18 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

18 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Boğulan çocuklar toprağa verildi, hocaları istifa etti Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı Ülküköy'de serinlemek için girdikleri gölette boğulan 2 öğrenci, gözyaşları arasında toprağa verildi.
Halk Oyunları Festivali kültür mozaiği oluşturdu Sakarya Valiliği ile Folklor Araştırma ve Tanıtma Derneği’nin (FOLKART) müşterek olarak düzenlediği Sakarya 2. Halk Oyunları Festivali başladı..
Üstad Necip Fazıl Bursa’da anılıyor ‘Necip Fazıl Yılı’nın sonlarına yaklaştığımız şu günlerde üstad, Bursa’da anılıyor.
Tıp Fakültesi öğrencisi trafik kazasında öldü Edirne’de, bindiği minibüsün başka bir minibüsle çarpışması sonucu camdan fırlayan ve minibüsün altında kalan öğrenci hayatını kaybetti.
Tavşanlı’da kurumların halı saha turnuvasına 36 takım katılıyor Tavşanlı Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ‘Kurumlar Arası Futbol Turnuvası’ Bakkallar Odası ile Tavşanlı Meslek Yüksek ..
Devlet, bir dönem yasaklanan kitapları Beyazıt Kütüphanesi’nde sergiliyor "Türkiye’nin ifade özgürlüğünde hangi noktadan nereye geldiğini gösteren bir sergi." diyen Kültür ve Turizm İl Müdürü..
CHA Genel Müdürü Korucu: Ajanslar haber pazarlayamıyor Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Bülent Korucu, Türkiye’nin aktif bir coğrafyada bulunmasına rağmen Türk haber ajanslarının bu bölgede ya..
Başkan Er, Eminönü’ne İSMEK için 3 kurs merkezi daha açacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK), Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yerel sergisini a..
Beylikdüzü Belediyesi 5 bin konut yapacak Beylikdüzü Belediye Başkanı Vehbi Orakçı, Yeşil Vadi Projesi çerçevesinde beldede tahsis ettikleri bölgelerde 5 bin konut yapacaklarını söyledi.
Safiye Sultan’da atık eserler sergisi açıldı Özel Burç Safiye Sultan Lisesi öğrencileri, endüstriyel atıklardan yaptıkları eserlerle teknolojinin insanlara vereceği zararlara dikkat çekti.
Hayırsever hanımlar kermes düzenledi Sevgi Eğitim ve Kültür Derneği, üniversite öğrencileri yararına kermes düzenledi. Fatih El Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen kermeste, özellikle çeyizlik ..
Saç kestireyim derken hastalık sahibi olabilirsiniz Bayrampaşa Belediyesi ekipleri, kuaför ve güzellik salonlarını denetledi. Denetimlerde, işyerlerinin bir bölümünün hepatit, AİDS ve mantar ..
Topbaş: Turizme tarih yetmiyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, turizm sektörü için sadece tarihî eserlerin yetmediğini savundu. Topbaş, turizmin canlı tutulması için turist..
Bakırköy Belediyesi memurlarının üç yeni tatil günü oldu Bakırköy Belediyesi’nde çalışan Tüm Bel-Sen üyesi 430 memuru kapsayan toplu iş sözleşmesi Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen ve sendika ..
Kemal Hasoğlu Lisesi buluşlar şenliği başladı Bahçelievler’deki Kemal Hasoğlu Lisesi’nin öğrencileri, buluşlarını bahar şenliğinde sergiledi. Bahar şenlikleri okul bahçesinde düzenlenen tören..
Liseli öğrenciler en iyi şair olmak için yarıştı İş Dünyası Gelişim Derneği (İŞGED) ve Bağcılar Milli Eğitim Müdürlüğü’nün "19 Mayıs Milli Egemenlik Gençlik ve Spor Bayramı" nedeniyle ortakla..
Sultan kayıkları Milli Saraylar’a sefer yapacak TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı’na bağlı saray ve köşkler arasında sultan kayıkları ile ulaşım başlıyor.
