. Kastettiği bir organizasyon. Etrafta bir sürü kapalı örgüt..
Yarım asırdır oynanan 600 milyon dolarlık büyük oyun Şampiyonlar Ligi Çarşamba günü İstanbul’da İtalyan Milan ve İngiliz Liverpool, Şampiyonlar Ligi finalinde Avrupa’nın en büyüğü olabilmek i..
Türk erkeği Tanzimat’la beraber Avrupalı olmaya merak salınca oğlandan vazgeçip kadına döndü Murat Bardakçı(50), tarih hobisi ile bilinen bir gazetecidir. Her ne kadar ‘tarih benim sadece hob..
Bir Türk Avrupa’ya girmiş... Fransız haftalık mizah dergisi Charlie Hebdo geçen haftaki sayısında ‘Bir Türk Avrupa’ya Girmiş’ başlıklı bir çizgi roman ilavesi verdi. Fransız çizer Luz’ün hazı..
Mimar Perbellini: Tarihinizin kıymetini bilin ve sahip çıkın Osmangazi Belediyesi, Bursa surlarının ana kapılarından biri olan Saltanat Kapı’nın restorasyonuna başladı.
80’lik hamal: Herkes müdür olsa düzen bozulur Sakarya'da 80 yaşındaki Zeki Honduroğlu, 62 senedir hamallık yaparak ailesinin geçimini sağlıyor. Kendisinin yaptığı 50 senelik otomobil lastikli..
Kendisini subay diye tanıttı dolandırıcılıktan yakalandı Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde, kendilerini üsteğmen olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan iki kişi tutuklanarak cezaevine gönderi..
Derince’de Necip Fazıl’ın şiirlerini okuyanlar yarışacak Kocaeli’nin Derince ilçesinde ödüllü Necip Fazıl şiirlerini güzel okuma yarışması yapılacak. Derince Belediyesi’nin düzenlediği yarışm..
Nehir kenarına dökülen çöpler balıkları öldürüyor Adapazarı’nda toplanan çöplerin atıldığı Sakarya Nehri kenarındaki göletlerde bulunan yüzlerce ölü balık karaya vurdu.
Çatı kaplarken düşen iki işçiden biri öldü, diğeri yaralı Bursa'nın İnegöl ilçesinde, bir fabrika deposunun çatısını kaplayan iki işçi, dengesini kaybederek düştü.
Zonguldak’ta iki başlı buzağı ölü doğdu Zonguldak'ın Kozlu beldesine bağlı Dereköy'de Asım Mutlu'ya ait inek, iki başlı buzağı doğurdu. Ölü doğan iki başlı buzağı, köy halkını şaşırtırken baz..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9