22 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

22 Mayıs 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Atina'dan sürpriz davet Yunanistan ev sahipliği yaptığı bir NATO tatbikatına uzun yıllar sonra ilk kez bir Türk savaş gemisini davet etti. TCG Erdemli mayın gemisi, Yunanistan'ın NATO çerçeve..
Ortadoğu'da kadınlar zirvesi 40 ülkeden Müslüman kadınlar dün Emine Erdoğan'ın da katılımıyla Şam'daki Uluslararası İşkadınları Forumu'nda buluştu. Erdoğan "Kadınlarımız her alanda aktif hale..
'İslam'dan çok ders alınmalı' ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi'ne uygun bir çerçevede Ürdün'de Dünya Ekonomik Forumu düzenlenmesine karşılık, Bush yönetiminin hedef tahtası konumundaki Suriye l..
Caferi'yle köprüler sağlam Irak Başbakanı İbrahim Caferi, ilk yurtdışı ziyaretini gerçekleştirdiği Türkiye'den 'içi rahat' ayrıldı. Memnuniyetini "Ziyaretim 36 saat sürdü.
Sünniler Şiilere karşı birleşiyor Irak'ta Sünni din adamlarına yönelik artan saldırılar, Sünnilerle, Şiileri karşı karşıya getirdi. Sünniler, tek çatı altında toplanırken, kabinenin Şii üyele..
Karzai şoke olmuş Afganistan'da 2002'de Bagram Üssü'nde gözaltında olan iki Afgan esirin ABD'li askerlerin işkencesi sonucu öldüğünün ortaya çıkması Devlet Başkanı Hamid Karzai'yi zora soktu.
Kürt ittifakı çatırdıyor Irak'ta işgalin ardından düzenlenen seçimlere ortak listeyle giren Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) ve Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (IKYB) oluşturduğu 'K..
AKP formül arıyor Erdoğan: Beklenecek AİHM'nin Öcalan'ın adil yargılanmadığı yolunda verdiği karardan sonra AKP yol haritası oluşturamadı. Başbakan Tayyip Erdoğan, Bakanlar Komitesi'nin kara..
Eğitimciler eylemde Binlerce eğitimci, dün Ankara'da Eğitim-Sen'in kapatılması davası ve 'eğitim alanındaki kadrolaşma çabalarından' dolayı hükümeti protesto etti.
CHP'de hedef Bakan Çelik CHP Denizli Milletvekili Mehmet Neşşar, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in, kız meslek liselerinde okuyan erkek öğrencileri 'haremağası' diye...
'İmtiyazlı ortaklık kabul edilemez' AB ile 3 Ekim'de müzakerelere başlayacak Türkiye'ye 'imtiyazlı ortaklık' önerisinde bulunulduğuna ilişkin haberlere Dışişleri Bakanlığı tepki gösterdi.
Tek taraflı bakan yanılır Anı, ağıt gibi sözlü tarih verileri araştırıldığında Ermenilerin de çok sayıda Türkü acımasızca katlettiği açıkça görülüyor. 1915'te yaşanan istenmeyen olaylarla ilg..
Medeni Kanun iki maddesiyle mahkemelik oldu Yeni Medeni Kanun'un vakıflar ve soyadı ile ilgili iki önemli maddesi mahkemelik oldu.
Erdoğan: Bu kadar üniversite bize yetmez Başbakan Tayyip Erdoğan, hükümetin yeni üniversite açma yolundaki girişimlerine öğretim üyesi sıkıntısını gerekçe göstererek karşı çıkanları eleştirdi..
Sayısal Loto'ya dokuz ortak Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde altı bilen dokuz kişi, 271 bin 127 YTL ikramiye kazandı. 5 bilen 712 kişi 1092 YTL, 4 bilen 27 bin 124 kişi 13 YTL 60'ar YK..
Bergama'da altına izin Kanadalı 'Normandy' firması tarafından Koza firmasına satılan Bergama'daki altın madeni, İzmir Valiliği'nden aldığı gayrisıhhi müesseseler (GSM) ruhsatı sayesinde yenid..
