20 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

20 Mayıs 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Polis adayı başvuruları yarın bitiyor Emniyet Teşkilatı'na alınacak 1900'ü erkek, 100'ü bayan olmak üzere toplam 2 bin polis için aday başvuruları yarın sona erecek.
Alkol denince akla rakı geliyor İstanbul'da yapılan bir araştırmaya göre, alkol denince vatandaşın aklına ilk gelen sözcük "rakı" olurken, bunu "sarhoşluk", "rahatlama", "keyif", "eğlence", "..
Erdoğan'dan gazilerin iş sıkıntısına çözüm Başbakan Erdoğan, şehit ve malul yakınları ile gazilerin işe yerleştirilme işlemlerinde hassasiyet gösterilmediğini belirterek kadrolarını 3 ay içer..
E-bildirge zorunluluğu SSK, özel ve resmi sektör işyerlerinde 3-5 ve üzerinde sigortalı çalıştıran işverenlere Aylık Prim ve Hizmet Belgeleri'ni internet üzerinden ''e-Bildirge Uygulaması'' i..
Babacan: 'Türkiye AB'nin en büyük büyüme unsuru olacak' Devlet Bakanı Ali Babacan, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki tam üyelik müzakerelerinin 10 yıl kadar sürebileceğini belirtirke..
Caferi'yi Erdoğan karşıladı Irak Başbakanı İbrahim Caferi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi törenle karşılandı. Başbakanlık Merkez Binası'ndaki törende, iki ülke milli marşların..
İlk akla 'rakı' geliyor İstanbul'da yapılan bir araştırmaya göre, alkol denince vatandaşın aklına ilk gelen sözcük ''rakı'' olurken, bunu ''sarhoşluk'', ''rahatlama'', ''keyif'', ''eğlence'',..
1 milyon bebeğe demir desteği Sağlık Bakanı Recep Akdağ, demir anemisini önlemede en etkili yolun anne sütü olduğuna işaret etti. Bakan Akdağ, Nisan 2005 itibarıyla yaklaşık 700 bin bebeğe üc..
İnsan embriyosundan ilk kök hücre Güney Koreli bilim insanları, insan embriyosundan ilk kök hücreyi ürettiklerini açıkladı. Böylece, organların yeniden üretilmesi mümkün olabilecek.
Yeni bir maymun türü bulundu Tanzanya'da yeni bir maymun türünün bulunduğu bildirildi.
Alkol denince akla 'rakı' geliyor İstanbul'da yapılan bir araştırmaya göre, alkol denince vatandaşın aklına ilk gelen sözcük “rakı” olurken, bunu “sarhoşluk”, “r..
İnsan embriyosundan ilk kök hücre Güney Koreli bilim insanları, hasta ya da yaralı kişiler üzerinde kullanılabilecek, insan embryonundan ilk kök hücreleri ürettiklerini açıkladı.
Otomotive yatırım ihracatla dönüyor Otomotivde son beş yılda 2.2 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirilirken, ihracat geliri 17 milyar doları aştı. Sektörün ihracat rakamı da 1.5 milyona yakl..
'Türkiye AB'nin büyüme gücü olacak' Devlet Bakanı Babacan, Türkiye'nin AB ile müzakereler tamamlanınca modern bir ülke olacağını belirterek, “Türkiye AB'nin en büyük büyüme unsuru olabi..
Turist sayısı 4 milyona dayandı Ekonomide ihracatın yanı sıra itici güç niteliğindeki turizm sektöründe olumlu işaretler güçlendi. DİE verilerine göre, yılın dört aylık döneminde turist sayıs..
AB için çevre yatırımı yapılacak Türkiye'nin AB'ye uyum sürecinde çevre konusunda 60 milyar Euro'luk yatırım yapması gerekiyor.
İran savaşının sorumlusu Saddam İran ve Irak, iki ülke arasında 8 yıl süren savaştan ve Irak'ın 1990'da Kuveyt'i işgalinden Saddam Hüseyin'isorumlu tutan ortak bir bildiri yayınladı. İran Dış..
