21 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

21 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'ABD teröriste kalkan' 11 Eylül saldırıları sonrasında dünyanın her yerinde yakalanan terör zanlılarını hiçbir hukuka dayanmadan hapishanelerde esir tutan ABD yönetimi, 'Küba ve Venezüella'nı..
Muhalif toplantıda AB ile kriz çıktı Küba'da Devlet Başkanı Fidel Castro'ya karşı muhalefeti şemsiyesi altında toplayan ve liderliğini ekonomist Martha Beatriz Roque'nin yaptığı Sivil Toplumu..
Nil üstünde 'aşk devrimi' Sokaklardaki kınayan bakışlar ve tepkilerden usanan Mısırlı genç çiftler, 'Nil'de aşk başka' deyip soluğu tekne gezisinde alıyor.
Chavez: Aznar bir faşist Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, İspanya'nın eski sağcı Başbakanı Jose Maria Aznar'a 'faşist' dedi.
Kerimov, ülkeye kimseyi sokmuyor Özbekistan'ın Andican kentinde 23 işadamına ağır cezalar verilmesiyle çıkan isyanı kanla bastıran Devlet Başkanı İslam Kerimov yönetimi halkı...
Un akıyor, para yok! YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, yıllık 4 bin 500 genç öğretim elemanı alıp yetiştirmeleri gerektiği halde ödenek aktarılmaması nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarını bel..
Meclis Nâzım'a zeytin dalı uzattı TBMM, yaşamının son yıllarını ülkesinden uzakta geçirmek zorunda kalan Nâzım Hikmet'in oyununu, 'Milli Egemenlik Yılı Etkinlikleri' arasına aldı.
'Yeni RTÜK' için geri sayım Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyelerinin TBMM tarafından seçilmesini Anayasal güvenceye alan Anayasa değişiklik teklifi gelecek hafta TBMM'de görüşülecek.
'Öcalan dosyası yeniden açılabilir' Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) 'Abdullah Öcalan'ın adil yargılanmadığı' yolundaki kararıyla ilgili çalışmaların sürdü..
Erdoğan'dan gazi uyarısı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aralarında üst kurulların da yer aldığı kurum ve kuruluşları şehit ve malul yakınları ile çalışabilir gazilerin istihdamında yeterli ha..
'Soros kadar param olsa' TBMM Başkanı Bülent Arınç, milletvekili seçilme yaşının düşürülmesi gerektiğini belirterek, "18 yaşındaki gençler 25 yaşındaki ablalarını, abilerini Meclis'e..
Öğretmenler için celp ricası Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), eğitimin aksamaması için nisan celp döneminde öğretmenlerin askere alınmaması talebiyle Milli Savunma Bakanlığı'na (MSB) yazı yazdı.
'Çatışmalı' belediyecilik! İsrail ve Filistin'de 22-24 Mayıs'ta yapılacak Sosyalist Enternasyonal toplantısına Türkiye'den Diyarbakır Yenişehir Belediye Başkanı DEHAP'lı Fırat Anlı katılacak.
Tuz Gölü'nü de kararttık Sanki atık deposu Türkiye'nin tuz gereksiniminin yaklaşık yüzde 70'ini karşılayan Tuz Gölü'nde kirlilik had safhada. Konya'nın evsel ve sanayi atıkları, 185 kilometr..
'Beyin ölümü' uyarısı Organ bağışlarında, hukuki sürece bağlı bazı sorunların yaşandığını savunan Sağlık Bakanlığı, savcıları uyardı.
Akdamar'a danışman Van Gölü'ndeki Ermeni kilisesi için Ermeni danışman aranıyor. Soykırım iddialarının uluslararası düzeyde tartışıldığı bir dönemde Türkiye'nin restorasyon kararı aldığı...
ABD, PKK'lı Parlak'ı serbest bıraktı ABD'de Federal Mahkeme, Türkiye'de terör suçu işledikten sonra bu ülkeye iltica eden PKK üyesi İbrahim Parlak'ın sınır dışı kararını kaldırdı.