Kayıp yakınları yine meydanda Yakınlarını gözaltında kaybedenler, Galatasaray Lisesi önünde yıllar sonra yeniden bir araya geldi. İnsan Hakları Derneği (İHD) ve Uluslararası Kayıplarla Mücade..
ABD'de Türk günü Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu öncülüğünde bu yıl 24'üncüsü düzenlenen geleneksel Türk Günü Yürüyüşü, dün New York'ta geniş bir katılımla yapıldı.
Protokol kapısındaki ihmal Mevlana Müzesi'nin uzaktan kumandalı demir parmaklıklı protokol araç giriş kapısına sıkışan sekiz yaşındaki Sadık Kayalı'nın sol kolu kopma tehlikesi geçirdi.
'Türkiye'de kadın ticareti yapan 200 şebeke var' Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı Başkan Yardımcısı Muzaffer Baca, Türkiye'ye 'ev işlerine yardımcı' adı altında yurtdış..
Damat dehşeti: Üç ölü, bir yaralı İsmail Ekici, kendisini terk eden eşini, kayınpederini ve kayınvalidesini öldürdü, kayın biraderini de yaraladıktan sonra kaçtı.
Magandalardan serseri kurşun Barda hesap yüzünden çıkan tartışma, silahlı çatışmaya döndü. Barda kimsenin burnu bile kanamazken, yoldan geçen bir kişi başına isabet eden 'serseri kurşunla' öl..
Şanlıurfa'da ilk kez dalgıçlık kursu GAP'ın bazı kısımlarının devre-ye girmesiyle suya kavuşan Şanlıurfa'da, ilk kez bu yıl açılan dalgıçlık kursu büyük ilgi görüyor.
Sezer'in ricası zincirleri kaldırdı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Ankara kent düzeniyle ilgili ricası Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından uygulandı.
38 yazarlı kitap 100 bin baskısıyla piyasada Mustafa Necati İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören 35 öğrenci ve üç öğretmeninin yazdıkları 100 öykü ve denemeden oluşan ve 100 bin basılan 'Karlar..
Tüp bebeğe hücum Genelge sevindirdi Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve yeşil kartlıların çocuk sahibi olabilmesi için devletin tüp bebek masraflarına katılması, aileleri harekete geçirdi. 15 Nisan'd..
Menopoz süreci tarih olacak mı? Antalya'da yapılan jinekoloji kongresine katılmak için Türkiye'ye gelen Prof. Dr. Kutluk Oktay, ABD'de yapılan araştırmalarda menopoz sürecinin durdurulduğunu,..
Bu Derya, adamı 'Alabora' eder... Derya Alabora Kanal D'de yayımlanmaya başlayacak olan 'Aşk Her Yaşta' isimli diziyle ekranlara geliyor. Kendisini 1982 yılından beri tanırım.
Kylie Minogue tartışması Göğüs kanseri teşhisi konulan Avustralyalı pop yıldızı Kylie Minogue, ameliyat oldu. Ameliyatı gerçekleştiren cerrah Jenny Senior, Melbourne'deki St. Frances Xavier C..
Tecavüzcü öğretmen evlendi ABD'de öğrencisine tecavüz ettiği için hapse giren eski öğretmen Mary Kay LeTournaeu ile şimdi 22 yaşında olan kurbanı Vili Fualaau 200 kişinin katıldığı bir törenl..
Rusya'daki göl, bir gecede kayboldu! Rusya'nın Bolotnikovo köyü yakınlarındaki göl, bir gecede kayboldu! Başkent Moskova'ya 200 km. mesafedeki köyün sakinleri bir sabah uyandıklarında, gölün ..
Bir pandanın 'ani' evrimi Dünyanın bilinen tek iki ayak üzerinde yürüyen küçük pandası, Chiba Zooloji Parkı'nın yıldızı oldu. Türünde daha önce görülmeyen bir şekilde iki ayağının üzerinde...
Barış için bir 'gey'... Sanat galerisine yatak yerleştiren İsrailli iki gay sanatçı, 'Düşmanınla Uyumak' adlı proje için kendileriyle yatağı paylaşacak bir Arap erkeği arıyor!