Selanik'te 'Pontus soykırımını' anma töreni Yunanistan'ın Selanik kentinde "sözde Pontus Rum soykırımını" anma töreni ve yürüyüşü yapıldı.
'Guantanamo'da Kuran'a hakaret yeni değil’ Uluslararası Kızılhaç Örgütü, Guantanamo'daki Amerikalı personelin Kuran-ı Kerim'e saygısızlık ettiğine dair 2002 ve 2003 yıllarında şikayette bulun..
Pakistan: Usame bin Ladin yaşıyor Pakistan Dışişleri Bakanı Hurşit Kasuri, Usame bin Ladin'in hayatta olduğunu, ancak El Kaide şebekesinin Pakistan güçlerince "felç edildiğini" söyledi.
Garanti yine satış görüşmesi yapıyor Doğuş Holding, Garanti Bankası hisseleri üzerinde yeni bir satın alım opsiyonu verilmesi hususunda portföy yatırımı yapmak isteyen yurtdışında yerleşik HB..
Turizm sektörü canlılığını koruyor Turist sayısı hızla artıyor. İlk dört ayda Türkiye’ye giriş yapan yabancı ziyaretçilerin sayısı, geçen yıla göre yüzde 27.4 artarak 3 milyon 852 bin 724’e u..
Uzakdoğu'dan ithalata gözaltı Gümrük Müsteşar Vekili Tuna Turagay, Çin Halk Cumhuriyeti başta olmak üzere Uzakdoğu'dan ithalat yapan ve ''haksız rekabete'' neden olan 245 firmadaki incelemele..
Garanti'de hisse pazarlığı Doğuş Holding, sahibi olduğu Garanti Bankası hisselerinin bir kısmının satışı için opsiyon verilmesi konusunda, portföy yatırımı yapmak isteyen yurtdışında yerleşik..
Savcılara "beyin ölümü" uyarısı Sağlık Bakanlığı, ''beyin ölümü kavramını tam olarak değerlendirememelerinin organların kullanılamaz hale gelmesine yol açtığı'' gerekçesiyle savcıların uyarıl..
Pistons ve spurs finalde NBA'de play-off serisi çeyrek final mücadelesinde son şampiyon Detroit Pistons, deplasmanda Indiana Pacers'ı 88-79, Batı'da da San Antonio Spurs, Seattle Supersonics'..
Öğretmen için nisan celbi kalkıyor Milli Eğitim Bakanlığı, nisan celp döneminde öğretmenlerin askere alınmaması talebiyle Milli Savunma Bakanlığı’na bir yazı yazarak, anılan dönemde alınması ..
S&P'den İtalyanlara TT uyarısı Kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Telecom Italia'nın Türk Telekom'u satın almasının şirketin kredi notunu olumsuz etkileyeceği uyarısında bulundu. Telekom'da t..
Garanti, HBK ile hisse pazarlığında Doğuş Holding, Garanti Bankası hisseleri üzerinde yeni bir satın alım opsiyonu verilmesi konusunda, portföy yatırımı yapmak isteyen HBK Masterfund ile görü..
İsrail-Filistin ateşkesi çatırdıyor 8 Şubat'ta gerçekleştirilen İsrail-Filistin ateşkesi son günlerde yaşanan çatışmalar nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçiyor.
Irak'ta iç savaş korkusu Irak'ta meydana gelen saldırılarda 19 kişi yaşamını yitirdi. Son bir ayda ölenlerin sayısı 500'e ulaşınca, iç savaş korkusu da arttı.
İnsan embriyosundan kök hücre Güney Koreli bilim adamları, insan embriyosundan ilk kök hücreleri ürettiklerini açıkladı. Bilim adamları bunun her tür organın yeniden üretilmesinde kullanılabi..
Sınav stresi şişmanlatıyor Diyetisyen Ferin Batman, kronik stres, depresyon ve yetersiz uykunun, sınava hazırlanan gençlerde hızlı kilo artışına neden olduğunu söyledi. Batman, sınav tarihler..
'Bin Ladin hayatta' Pakistan Dışişleri Bakanı Hurşit Kasuri, Usame bin Ladin'in hayatta olduğunu, ancak El Kaide şebekesinin Pakistan güçlerince ''felç edildiğini'' söyledi. . Pakistan'da yay..
