18 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

18 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Nerden çıktı bu Le Guen?' Dün Fransızların saygın spor gazetesi L'Equipe'in internet sitesine göz atanlar, ilk sayfada 'Le Guen vers Fenerbahçe' (Le Guen Fenerbahçe'ye doğru) başlıklı küçük ..
PORTRE: PAUL LE GUEN Fenerbahçe'nin Lyon'la oynayıp yenildiği ilk maçtan sonra tanıdık Paul Le Guen'i. O ana kadar herkesteki ruh hali, alışkanlığımız olduğu üzere 'Yenilmeyi aklıma bile geti..
Potada şimdi yarı final zamanı Türkiye Basketbol Ligi'nde finalistleri belirleyecek play-off yarı final serisi bugün oynanacak Efes Pilsen-Fenerbahçe maçıyla başlıyor. Normal sezonun ilk yarı..
Korta 'herkes için' çıktılar Herkes İçin Spor Federasyonu'nun, İstanbul Tenis Kulübü'nde düzenlediği halka açık tenis turnuvasını Ayhan Akgül ve Haluk Özgerçek kazandı.
Zirvede Onur sitemi 'İşbirliği sürecek' Başbakan Tayyip Erdoğan, Varşova'da görüştüğü Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'e Onur Air'e yönelik yasak nedeniyle sitemde bulundu. Erdoğan'ın, kar..
'Bizim için çok ağır bir karar' Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Onur Air ile ilgili görüşmelerin sürdüğünü ve bugün Hollanda'dan bir heyet geleceğini belirterek, pazartesi gününe kadar da ö..
Onur Air, Avrupa Birliği gündeminde Onur Air'e dört Avrupa ülkesi tarafından getirilen uçuş yasağı Avrupa Birliği Komisyonu'nun gündemine geldi. Komisyon konunun incelenip açıklığa kavuşturul..
Gözler İstanbul'daki toplantıya çevrildi Hollanda Sivil Havacılık Başmüfettişi Helma Nepperus, bugün İstanbul'da düzenlenecek toplantıda soruna kalıcı çözüm bulmayı planladıklarını söyledi.
Türk bayraklı uçaklar için de sıkıntı olacak Onur Air'in uçuşuna getirilen yasak diğer uçak şirketlerinde de rahatsızlık yarattı. Almanya'dan bu yıl 2 milyon yolcu taşıyacak olan Atlas Jet'in..
İsimsiz ihbar dosyaya girdi Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın yargılandığı Yüce Divan'daki Türkbank davasında, Turgut Yılmaz aleyhine isimsiz bir ihbar mektubu dosyaya girdi. Başkan, mektubun eki..
'Allah'a havale ediyorum' Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın kardeşi Turgut Yılmaz, Yüce Divan'a gönderilen imzasız ihbar mektubundaki bilgilerin gerçek dışı olduğunu öne sürerek, "Beniml..
Eyüp Aşık: Beni Çakıcı aradı Mesut Yılmaz ile ilgili duruşmada tanık olarak dinlenen eski bakanlardan Eyüp Aşık da konuyla doğrudan bir ilişkisinin bulunmadığını, iddiaların da doğru olmadığ..
Affın kapsamı genişletildi Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın Al Baraka Türk'ün yönetim kurulu üyesi olduğu döneme ilişkin hayali ihracat suçlamalarını da ortadan kaldıracak olan af düzenlemesi,..
AYB: Türkiye Avrupa'nın büyüme motoru olacak Avrupa Yatırım Bankası (AYB) Başkanı Phillippe Maystadt, yüzde 10'na yakın büyüyen ekonomiye sahip Türkiye'nin, Avrupa'nın büyüme motoru olacağını..
'Daha fazla fon çekeceğiz' Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakçı, Türk ekonomisine ve ulusal paraya duyulan güvenin arttığını belirterek, "Bu da Hazine'nin işini kolaylaştıracak ve Basel ..
MS'den tazminat ABD'li yatırım bankası Morgan Stanley, (MS) danışmanlık hizmeti verdiği kozmetik devi Revlon'un başkanı Ronald Perelman'ın zararına neden olduğu için 600 milyon dolar tazminat..
