18 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

18 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AKP'nin zor dersi: Türban Türban sorunu iktidardaki AKP'yi zorluyor. Üniversitelerde türbana özgürlük için mitingler başladı. Başbakan Erdoğan'a 2005'in dört ayında türbana serbestlik için ul..
Roth'a 'belgeli' eleştiri Almanya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Claudia Roth, dün TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış'ı ziyaret etti.
'Penguen'ciler savunmada Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'Tayyipler Âlemi' başlıklı kapak karikatüründe kendisini fil, zürafa, maymun, deve, kurbağa, yılan, inek ve ördek şeklinde betimleyerek hak..
'Türkiye'de 850 kişi kayıp' İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Yusuf Alataş, 17-31 Mayıs tarihleri arasında anılan 'Kayıplar Haftası' nedeniyle düzenlediği basın toplantısında, Türkiye..
Mungan'a eski şeften destek Roche'un SSK'ya fahiş fiyatla ilaç sattığı iddiasıyla ilgili soruşturma açılmasını sağlayan Veysi Mungan'a eski şefinden destek geldi. Mungan'ın o dönem çalıştığı ..
Kadına şiddet TBMM'de CHP İstanbul Milletvekili Güldal Okuducu ve 27 arkadaşı, kadına yönelik şiddet konusunda Meclis Araştırması açılması için önerge verdi. Önergede Kadınlara Yönelik Ayrımc..
Savunma zayıf güvenlik güçlü AB'den müzakere tarihi alan Türkiye, demokratikleşmede geri sayıyor: Meclis'teki paketle savunma kısıtlanıyor, polisin hapisten adam alması yasallaşıyor, 'vücutta..
Ağır cezadan 'öncü' karar Öcalan'ın da başvuracağı Ankara 11. Ağır Ceza, 'kalemli çete' davasında 'yeniden yargılama' talebini geri çevirdi. 'Yeniden yargılamayı sınırlayan maddenin 'Anayasa'..
'Hükümet omurgasız' AİHM'nin Abdullah Öcalan kararını eleştiren CHP lideri Deniz Baykal, hükümetin tavrını ise 'teslimiyetçi, yılgın, omurgasız' diye nitelendirdi.
Linç girişiminde 15 kişi yargıda Trabzon'da, F tipine karşı bildiri dağıtan beş kişiye yönelik linç girişimi nedeniyle 15 kişiye dava açıldı. Sanıklar için, 'basit müessir fiil' suçundan iki ..
Anneye canlı yayın kurşunu Elazığ'da 14 yaşındaki R.I., bir televizyon kanalındaki kadın programına katıldıktan sonra dönen 40 yaşındaki annesi Birgül I.'yı silahla ağır yaraladı. Gerekçe: &a..
Türkiye rekabet edemez, çünkü... Türkiye, kadın-erkek eşitliğinde sınıfta kaldı. Dünya Ekonomi Forumu'nun (WEF) yaptırdığı araştırmada, Türkiye 58 ülke (30 OECD üyesi ve 28 gelişmekte olan ül..
C-4 destekli mayın patladı: Dört er şehit Siirt'ten Gabar Dağı'na operasyon için giden askeri konvoya mayınlı saldırı düzenlendi. Dün, hava destekli olarak süren 'Kilitaltı' operasyonlarına k..
Peugeot beraat etti Peugeot firmasının 307 otomobil serisi reklamında kullandığı "Ona sahip olmamak ne kadar utanç verici" sözünün hakaret içerdiği iddiasıyla Peugeot Türkiy..
Denizde, düş peşinde 'Kimin bu kıyıdaki ayak izleri' diye sorar Necati Cumalı, Urla için yazdığı bir şiirinde. Kim bilebilir ki! Dorların, Akaların, İonların olabilir mesela o ayak izleri.
Radikal Kitap dört yaşında Radikal Kitap, dördüncü doğum gününü, İstanbul Modern'de, sanat ve edebiyat dünyasının ünlüleriyle kutladı.
Alman'a çocuk deme Almanlar çocuk yapmayı bıraktı. Ülkedeki politikacı ve ekonomistlerin endişelerine rağmen çocuksuz bir hayat sürmek isteyen çiftlerin sayısı giderek artıyor.