Irak'ta 4 ABD askeri öldürüldü Ordudan verilen bilgiye göre, bu sabah Bağdat'ın kuzeyindeki Taci'de, yol kenarına yerleştirilen bombanın patlaması üzerine aracı devrilen bir asker öldü. Dün, ..
Döviz rezervi IMF kredisiyle yükseldi Merkez Bankası’nın döviz rezervi, IMF’nin 838 milyon dolarlık ilk kredi dilimini serbest bıraktığı geçen hafta, 700 milyon dolara yakın artarak 35.8 mily..
Türk-İş yüzde 13 zam istedi Türk-İş, hükümetten yılın ilk 6 ayı için yüzde 13, ikinci, üçüncü ve dördüncü 6 aylar içinde yüzde 5’er oranında zam talebinde bulundu.
Hasan Şaş yetişiyor Derbi öncesinde sakatlığı nedeniyle takımla birlikte yeterli çalışmaya katılamayan Hasan Şaş’ın forma giyecek duruma geldiği öğrenildi. Sarı kırmızılı futbolcunun dizindek..
FIFA’dan transfer devrimi FIFA, ülke federasyonlarına talimat göndererek, futbolcular ile kulüpler arasında yapılan özel sözleşmelerin mutlaka dikkate alınmasını istedi.
Bu Sergen'i istemem ‘Ben iki sene önceki gibi Sergen’i isterim. Onu bu haliyle oynatmam. Sergen’in antrenmanda daha gayretli olması lazım. Gelecek sezon her şeye sıfırdan başlayacağız. En büy..
Fenerbahçe kazansın Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Derbi maça duygusal ve mantıken baktığım zaman F.Bahçe'nin kazanmasını, G.Saray'ın kaybetmesini arzularım. Şampiyonlar Ligi için..
Youla Kartal'da Kırmızı siyahlı kulübün basın sözcüsü Muammer Akyüz, golcü futbolcuyu Beşiktaş’a verdiklerini söyledi. Youla, bugün noter huzurunda kendisini siyah beyazlı renklere bağlayan i..
Para motivasyonu Fenerbahçe cephesinde prim ve taksitler 12 gün önceden bankaya yatırıldı. G.Saray’da ise yönetim, galibiyet için futbolculara açık çek sundu. İki tarafta da nefesler tutuldu,..
Koreliler ilk kök hücreleri üretti Güney Koreli bilim adamları, insan embriyosundan ilk kök hücreleri ürettiklerini açıkladı. Bilim adamları bunun her tür organın yeniden üretilmesinde kullan..
Çin, tekstile ihracat vergisini artırıyor Çin Maliye Bakanlığı, 74 tekstil ürününe uyguladığı ihracat vergisini 1 Haziran'dan itibaren artıracağını açıkladı.
Fransa: Sorun din değil, nüfus Fransa'nın Washington Büyükelçisi Jean-David Levitte, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girmesinin önündeki temel engelin, Müslüman olmasından değil, nüfusunun büyü..
Tanjeviç umut dolu Tanjeviç, ‘Türk basketbolunun çıtası hep yükseliyor. Akdeniz Oyunları, Avrupa Şampiyonası için iyi sınav olacak’ dedi.
El Amin uçurdu: 74-73 Müthiş bir mücadeleye sahne olan maçta siyah beyazlılar, güçlü rakibini El Amin’in son saniyedeki inanılmaz üçlüğü ile devirdi. Kartal, bu galibiyetle final için büyük a..
Haberin Devamı>>> Bu yaz evlilik planı mı yapıyorsunuz? İşte gelinlikten damatlığa, düğün pastasından şarkı seçimine kadar size yol gösterecek birkaç öneri..."Bir dirseğin kıvrımı da çok çeki..
Haberin Devamı>>> Milliyet gazetesi 55'inci yılını kutladı. Bu 55 yıl içinde hayatının büyük bölümünü kesintisiz olarak aynı kurumda, Milliyet'te geçiren iki kişi ...Ferhan Şensoy: "Okan üslu..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9