ÖSS ve LGS şişmanlatır Üniversite ve liselere giriş sınavlarına hazırlanan gençler stresle birlikte şişmanlama sorunuyla da karşılaşıyor. Diyetisyen Ferin Batman, sınav tarihleri yaklaştıkça ..
Türk'ün alkole bakışı İçki üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, alkol denince vatandaşın aklına ilk gelen sözcük 'rakı'. Bunu 'sarhoşluk', 'rahatlama', 'keyif', 'eğlence', 'muhabbet' ve 'ne..
Menopozun yaşı: 45.8 Schering Alman İlaç Firması tarafından Türkiye'de 19 ilde 43-58 yaş arası 1007 kadın üzerinde yapılan araştırmaya göre, Türk kadınlarının yüzde 29'u menopozla ilgili bilg..
Hurdadan yarış aracı yaptılar Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Bartın Meslek Yüksekokulu öğrencileri, dönem ödevi olarak hurdadan üç GoKart aracı yaptı.
Doğa Koleji'nin renkli gecesi Doğa Koleji öğrencileri, Atatürk Kültür Merkezi'nde bu gece düzenleyecekleri etkinlikte yıl boyu yapmış oldukları çalışmaları sergileyecek.
Bu oyuncaklar satılmasın başka Ahmetler ölmesin! Bakkal ve marketlerde tanesi 5 kuruşa satılan barut içerikli 'çatapat'tan alarak yutan bir çocuk öldü. Çatapat üreticileri, bu maddenin 18 yaş..
Masaj yatağı satan beyaz giymesin! Masaj yatağı satan işyeri, çalışanlar beyaz önlük giydiği ve 'tıbbi tedavi yapıldığı' gerekçesiyle kapatıldı. Masaja gelenler karara tepki göstererek sağlık..
Yamaçtan düştü 15 gün sonra bulundu Dengesini kaybederek 30 metre yükseklikten dere kenarına yuvarlanan ve 15 gün boyunca kurtarılmayı bekleyen 53 yaşıdaki Ali Çelenk, yaşlı bir kadın taraf..
Eğitim-Sen yasak dinlemiyor Eğitim-Sen, hakkındaki kapatma davasında Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun kararı öncesi eyleme geçti. Ankara Valiliği'nin izin vermemesine karşın, sendika bugün Mil..
Özok: AİHM, yargılayın demedi Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB) bugün yapılacak 28. Olağan Genel Kurulu için Antalya'ya gelen TBB Başkanı Özdemir Özok, gazetecilerin Avrupa İnsan Hakları Mahk..
TAYAD: Hukuk linç ediliyor Bildiri dağıtırlarken linç edilmek istenen Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Yardımlaşma Derneği (TAYAD) üyeleri, kendileri hakkında 4.5 yıla kadar, linç girişiminde bulu..
Sözlü tarih ve Ermeni sorunu Ermeni sorununu yazılı tarihe dayanarak tartışıyoruz. Biz doğrudan taraf olduğumuz halde, sözlü tarih verilerini toplamayı akıl etmedik. O bunalımlı günlerde çatı..
Central Park'ta mehter ve halay ABD'nin New York kentinde düzenlenen Türk Kültür Etkinlikleri kapsamında, Wall Street'e Türk bayrağı çekildi.
Kadın çiftçiler ÖSS adayı gibi... Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' isimli yarışmada İç Anadolu bölge birincisi olan Aksaraylı iki kadın, Türkiye ..
Evde 720 yıllık tarihi saklamış Develi ilçesinde besicilik yapan bir kişi Selçuklulardan kalma 720 yıllık vakıf belgeleri, Osmanlı döneminden iki ferman ve bir kayıt beyanını Vakıflar Bölge M..
Diyet çılgınlığı bir işe yaramış Diyet çılgınlığı işe yaradı. Britanyalı doktorlar düşük glisemik endeks yani şekeri hızla yükseltmeyen yiyeceklere dayalı rejimlerin diyabet (şeker) hastalığı..
Trump ilk kadın çırağını seçti Donald Trump ilk kadın çırağını seçti. NBC televizyonlarında yayımlanan 'The Apprentice' (Çırak) yarışmasının ilk kadın galibi 26 yaşındaki Kendra Todd, yıllık ..