Kylie'den kötü haber var Avustralyalı pop şarkıcısı Kylie Minogue'a meme kanseri teşhisi kondu. Şarkıcının Avustralya turnesinin tanıtımını yapan 'Frontier Touring' şirketi, 36 yaşındaki Mino..
Dosta-düşmana Beckham pozu! David Beckham'ın adının karıştığı aşk dedikoduları yüzünden evliliklerinin sallantıda olduğu söylenen Beckham çifti yine düşman çatlattı.
Kızlar daha başarılıymış Avustralya'da yapılan bir araştırmaya göre, hayatlarının ilk yıllarında kızlar erkeklerden birkaç adım önde.
Kanal D 'en bilinen TV' Kanal D, ACNielsen'in, 'hedef kitlelerin hatırladığı ilk markayı belirlemek' için yaptığı araştırmada, yüzde 26.7'yle, 'ilk hatırlanan ve bilinirliği en yüksek olan TV..
Peugeot Genel Müdürü'ne beraat İzmir Barosu avukatlarından Yusuf Akın'ın, "Ona sahip olamamak ne kadar utanç verici" sloganıyla gazetelerde yayımlanan otomobil reklamıyla ilgili yaptığı şikay..
Matbaacılık ve Kağıt Fuarı başladı 10. Uluslararası İstanbul Matbaacılık ve Kağıt Endüstrisi Fuarı, Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı. 22 Mayıs'a kadar sürecek fuara, 34 ülke..
'Yaş büyütüp emekli olunamaz' Anayasa Mahkemesi, mahkeme kararıyla yaş büyüterek erken emekliliğe izin vermedi. Kartal Birinci İş Mahkemesi, SSK'ya tabi olarak çalışılırken alınan yaş tahsihi..
ÖFK'ların hedefi 10 yılda yüzde 400 büyümek Özel Finans Kurumları (ÖFK) Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Uyan, ÖFK'ların 2014'te 26 milyar dolarlık toplam aktife ulaşacağını öngörüldü. Uya..
Polonya'ya 'maxi' yatırım Mesa - Nurol'un Polonya'nın başkenti Varşova'da kurduğu, tamamı 300 milyon dolara mal olacak Maximus İş Merkezi'nin ilk etabı açıldıÖzince: İş Bankası'nın yabancılar..
Sigarada ÖTV artışı, vergi gelirini artırmadı Devlet Planlama Teşkilatı'nın Nisan 2005 Ekonomik Gelişmeler Raporu 'na göre, içki ve tütündeki ÖTV artışı vergi tahsilatına yansımadı. DPT rapor..
'Hayali ihracat diye bir şey tanımıyorum' Maliye Bakanı hakkındaki naylon fatura davasını da düşürecek tasarının 6 maddesi komisyonda kabul edildi. Bakan, tasarıyı savunurken, "Hayali ihracat..
En kötü saç modeli 'perma' BİR dönemin gözde saç modellerinden perma, hijyen ürünleri üreticisi Dove'un yaptığı ankete katılanların yüzde 38'inin oyuyla, en kötü saç stili seçildi. The Sun ga..
Bilezikleri için 39 kez bıçakladı Şişli Sakarya sokaktaki evinde dün 4 yaşındaki çocuğuyla yemek yiyen Aynur Topuz, 'Kocana iyi bir iş buldum' diyerek gelen ailece tanıştıkları Ali Sarıyer'i ..
Binyazar'a Orhan Kemal Ödülü Orhan Kemal Roman Ödülü'nün bu yılki sahibi Adnan Binyazar oldu. Bu ödül, Binyazar'ın 50 yıllık edebiyat yaşamının ilk ödülüPlayStation 3 gelecek yıl piyasada
Garip bir 'rehine' vakası Sevgilisiyle bara giden Muratlı, 2 kişiyi vurdu. Polis izini bulunca ailesini rehin aldı. Ailesini, sevgilisiyle takas etmek istedi. Sevgilisini de rehin aldıktan ya..
Küba'da ilk Türk oyunu Küba'da düzenlenen Türkiye Haftası kapsamında 20 Mayıs'ta Havana'da sahnelenecek olan "Ara'nın Anadolu Destanı", Türkiye'den Küba'ya giden ilk oyun olma özelliğini taşı..
