17 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

17 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Severiz ama nefret de ederiz Fenerbahçeliler, zorlu Diyarbakır deplasmanından da 2-0'lık zaferle dönme başarısını gösteren Christoph Daum'u, kazandırdığı puan bereketi yüzünden yere göğe koya..
Memnuniyet satış artırıyor Türkiye pazarına 1930'lu yıllarda radyo, ampul ve televizyon gibi ürünleriyle adım atan 1939 yılından sonra da tıraş makinesini getirerek ev aletleri ve kişisel bak..
Villada antika operasyonu Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ekiplerinin mali polis ile birlikte Yeniköy'deki bir villada yaptığı aramada, el konulan Yurtbank'ın eski sahibi Ali Avni Balka..
Çumra'dan ilköğretim için örnek uygulama Yaklaşık 300 bin dekarda pancar, domates, fasulye ve patates üretiminin yapıldığı Konya'nın Çumra ilçesinde çalışacak tarım işçilerine dönük karar kap..
DYH, IAA Global üyesi oldu Doğan Yayın Holding (DYH), dünyada pazarlama iletişimi kapsamında reklamverenler, reklam ajansları, medya ve reklamla yanyana çalışan araştırma şirketleri, halkla i..
'Kayıt dışı yaşamaz' 'Büyük bile var' Devlet Bakanı Ali Babacan, kayıt dışı çalışan işletmelerin geleceğinin karanlık olduğunu ifade etti. Babacan, "Türkiye'de kayıt dışı çalışan ço..
Akbank 9 bin ağacı kurtardı Akbank, geçen yıl faaliyete geçen operasyon merkezi ile yılda 90 milyon dolarlık tasarruf sağladı. Dün operasyon merkezinin tanıtım toplantısında konuşan Akbank Op..
Finansbank'tan kâr patlaması Finansbank'ın 2005'in ilk üç ayına ait vergi ve karşılıklar öncesi konsolide kârının 210.2 milyon YTL olduğu, net kârının ise bir önceki yılın aynı dönemine göre ..
Gelir İdaresi Yasası tamam şimdi sıra atamalarda Gelir İdaresi Yasası yürürlüğe girerken, şimdi gündeme atamalar oturdu. Hükümetin, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in hakkındaki Başbakanlık ..
Maliye: Bu ay primleri erken yatırın Maliye Bakanlığı, Emekli Sandığı'nın maaş, ikramiye ve sağlık yardımı ödemelerinin üst üste gelmesi nedeniyle nakit sıkışıklığı yaşadığını belirtti.
Türkiye beşinci ucuz ülke Türkiye, 30 OECD ülkesi içinde karşılaştırmalı fiyat düzeylerine göre Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya ve Meksika'nın ardından en ucuz 5'inci ülke oldu.
Onur Air yargıya gidiyor Hollanda'nın, Türk havayolu şirketi Onur Air'e getirdiği geçici uçuş yasağının değerlendirildiği toplantılarda bir sonuca varılamazken, Onur Air, konuyu Hollanda'da y..
'Rekabet'e atama Sanayi ve Ticaret Bakanlığı kontenjanından Rekabet Kurulu üyeliğine atanan Kurum Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Ersin görevine başlarken, kurul da karar alma sayısına ulaştı.
Ziraat'ta düğmeye basıldı Bankacılık sektöründe birbiri ardına gelen yabancı ortaklıklar, kamu bankalarında da özelleştirme çalışmalarına hız verdi. Türkiye'nin en büyük bankası Ziraat Bankas..
Gençlere destek fonu Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Coca-Cola Türkiye, gençlere destek olmayı amaçlayan bir gençlik fonunu hayata geçirecek.
Sonera SPK'ya başvuracak TeliaSonera sözcüsü Michael Kongstad, şirketlerinin Turkcell İletişim'deki hisselerini yüzde 37.1'den 64.7'ye çıkaracak önerilerinin en önemli şartı olan çağrı muafiy..
Kırgızistan sınırı açtı Özbekistan'da Devlet Başkanı Kerimov'a karşı Andican'da başlayarak yayılan isyanda ölü sayısı 800 olabilir. Kırgızistan da sınırı açtı; beş bin kişi yolda.
Newsweek Kuran haberini geri çekti Amerikan askerlerinin Guantanamo Üssü'nde esirleri sorguya çekerken Kuran'ı tuvalete attığı haberiyle İslam dünyasında 15 kişinin yaşamına mal olan gösteril..
Barzani'nin mutlu günü ABD Dışişleri Bakanı Rice, sürpriz Bağdat ziyaretini bitirerek Katar'a döndü. Erbil'de KDP lideri Barzani ile görüştükten sonra Bağdat'a geçen Rice, Başbakan Caferi'ye ..
Peykan'dan sonra Hatemi veda ediyor 17 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı seçimine çoğu sembolik de olsa 1010 adayla giden İran, anayasa gereği üçüncü kez aday olamayan reformcu Cumhurbaşkanı Muha..
Diplomat eşleri kapışınca... İsrail diplomasisi 'kadın kocasını rezil de eder, vezir de' kabilinden bir skandalla çalkalanıyor. Skandalın kahramanları İsrail Dışişleri Bakanı Silvan Şalom ve ..
Liberalleşme intihar sebebi Christian Aid adlı Britanyalı yardım örgütü, IMF ve Dünya Bankası'nın dayatması ve Britanya'nın desteğiyle serbest ticaret politikalarının uygulandığı Hindistan'ın..
Hodorkovski suçlu bulundu Rus petrol devi Yukos'un eski sahibi Mihail Hodorkovski planlı hırsızlık, yolsuzluk yaparak mülkiyet haklarına zarar vermek, mahkeme emrine karşı gelmek ve...
