17 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

17 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ABD Yüksek Mahkemesi, Uzanlar'ın cezasını onayladı ABD Yüksek Mahkemesi, Uzan ailesinin, dünyanın en büyük cep telefonu şirketlerinden Motorola'ya karşı "büyük sahtekârlık" işlemekten dolayı ..
Balkaner'in eski villasına baskın TMSF, Balkaner'in icra ihalesi ile Mehmet Hattat'a geçen villasında mutfak dolaplarına saklı trilyonluk değerde eski eser buldu'Yabancı ortaklığa bakışımız o..
Türkiye, OECD'nin en ucuz 5'inci ülkesi Türkiye, OECD'nin 30 üyesi içinde en ucuz 5'inci ülke. Birçok ülke vatandaşları kendi ülkelerinde 100 birim ulusal paraya aldıkları malları Türkiye'de ..
Meclis’te bugün süt kokteyli var Hayvancılığa katkı sağlamak ve süt sektörüne moral vermek amacıyla, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), ilk kez süt ve süt ürünlerinin ikram edileceği re..
Çin: Tekstilde siyaset yapmayın Çin Başbakanı Wen Jiabao, ABD’nin bu ülkeden yapılan bazı tekstil ürünlerinin ithalatında yeniden kota uygulama kararı almasına, ‘Konu politikaya alet edilmeme..
OECD’nin en ucuz 5’inci ülkesiyiz Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Teşkilatı’nın (OECD) üyesi olan 30 ülkede yapılan karşılaştırmalı fiyat düzeyi sıralamasında Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Slovaky..
DYH, IAA Global’in kurumsal üyesi oldu Doğan Yayın Holding (DYH), Uluslararası Reklamcılık Derneği’nin (IAA Global-International Advertising Association Global) kurumsal üyesi oldu.
90 milyon dolar kazandık Akbank, 2004 yılında faaliyete geçen Operasyon Merkezi ile yılda 90 milyon dolarlık tasarruf sağlandığını açıkladı. 140 milyon dolarlık bir yatırımla oluşturulan Oper..
Sabancı, Güney Amerika lideri oldu Sabancı Holding, kord bezi ve endüstriyel iplikte Güney Amerika’nın pazar payı en yüksek şirketi olan Cobafi’nin yüzde 90.32’lik hissesini 19 milyon dolara ..
Manchester’da artık tek patron Glazer ABD’li işadamı Malcolm Glazer, 2 yılı aşkın süredir verdiği mücadelenin ardından dünyanın en zengin futbol kulübü olan İngliz Manchester United’ın sahibi..
Işık’a 40 milyar verdik Star’ın değerini artırdık CHP Yozgat Milletvekili Emin Koç, Kenan Işık’ın Star TV’ye ‘ancorman’ olarak işe başlamasını soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı. Işık’a a..
Tıbba 450 milyon dolar bağışladı Dünyanın en zengin adamı Bill Gates, dünyadaki tıbbi araştırmalar için 450 milyon dolar yardımda bulunacağını açıkladı. Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) Cenevre’..
Trilyonluk Balkaner antikası Hattat’ın villasında çıktı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ekipleri, mali polis ile birlikte Yeniköy’deki Hattat Vilları’nda bulunan ve öldürülmeden önce Ha..
Onur Air: Hakkımızı mahkemede arayacağız Hollanda’nın Onur Air’e getirdiği geçici uçuş yasağını değerlendirmek üzere Amsterdam’da yapılan toplantılarda henüz bir sonuca varılamazken, Onur Air..
Haczedilen mallarını geri almış Hanefi Avcı’nın son raporunda Erol Evcil ile Alaattin Çakıcı arasındaki para trafiğinin nasıl işlediği de ilk kez kayıtlara geçti. Trilyonlarca liralık kredi v..
50 milyarlık mevduat garantisi de inecek Devlet Bakanı Ali Babacan 5 Temmuz 2004’ten bu yana 50 bin YTL (50 milyan lira) olarak uygulanan mevduat garantisinin ‘Türkiye için yüksek’ olduğunu b..
Venus'le buluşma Tenis dünyasının siyah incisi Venus Williams, İstanbul Cup'taki ilk maçına bugün çıkıyor. Nihayet dünyada ilk 100'de bulunan ünlü tenisçileri ülkemizde ağırlıyoruz. Ana tablo..