Demireller'in göl keyfi Demirel çifti, ilk kez romantik bir gün geçirdi. Akşam üstü Demirel'in özel doktoru Aylin Cesur, yeğeni Aysu Baranoğlu yakın dostları Zemzem Ergenekon'u da alıp Eymir ..
Baykal: AİHM kime yaranmaya çalışıyor CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Öcalan kararı nedeniyle Avrupa İnsan hakları Mahkemesi'ni (AİHM) ağır bir üslupla eleştirdi. AİHM'ye "Şimdi 1984 Eruh sal..
Koçaryan'a misilleme Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan, soykırım iddialarını zirve gündemine taşıyınca, Başbakan Erdoğan da misilleme yaptı. Erdoğan, Avrupa Konseyi Zirvesi'nin önceki..
Almanya, Anadolu'da Vakit gazetesi için uyardı Almanya Federal İçişleri Bakanı Otto Schily, Yahudi düşmanlığı yaptığı gerekçesiyle yasakladığı Anadolu'da Vakit gazetesi ile Türk hükümetinin d..
Erdoğan ve Karamanlis eskisi gibi samimi değil Yunan basını Başbakan Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis'in Zirve nedeniyle geldikleri Varşova'da, "eskisi gibi samimi ol..
Elkatmış Roth'a sert çıktı Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, Almanya Parlamentosu Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Claudia Roth ile görüştü. Roth, pek çok konuda..
Öcalan ile avukatları yalnız zor görüşecek Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Yasası'nda değişiklik öngören yasa teklifi, TBMM Adalet Komisyonu'nda, CHP'nin muhalefetine rağmen, AKP oyları..
Yılmaz sert çıktı Mesut Yılmaz ve Güneş Taner'in yargılandığı Yüce Divan'ın dünkü duruşmasında, Turgut Yılmaz'la ilgili olarak gelen imzasız mektup tartışıldı. Eski Başbakan Mesut Yılmaz ile ..
Ankara'nın istediği oldu Türk heyeti bastırdı, Avrupa Konseyi bildirisinde Yahudi düşmanlığı ile birlikte İslam fobisi kınandı, teröristleri 'savaşan taraf' olarak niteleyen ifade çıkarıldı. ..
Unilever'de bir milyar dolar ciro hedefi Unilever Genel Müdürü Karaca, bu yıl yüzde 20 civarında büyüme ve 1 milyar dolar civarında ciro hedeflediklerini söyledi . Unilever Türkiye Yönetim Ku..
'Yabancıdan alacağımız tecrübe yok' İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, İş Bankası'nın yabancı gruplardan alacağı ne bankacılık bilgisi ve tecrübesi ne de özel bir sermaye ihtiyacı olduğunu..
Hafif ticari araca vergi ayarı İnsan ve eşya taşımada kullanılan hafif ticari araçlardaki vergi oranının yüzde 10'da kalması kararlaştırıldı. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın Albaraka Türk yön..
Telekom için devler yeni ortaklık peşinde Telekom'da ortaklık arayışı hızlandı. Telecom Italia'nın Koç ve Doğan Holding ile temasa geçtiği, Sabancı Grubu'nun da Telefonica ile görüştüğü konuş..
10 bin kişi Sayısal Loto bayiliği için kuyrukta Kronik işsizlik, Sayısal Loto bayiliğine talebi patlattı. 10 bin kişi bayilik için sıraya girdi. Aylık bin dolar getiren Sayısal Loto bayiliği ..
'Bankacılarımızda evde kalma psikolojisi hâkim' BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, bankacılıkta yabancı modası olduğuna dikkat çekerek, "Yabancı geldi diye yüzde yüz başarılı olma şartı yok" dedi. B..
Memura yeni maaş sistemi 3 katrilyon yük getirecek Bakanlar Kurulu'nda görüşülmesi beklenen Kamu Personel Reformu'na göre, çalışanların kazanılmış hakları korunacak ve yeni personel de 'sözle..
Onur'un perde arkasında Alman devi ile kapışması mı yatıyor? Onur Air ateş hattında. Peki ama neden? Bu soruyu pek çok insana soruyorum. Havacılık uzmanımız Güntay Şimşek bile işin içinden çı..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10