21 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

21 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Türk kardeşlerimize selam söyleyin; biz iyiyiz’ Gerginliğin ardından birçok ek güvenlik önleminin alındığı ve tam bir sükûnetin hakim olduğu başkent Taşkent'te hayat normal seyrinde devam e..
İlk cumada huzur duası Geçtiğimiz cuma günü patlak veren olaylar sonrası ilk cuma namazında Taşkent camilerini dolduran Özbek halkı, huzur ve sükûnet içinde yaşama arzularını dualara döktü.
Avrupa’da anayasa tansiyonu ve ‘hayır’lar artıyor AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, Fransa ve Hollanda’da yapılacak referandumlarda AB Anayasası’na ‘hayır’ oyu verilmesinin Avrupa içi..
Annan, yeni süreç için temsilcisini 30 Mayıs’ta Kıbrıs’a gönderiyor Kıbrıs Rum Kesimi Lideri Tasos Papadopulos'un Özel Temsilcisi Tasos Conis'le sürdürdüğü ön görüşmeler serisini dün tamamlay..
Atina, ‘Rum soykırımı’ iddiasını anıtla süslüyor Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs’ı sözde Rum Pontus soykırımını anma günü ilan eden Yunanistan’da sözde soykırım için anıt da dikiliyor.
Üç büyük kulüp korsanla savaştı devletin kasasına 8,4 trilyon girdi Yeşil sahalarda kıyasıya rekabet eden Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş korsan ürünlere karşı benzer yöntemlerle mücadele..
Sahte ürün pazarı 4 milyar doları aştı Türkiye'nin sahte ve taklit ürün pazarı yaklaşık 4 milyar doları buluyor. Bu pazarda faaliyet gösteren binlerce korsan firma, kayıt altında çalışan birç..
Erdoğan’dan kamu kurumlarına: Gazi ve şehit yakınlarını işe alın Şehit yakınları ile çalışabilir durumdaki gazilerin işe yerleştirilme işlemlerinde bazı kamu kurumlarının hassas davranmadığın..
Türk-İş, hükümetten yüzde 13 zam istedi İşçi sendikalarıyla hükümet arasındaki 2005 yılı toplu sözleşme görüşmeleri başladı. Türk-İş, kamuda çalışan yaklaşık 371 bin işçi için hükümetten ilk ..
Tüzmen'in Finlandiya ziyaretinde Nokia krizi İşadamlarıyla birlikte Finlandiya'ya giden Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'e Finlandiya Başbakanı Matti Vanhanen, Nokia'nın Türkiye'de karşılaştığı sı..
Üç ayda 2,2 milyon kişi tüketici kredisi kullandı Bu yılın ocak-mart döneminde 2 milyon 157 bin 300 kişi, 7 milyar 166 milyon Yeni Türk Lirası (7,1 katrilyon TL) tutarında tüketici kredisi ku..
Hollandalı ve Alman teknisyenler Onur uçaklarında kusur bulamadı Uçuşları Hollanda, Almanya, Fransa ve İsviçre tarafından yasaklanan Onur Air'in İstanbul'daki genel müdürlüğü ve teknik tesisl..
‘SSK ve Bağ-Kur prim affı doğru değil’ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, zamanında ödeyen vatandaşlara haksızlık olduğu için SSK ve Bağ-Kur prim borçlarının affını doğru bu..
Telecom Italia Koç ile görüşüyor Türk Telekom'un özelleştirmesi için açılan ihaleye teklif verme süresi uzatılırken, İtalya'nın hâkim cep telefonu operatörü Telecom Italia'nın Koç Holding ile..
Tüzmen’in Finlandiya ziyaretinde Nokia krizi İşadamlarıyla birlikte Finlandiya'ya giden Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'e Finlandiya Başbakanı Matti Vanhanen, Nokia'nın Türkiye'de karşılaştığı sı..
IMF: Asgari ücretteki artıştan üzüntü duyduk IMF son raporlarında, ‘asgari ücretteki artıştan üzüntü duyduğunu, kamu ücretlerinin sınırlandırılması çabalarını ise memnuniyetle karşıladığını’ ..
