18 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

18 Mayıs 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Irak Başbakanı Caferi Türkiye'ye geliyor Irak Başbakanı İbrahim Caferi'nin 20-21 Mayıs'ta Türkiye'ye resmi ziyarette bulunacağı bildirildi.
Belçika'da 'Ermeni soykırımı' pazarlığı Belçika Senatosu Adalet Komisyonu'nda, sözde Ermeni soykırımını reddedenlerin cezalandırılmasını öngören yasa tasarısına ilişkin görüşmeler bir süre er..
Irak'ta işkenceden ABD'li subaylara ceza ABD'de, Iraklı mahpusları idam edilmek üzere olduklarına inanmalarını sağlayan yöntemler kullandıkları için 2 subayın mesleki cezaya çarptırıldığı bil..
Özbek isyancı lideri: Amacımız İslam devleti Özbekistan'ın Kırgızistan sınırındaki Korasuv kasabasının denetimini ele geçiren isyancıların lideri Bahtiyar Rahimov, niyetlerinin İslam devleti ..
Yunanistan'da genel grev Yunanistan'da kamu çalışanları, "hükümetin maaş artışı taleplerine karşılık vermemesini" protesto etmek amacıyla 24 saatlik genel greve başladılar.
Tuz Gölüne su akacak Çevre ve Orman Bakanlığı Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanı Önder Kıraç, yaptığı açıklamada, BOTAŞ tarafından yürütülen ''Tuz Gölü Doğalgaz Yeraltı Depolama Projesi'' kapsa..
'AİHM, türban kararını onamalı' Türkiye, AİHM Büyük Dairesi’nde görülen Leyla Şahin davasında, 4. Daire'nin türban kararının teyit edilmesini istedi.
Türkiye'den 'soykırım karşı atağı' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ermeni soykırımı iddialarını tanıyan 15 ülke arasında, soykırım yaptığı tarihi belgelerle belirlenmiş olanlar bulunduğunu söyl..
Şahin: Cumartesi mesaisi gündemde yok Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, kamu görevlilerinin haftalık çalışma süreleri ve tatil günleri ile ilgili olarak hükümetin mevcut ..
Nintendo'nun konsolu: Revolution Microsoft ve Sony'den sonra Nintendo, kendi oyun konsolunu Los Angeles'ta dünyanın en büyük video oyun fuarlarından Electronic Entertainment Expo'da tanıttı.
Ticari araca kademeli vergi Hafif ticari araçlardan alınacak Özel Tüketim Vergisi'ni yüzde 10'da sınırlayacak düzenleme Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
AKP'den türban yasağına pasif onay Türk hükümeti bu sabah Strasbourg'daki duruşmada, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) türban davasında geçen yıl aldığı kararı onaylamasını isteyen bi..
Özbekistan politikasına eleştiri AKP Afyonkarahisar Milletvekili Mahmut Koçak'tan Hükümet'in Orta Asya politikasına eleştiri geldi.
Irak'a giden şoförler sigortalanacak Türkiye'nin Irak Özel Temsilcisi Büyükelçi Osman Korutürk, Irak Başbakanı İbrahim Caferi'nin Ankara ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulundu.
Sporculara vergi indirimi Birinci ligde oynayan oyuncular için yüzde 15, ikinci ligde oynayan oyuncular için yüzde 10, diğer sporcular için yüzde 5 oranında Gelir Vergisi kesintisi yapılacak.
İspanya'da ETA ile şartlı görüşme İspanya Parlamentosu hükümetin ETA örgütüyle görüşmeleri başlatma önerisini onayladı. Parlamento görüşmelerin başlaması için örgütün silah bırakmasını şart k..
Panik bozukluğundan korkmayın! Panik bozukluğu aniden başlayan ve zaman zaman tekrarlayan, insanı dehşet içinde bırakan yoğun sıkıntı ya da korku nöbetleri olarak tanımlanır. Hastaların çoğu ..
