22 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu Aday Tanıtım Toplantısında Konuşuyor

22 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
[KANADA] Çirkin çocuk sevgiden mahrum kalıyor Kanada’da yapılan bir araştırmada, anne-babaların güzel çocuklarıyla çirkin olanlardan daha fazla ilgilendikleri belirlendi.
Davalar internetten izlenebilecek Adalet Bakanı Cemil Çiçek, 1 Haziran’da yürürlüğe girecek yeni yasalara karşı çıkanları sert şekilde eleştirdi, ‘Muhalif çevreler, fitne fesat çıkarmaya mahi..
Herkes olabiliyorsa ben de ağa olurum Edirne’de önümüzdeki ay yapılacak olan tarihi Kırkpınar yağlı güreşlerinde şarkıcı Fatih Ürek’in, ‘Ağa’ olarak yer alacağının gündeme gelmesi tartışma ya..
Aptal ve sarışın Bild Gazetesi’nin kadın köşe yazarlarından Christiane Hoffmann, Paris Hilton’u, ‘aptal ve sarışın’ olarak tanımladı ve 43 numara ayaklarıyla ancak kırmızı halıda yürüyen bir ..
Kylie Minogue ameliyat oldu Meme kanserine yakalanan Avustralyalı şarkıcı Kylie Minogue, dün ameliyat oldu. Minogue’un ameliyatına giren doktor Jenny Senior, operasyonun başarılı geçtiğini ve..
Peruklu Afrodit Turizmci Murat Taşdemir ile 10 yıldan bu yana birlikte olan ‘Afrodit’ lakaplı Banu Alkan, sevgilisiyle Antalya’da boy gösterdi. Göğüs dekolteli kıyafetiyle kameralar karşısına..
Altın Palmiye 2. kez Dardenne kardeşlere 58. Uluslararası Cannes Film Festivali ödülleri, dün gece görkemli bir törenle sahiplerini buldu. En prestijli ödül ‘Altın Palmiye’yi, ‘L’Enfant-Çocuk..
Zafer komşunun biz küme düştük 50. Eurovison Şarkı Yarışması’nda zafer, açık farkla Yunanistan’ın oldu. Yunanistan’ı temsilen katılan Helena Paparizou, söylediği ‘My Number One’ şarkısıyla 23..
Fransa’dan ziyarete geldi Fransa’da, yıllarca sirkte gösteri hayvanı olarak kullanılan ve 8 yıl önce Gebze’nin Darıca Beldesi’ndeki Boğaziçi Hayvanat Bahçesi’ne bağışlanan ‘Bubo’ adlı ayıyı e..
Dövmesi yüzünden kanser oldu İngiliz Arsenal futbol takımının İsveçli orta saha oyuncusu Freddie Ljunberg (28), dövmelerinde kullanılan mürekkepten ötürü kansere yakalandığını açıkladı.
Depresyona karşı pil Amerika’da ağır depresyon hastaları için köprücük kemiğine yerleştirilecek bir pilin yakında onay alması bekleniyor. Pil, boyundaki sinirleri harekete geçirerek beyne sin..
Danıştay: SSK’dan vergi alınamaz Danıştay Yedinci Dairesi, Maliye Bakanlığı’na SSK’nın her türlü vergi, resim ve harçtan muaf olduğunu bildirdi. SSK Başkanlığı Batman İl Müdürlüğü, ellerindek..
‘Asgari ücret yüksek’ diyen Avrupa’ya baksın Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, asgari ücretin Türkiye’de yüksek olduğunu söyleyenlerin, Avrupa ve gelişmiş ülkelerde ne ka..
Piliçte AB kapısını Romanya’dan aralarız Banvit Genel Müdürü Ömer Görener, ‘Türk pilici AB standartlarında üretiliyor. Tarım Bakanımız AB’ye bunu anlatmalı’ dedi. Görener, Bandırma’daki 10 mi..
‘Zenginsever banka’ 8 bin müşteri yakaladı Portekiz'in en büyük bankası BCP Millennium Grubu’nun Türkiye’deki yatırımı olan BankEuropa, ikinci yılında 8 bin müşteri ve 400 milyon Euro portföy..
Doğrudan satışı neden yaptırmadılar TÜSEMKOM Başkanı Yüksel Tavşan, ‘Üretici birliklerin direkt perakendeciye ürün satma imkanı 10 yıl önce çıkarılmış bir kararname ile zaten var. Buyurun yap..
Şimdi de türediler çıktı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat’ta ‘yeşil kart hırsızlarına’ sert çıktı. Erdoğan, ‘Ülke baba hortumculardan kurtuldu. Şimdi bu türediler çıktı. Bunlar da bir ba..
İhracatın ‘süper ligi’nde 9 il var Türkiye’de yıllık ihracatı 1 milyar doları aşan illerin sayısı 9’a ulaşınca, bu alanda da bir ‘süper lig’ oluştu. Bu ligin liderliğini 36 milyar dolara yakı..
Kraliçe Rania’nın sıra arkadaşı Gere Ürdün’de yapılan Dünya Ekonomik Forumu’nun yıldızları ABD first lady’si Laura Bush ve aktör Richard Gere oldu. Forumun ev sahibesi Ürdün Kraliçesi Rania, ..
İki çocuk doğurduğu öğrencisiyle evlendi ABD’nin ünlü televizyon şovu ‘Entertainment Tonight’, 12 yaşındaki öğrencisi Vili Fualaau’yla cinsel ilişki yaşadığı için 7,5 sene hapis yatıp geçen s..
ABD’yi kök hücre böldü ABD Başkanı Bush, kök hücre araştırmaları üzerindeki sınırlamaları kaldıracak herhangi bir yasa tasarısını veto edeceğini ilan etti. Kök hücre çalışmaları Cumhuriyetçi ..