Tariş Zeytin tek koşacak Son beş yılda pazar payını ikiye katlayan, yurtdışında mağazalar açan Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği'nin marka yaratma çabası, Tariş çatısı altında bulunan diğer ..
Çelebi gözünü Batum'a dikti Gürcistan'daki Uluslararası Tiflis Havaalanı'nın inşaat ve işletme ihalesini alarak Türkiye'de bir ilke imza atan Çelebi Holding gözünü, Batum'a da dikti.
Algida zamsız büyüyor Büyüklüğü 400 milyon dolara ulaşan Türk dondurma pazarında 86 çeşit ürünüyle faaliyet gösteren Algida, enflasyonun düşüşüne katkıda bulunmak için bir yılı aşkın bir süre..
DYO'dan kendini temizleyen boya DYO, kendi kendini temizleyen boya üretti. Nano adı verilen teknolojiyle üretilen mobilya vergini bu ay, iç ve dış cephe boyaları ise temmuzda piyasaya sunulac..
Erdoğan'dan Öcalan için 'güvence' Başbakan Tayyip Erdoğan, dün Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Abdullah Öcalan kararı ile ilgili Mahkeme Başkanı Louis Wildhaber ile görüştü.
Liderler son gün de atıştı Başbakan Erdoğan'ın Almanya Başbakanı Schröder'le buluştuğu Avrupa Konseyi zirvesinin son gününde liderler yine atıştı. Başbakan Erdoğan, Ermenistan lideri Koçaryan..
Aşırı dinciye sille tokat İsrail'de Gazze'den çekilmeye karşı çıkan Yahudi yerleşimciler ile aşırı sağcıların protesto gösterileri durulmuyor. Önceki gün Harem-üş Şerif'i havaya uçurmak için ..
Karamanlis Türkiye'den 'uzaklaşıyor' Varşova'daki Avrupa Konseyi liderler zirvesinde gerçekleştirilen Erdoğan-Karamanlis görüşmesi, Atina'da 'Türk-Yunan ilişkilerindeki buzlar erimedi' diye y..
Almanya'nın İslamcısı Türk Almanya'da Anayasayı Koruma Dairesi'nin 2004 raporu, ülkede göçmenler arasında aşırı İslamcılığın yükselişte olduğuna dikkat çekerken, bu eğilimlerin özellikle Türk..
Fransızların seveni yok Fransız Devrimi'nden miras bir coşkuyla kendilerini Avrupa medeniyetinin beşiği ve AB'nin başat gücü olarak konumlandıran Fransız halkına komşulardan 'kötü haber' geld..
Çelebi af değil aklanma istiyor Yeni Irak siyasetinin en çelişkili isimlerinden biri olan Başbakan Yardımcısı Ahmed Çelebi, gıyabında 22 yıl hapis cezası vermiş Ürdün'e karşı atakta.
2 bin Kıbrıslı Türk oy atacak Kıbrıs Rum Yönetimi, Güney'de yaşayan 2 bin kadar Kıbrıslı Türke seçimlerde oy kullanma ve cumhurbaşkanlığı seçimi hariç diğer seçimlerde aday olma hakkı veren b..
'Vatandaşlık listesi çalındı' KKTC'de Muhacerat Dairesi'nden Annan Planı ile ilgili müzakere sürecinde BM'ye sunulan 40 bin kişilik Türkiyeli vatandaş listesinin çalındığı iddia ediliyor.
İstanbul'da patrik zirvesi İstanbul tarihi bir zirveye daha ev sahipliği yapacak. Kudüs'de Patrikhane'ye ait arazileri usulsüz şekilde İsraillilere satmak ve kiralamakla suçlanan ve...
Konsey'e yeni başvuru var BM Güvenlik Konseyi'nde daimi üyelik isteyen ülkelerden Almanya, Japonya, Hindistan ve Brezilya, Konsey'in genişletilmesi konusunda bir karar tasarısı sundu.
ETA'yla diyaloğa onay İspanya parlamentosu, hükümetin, Bask bölgesinin bağımsızlığını isteyen ETA örgütü ile görüşme planını 'silahları bırakması' koşuluyla kabul etti.
Kerimov 'militan' arıyor Özbekistan'da Devlet Başkanı İslam Kerimov rejimine karşı ülkenin doğusundaki Andican kentinde patlayan ve kanla bastırılan isyan dalgası yerini güvenlik güçlerinin m..
