17 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

17 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Namus cinayetleri NYT’de Türkiye’de namus cinayetlerine karşı başlatılan kampanya, yurtdışında yankı buldu. Amerikan New York Times Gazetesi, konuya sayfalarında geniş yer verirken, ‘Türkler,..
Kuveyt’te kadınlara seçme-seçilme hakkı Kuveyt parlamentosu, kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıyan tarihi yasayı onayladı.
ABD, 65 bin kişiyi kısırlaştırmış ABD’de, 1900’lü yıllarda başlayarak 70 yıl kadar süren bir zaman boyunca 65 bin kadın ve erkek gizlice kısırlaştırılmış. Derin devlet, şu ya da bu nedenle ‘s..
Fransa’da tatil krizi Fransa’da hükümet dünkü Panknot tatilini kaldırınca, 29 Mayıs’taki Avrupa Anayasası referandumunu iyice zora soktu. Tatil kaldırıldığı için genel grev kararı alan sendik..
Derviş’in elçisi Ronaldo barış için Ramallah’ta Breziyalı ünlü futbolcu Ronaldo, Kemal Derviş’in başkan seçildiği BM Kalkınma Programı’nın (UNDP) iyi niyet elçisi sıfatıyla Filistin-İsrail ba..
Pentagon’dan ‘süper askerler’ Arlington’da bulunan Pentagon destekli DARPA araştırma merkezi, uyumadan, yemeden içmeden bir hafta hayatta kalacak süper askerler üzerinde araştırma yapacak. Bi..
Özbek isyanı yayılıyor, Kerimov bitti diyor Kerimov Yönetimi, Andican’daki isyanın sona erdiğini öne sürerken, dün de Paktabad kentinde halkın ayaklandığı ve onlarca kişinin kurşuna dizildiği..
Madonna kavgası İsrail Dışişleri Bakanı Silvan Şalom ile Washington Büyükelçisi Danny Ayalon arasında Madonna kavgası yaşanıyor. Ayalon, Şalom’un eşiyle Madonna’yı görüştürmediği gerekçesiyle..
Avrupa’ya ‘İslam düşmanlığı’ uyarısı Avrupa Konseyi zirve toplantısında bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, ‘İslam düşmanlığı’nın Avrupa’da giderek yaygınlaştığına dikkat çekti. Erdoğan, ‘Yüz..
On Numara Kazananlar 2 36 3 39 5 40 15 41 19 42 26 47 62 51 78 54 67 55 69 56 71 58. 1 kişiye 110 bin YTL On Numara Oyunu'nda 10 bilen 1 kişi 110 bin 946 YTL kazandı. 9 bilenler bin 887 YTL 4..
Maria Frandouri İstanbul'da Yunanistan'ın dünyaca ünlü sanatçısı Maria Farandouri, yaklaşık on yıl aradan sonra yeni bir albüm yapan Zülfü Livaneli ile aynı sahneyi paylaşmak üzere dün İstanb..
Tespit edildiler Parkta oynarken serseri bir kurşunla can veren minik Arif'in katil zanlıları belirlendi. Bahçelievler'de parkta oynarken iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada serseri bir..
Kauçuk fabrikasında korkutan yangın Şişli'de bir kauçuk fabrikasında çıkan yangın panik yarattı. Arızalı imalat kazanında kaynak yapılırken kıvılcım sıçraması nedeniyle çıkan yangın sonucu fa..
'Ölenlerle bağlantı çok kolay' Profesör Schwartz, insanların ölen sevdikleriyle iletişim kurabileceğini ileri sürüyor. Schwartz, "Göçmüşleriniz sadece sizi ne kadar sevdiklerini ve özledikler..
Dikkat, çocuğunuz buluğa ermiş olabilir Çocuklar eskiden 10-11 yaşlarında karşılaştıkları ergenlikle 7 yaşında tanışıyor. Ülkemizde de sık görülen bu eğilimin nedeni bir türlü bulunamıyor. Ge..
