19 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

19 Mayıs 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Soykırım tartışması ceza ile çözülmez' Belçika'da bazı politikacıların sözde Ermeni soykırımını yasallaştırma girişimleri devam ederken, Brüksel Üniversitesi profesörlerinden Olivier Corten,..
Yayın bitti dram kaldı Geçen ay İzmir’de 1’i polis, 3 kişinin öldürüldüğü olayla tartışılan Yasemin Bozkurt’un ‘Kadının Sesi’ programı, önceki gün de bir anne, oğlu tarafından kurşunlanınca y..
Paranoid şizofren-ARŞİV Cinnet geçiren asker 2 askeri öldürdü-ARŞİV Sokağa terk edilen çocuk sayısında artış
Luke Haines konseri Haziran'a ertelendi Bu akşam (19 Mayıs Perşembe) Roxy'de konser verecek olan Luke Haines performansı, sanatçının hastalığı nedeniyle Haziran ayına ertelenmiştir.
Tarihin en hassas atom saati Tarihte yapılan en hassas atom saati, saniyeyi yeniden tanımlamak üzere zamanı saymayı bekliyor. Zamanı atomların titreşiminden ölçen saat, 10-18 saniyede bir san..
Irak'la enerji köprüsü genişliyor Savaş sonrasında Türkiye'nin Irak sınırından başlayan elektrik satışının boyutu genişliyor. Türkiye, Irak'ta bulunan 3 trilyon metreküplük doğalgaz rezervi i..
Hem yoksul, hem korumasız Başbakanlık tarafından hazırlanan rapor, sosyal güvenlik sistemindeki iyileştirmeye karşılık yoksulların yüzde 82'sinin sistemin dışında olduğunu ortaya koydu. Aynı ..
İran gazında sorun çözülemiyor İran Petrol Bakan Yardımcısı Hadi Nejat Hüyesin, İran’ın Türkiye’ye doğal gaz satmasına karşın doğal gaz fiyatı konusunda iki ülke arasındaki görüş ayrılıkların..
Sosyal güvenlik sistemi alarm veriyor Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) hazırladığı "Sosyal Güvenlik Raporu"nda, önlem alınmaması halinde Türkiye'nin kısa ve orta vadede ciddi bir sosyal güvenli..
Motorinde 2 YKr indirim Motorinin rafineri çıkış fiyatında yapılan indirimin ardından pompa satış fiyatları da yeniden belirlendi. Pompa satış fiyatlarında bugünden geçerli olmak üzere yaklaş..
'90 katrilyonluk hasar' Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) hazırladığı ''Sosyal Güvenlik Raporu''nda, önlem alınmaması halinde Türkiye'nin kısa ve orta vadede ciddi bir sosyal güvenlik sorunuyla ..
Bakan Babacan: İslami devlet istemiyoruz Devlet Bakanı Ali Babacan, AKP olarak "İslamcı" olmadıklarını ve İslami bir devlet düzeni istemediklerini bildirdi.
FİFA “transferi” yeniden düzenliyor Transferde köklü değişiklikler yapan FİFA, ülke federasyonlarına özel sözleşmelerin mutlaka dikkate alınması gerektiğıni söyledi. 12 aylık sözl..
Efsane tamamlandı: 'Son' Star Wars vizyonda 'Star Wars' serisinin son filmi bugün tüm dünyada gösterime girdi. Serinin fanatikleri, bilet gişeleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu. ABD'den Çin..
Ayakkabıda ilk kriter rahatlık olmalı Ayakkabı seçerken, model ve renkten önce rahatlığa ve ayakkabının doğal malzemelerden imal edilmiş olmasına özen gösterilmesi gerekiyor.
Bir İtalyan klasiği: Tiramisu İtalyan mutfağının bizlere kazandırdığı ve tatlı mönülerinde sık sık yer verilen Tiramisu'yu yeniden keşfetmek için fındıklıdan bademliye farklı tarifler deneyin..
Bebeklerde gaz sancısı: Kolik Gaz sancısı olarak bilinen infantil kolik 3 ayın altındaki bebeklerin % 10-30'unda görülür.