Kuş gribi göçmen oldu Çin'in batısındaki Çinghay eyaletinde göçmen kuşlar kuş gribinden öldü.
Eurovision'un galibi Yunanistan Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen 50'nci Eurovision Şarkı Yarışması'nda Yunanistan adına yarışan Helena Paparizou, “My Number One” adlı şarkı..
Irak'ta Sünni camileri 3 gün kapalı Irak'ta, son günlerdeki saldırılardan sonra, Sünnilerle Şiiler arasındaki gerilimin giderilmesi için girişimlerde bulunuluyor.
Arçelik'ten 68 milyon YTL'lik net kâr Arçelik, üç aylık mali tablolarında vergi sonrası konsolide net kârını, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 87 artırarak 36 milyon YTL'den 68 milyon Y..
'Eczanelere ödemede sıkıntı olmayacak' Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, eczanelerin ilaç bedeli alacaklarının ödenmesinde genel bir sıkıntının yaşanmayacağını düşündüklerini bildirdi. Unakıtan, ..
Patlasa da 150 kilometre giden lastik Pirelli, patlasa bile 150 kilometre gidebilen bir lastik üretti. Ayrıca lastiğin basıncını cep telefonuna bildiren bir sistem de geliştirdiExxon Mobil, b..
'Tarih tekerrür ederse borç sürdürülemez' IMF, çeşitli senaryolar altında Türkiye'nin borçlarının sürdürülebilirliği ve yönetilebilirliğini inceledi. IMF uzmanlarının Türkiye ekonomisiyle ilg..
Şahin: Memur ve işçiye 2006 zammı yüzde 8'in altında 2006'da enflasyonun yüzde 8'in altına ineceğini belirten Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, memur ve işçilerin maaş zammında bunu değerlendir..
Yurtdışına çıkışta '300 bin yasaklı' Kamu bankalarına, TMSF'ye ve Maliye'ye borcu nedeniyle yurtdışına çıkışı yasaklanan kişi sayısı 300 bine ulaştı. Bunların 250 bini vergi borçlusuDevlette ..
Dünyadan Kısa... Kısa... *ABD Dışişleri Bakanı Rice, Suriye'yi Irak'taki direnişe destek vermekle suçladı. *BM Genel Sekreteri Annan, temsilcisini 30 Mayıs'ta adaya göndereceği açıklandı. *Tü..
'Kök hücreye' Bush'tan veto Güney Koreli bilimadamlarının çeşitli hastalıklarda kullanılabilecek, insan embriyosundan ilk kök hücreyi ürettikleri haberi tüm dünyada heyecanla karşılandı. Anca..
İsveç: CIA insan haklarını ihlal etti Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA), terör zanlısı oldukları gerekçesiyle Ortadoğu kökenli kişileri başka ülkelerde operasyonla yakalayıp sorgu iç..
Göl nereye gitti? Rusya'daki Bolotnikovo Gölü bir gecede kayboldu. Olay, dev bir küvetin su kapağının çekilmesine benzetildi. Mağaraya Sızdı Ruslar, kaybolan gölden geriye kalan çamurlu yatağ..
Afganistan'da da ABD işkencesi varmış İnsan Hakları İzleme Örgütü, ABD'nin Irak savaşından önce Afganistan'daki cezaevlerinde "tutukluların öldürülmesi ve işkence" olaylarına karıştığını açık..
'İktidarı biz alırsak Türkiye korkmasın' Büyük gün geldi çattı! Almanya'nın en kalabalık eyaletinde aralarında 180 bin Türk'ün de olduğu 12 milyon seçmen bugün sandık başına gidiyor. Seçimi T..
O şimdi mahkûm İç çamaşırlı fotoğraflarından sonra dün de Saddam fotoğraflarını yayımlamaya devam eden gazetenin editörü: Günümüzün Adolf Hitler'i. Onun için üzülmemizi istemeyin. Sadece pant..
Diyar 9 doğuruyor: 1-1 Yeşil-kırmızılı ekip, evindeki seyircisiz maçta Rize ile 1-1 berabere kaldı. Galibiyet hasretini 9 haftaya çıkaran Diyarbakır, 16. sıraya düştü. Diyarbakır, sahasında s..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9