Baba oğulun film gibi kaçış öyküsü Macaristan ile Türkiye arasında diplomatik krize sebep olan 8 yaşındaki Mehmet Karoly Tüysüz’ün film senaryolarına taş çıkartacak bir macera ile Türkiye’ye ..
Fatih Üniversitesi bilimsel yayında zirveye çıktı Fatih Üniversitesi, Uluslararası Bilimsel Atıf İndeksi’ne giren yayın sıralamasında birinci oldu. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün 77 üni..
Bakan Çelik: Mutemetlere ayrıca ücret ödenmeyecek Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, okullarda görev yapan mutemetlerin, memurların tahakkuk ve ücret ödemesi yaptığı personelden para alamayac..
‘Su saatimi sökerek sağlık hakkımı ihlal ettiler’ Avrupa Birliği (AB) yolundaki Türkiye, insan hakları konusunda her gün yeni adımlar atarken, vatandaş da hakkını arama konusunda daha hassas ..
40 bin Çinliyi Yunanistan ile Türkiye birlikte ağırlayacak Geçtiğimiz yıl olimpiyat oyunlarının Atina’da yapılması Uzakdoğu ülkelerinin gözlerini Akdeniz’e çevirmesini sağladı. Yunan ve Türk ..
Trafik cezalarında vatandaşa 10 kuruşluk kıyak! Milletvekili, hakim ve savcılara trafik polisinin ceza kesmeyeceği yönünde tanınan ayrıcalığın ardından vatandaşa da küsurat kıyağı geldi.
Define bulma ümidiyle bahçe satın aldı Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde, 3 oda dolusu altın olduğunu öne sürdüğü bahçeyi sahibinden satın alan kişi, müze müdürlüğünden aldığı yasal izinle arazi..
Yeni TCK ile 300 bin dava dosyası yeniden görüşülecek Danıştay Başkanı Ender Çetinkaya, yeni TCK ile birlikte hakim ve savcı takviyesi gerektiğini söyledi. Memur-Sen Başkanı Ahmet Aksu ise ye..
‘AİHM, Apo’yu yeniden yargılayın demedi’ Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Özdemir Özok, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın yeniden yargılanmasın..
PKK’lı Şemdin Sakık’tan Sinan Aygün’e teşekkür Terör örgütü PKK’da üst düzey görevlerde bulunarak çeşitli terörist faaliyetlere karışan ve halen Diyarbakır E Tipi Kapalı Tutukevi’nde yatan Şe..
Polis adaylığı başvuru süresi 26 Mayıs’a uzadı, KPSS puanı 70’e indirildi Emniyet Genel Müdürlüğü, kuruma 2 bin polis alınması için KPSS'den en az 75 puan alma şartının 70'e indirildiğini bil..
Sabah namazındaki Kur’an ziyafeti binlerce kişiyi tarihî camilere çekiyor Eyüpsultan Camii’nde pazar günleri kılınan sabah namazları çok farklıdır. Cami dışında yer bulabilen, kendini şanslı ..
Aziz Mahmud Hüdayi Hz. Sempozyumu’na ilk gün katılım yüksekti Üsküdar Belediyesi; III. Murad, III. Mehmed, I. Ahmed, II. Osman, IV. Murad gibi 7 padişaha nasihatlerde bulunan, IV. Murad Han'a..
Kütüphanelerdeki kitap sayısı dünya standartlarının altında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı bin 432 halk kütüphanesinde 13 milyon kitap bulunuyor. Bu rakam Uluslararası Kütüphaneciler Bir..
Amerikalılar Central Park’ta horon tepti Türk Günü Yürüyüşü için New York’ta bulunan Beşiktaş Belediyesi folklor ekipleri Central Park’ta bir gösteri yaptı. Amerikalıların da horon teptiği gö..
İngilizler insan embriyonu klonladı İngiltere’deki Newcastle Üniversitesi’nden bir grup bilim adamı, ülkede ilk kez insan embriyonu klonladıklarını açıkladı.
‘İşten atılan Kral FM DJ’lerine komplo kuruldu’ Kral FM’deki 8 DJ’nin "yolsuzluk" iddiasıyla görevinden alınmasının ardından Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yönetimindeki Star Grubu rad..