'Yüksek ÖTV kaçakçılığı körüklüyor' Devlet Bakanı Tüzmen, ÖTV'nin yüksek olmasının kaçakçılıkları cazip hale getirdiğini belirterek, ayarın iyi yapılması gerektiğini kaydetti.
Rum tarafı itirazlarını BM'ye iletti Rum lider Tassos Papadopulos'un Annan Planı'na ilişkin Rum tarafının görüşlerini iletmek amacıyla New York'a gönderdiği büyükelçi Tasos Cunis, dün Annan'ı..
Jimbo ile davul çalmaya! Dünyanın önde gelen davulcularından biri olan Akira Jimbo, 20 Mayıs'ta Babylon'da bir atölye çalışması gerçekleştirecek. Yamaha ve Senkop Müzik'in katkısıyla düzenlen..
"Korsan"a ilk hapis cezası Bundan böyle korsan kitap ya da film üretip satanlar için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. İstanbul 3 Numaralı Fikrî ve Sınaî Haklar Mahkemesi’nin 9 Mart 2005 tari..
Arjantin'in IMF borcu bir yıl ertelendi IMF’den yapılan açıklamaya göre, IMF İcra Direktörleri Kurulu, Arjantin’in 20 Mayıs 2005 ile 28 Nisan 2006 tarihleri arasında yapması gereken 2.5 milya..
Irak Petrol Bakanlığı yetkilisi öldürüldü Irak Petrol Bakanlığı'nın üst düzey yetkililerinden Ali Hamid'in Bağdat'ta düzenlenen saldırıda öldürüldüğü bildirildi.
İspanya Avrupa Anayasası'nı onayladı İspanya Avrupa anayasasını onaylayan dokuzuncu ülke oldu.
'Zerkavi Suriye'de yardımcıları ile görüştü' ABD yetkilileri, Irak'taki el Kaide örgütünün lideri Ebu Musab el Zerkavi'nin geçen ay Suriye'de üst düzey yardımcıları ile bir toplantı yaptığını..
ABD ve K.Kore nükleer konuları görüştü ABD ve Kuzey Kore yetkililerinin geçen hafta New York'ta görüştükleri bildirildi.
Bush: Irak'ta ABD sivil personeli yetersiz ABD Başkanı George W. Bush, Irak'ta savaşın ardından bu ülkenin yeniden yapılandırılmasından sorumlu Amerikan sivil personelinin yetersiz kaldığını ..
Afganistan'da Taliban saldırısı: 6 ölü Afganistan'ın güneyindeki Zabul eyaletinde, Taliban üyeleri olduğu sanılan saldırganların, 6 sivili öldürdükleri bildirildi.
Devletin avukatı savunur gibi yaptı AİHM’deki türban davasında Türkiye’yi savunan avukat Münci Özmen, eski avukatların aksine savunmasını Türkiye’nin laik yapısı üzerine kurmadı. Devletin eği..
Kalp hastalarına diyet uyarısı Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Kalp Damar Hastalıklarını Önleme Projesi Türkiye Koordinatörü Doç. Dr. Bülent Görenek, kalp hastalarına verilen diyet önerilerinin çoğ..
ABD, Çin'e kota kapsamını genişletti Gümrüklerin kalkmasıyla kendi tekstil endüstrisinin zarar göreceği endişesindeki ABD, Çin tekstil ürünlerine karşı uyguladığı kota miktarını genişletti. G..
İsyancı Özbek lider yakalandı Özbek hükümetine bağlı birlikler, isyancıların İslam devleti kuracaklarını açıkladıkları Karasu kasabasında kontrolü ele geçirdi.
Unicredit Bank'tan uyarılar Koç Finansal Hizmetler'in ortağı İtalyan bankacılık grubu UniCredit, Türkiye ekonomisindeki makro ekonomik gelişmelerin olumlu olduğunu, ancak dış politikadaki gel..