Erdoğan: Türkiye tarihinde soykırım yapmamıştır Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı Avrupa ülkeleri parlamentolarında Ermeni soykırım iddialarıyla ilgili alınan kararları eleştirerek, “..
Cinnet geçiren asker 2 askeri öldürdü Bartın'ın Ulus İlçesi Jandarma Komutanlığı'nda cinnet geçirdiği bildirilen bir asker, 2 askeri tüfekle öldürdü.
6.5 milyon çocuk aşılandı Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı Kızamık Aşı Kampanyası çerçevesinde 9 aylıkla 14 yaş arasındaki 6 milyon 580 bin çocuğa kızamık aşısı yapıldı. Dünya Sağlık Örgütü’nü..
Müzeler bugün ve yarın ücretsiz Müzeler Haftası dolayısıyla Bakanlığa bağlı müze ve ören yerleri bugün ve yarın ücretsiz olarak gezilebilecek.
Gümüşhane'nin edalı evleri Gümüşhane'deki zamana meydan okurcasına ayakta kalmayı başaran tarihi konaklar, geçmişin zarif edasını taşıyor.
'Kanadalı Ok' uzaya turist taşıyacak Kanadalı uzay havacılık şirketi PlanetSpace, Canadian Arrow roketinin, 2007 yılından itibaren Dünya yörüngesinde uçuşlara başlayacağını duyurdu.
Ucuz ilaç için 1 ay daha bekleyeceğiz Sağlık Bakanlığı, yerli hammadde kullanan tüm ilaçların fiyatlarında yüzde 10 indirim öngören tebliğin 16 Mayıs 2005 olan yürürlük tarihini bir ay ertele..
Japonya'nın santral kurma niyeti Japonya'nın, Irak'ın talebi üzerine güneydeki Samava'da büyük bir enerji santralı inşa etmeyi değerlendirdiği bildirildi. . Japon hükümet sözcüsü Hiroyuki Hos..
Caferi, Türkiye'ye geliyor Irak Başbakanı İbrahim Caferi'nin 20-21 Mayıs'ta Türkiye'ye resmi ziyarette bulunacağı bildirildi. . Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ilk yurtdışı ziyar..
"İslam devleti kurmak istiyoruz" Özbekistan'ın Kırgızistan sınırındaki Korasuv kasabasının denetimini ele geçiren isyancıların lideri Bahtiyar Rahimov, niyetlerinin İslam devleti kurmak olduğ..
Türk-Yunan Bankası kuruluyor Türkiye ve Yunanistan arasındaki ekonomik işbirliğinin artırılmasına dönük kurulması planlanan Türk-Yunan ortak bankası için ilk adım atıldı.. Yunan-Türk Ticaret ..
305 milyon $'lık kredi Dünya Bankası yönetimi, Türkiye'ye dönük 305 milyon dolarlık 3. İhracat Finansman Aracılık Kredisi (EFIL) verilmesini onayladı.. Dünya Bankası'ndan yapılan açıklamada, ..
Marlon Brando'nun evini satın aldı Amerikalı aktör Jack Nicholson, geçen yıl temmuz ayında ölen aktör Marlon Brando'nun evini satın aldı. Los Angeles Times gazetesi, Brando'nun arkadaşı ve ko..
CNR Expo Fuar alanında yangın Yeşilköy'deki CNR Expo fuar alanının 5 No'lu salonunda yer alan fast-food restoranının mutfağında çıkan küçük çaplı yangın söndürüldü.
  İkinci olay Yasemin Bozkurt'un programını bitirdi   Aile İçi Şiddete Son! Televizyon cinayetleri için 65 yıl hapis istemi
Ankara 9'uncu kez Öykü Günleri İmge Öyküler dergisi tarafından, Edebiyatçılar Derneği'nin katkısıyla düzenlenen 9. Ankara Öykü Günleri, bu yıl da İmge Kitabevi'nde gerçekleşiyor. Bugün (18 Ma..
Bill Murray oyunculuğa ara veriyor Dünyaca ünlü aktör Bill Murray, kitap okuyamadığı gerekçesiyle vaktinin çoğunu alan oyunculuğa ara vereceğini açıkladı.