Kadından ısrarla esirgenen bağımsız şahsiyeti, İslam 14 asır önce vermiş "Yeni Ümit Kitaplığı" yayınları arasında çıkan "Farklı Açılardan Kadın ve Aile" isimli çalışmada kadın ve aile bütün y..
Necip Fazıl’ın İstanbul’u Bugünlerde 100. yaşını kutladığımız Necip Fazıl Kısakürek, o ünlü ‘Canım İstanbul’ şiirinin ilk iki dizesinde, "Ruhumu eritip de kalıpta dondurmuşlar / Onu İstanbul ..
Hasankeyf için 1,5 trilyonluk ödenek Antik kent Hasankeyf’te, 2005 yılı kazı çalışmaları başladı. 4 ay sürecek olan kazılar için bu yıl bir buçuk trilyon ödenek ayrıldı.
Orhan Pamuk, Amerikan Akademisi’ne seçildi Zaman zaman yaptığı açıklamalarla Türkiye’de tepki toplayan yazar Orhan Pamuk, Amerikan Sanat ve Edebiyat Akademisi’ne (Amerikan Academy of Arts and..
‘Mukaddes Emanetler’ kitabına gümüş ödül Kaynak Kitaplığı tarafından geçtiğimiz yıl yayınlanan ‘Hırka-i Saadet Dairesi ve Mukaddes Emanetler’, Avrupa’nın en iyi ikinci kitabı seçildi.
Türk belgeselcilerin ödülü Lütfi Akad’a Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen "Türk Belgeselciler Haftası" 24 Mayıs’ta başlıyor.
28 Şubatçı’lar istifa etmem için para önerdi Türk siyasi tarihinin en "renkli" simalarından biri olan Kamer Genç, 28 Şubat sürecinde DYP’den ayrılması için kendisine para teklif edildiğini aç..
Seçilme yaşı 25’e inmeli TBMM Başkanı Bülent Arınç, gençlerin birikimlerinin siyasete katılması için seçilme yaşının mutlaka 25’e indirilmesi gerektiğini söyledi. Arınç, "Benim idealim şudur:..
Baykal bugün İsrail yolcusu CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 22-24 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Sosyalist Enternasyonal toplantısına katılmak için bugün İsrail’e gidiyor.
ANAP’tayken ‘MHP misyonunu tamamladı’ demiş Olağanüstü kongre tartışmalarının yaşandığı MHP’de ilginç polemikler yaşanıyor. Kongre için çaba gösteren muhalifler arasında yer alan Kültür eski ..
ANAP, 22’nci yaşını kutluyor ANAP, 22. kuruluş yıldönümünü dün gece Genel Merkez binasında verdiği kokteylle kutladı. Resepsiyonun ardından düzenlenen törende konuşan ANAP lideri Erkan Mumcu,..
Orta sahada Fener forvette G.Saray Saracoğlu’nda yarın ligin düğümü çözülecek. İstatistikler kalede ve gol yollarında G.Saray’ın, orta sahada ise F.Bahçe’nin üstünlüğünü ortaya koyuyor.
İlhan Ekşioğlu şampiyonluk kupasını istedi! Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Ekşioğlu, Galatasaray ile yapacakları derbi maça şampiyonluk kupasının getirilmesini Futbol Federasyon..
Canaydın: Kadıköy’e gideceğim G.Saray Başkanı Özhan Canaydın, F.Bahçe ile yarın oynayacakları zorlu derbi maç için Kadıköy’e gideceğini belirterek, "F.Bahçeliler beni her zaman en iyi şekilde..
Trabzonspor, Zurawski'de mutlu sona çok yaklaştı Szymkowiak’ın performansından memnun kalan Trabzonspor, Polonyalı futbolcunun eski takım arkadaşı golcü Maciej Zurawski’yle söz kesti. Yönetic..
Abdullah Avcı: Tevfik’i eleştirenler bize zarar verir Avrupa Şampiyonu olan 17 Yaşaltı Mili Takımı, elde ettiği büyük başarıya rağmen farklı yönleriyle konu edilmeye devam ediyor.
TÜRSAB, Şenes Erzik’e teşekkür plaketi verdi Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'e, başarılı çalışmaları nedeniyle plaket verdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8