Hipermarket Tasarısı geri çekildi Uzun süredir Başbakanlık'ta bekleyen ve ''Hipermarket Yasa Tasarısı'' olarak adlandırılan Büyük Mağazalar Yasa Taslağı geri çekildi. . Sanayi ve Ticaret Baka..
ABD'de tıbbi hatalara 100 bin kurban ABD'de, bazı ilerlemeler kaydedilse de, tıbbi hataların her yıl 100 bine yakın kişinin ölümüne neden olmaya devam ettiği bildirildi.. Journal of the Ameri..
Zincirin son halkası... Efsane 1977'de başlamıştı... Ve artık neredeyse 28 yıl süren heyecanlı bekleyişin sonu geldi. George Lucas'ın yarattığı Star War (Yıldız Savaşları) serisinin yeni film..
Kylie Minogue ameliyat olacak Meme kanserine yakalanan Avustralyalı şarkıcı Kylie Minogue'un gelecek hafta ameliyat olacağı bildirildi.
Özbekistan'da isyancı lider yakalandı Özbek hükümetine bağlı birlikler, isyancıların İslam devleti kuracaklarını açıkladıkları Karasu kasabasında kontrolü ele geçirdi.
ABD: Öcalan cezaevine ait bir terörist ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan, AİHM'nin Abdullah Öcalan'la ilgili aldığı karara ilk tepki geldi, ABD Öcalan'ı, cezaevine ait bir terörist olarak nitelend..
En fazla kamu kağıdı Akbank'ta Kamu bankaları dikkate alınmadığında en fazla kamu kağıdına 15 katrilyon 238 trilyonla Akbank sahip bulunuyor. İş Bankası 13 katrilyon 849 trilyonluk portföyle ..
İmarbank'ın maliyeti 8 katrilyon lira TMSF’nin İmar Bankası’nın mevduat ödemeleri için 2004 yılı başından bu yana yaptığı kaynak aktarımları 8 katrilyon liraya (8 milyar YTL) ulaştı.
Irak'ta saldırı: 2 ölü Irak'ın Bakuba kentinde, yol kenarına yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu 2 polis memuru öldü. Polis yetkilisi Adil Mollan, patlamada bir sivil ile bir polisin..
Özbek isyancı yakalandı Özbekistan kuvvetlerinin, Andican'daki isyanın liderlerinin ikamet ettiği Korasuv kasabasına baskın düzenlediği bildirildi.. Yöre sakinleri, İslam devleti kurmak düşün..
Bush: Yetersiziz ABD Başkanı George W. Bush, Irak'ta savaşın ardından bu ülkenin yeniden yapılandırılmasından sorumlu Amerikan sivil personelinin yetersiz kaldığını kabul ederek, bundan sonra..
ABD'den Çin'e kısıtlama Çin'den yaptığı tekstil ve hazır giyim ithalatına geçen hafta üç kategoride sınırlamalar getiren ABD, bu kısıtlamaların kapsamını genişletti.. ABD Ticaret Bakanı Carlo..
TÜROB: Antalya'da otellerin % 70'i dolu Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Ahmet Barut, turizmde beklentilerin gerçekleşmeye başladığını söyledi . Türkiye genelinde otellerin ortalama ..
Minogue gelecek hafta ameliyat olacak Meme kanserine yakalanan Avustralyalı şarkıcı Kylie Minogue gelecek hafta ameliyat olacak. Şarkıcının, ameliyata hazırlık amacıyla Avustralya'nın Melbour..
Hırsız yaralı yakalandı Fatih'te bir işyerinden hırsızlık yapmaya çalışan 4 kişiden 1'i, polisin açtığı ateş sonucu yaralı olarak yakalandı. . Şehremini Silivrikapı Caddesi'nde bulunan Türk T..
19 Mayıs coşkusu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde törenlerle kutlanacak.
Cansever'in serüveni Dördüncü yaşını kutlayan Radikal Kitap, yarın çıkacak yeni sayısında Edip Cansever'i kapağına taşıdı. Beğenmediği şiirlerinin 'Sonrası Kalır' adlı...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8