Bush pornocu ile yemek yiyecek Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi ile öpüşmesi ve el ele yürümesi derin tartışmalara yol açan ‘dini hassasiyetleri yüksek’ ABD Başkanı George W. Bush, şimdi de ..
Formula da mı yasaklansın Yasemin Bozkurt’un sunduğu ‘Kadının Sesi’ programına çıktığı gün ‘Bizi rezil ettin’ diyen büyük oğlu tarafından kurşunlanan Elazığlı Birgül Işık’ın öyküsü, İngiliz b..
Schröder’in zor sınavı 2006 yılında yapılacak genel seçimler öncesinde Almanya’daki Sosyal Demokrat/Yeşiller iktidarı bugün Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde zor bir seçim sınavından geçiyor. Tü..
BM yeni Kıbrıs sürecini başlatıyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Moskova’da ilk adımını attığı yeni Kıbrıs sürecinde BM Genel Sekreteri Kofi Annan, yardımcısı Kieran Prendergast’ı bu ay so..
ABD’de Türk coşkusu ABD’deki Türk Günü Yürüyüşü’nün 24’üncüsü coşku içinde geçti. Binlerce Türk’ün katıldığı New York’taki geleneksel yürüyüş, 3 saat sürdü.
Koalisyonun çekilmesi Irak’ta güvenliğe bağlı Irak Başbakanı İbrahim Caferi, ‘Koalisyon askerlerinin ülkeden ayrılma tarihi, Irak’ın güvenlik birimlerinin yeterli düzeye çıkarılmasına bağlı’ ..
1 milyon sterlinlik dava açıyor Saddam’ın Fransız avukatı Ludot yayınlanan fotoğraflar dolayısıyla İngiliz Sun Gazetesi’ne 1 milyon sterlinlik dava açacaklarını söyledi. Fotoğrafları Saddam i..
İslam medeniyetinden alınacak çok ders var ‘Uluslararası İş Kadınları Forumu’nda konuşan Emine Erdoğan, inancına güvenenin inanç hürriyetinden korkmayacağını söyleyerek, ‘Her türlü dini anlay..
Mevlâna filmi tartışması Yönetmen Osman Sınav, Mevlana filminin hayallerini süsleyen film olacağına inandığı halde böyle bir çalışmanın yapılıp yapılmayacağının çok iyi tartışılması gerektiği..
'Altın Palmiye' Dardenne kardeşlerin 58. Cannes film festivalinde en büyük ödül olan 'Altın Palmiye'yi, Belçika'dan Luc ve Jean-Pierre Dardenne kardeşlerin “L'enfant” (Çocuk) film..
Arşimed'in sırlarını parçacık çarpıştırıcı çözecek Antik Çağ'ın en önemli bilim insanlarından Arşimed'in fizik yazılarını içeren ve şimdiye dek hiç okunamamış el yazmaları, elektron parçacık ..
İhmalin faturası Vakıf Gureba Hastanesi’nde, sağ memesinde üç kitle tespit edilen Emine Doğan’a inceleme için 6 ay sonrasına gün verildi. Ancak Doğan, üç ay sonra gittiği İstanbul Tıp Fakülte..
Damat dehşeti üç ölü, bir yaralı İzmir’in Karşıyaka İlçesi Bayraklı Semti’nde damat dehşeti yaşandı. Evden ayrılıp baba evine dönen eşiyle barışmak isteyen işsiz koca, ret cevabı alınca yanın..
Trafikte ayrıcalık kalkacak İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, hákim ve savcılara yönelik ‘trafik cezaları konusundaki ayrıcalığın’ yeni düzenlemelerle kaldırılacağını söyledi.
‘He-Man’e benzetildi DYP’de ikinci döneme adım atan Mehmet Ağar, ünlü çizgi film kahramanı ‘He-Man’e benzetildi. DYP’nin 8’inci Olağan Büyük Kongresi’nde çıkardığı Genel İdare Kurulu (GİK) li..
2 gün İsrail’de 1 gün Filistin’de CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Sosyalist Enternasyonal’in tarihi Ortadoğu toplantısına katılmak için dün akşam İsrail’e geldi.
Meclis’te Názım’lı kutlama TBMM’nin kuruluşunun 85’inci yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Názım Hikmet’in ‘Kuvayı Milliye’ adlı eseri bugün İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.
Vatandaşlar davalarını internetten izleyebilecek Adalet Bakanı Cemil Çiçek, 1 Haziran’da yürürlüğe girecek yeni yasalara karşı çıkanları sert şekilde eleştirdi, ‘Muhalif çevreler, fitne fesat..
Zulmünü erkekçe yap Demokrat Parti’nin kuruluşunda omuz omuza çalışan iki eski arkadaş olan Adnan Menderes ve Osman Bölükbaşı’nın yolları ayrıldıktan sonra, yıldızları da bir daha barışmayaca..
Yolcu otobüsü zulasında eroin Bolu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine Van’dan İstanbul’a giden 34 AY 3705 plakalı Van Seyahat’e ait yolcu o..
İmama Ermeni dersi Yurtdışında görev alacak din görevlileri, özelikle sözde Ermeni soykırımı konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bilgilendirilecek. Görevlilere, gidecekleri bölgeyi..
İnsan biyo-çeşitliliği tüketiyor BM şemsiyesinde yürütülen bir çalışma, insanoğlunun yeryüzündeki biyo-çeşitliliğe bıraktığı zararın muhabesesini çıkardı. Rapora göre balık türlerinin yüzde 9..
Soyu tehlikede inek kopyalandı Brezilya'da soyu tükenmekte olan bir inek türü kopyalandı.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9