Osmanlılar'ın harcında tarikat var Şeyh Edebalı’nın damadı Osman Gazi ile başlayan devlet-tarikat ilişkisi son padişah Vahdettin’e kadar gelmiştir. Tarikatın baştaki olumlu katkıları sonra de..
Şöhret olmasak bıyığı keserdik Müslüm Gürses "Bu şöhret başa bela kardeşim" diyor ve ekliyor: "Kendimiz karar veremeyiz bıyığı kesmeye. Sevenler çok" Ünlü şarkıcı kendisine "çok içki içiyor" ..
New York Times'ta 'bir dost' skandalı! New York Times Türkiye muhabiri Susan Sachs, gazetenin iki muhabirinin eşlerine, kocalarının kendilerini aldattığı yolunda mektup yazdığı iddiasıyla işt..
Genç Mustafa Kemal'ler ATA'sının yolunda Türkiye'nin 71 üniversitesinden 500 genç, Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlattığı günün 86'ncı yıldönümünde düzenlenen etkinlik çerçevesinde dün savaş..
Maria Farandouri ve Livaneli konseri yarın Yunanistan’ın ünlü sanatçısı Maria Farandouri, Zülfü Livaneli ile konser vermek için dün Atina’dan İstanbul’a geldi. Farandouri, Atatürk Havalimanı’..
İngiliz kameraman Tuğba’nın peşinde BBC, yaptığı araştırma ile beş İslam ülkesinin en ünlü modelinin hayatını anlatan bir belgesel için çalışmalara başladı. Türkiye’den Tuğba Özay’ın hayatını..
Bana diziyi sormayın sinirlerim bozuluyor Semra Özal, kızı Zeynep Özal’ın hayatının dizi yapılacak olmasından rahatsız. Projenin kendisini üzdüğünü söyleyen Özal, gazetecilerin bu konudaki so..
Dilek attan böyle düştü Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Gümüş’ün Kurtköy’deki setinde korkulu anlar yaşandı. Rol gereği bindiği at huysuzlanıp dört nala koşmaya başlayınca paniğe kapılan Dilek Se..
Ülker Kukla Festivali'nde Karagöz rüzgarı 8. İstanbul Uluslararası Ülker Kukla Festivali, 17 Mayıs Salı günü izleyicilere iki farklı Karagöz gösterisi sunuyor.
Onur Air Hollanda'da yargı yolunda Hollanda'nın, özel türk havayolu şirketi Onur Air'e getirdiği geçici uçuş yasağını değerlendirmek üzere başlayan toplantılarda henüz bir sonuca varılamadı. ..
Fransa yüzde 51'le 'hayır' diyor Fransa'da 29 Mayıs tarihinde Avrupa Anayasası için düzenlenecek referandum öncesinde yapılan kamuoyu araştırmalarında “hayır” oranı yüzde 51 ile ö..
Newsweek Kuran haberini çekti Newsweek dergisi, Guantanamo üssünde ABD'lilerin Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık yaptığı hakkındaki haberini çekti.
Erdoğan: Koçaryan tribünlere oynuyor Avrupa Konseyi liderler zirvesi için Polonya'nın başkenti Varşova'da bulunan Başbakan Erdoğan, Ermenistan Lideri Robert Koçaryan'ı tribünlere oynamakla su..
Siirt'te çatışma: 1 polis memuru yaralandı Siirt'in Kurtalan Caddesi'nde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada 2 terörist ölü ele geçirildi, bir polis memuru ise yaralandı.
İmamın yalanını DNA testi çıkardı Adana’da Şen Lokantası’nın sahibi Murat Aslan’ı öldürmekten yargılanan imam Abdullah Aktaş, cinayeti suç ortağı arkadaşı Burhan Gedik’in işlediğini iddia ett..