Cep'te büyüme yavaşlayacak Dünya çapındaki cep telefonu satışları 2004 yılında 692 milyon adete çıkarken, IDC tahminlerine göre, bu artış 2005 yılında duraklayacak.
'Türkiye, turizmde çok şanslı' Uluslararası Tur Operatörleri Federasyonu (IFTO) Başkanı İngiliz Martin Brackenburry, Türkiye'nin turizmde çok şanslı olduğunu, sektörde gözle görülür bir geliş..
Ünlülerin çocukları da 'şık' Sinema, müzik ve podyum dünyasının giyim kuşamlarıyla akım yaratan isimlerinin çocukları da şıklık yarışında...
Doğa, tarih ve deniz Tekirdağ'da Karadeniz ve Marmara Denizi'ne uzanan kıyıları, doğa sporlarına uygun coğrafyası, tarihi camileri ve müzeleriyle Tekirdağ, turizm sezonuna hazırlanıyor.
Türkiye'de kan bağışı yetersiz Yıllık kan ürünü ihtiyacı 3.5 milyon ünite olan Türkiye'de, sadece 1 milyon ünite civarında kan bağışı yapılıyor.
Yabancıya mülk satışı sınırlanıyor Yabancıların Türkiye'de mülk edinebilmelerini kolaylaştıran yasa maddesinin Anayasa Mahkemesi'nce iptali sonrasında, yeni taslak hazırlanıyor. Taslağa göre,..
Film çevirmek değil çim biçmek ve kitap okumak istiyorum Ünlü aktör Bill Murray, kitap okumaya zaman ayıramadığı gerekçesiyle oyunculuğa uzun bir süre ara vereceğini açıkladı. İnternetteki "i..
Kapasite kullanımı arttı İmalat sanayi sektörü güçlü üretim düzeyini nisanda da sürdürdü. Sektörün geçen yıl nisanda yüzde 76.5 olan kapasite kullanımı bu yıl yüzde 80.1’e çıkarken, yılın ilk..
Fransa'da 'hayır' piyasayı olumsuz etkiler Merrill Lynch tarafından yapılan ankete göre Fransa’da 29 Mayıs’ta yapılacak Avrupa Anayasası referandumdan "hayır" çıkmasının euro ve Türk tahville..
Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye kredi Dünya Bankası yönetimi, Türkiye'ye dönük 305 milyon dolarlık 3. İhracat Finansman Aracılık Kredisi (EFIL) verilmesini onayladı.
Kapasite kullanımı nisanda yüzde 80.1 yükseldi İmalat sanayinde kapasite kullanımı, bu yılın Nisan ayında yüzde 80.1'e yükseldi.. Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), İmalat Sanayi Aylık Eğilim..
Benzinde 3 kuruşluk indirim Benzinlerin rafineri çıkış fiyatındaki indirimin ardından, pompa fiyatları bugünden geçerli litrede 2-3 YKr ucuzladı. TÜPRAŞ'ın benzinde rafineri çıkış fiyatları d..
Van'da uyuşturucu baskını Van'da düzenlenen uyuşturucu operasyonu kapsamında gözaltına alınan 47 kişiden 23'ü tutuklandı. . Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kaçakçılık v..
Bilinirliği en yüksek TV kanalı Kanal D Kanal D, piyasa araştırması, bilgi ve analizinde dünya lideri olan ACNielsen’in, ‘firma/markaların hedef kitlelerin hatırladıkları ‘ilk marka’yı belirl..
Ünlülerin çocukları da şık Sinema, müzik ve podyum dünyasının giyim kuşamlarıyla akım yaratan isimlerinin çocukları da şıklık yarışında...People dergisinin internet sitesindeki habere göre, G..
Pistons ve Spurs bir adım önde ABD Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) play-off serisi yarı final mücadelesinde son şampiyon Detroit Pistons, Indiana Pacers'ı 86-67, San Antonio Spurs de Seattle..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10