2 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

2 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Habur'a ikinci kapı Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Başkanı Çetin Nuhoğlu, "Habur'a ikinci kapı açılması gündemde. Irak'ta yeni yönetimce devlet başkanı seçilen Talabani ikin..
İlaç maliyeti arttı Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, serbest eczane uygulamasına geçilmesiyle SSK'ya şu ana kadar 570 trilyon lira tutarında 15 bin reçete geldiğini belirtti.
Şener usulü özelleştirme Başbakan Yardımcısı Şener, Telekom'un özelleştirilebilmesi için kurumun borçlandırılarak değerinin düşmesini önermiş.
Tüpraş için satış şartları belirlendi Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.'nin (TÜPRAŞ) yüzde 51 hissesinin blok satışına ilişkin ihalenin ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı. İlana göre, ihaleye, ..
ÖTV'de gözler mahkemede Hükümete, alkollü içeceklerdeki özel tüketim vergisini (ÖTV) iki, tütünde bir katına kadar artırma ve bu mallarla ilgili farklı vergi ve maktu vergi oranı belirleme ye..
Konut paraları iki yıl sonra 1987-1996 yılları arasında çalışanların maaşlarından kesilen 'Konut Edindirme Yardımı' en erken iki yıl sonra ödenecek.
Petrole kabarık fatura Ham petrol fiyatlarının 50 dolar civarında seyretmesi, enerji gereksiniminin yüzde 70'ini ithalatla karşılayan Türkiye'nin ithalat faturasını üç ayda 1 milyar dolara ya..
Enflasyon yükselişe geçiyor İstanbul Ticaret Odası (İTO) verilerine göre, nisan ayında perakende fiyatlar yüzde 2, toptan eşya fiyatları ise yüzde 1.2 arttı.
Ticariler 'hafifleyemedi' Otomotiv sektöründe geçen haftanın konusu hafif ticari araçlar oldu. Dünya Gümrük Örgütü'nden görüş alınarak binek araç snıfına sokulmak istenen, böyle olması durumu..
Tofaş: Temel politika yok Geçen yıl 862 bin adet motorlu araç üretimiyle rekor kıran Türk otomotiv sektörü, rekabet güçlerini artırmak için yapacakları yatırımlarının desteklenmesini bekliyor..
Renault'da bakım zamanı Renault' nun satış sonrası kampanyasında 2-31 Mayıs arasında Renault Fix paketlerinde yüzde 25 indirim sunuluyor.
Portre: Türk-Yunan İlişkilerinin Ankara ve Atina'dan görünümü Türk-Yunan ilişkilerinde 24 saat çok uzun bir süredir. Yunanistan Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis'in 12-13 Nisan'daki Ankara z..
Ajanda 2 Mayıs Pazartesi LÜKSEMBURG - AB-Japonya zirvesi gerçekleştiriliyor.
İsrail'le diyalog var Dostluk mesajı Kalabalık bir bakan, milletvekili ve bürokrat heyetinin yanı sıra 100 işadamıyla İsrail'i ziyaret eden Başbakan Erdoğan, İsrail Başbakanı Şaron'la dostlu..
Türkiye'den İsrail'e üçlü boru hattı projesi Diplomatik kaynaklar İsrail'e su, doğalgaz ve fiberoptik kablolarla elektronik bilgi taşıyacak üçlü bir hattın Akdeniz altından inşa projesinin gü..
'Blair de askerle yargılanır' Britanya 5 Mayıs'taki erken genel seçim için geri sayıma geçerken, Başbakan Tony Blair'in üzerinden Irak savaşının gölgesi kalkmıyor.
Talat, BM'den temsilci istedi KKTC'nin çiçeği burnunda Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, BM Genel Sekreteri Kofi Annan'dan, Kıbrıs konusunda inisiyatif üstlenmesi ve adaya üst düzey temsilci gö..
Erivan komisyona yanaşmıyor Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan'a mektupla ilettiği soykırım iddialarının ortak komisyon kurularak araştırılması önerisine Eri..