Derbiye banko İsmet Arzuman Pazar günkü F.Bahçe-G.Saray maçı için İsmet Arzuman favori; Cüneyt Çakır ve Mustafa Çulcu ise plase. Futbol Federasyonu, Süper Lig'in düğümünü çözebilecek Fenerbah..
Boynunuzun borcu Maç sonrası soyunma odasına inen Ergun Gürsoy, takıma seslendi: "Fener'i bir kez daha yenmek boynunuzun borcu olsun". Gençlerbirliği yenilgisinin ardından G.Saray soyunma oda..
Van Hooijdonk: Kapris yapıyor! Ankaragücü maçı sonrası yakın çevresine dert yanan Van Hooijdonk takımın son dönemdeki kötü gidişatının faturasını Daum'a kesti. Alman hoca ile ters düştükten s..
Şampiyonar Ligi acımızı hafifletir Trabzonspor Basın Sözcüsü Şahin, ligi 2. bitirme şansını kaçırmayacaklarını söyledi. G.Saray'ın G.Birliği yenilgisiyle ligi ikinci sırada bitirip, Şampiyonl..
Kıran kırana G.Birliği Başkanı Cavcav, Youla için 1.5 milyon euro ve 2 futbolcu istedi.. Kartal 1.3 verdi.. Başkent ekibi diretti.. Fakat Beşiktaş 1.4 milyona çıkarak işi bitirdi . Beşiktaş'ı..
Kral ayıp etti Galatasaray Teknik Direktörü Hagi, Hakan Şükür'ün oyundan çıkarken kaptanlık bandını yere atmasını kabullenemediğini söyledi . G.Saray, G.Birliği yenilgisiyle büyük fırsat kaçı..
Le Guen cepte! Daum'un yerine en büyük aday olarak gösterilen Fransız hocayla F.Bahçe'nin el sıkıştığı iddia edildi. Fenerbahçe, Fransız Teknik Direktör Le Guen ile anlaştı!.. Daum'dan ümidin..
Kim gitsin F.Bahçe'de Daum, G.Saray'da Hagi... İki kulüpte de teknik direktörlerin geleceği belirsiz. Pazar günü iki takım arasında oynanacak derbi belki kaybedenin, belki de ikisinin birden ..
Coelho'nun romanına İran'da yasak Brezilyalı ünlü yazar Paulo Coelho'nun son kitabı 'Zahir' dünyada ilk kez yayınlandığı ülke olan İran'da yasaklandı... Daha önce İran hükümetinden izin alını..
Clinton'ın gerçek 'Hayatı' "Eski ABD Başkanı Bill Clinton kendi politik kariyeri için kadınları kurban etti." Bu iddia 31 Mayıs'ta piyasaya çıkan "Their Lives: The Woman Targeted By The Clint..
Sanatsever baba! Psikanalizin babası olarak kabul edilen Sigmund Freud'un ressam torunu Lucian Freud tarafından yapılan nü tablo, ünlü müzayede evi Christie's tarafından açık arttırmaya çıkar..
Piyanist kaybeden var mı? İngiltere, hafızasını kaybeden 'piyano adam'ın kimliğini araştırıyor. Ağzından tek kelime çıkmayan; sadece eline kalem alıp bütün gün İsveç bayrağı ve notalar çizen ..
Atlantik'te 'define' avı Polis ve uluslararası uyuşturucu mafyası, Roddy McLean adlı kaçakçının ölmeden önce Azor Adaları'nın açıklarına gömdüğü sanılan 10 milyon sterlinlik esrarı arıyor. Ko..
İsrail hükümetinde 'Madonna krizi' İngiliz Guardian gazetesine göre kriz, Dışişleri Bakanı Silvan Şalom'un eşi Judy'nin geçen yıl İsrail'i ziyaret eden Madonna ile görüşmek istemesi üzerine p..
Kuveyt'te kadınlara seçme hakkı Ortadoğu'da esmeye başlayan demokrasi rüzgarları dün Kuveyt'te de etkisini gösterdi. Kuveyt parlamentosu, kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıyan tarihi yasay..
'Müzakere başlarsa bir yıla çözüm olur' Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk kez bir Yunan gazetesine demeç veren KKTC lideri Mehmet Ali Talat, "Bizden korkmayın. Kıbrıs sorununun çözümünden v..
'Sırada neresi var' sesleri yükseliyor Özbekistan'daki olaylar diğer kentlere sıçramaya başladı. Kırgızistan, insani yardım için sınırlarını açtı. Binlerce kişinin yollara döküldüğü bölge içi..