Beyoğlu’nda 8 bin korsan kitap ele geçirildi Beyoğlu’nda bir matbaaya düzenlenen operasyonda, yaklaşık 8 bin adet korsan kitap ele geçirildi. Taksim’deki bir basımevinde, "Ayağında K..
Türkiye ikna etti: Avrupa, İslam düşmanlığına karşı mücadele edecek Avrupa Konseyi ilk kez İslam düşmanlığıyla mücadeleyi öncelikli politika haline getirdi.
Varşova’da ‘soykırım’ düellosu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan’ın görüşebilecekleri beklentisi ile başlayan 3. Avrupa Konseyi Zirvesi, iki ülkenin s..
[Haber Analiz] Türkiye’nin diyalog çabaları meyvelerini vermeye başladı Türkiye, uluslararası camianın, Yahudi düşmanlığı, yabancı düşmanlığı ve ırkçılığın yanı sıra 11 Eylül sonrasında gider..
‘İnkâra’ ceza öngören tasarı bugüne kaldı Belçika Senatosu Adalet Komisyonu, sözde Ermeni soykırımını reddedenlerin cezalandırılmasını hedefleyen yasa tasarısına ilişkin görüşmelerini yoğun g..
Rum lider Papadopulos: Ülkem işgal altında Ermenistan Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan’ın 3. Avrupa Konseyi Zirvesi’nde Türkiye’yi "soykırımcı" olarak suçlamasının ardından Kıbrıs Rum lideri Tas..
Avrupa Konseyi’nin kararı, yanlışların düzeltilmesi yolunda olumlu bir adım İslam düşmanlığıyla mücadelenin Avrupa Konseyi’nin (AK) politikası haline getirilmesi akademisyenler tarafından, ol..
Newsweek’in, Kur’an haberini uyarı üzerine geri çekmesi, İslam dünyasını tatmin etmedi ABD’nin Guantanamo Üssü’nde Kur’an-ı Kerim’e saygısızlık yapıldığını iddia eden Newsweek dergisi, haberi..
Özbekistan’a sessizlik çöktü ABD reform çağrısı yaptı Özbekistan’da dört günden beri yaşanan olaylar yerini sessizliğe bırakırken, ülkenin Kırgızistan sınırında da durumun sakinleşmekte oldu..
Kerimov: Burayı Ruanda mı sanıyorsunuz? Özbekistan’da yaşanan olayların ardından dünyanın gündemine oturan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov dün Başsavcı Raşit Kadirov ile düzenlediği toplantıda ba..
Darfur umutları Trablus’ta yeşerdi Libya’nın başkenti Trablus’ta yapılan Darfur Zirvesi’nden hükümetle yönetime karşı mücadele eden grupların Nijerya’da yeniden barış görüşmelerine başlamalar..
Rumlar, Güney’deki Türklere seçme-seçilme hakkı verecek Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Rum kesiminde yaşayan 2 bin kadar Kıbrıslı Türk’e seçimlerde oy kullanma ve cumhurbaşkanlığı seçimi hariç di..
BM’de Güvenlik Konseyi mücadelesi erken başladı BM Güvenlik Konseyi’nde daimi üyelik isteyen ülkelerden Almanya, Japonya, Hindistan ve Brezilya tarafından Güvenlik Konseyi’nin genişletilmesi ..
‘Onur Air sorunu pazartesi çözülebilir’ Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, geçen hafta Hollanda Sivil Havacılık İdaresi tarafından uçuşları durdurulan Onur Air ile ilgili görüşmelerin sürdüğün..
Mesa ve Nurol, Polonya’da tekstil merkezi inşa etti Türkiye'nin inşaat sektörünün önde gelen firmalarından Nurol ve Mesa, Polonya'da en büyük Türk yatırımını gerçekleştirdi.
Benzin yüzde 1,3 ucuzladı Petrol fiyatlarındaki gerileme etkisini gösterdi. Benzinlerin rafineri çıkış fiyatları, bugünden geçerli olmak üzere indirildi.