Her şey reklammış Alanya’da kaçırılıp işkence gördüğünü ileri süren şarkıcı İnci Doğan’ın, tüm bunları reklam amacıyla arkadaşlarıyla birlikte yaptığı ortaya çıktı. Pop şarkıcısı Ozan Orhon’u..
Danıştay’dan, Alemdaroğlu lehine karar Danıştay 8. Dairesi, İstanbul Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu’nun, görevden alınma işleminin iptali için açtığı davayı, ‘usulden’ ..
Kongre çağrısı Fetih Günü MHP’de nihai olarak Devlet Bahçeli’yi ‘devirmeyi’ hedefleyen ve olağanüstü kongre için imza toplayan muhalefet hareketi, resmi kongre çağrısını 19 Mayıs veya İstanbu..
Aleyhte kararda üst mahkemeye itiraz edicek Dışişleri Bakanlığı, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu hakkında İsviçre’nin Zürih Kanton Savcılığı’nca mahkemede açtığı dava için..
Genelkurmay’dan ‘Sol’a suç duyurusu Genelkurmay Başkanlığı, aylık ‘SOL’ adlı derginin 223. sayısında çıkan dört yazı hakkında ‘komuta kademelerinin tahkir ve tezyif edildiği’ gerekçesiyle Ada..
‘Türban’da karar yok, dinleme var Terörist Abdullah Öcalan’la ilgili kararını geçen hafta veren Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Büyük Dairesi, yarın da Türkiye açısından büyük önem ..
Apo’yu sorgulayan kadına MİT’te terfi Müsteşar Şenkal Atasagun’un emeklilik için başvurmasından sonra MİT kadrolarında değişim başladı. Öcalan’ı İmralı’da sorgulayan kadın MİT Bölge Başkanı, ..
Tek kelimeyle teşekkürler Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in eşi Semra Sezer, kendi öncülüğünde başlatılan Ulusal Eğitime Destek Kampanyası ile 3.5 yılda 4 milyon 173 bin 142 yurttaşa çeşitl..
19 Mayıs şölen gibi kutlanacak Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türkiye’de artık 19 Mayıs’ların üçüncü dünya ülkelerinde olduğu gibi kutlanmayacağını söyledi.
Ata’nın izinden Samsun’a 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Şişli Atatürk Evi Müzesi’nden Dolmabahçe Sarayı’na ‘Milli Mücadelede İlk Adım Yürüyüşü’ d..
AKP, AİHM için formül arıyor AKP iktidarı, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın adil yargılanmadığına yönelik Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararına karşı formül arıyor. Öcalan’ı yeniden y..
İşkenceyi Korutürk’e şikáyet ettik 12 Mart döneminin Başbakanı Nihat Erim’in Günlükler’i, Cevdet Sunay’ın süresinin dolmasından sonra yaşanan ve Fahri Korutürk’ün seçimiyle sonuçlanan cumhurb..
Valilik konutuna intihar saldırısı: 2 PKK’lı ölü SiirtValisi Murat Yıldırım’ın konutuna intihar saldırısı düzenlemek isteyen biri canlı bomba 2 PKK’lı ölü ele geçirildi. Olayda bir polis de y..
DYP: Daha şerefli bir iş verecektik DYP yönetimi, istifa eden 4 milletvekilinin ‘taktik’ gereği Genel İdare Kurulu’na (GİK) alınmadığını açıkladı. ‘Partimizin genel yapısında önemli bir sarsı..
Polise göre bir öğretim görevlisi görmezden geldi İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi amfisinde esrar içerken fotoğraflanan İrem Okan, Narkotik Şube Müdürlüğü’nde uyuşturucu kullandı..
Paşa’nın off-shore hesabı Genelkurmay Askeri Mahkemesi’nde eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Erdil aleyhine tanıklık yapan emekli Tuğamiral Poyrazlar’ın, Bahreyn’de off-shore hes..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9