21 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

21 Mayıs 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mimarlar 'Biz varız' diyor "Son 50-60 yıl, mimarların konutlardan dışlandığını düşündürüyor. AMV Genç Mimar Yarışması'nda ödül alan işlere bakınca bu düşünce pekişiyor.
Kapanışı Carl Cox yapıyor MTV ile enerji içeceği Burn'ün birlikte gerçekleştirdiği, Ankara'da başlayıp Eskişehir ve İzmir'de devam eden MTV&Burn Dance Heat serisi, bu akşam İstanbul'da Da..
Tenger'in çekilme nedeni başka... Sanatçı Hale Tenger, 'Focus İstanbul' sergisinden çekilme gerekçesinin, serginin teması ya da bütçesinden kaynaklanmadığını belirtti.
DVD Sofrası Korku sinemasının büyük ustası John Carpenter'ın, gerilimle bilimkurguyu aynı potada eritip enfes bir bileşime ulaştığı filmi 'Yaşıyorlar' (They Live), insanoğlunu 'gizli mesajlar..
Jarmush ödüle yakın Acımasız Cannes arenasında, kimlerin yenik düştüğü, kimlerin kazandığı bu gece belli olacak. Ustaların, ya da ağır topların filmleri önceki başyapıtlarını aşamasa da festi..
Bebeklere 'Kâtibim' Flütçü Şefika Kutluer, 2 milyon tüp bebeğin doğumlarını kutlamak üzere Chicago Pre Implantasyon Genetik Tanı Derneği tarafından Londra'da yayımlanan 'Dünya Ninnileri' alb..
Pamuk şeref üyesi Orhan Pamuk artık Amerikan Sanat ve Edebiyat Akademisi'nin (Amerikan Academy of Arts and Letters) şeref üyesi.
Şimdiden 'Sin City 2' 'Sin City'yi Robert Rodriguez'le birlikte sinemaya uyarlayan Frank Miller, filmin gördüğü ilgiden sonra devamını da çekeceğini açıkladı.
Onların kader derbisi olacak Yarın belki de sezonun şampiyonunu belirleyecek olan mücadele, aynı zamanda ezeli rakiplerin teknik adamlarının da kaderini büyük ölçüde belirleyecek.
'Kadıköy'de iyi ağırlanacağım' Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, Fenerbahçe maçı öncesi centilmenlik mesajları verdi. Maça gidip gitmeyeceği konusunda spekülasyonlar yapılan Canaydın, bugün..
Güvenliği 3 bin 600 polis sağlayacak İl Spor Güvenlik Kurulu, yarınki maçla ilgili olarak dün toplandı. İstanbul Valiliği'nde yapılan toplantıya Vali Muammer Güler, Emniyet Müdürü Celalettin ..
Fener, evinin efendisi Fenerbahçe ve Galatasaray, yarın Kadıköy'de 39. kez karşı karşıya geliyor. Fenerbahçe Stadı'nın yeniden hizmete girdiği 1982 yılından itibaren taraflar Kadıköy'de 21'i ..
Beklendiği gibi Venus finalde WTA organizasyonu kapsamında ilk kez düzenlenen İstanbul Cup'ta Venus Williams, Bulgar Tzsvetana Pironka'yı 6-1 ve 6-3'lük setlerle zorlanmadan 2-0 yenerek final..
F1 heyecanı Monaco'da Formula 1'de sezonun 6. ayağı olan Monaco Grand Prix'si 1. sıralama turlarıyla başlıyor. İlk sıralama turları 13.50'den itibaren CNN Türk'ten naklen yayımlanacak.
Reggie Miller ve Pacers veda etti Miami Heat'ten sonra konferans finallerine yükselen iki takım daha belli oldu: Detroit Pistons ve San Antonio Spurs.
'Performans iyi ama hâlâ kırılganlık var' IMF, son gözden geçirme raporunda Türkiye'yi önce övdü, sonra uyardı: "Üç yıldaki gelişme etkileyici. Enflasyon ve büyüme iyi yolda. Ama borç yükü ağ..
Onur Air: Yasak kararı kalkacak Sivil Havacılık Genel Müdürü Toker: "Görüşme bitti, Onur Air ve tüm şirketlerimizin emniyeti teyit edildi." Onur Air: "Kusur bulamad..
TOBB'dan Irak Başbakanı'na üç mesaj Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Irak Başbakanı İbrahim Caferi'den başta habur olmak üzere, gümrüklerde çeşitli gruplar tarafından 'dayatılan hara..
Unakıtan'a 'dokunulacak' CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, "Dokunulmazlığımı kaldırın" diyen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın talebini gerçekleştirebilmek için CHP olarak g..
İhracatçıdan vergi raporu İhracatçılar, Başbakan Tayyip Erdoğan'dan istihdamın üzerindeki vergi yükünün azaltılmasını isteyecek. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHK..
Antidamping savaşları Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) göre Türkiye, antidamping soruşturması açma sıklığında, DTÖ üyeleri arasında dördüncü sırada yer alıyor.
Tekel'in ikizleri satışta Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB), Tekel'in Ankara Bilkent'deki Tekel Ankara Başmüdürlük, idari, ambar ve genel müdürlüğü inşaatıyla ilgili (ikiz kuleler) ta..
Çin, vergileri artırıyor Çin'in tekstil ürünlerine karşı önlem alınması ile ilgili olarak dünya çapında tartışmalar sürerken, Pekin yönetimi 74 kategorideki tekstil ürünlerinin ihracat verg..
Türk Telekom için Koç-İtalyan flörtü Türk Telekom'un özelleştirmesi için açılan ihaleye teklif verme süresi uzatılırken, İtalya'nın hâkim telefon operatörü Telecom Italia'nın Koç Holding ile..