Yönetmenin intikamı! Yönetmenin intikamı! Serinin son bölümünde, Bush'un Irak Savaşı'yla ilgili açıklamalarına benzer sözler geçiyor. Yönetmen Lucas, ilk bölümü yazdığı Vietnam Savaşı dönemin..
Vekil yeğeni intihar etti CHP İstanbul Milletvekili Ali Kemal Kumkumoğlu'nun aynı partiden İstanbul İl Genel Meclisi Üyesi olan yeğeni Kamuran Kumkumoğlu, dün gece Maltepe'deki bürosunda taba..
Emel Ağar istifacıları ikna edemedi DYP kongresinde Genel İdare Kurulu listesine alınmayan Denizli Milletvekili Ümmet Kandoğan, Iğdır Milletvekili Dursun Akdemir, Afyon Milletvekili Reyhan Ba..
MHP'li muhalifler kazan kaldırdı Namık Kemal Zeybek, Ramiz Ongun, Emin Yazıcı, Ercan Koç ve Hüsnü Yusuf Gökalp Bahçeli'ye bayrak açıp olağanüstü kongre istediler. Anketlerde yükselişe geçtiği..
Erdoğan: Koçaryan tribünlere oynuyor Başbakan Tayyip Erdoğan, Avrupa Konseyi Zirvesi'nde konuşan, Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan'a yanıt vermek için program dışı bir basın toplantı..
Erivan'la umutlu diyalog Aliyev ve Koçaryan, Varşova'da 3 saat süreyle Yukarı Karabağ'ın statüsünü konuştu. Zirvenin ardından iki ülke Dışişleri Bakanları gelinen noktayı SABAH'a anlattı Erme..
Manchester United'ın kontrolü Glazer'a geçti Dünyanın en zengin futbol kulübü Manchester United, taraftarların yoğun eleştirilerine karşılık el değiştirdi. İngiliz televizyonları, ABD'li yatı..
Sektöre ve bölgeye göre asgari ücret belirlenmeli ANKARA Sanayi Odası Başkanı (ASO) Zafer Çağlayan, hazırladıkları bir raporla, asgari ücretin sektöre ve bölgeye göre farklı uygulanması gerek..
Önce dünyalı oldu şimdi ülkesine dönüyor Volkan Atik, 2000'de Amerika'da 'yazlıkçılara' rahat ve şık giysiler üretmek üzere yola çıktı. Markası AVVA tutunca, ülkesine döndü. Babadan konfeksiy..
Çin'in karşısında Neyir ile duracak! Bir yıl önce tarih olan Neyir Triko'ya yeniden can veren üç ortaktan biri Refik Aksoy, Çin'e bu marka ile set çekecek. Bir dönem triko denilince akla gele..
Akbank'ın bankacılık üssü yılda 9 bin 108 ağacı kurtardı Akbank, 140 milyon dolarlık yeni operasyon merkezi yatırımıyla yılda 90 milyon dolar tasarruf sağlayacak. Akbank, şubelerdeki yoğunluğ..
'Bankacılıkta yabancıya sınırlama yanlış olur' Bakan Ali Babacan, bankacılık sektöründe yerli-yabancı ayrımı yapılmaması gerektiğini ve yabancı sermayeye sınır getirmenin çok yanlış olacağını..
Kayserili yine fark yarattı futbola 6 milyon $ verdi Kayserililer takımlarına nasıl sahip çıkılacağını gösterdi. Son maçta, 'maçı kazan, parayı al' diyerek bir çuval parayı duvara çivilediler..
Onur'a ambargoyu kaldırmak için Erdoğan Schröder'le görüştü Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım güvenlik gerekçesiyle Hollanda, İsviçre, Fransa ve Almanya'nın Onur Air'e uyguladığı uçuş yasağını..
200 Euro'luk oda oldu 1200! Sadece İtalya'dan iki uçak dolusu işadamı ve parlamenterin geldiği İstanbul'da oda fiyatları astronomik rakamlara ulaştı. İstanbul otellerine nur yağdı. Şampiyonla..
Ingiltere’de esrarengiz ‘Piyano Adam’ İngiltere’nin Kent bölgesindeki Sheerness kasabasının sokaklarında, etrafa boş gözlerle bakan ve giydiği takım elbisesinden sular damlarken bulunan genç ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9