Okullu perakendeciler geliyor Hızla büyüyen perakende sektörüne ara eleman yetiştirmek için Anadolu Üniversitesi’nde önlisans programı açıldı.
Finans kurumları kaliteli hizmetle bankalara yetişir Faizsiz bankacılık hizmetleri veren özel finans kurumları toplam aktifleri itibarıyla son 3 yılda yaklaşık yüzde 50'lik bir büyüme perform..
İş Bankası: Yabancı sermayeye ihtiyacımız yok İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, İş Bankası'nın yabancı gruplardan alacağı ne bankacılık bilgisi ve tecrübesi ne de özel bir sermaye ihtiyac..
ABD’de mahkeme Uzanlar’ın temyiz başvurusunu reddetti Amerikan Yüksek Mahkemesi, Uzan ailesinin Nokia ve Motorola şirketlerine olan borçlarını ödemeleri yönündeki mahkeme kararını temyiz baş..
Gelir İdaresi’nin başına Osman Arıoğlu getiriliyor Gelirler Genel Müdürlüğü'nü kaldırarak yerine Gelir İdaresi Başkanlığı'nın kurulmasını öngören yasanın Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardın..
Hafif ticarî araçta ÖTV’yi artırmak sırtımızdan hançerlemektir Gümrük Müsteşarlığı bir tebliğ yayınlayarak hafif ticari araçların binek otomobili sayılacağını bildirmişti. Bu karar, araçlarda..
Yerli Enerji Yasası çıktı, üretim için firmalar sıraya girdi Yenilenebilir Enerji Yasası'nın çıkmasından sonra Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) peş peşe başvurular gelmeye başladı. ..
Turizmci Antalya Hava Limanı’nı şikayet etti Özel havayolu şirketleri, açıldığı günden bu yana birçok aksaklığa sahne olan Antalya Hava Limanı AY Terminal 2'yi Ulaştırma Bakanlığı'na şikayet ..
Meclis’te süt kokteyli Süt, Et ve Gıda Üreticileri Birliği (Setbir), Meclis'te süt ve süt ürünlerinin ikram edildiği kokteyl verdi. 21 Mart Dünya Süt Günü etkinlikleri kapsamında, Tarım Orman..
AB’li işadamları, Türkiye için lobi faaliyetlerini sürdürecek Yaklaşık 2 trilyon dolarlık bir iş hacmini temsil eden ve Avrupalı şirketlerin üst düzey yöneticileri ve icra başkanlarından oluş..
Kolay temizlenen ve yanmayan boya DYO, nanoteknoloji sayesinde kolay temizlenebilen, yanmayan boya üretti. 200 bin Euro yatırımla kendi araştırma-geliştirme laboratuvarlarında üretilen boya v..
Dokunulmazlar listesi kabardı İçişleri Bakanlığı, trafik polisinin ceza kesemeyeceği kişilerin listesini tamamladı.
İstanbul’da polis olmak isteyen 13 kişi çıktı! Emniyet Genel Müdürlüğü, 10 bin polis alımı için müracaatlar çok düşük kalınca başvuru süresini uzattı.
Aidat ödemeyene asansör yasağı mahkemeden döndü Antalya’da bir apartman yöneticisi, aidatları yüzde 70 oranında artırma kararına karşı çıkan komşularına asansör yasağı uygulamaya kalktı. 3 ha..
Milli parklardaki ‘yerel rehber’ sorunu ‘alan kılavuzu’ ile çözülecek Milli parkların bulunduğu yerleşim birimlerinde yaşayanlar arasından seçilecek kişilerin ‘alan kılavuzu’ olarak istihdamı..
Zaman Ailem’e aile ödülü Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Ailem Dergisi ile ‘aile eğitimine verdiği destek’ten dolayı gazetemizi ödüle layık gördü. Ödülü Zaman’ın gene..
Özürlüler Yasa Tasarısı nihayet Meclis gündeminde TBMM, uzun süredir tartışılan Özürlüler Kanunu’nu Özürlüler Haftası’nda gündemine aldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10