Çocuklara ziyaret Başbakan Tayyip Erdoğan'ın İsrail'i gezisene eşlik eden Emine Erdoğan, dün Kudüs'te çocuk hastanesini ziyaret etti.
Irak'ta yine şoför öldürüldü Irak'ın başkenti Bağdat'ın kuzeyinde önceki sabah bir Türk kamyon şoförü daha öldürüldü. Iraklı yetkililer şoförün kimliğine dair bilgi vermedi.
Blair, Türk bölgesinde Britanya Başbakanı Tony Blair, seçime dört gün kala İşçi Partisi adayı Joan Ryan'a destek amacıyla Londra'nın kuzeyinde Türklerin yoğun yaşadıkları Enfield bölgesini zi..
Roma ABD'yi eleştirecek Irak'ta İtalyan istihbarat görevlisi Nicola Calipari'nin, 4 Mart'ta, direnişçilerin rehin aldığı İtalyan gazeteci Giuliana Sgrena'yı kurtardıktan sonra 'dost ateşiyle'..
İran havaalanı krize gebe Britanya'nın Tahran'da önceki gün açılan Uluslararası İmam Humeyni Havaalanı'nı kullanmamaları tavsiyesinde bulunması üzerine İranlı muhafazakâr siyasiler...
Kore füzesi Asya'yı gerdi Kuzey Kore'nin dün sabah Japon Denizi'nde kısa menzilli füze denemesi yaptığı haberi Tokyo'yu harekete geçirdi.
Para, faiz, namaz birlikte olmaz Yazar Cüneyt Ülsever: Hükümetin ABD'yle arası kötü. ABD, AKP'yi gözden çıkarabilir...
Bütçeye siber takip İl il araştırma Devlet harcamalarını bilgisayar ortamına aktaran Maliye Bakanlığı, kamudaki yolsuzluk ve israfı önlemek için çalışma başlattı. Muhasebat Genel Müdürü Ömer..
'İslam ülkeleri değişmeli' Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İslam ülkelerine daha önce yaptığı 'Evimizi kendimiz düzene koymazsak, bugünkü dünyada bu evi başkaları düzene koyar' çağrısını yinel..
Hükümlüye burs var Danıştay, öğrencilere verilen bursların, 'kesin hükümle mahkûm olma' ve 'anarşi ve terör olaylarına karışma' durumunda kesilmesini düzenleyen yönetmelik hükümlerinin yürütm..
Arınç: Bumin yetkisini aştı TBMM Başkanı Bülent Arınç, Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin'in, türbanla ilgili açıklamalarıyla Meclis'in yasama yetkisine müdahale ettiğini belirterek, bun..
'Soykırım'a belgelerle yanıt Genelkurmay Başkanlığı'nın yayımladığı belgeler, Ermeni diasporasının Osmanlı İmparatorluğu döneminde 1915 yılında 1.5 milyon dolayında Ermeni'nin soykırıma uğrad..
DUVARLARIN DİLİ OLSA TBMM'nin Güvenlik Caddesi'ne bakan duvarlarını yüksek surlar gibi çevreleyen kavak ağaçları geçen kış kesildi. Çankaya Belediyesi de son birkaç yıldır Kavaklıdere'ye adın..
Stat hazır, yolları 'yolda' Yaklaşık 3 milyar futbol severin İstanbul Olimpiyat Stadı'ndan canlı yayında izleyeceği Şampiyonlar Ligi finaline bir aydan az bir zaman kala, eksikliklerin tamaml..
Kuş gözlemede en hızlı Türkiye Dünya Kuşları Koruma Kurumu Avrupa Bölümü verilerine göre, kuş gözlemciliğinde son üç yılda en hızlı gelişim Türkiye'de yaşandı.
Küresel balıkçılık Cebelitarık Boğazı'na 'konuşlanan' gözlemciler haber verdi: Orkinoslar Akdeniz'e girdi! Akdeniz'in bir ucundan gelen bu haber üzerine diğer ucundaki Antalya'nın Gazipaşa Li..