3.9 milyon turist Türkiye'ye yılın ilk dört ayında gelen turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30'a yakın artarak 3,9 milyona çıktı.
65 milyon kişiye tanıtım Şampiyonlar Ligi ana sponsoru MasterCard, İstanbul'da oynanacak final maçı öncesi 25 ülkede düzenlediği kampanyalarla 65 milyon kart hamiline ulaştı.
İMKB başkaldırıyor Ay sonunda yapılacak olan Fransa'daki AB Anayasası referandumuna odaklanan Türk mali piyasalarında bu belirsizliğe karşın pozitif hava korunuyor.
250 milyon dolarlık satış Garanti Bankası'nın muhtemel ortaklık ve satışı için geçtiğimiz nisan ayında Morgan Stanley'e yetki veren Doğuş Holding, sahip olduğu Garanti Bankası hisselerinin bi..
Arçelik'in yüzü gülüyor Arçelik'in, yılın ilk çeyreğinde vergi sonrası konsolide net kârı 68 milyon YTL olarak gerçekleşti. Arçelik'ten yapılan açıklamada, geçen yılı yüzde 29 büyüme ve 2.7 m..
Halka açılma sırası BİM'de Ortakları arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Cüneyt Zapsu'nun da bulunduğu BİM Birleşik Mağazaları halka açılıyor.
Unilever, parfüm işini satıyor Unilever, parfüm bölümünü 800 milyon dolara dünyanın en önemli parfüm ve kolonya üreticilerinden Coty'e satıyor.
Erdemir'de altın hisseye onay çıktı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB), Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) yönetim ve denetim kurulunda t..
Zeytin Adası'nda gizli oda bulundu Uzan ailesinin devlete olan borçlarından dolayı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından (TMSF) el konulan Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek beldesi a..
Formula 1 sözü İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, "Formula 1'in yetişmeyeceği konusunda hiçbir endişe yok" dedi.
Koç'a 'Yüksek Liyakat Nişanı' Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'a, İtalya ve Türkiye arasındaki dostluk, kültürel ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine sağladığı katkıdan dolayı İt..
SSK belgeleri internetten SSK, özel ve resmi sektör işyerlerinde 3-5 ve üzerinde sigortalı çalıştıran işverenlere aylık prim ve hizmet belgelerini internet üzerinden kuruma gönderme zorunlulu..
Otomotivde yatırımların ödülü ihracat oldu Türkiye'de otomotiv sektörüne yapılan milyarlarca dolarlık yatırım, kat kat ihracat olarak geri dönüyor.
Irak'la yeni açılım devri 'Türkiye örnek ülke' Başbakan Erdoğan ve konuğu Irak Başbakanı Caferi, ikili ilişkilerde 'yeni açılım' dönemi başlattı. Osman Öcalan dahil 150 kişilik terörist list..
'Şam'da toplanmadık' ABD ve Irak Başbakanı İbrahim Caferi'nin sınırdan 'terörist' geçişine izin vermekle suçladığı Suriye'de, Kaide militanı Ebu Musab El Zarkavi'nin toplantılar yaptığı iddia..
'Külotlu Saddam' tartışma yarattı Britanya'nın çok satan gazetesi The Sun, Irak'ın devrik lideri Saddam'ı hapiste iç çamaşırlarıyla gösteren fotoğraflar yayımladı. Gazeteyi protesto eden ABD ..
Yeni imaj çabası işkenceye tosladı Newsweek dergisinin Guantanamo'da Kuran'ın tuvalete atıldığı haberini geri çektirip imaj tazelemeye çalışan ABD yönetimi 'kötü' haberlerden yakasını kurtara..
Selanik'te Pontus eylemi Yunanistan'da 'Pontuslu Rum soykırımı' iddialarının 86. yılı dolayısıyla önceki akşam Selanik'te Türk başkonsolosluğuna doğru bir protesto gösterisi düzenlendi.
Silahlara veda mesajı Bulgaristan'ın Varna kentindeki Güneydoğu Avrupa'da kültürel ortak geçmiş ve paylaşılan miras forumuna katılan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, birçok liderle ikili tem..
Montazeri yine ses veriyor İran'da 17 Haziran cumhurbaşkanlığı öncesi siyaset arenası ısınırken, muhalif din adamı Büyük Ayetullah Ali Montazeri, eleştiri oklarını çıkardı.
İtalyan rehine iple boğulmuş Afganistan'da pazartesi kaçırılan İtalyan yardım görevlisi Clementina Cantoni'nin öldürüldüğü iddia edildi.
Rus askere Tiflis kıskacı Gürcistan, yılan hikâyesine dönen Rus üslerinin boşaltılması konusunda diş gösteriyor.
Hamas'tan Hıristiyan'a oy Filistin'de ilk kez katıldığı yerel seçimlerde El-Fetih karşısında ciddi başarı elde eden Hamas, Hz. İsa'nın doğum yeri Beytüllahim'de bir Hıristiyan'ı belediye baş..
Libya dünyayı kucaklayacak Libya'nın kitle imha silah programına son vermesinin ardından Batı ile ilişkileri sıkılaşıyor.
Diskleri Blair'i hastanelik etti Britanya Başbakanı Tony Blair, disk kayması nedeniyle hastanede tedavi gördü. Blair'in omur bölgesinde disk kayması yüzünden Royal Free Hastanesi'nde tedavi e..
Anarşistlere acıma yok Atina'da, önceki gün anarşist grupların Avrupa'daki aşırı sağcı partilerin eylülde ülkede toplanmasını protesto gösterisi çatışmaya dönüştü.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8