Canlıları 1000 kat hızlı yok ediyoruz Biyolojik çeşitlilik tehlikeli boyutta azalıyor. İnsanların ekosistem üzerindeki etkileriyle ilgili en kapsamlı araştırmaya 95 ülkeden 1360 uzman katıldı..
İnsanın yerini almaya hazırlar! Japon Toshiba firması, yaşlılara yardım ve çocuk bakımı amaçlı iki robotu üç-beş yılda piyasaya çıkaracak.
Clinton'dan 'o an' Eski ABD Başkanı Bill Clinton geçen yıl geçirdiği kalp operasyonu için kendisine anestezi uygulandığı sırada karanlık yüzler görmüş. 'My Life' (Hayatım) adını verdiği kitab..
M.Ö. 2000 yılından şarap simgeli vazo İtalyan arkeologların Kıbrıs'ta yaptıkları kazılardan 'şarap' fışkırıyor! Kazılarda Kıbrıs'ın Akdeniz'deki en eski şarap üretim yeri olduğu anlaşılmıştı.
'Hastaya uygun' kök hücre yaptılar Güney Koreli bilim adamları çeşitli hastalıklarda kullanılmak üzere insana uygulanabilen ilk kök hücreyi yaptıklarını açıkladı.
Bikini giymedi yine yaranamadı Dünya Güzellik Yarışması'na Endonezya adına katılan Artika Sari Devi (yanda), bikinili arkadaşlarının aksine Phuket Kumsalı'nda mayosuyla görünen tek yarışmacı ..
Hafta içi sıcak hafta sonu serin Önümüzdeki hafta hava günden güne ısınacak. Ancak hafta sonunda yine serin bir hava etkili olacak
Festivale geri sayım 33'üncü Uluslararası İstanbul Müzik Festivali 6 Haziran'da başlıyor. Birbirinden önemli isimlerin sahneye çıkacağı festivalin biletleri satışa sunuldu bileŞarkı sözlerini..
The Chemical Brothers yaz "aşkına" geliyor Yazın ilk festivali Efes Pilsen One Love Festival'e çok az kaldı. 9 ve 11 Haziran'da Parkorman'da gerçekleşecek etkinliğin bombası ise The Chemical ..
Nefes nefese bir sergi Ebru Uygun "Nefes"teki resimlerinde oluşan aralıkları, nefes olarak düşündüğünü, bu yüzden sergiye bu adı verdiğini söylüyorDerbi maçı
IV. Mozart Günleri başlıyor IV. Ülker Mozart Günleri 27-30 Mayıs tarihleri arasında Tarih Vakfı ve Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenecek"Bu albüm bizi pişirdi"
Bebeğin adı ne olacak? Hiçbiri yeterince iyi değil, üstelik Gima da kapıldı! Anlamı güzel olacak, kıl adamları hatırlatmayacak, sıradan olmayacak, telefonda anlaşılacak... Mühim değil, dudak ..
Ut aşkına Türkiye'ye yerleşti İsrailli Yinon Muallem, yıllar evvel bir arkadaşının getirdiği albümdeki uttan çok etkilenerek geldiği İstanbul'da kendine yeni bir hayat kurdu. Tekfen Filarmoni..
Enkaza tıbbi müdahale Afet sırasında enkaz altındakilere tıbbi yardım yapacak MERT-TR'de genel cerrah, kalp-damar cerrahı, çocuk cerrahı, anestezi uzmanı ve acil tıp uzmanı gibi 32 sağlıkçı g..
Atagün nakavt etti Olimpiyat 2.'si 51 kiloluk boksör Atagün Yalçınkaya, bilet kuyruğunda tartıştığı güvenlik şefi Fuat Çelik'i bir yumrukta devirdi. Derbi öncesi sahada değil, sokakta gerginl..
Sizin için seve seve Yıllar yıllar önce Richard Williams, televizyondaki tenis maçını görüp eşi Oracene'e der ki, "2 kızımız olsun ve onları tenisçi yapalım". Bu ilahi (!) sözlerin ardından 2..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8