15 okulun birincileri Volvo tarafından gençler arasında çevre bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen 'Uluslararası Volvo Adventure Proje Yarışması'nın Türkiye finalinde Özel Acarlar Lisesi..
Geç kalan müthiş miras Karapınar ilçesinde altı ay önce ölen babalarının eşyalarını gözden geçiren yedi kardeş, toplam değeri 1 milyon YTL olan devlet tahvili buldu.
Yağış gidiyor sıcak geliyor Kuzey ve iç kesimlerde görülen yağışlar yarın kuzey, iç ve doğu kesimlerde, çarşamba günü yurdun doğu kesimlerinde etkili olduktan sonra perşembe günü yurdu terk e..
Sokakta komün var! Aileden sorumlu Devlet Bakanı Güldal Akşit, dilencilik gibi yollarla geçimini sağlayan sokak çocuklarının, 'komün hattı' biçiminde sokak yaşamı sürdürdüklerini bildirdi.
Asker-gazeteci davası Gazeteci Rahmi Yıldırım, bir yazısında 'Türk Silahlı Kuvvetleri'ni 'tahkir ve tezyif' ettiği gerekçesiyle mahkemeye çıkarılacak.
1 Mayıs güle oynaya kutlandı Yüz binler 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutlamak için dün Türkiye'de ve dünyada meydanları doldurdu. İstanbul Kadıköy'deki mitinge yaklaşık 80 bin kişi katıldı. Zaman ..
Asıl umutsuz evkadını benim 'Bay Heyecanlı' dokuz dedi mi uyur. Ben de oturur 'Umutsuz Evkadınları'nı izlerim. O kadınlar kendini umutsuz sanıyorsa, bir de George'la evliliği düşünsünler. ..
Ev kadınları şaşırttı 'Desperate Housewifes' (Umutsuz Ev Kadınları) dizisinin yıldızları Felicity Huffman ve Marcia Cross, 'GLAAD (Hakarete Karşı Gay ve Lezbiyen Birliği) Medya Ödülleri'ni öp..
'Kaçak gelin' yeniden evinde ABD, 'kaçak gelin' Jennifer'ı konuşuyor. Başrollerini Richard Gere ve Juila Roberts'ın paylaştığı 'Kaçak Gelin' filmini akıllara getiren olay geçen salı günü Am..
Akupuntur gerçekten yararlı Akupunkturla ilgili beyin taramaları, tedavinin kişinin şartlanmasından bağımsız olarak işe yaradığını gösterdi.
375 senaryoyla Guinness'e... Türk sinemasının emektar senaristi Safa Önal, filme çekilmiş 375 senaryosuyla, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için başvuruda bulundu.
Düello Ankara'nın Süper Lig'de Ankaraspor, Konya deplasmanında Jaba, Ramazan ve Erman'ın golleriyle 3-2 galip geldi. Altan ve Baliç'le birer gol bulan ev sahibi ekibin kalecisi Özden, Wederso..
Şen ola Taner Seat Cup Türkiye'nin İzmir'de düzenlenen ikinci ayağında nefes kesen bir mücadelenin sonunda İzmirli pilot Taner Şengezener birinci oldu. Sezona geçen yıldan daha da hızlı başla..
Dilin kemiği yok! Gürsoy, Saidou açıklamalarını sürdürürken müdahale eden Malatya 2. Başkanı'na "Sen kimsin? S..tir git" deyince büyük arbede yaşandı. Malatya ile Galatasaray arasındaki Saido..
Süper oldular Deplasmanda Antalya'yı 2-0 yenen Sivas ile evinde Y.Yozgat'ı 5-2 mağlup eden Vestel Manisa, bitime 3 hafta kala Süper Lig'e çıktılar. İkinci Lig A Kategorisi'nde haftalar boyu s..
'Şaibeli F.Bahçe' Trabzonspor, federasyon ve MHK'yı topa tutarken, Fenerbahçe'nin olası şampiyonluğu için de 'Şaibeli olacak' nitelemesinde bulundu. F.Bahçe yenilgisi Trabzonspor'u ayaklandır..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8