Kuveytli kadın sandıkta eşit Körfez'in muhafazakâr ülkesi Kuveyt'te kadınlar, 40 yıllık seçim kanununun değiştirilmesiyle artık seçme ve seçilme hakkına kavuştu. Kuveyt meclisi, uluslararası ..
Taşkent'e bir uyarı, bir destek Özbekistan'da halk isyanını kanla bastıran Devlet Başkanı İslam Kerimov'a uluslararası toplumdan tepki gelirken, Bush yönetimi de Taşkent'le işbirliği nedeniyl..
Newsweek yaranamadı ABD askerlerinin Guantanamo Üssü'nde Kuran'ı tuvalete attığı yönündeki Newsweek haberinin yaktığı ateş, derginin önce özür dileyip sonra haberi geri çekmesiyle durulmadı.
Kâbil'de kadın dayanışması Afganistan'ın başkenti Kâbil'de Afgan kadınlarına yardım amaçlı Care International adlı uluslararası örgütün İtalyan kadın çalışanı kaçırıldı.
'En iyi ve en kötü günlerim' ABD'nin Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, Radikal'in Ankara Temsilcisi Murat Yetkin'e Ankara günlerini de anlattı. Edelman, "17 Aralık 2004'te Türkiye'nin..
Sizden beklentimiz AB yolunda başarılı sonuç 'AB yakınlaştırır' Yakında ABD Savunma Bakanlığı'nın üç numarası olarak çalışmaya başlayacak olan Ankara Büyükelçisi Eric Edelman, Türk-Amerikan ..
Derviş: Vekillerle dostluk sürecek Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Başkanlığı'na seçilen Kemal Derviş'in, milletvekilliğinden istifası, dün Genel Kurul'da kabul edildi.
Teşvike onay çıktı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, aralarında 49 ile teşvik öngören yasanın da yer aldığı beş yasayı onayladı. 'Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Elektrik Enerjisi Üretimi ..
Yıldız: Dokunun Batman Barajı ihalesinde yolsuzluk yaptığı iddiasıyla hakkında fezleke düzenlenen CHP Genel Saymanı ve Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Yıldız, yargılanması için dokunulmazlığını..
Eve dönüş yolunda mahalleli kâbusu Gebze ilçesinde, yolda aracına aldığı ve tecavüz girişiminde bulunduğu genç kızı feci şekilde dövdükten sonra, öldüğünü sanıp kayalık araziye atan Ferdi Gün..
Işık ihlali can aldı Kırmızı ışıkta durmayan servis minibüsü, yolcu minibüsüyle çarpıştı. Kazada Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 5'inci sınıf öğrencisi Hakan Cingi yaşamını yitirdi.
THY'nin bagajı emin Avrupa Havayolu Şirketleri Birliği'nce (AEA) 23 havayolu şirketi arasında yapılan bir araştırmaya göre, Türk Hava Yolları, bagajların en az kaybolduğu uçak şirketleri aras..
Yasak kitaplar devlet sergisinde Bakanlar Kurulu, sıkıyönetim ve mahkeme kararlarıyla 1938 ile 2001 yılları arasında toplatılan ve yasaklanan 100 kitap, Beyazıt Devlet Kütüphanesi'nde sergile..
Sahte rakıcıya 8 yıl Şişli'de sahte rakı ürettikleri iddiasıyla yakalanan üç sanık, 'halk sağlığını tehlikeye atma' suçundan sekiz yıl dörder ay ağır hapse çarptırıldı.
80 çini çalındı Tarihi camilerdeki yağma sürüyor. Son olarak Fatih'teki Mesih Ali Paşa Camii'nin mihrabını süsleyen 80 çini çalındı. Durum, müezzin Enver Çalışkan ve...
ATM'lere dikkat! Eminönü'nde bir bankaya ait otomatik para çekme makinesinde (ATM), banka kartlarının kopyalanmasında kullanılan cihazlar ele geçirildi.
Üniversitede silah Beyazıt'taki İstanbul Üniversitesi (İÜ) İktisat Fakültesi'nde karşıt gruplar arasında çıkan kavgada, bir öğrencinin kurusıkı silah kullanması gerginliği artırdı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10