Tahran-Bakü 'dostluk paktı' ABD, nükleer programı nedeniyle İran'a baskıları artırırken, Tahran kuzey komşusu Azerbaycan'la saldırmazlık anlaşması imzaladı. Dün yapılan törende, İran Savunma ..
Bosnalı Sırp için tarihi gün Bosna-Hersek'in Mostar kentinde bulunan ve 1992-95 savaşında büyük hasar gören Sırp Ortodoks Manastırı dün törenle tekrar ibadete açıldı.
Tito 'suyun adı' oldu Yugoslavya'nın efsanevi lideri Josip Broz Tito'nun adı Hırvatistan'da bir su markasına verildi. 'Titov Izvor' (Tito'nun kaynağı) adını taşıyan suyun Yugoslav liderin doğ..
Chavez'den ABD'ye uyarı ABD'nin sık sık kendisine yönelik suikast hazırladığını söyleyen Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, öldürülmesi halinde ordunun harekete geçeceğini belirterek, ABD..
Erivan'la atışma Avrupa Konseyi'nin Varşova zirvesinde, Başbakan Erdoğan ile Ermenistan lideri Koçaryan buluşamadı. Koçaryan, 'soykırım'a uluslararası tanıma talep etti. Koçaryan, Karabağ'ın..
Karamanlis'in AİHM iması Varşova zirvesinde tüm ülkelerin AİHM kararlarına uymalarını isteyen Yunan Başbakanı Kostas Karamanlis, Türkiye'ye dokundurdu: "Bazı ülkelerin Loizidou karar..
Erdoğan'dan İslam düşmanlığına karşı çağrı Toplam 800 milyon nüfuslu 46 ülkeyi demokrasi ve insan hakları ilkeleri etrafında buluşturmayı hedefleyen Avrupa Konseyi 3. liderler zirvesi, dün Po..
Sınır için altı ay süre Ermenistan Dışişleri Bakanı Varton Oskanyan, Avrupa Konseyi zirvesi vesilesiyle Türkiye-Ermenistan ilişkilerine dair mesajlar verdi. Ermenistan'ın öncelikli beklentisi..
AKP: Türban yasağı sürsün Büyük Daire yarın görüşüyor Hükümet, AİHM'de, Öcalan'dan sonra Leyla Şahin davasıyla yeni bir yargı sınavı veriyor. AİHM'nin Büyük Dairesi, eski İstanbul Üniversite..
Alemdaroğlu için iyi haber Danıştay 8. Dairesi, eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu hakkındaki görevden alma kararının iptali isteminin reddine ilişkin mahkeme kara..
19 Mayıs'a farklı kutlama Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın bu yıldan itibaren daha canlı kutlanacağını açıkladı.
ANAP'lı TDV'ye AKP'li yönetim ANAP'ın parlak zamanlarında kurulan ve AB ile ilgili çalışmalarıyla dikkat çeken Türk Demokrasi Vakfı'nın (TDV) yönetimi değişti.
DYP'de sular durulmuyor İstifacı dört milletvekili, DYP lideri Ağar'ı 'sözüne güvenilmez' olmakla suçladı. Partideki muhalifler, olağanüstü kongreye gitmek için kulis yürütüyor.
İstifacılar ağır konuştu: Ağar bizi aldattı Parti yönetimine alınmayınca DYP'den ayrılan milletvekilleri Ümmet Kandoğan, Dursun Akdemir, Reyhan Balandı ve İbrahim Özdoğan, dün, istifa dilekçe..
Gazeteci Bozkurt hapse mi girecek? 1 Haziran'da yürürlüğe girecek TCK'nın basına etkileri tartışılırken, CNN Türk muhabiri Gökhan Bozkurt, 4422 sayılı Çıkar Amaçlı Suç Örgütleriyle Mücadele ..
Hükümet 'ikinci yol'un peşinde AKP, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Öcalan kararında yer alan, 'yeniden yargılama' dışındaki, 'dava dosyasının yeniden açılması' seçeneğinin ne anlam..
'Ağır cezaya başvuracağız' Abdullah Öcalan'ın avukatlarından Mahmut Şakar, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) kararı üzerine, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvuracaklarını söyledi..
Maganda yine can aldı Düğünlerde 'havaya ateş açma' geleneği can almaya devam ediyor. Samsun'un Tekkeköy ilçesindeki sünnet düğününde 'aşka gelerek' havaya ateş açan bir kişi 13 yaşındaki Sel..
Cephanelik gibi otomobil Siverek'te bir otomobilin gizli bölmelerinde beş Uzi ve 25 tabanca ele geçirildi.
'Düğün' için cephane sevki Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapmak isteyen bir otomobilde, 3 bin mermi ele geçirildi.
Centilmen bakan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, dün Antakya Belediye Başkanı AKP'li Mehmet Yeloğlu'nu ziyaret ettikten sonra St. Pierre Kilisesi'ni ziyaret etti.
Allianoi'nin karnı aç! Bergama'deki Allianoi Antik Kenti'nde bu yıl yapılacak kurtarma kazılar için Bergama Müze Müdürlüğü'nden ödenek gönderilmeyince işçilerin günlük yemek ihtiyacının karşı..
Vali konutu girişinde canlı bomba Vali Murat Yıldırım'ın konutuna intihar saldırısı düzenlemek isteyen biri canlı bomba iki terörist öldü, teröristlere müdahale eden bir polis memuru yaraland..
Sezer, onlarla gurur duyuyor Semra Sezer'in öncülüğünde başlatılan 'Ulusal Eğitime Destek' kampanyası çerçevesinde, 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda hatıra ormanı oluşturuldu.
Ey ruh geldinse biraz akıl fikir ver!.. "Sizin enerjinizi beğenmedim, negatif enerji yüklüsünüz," diye seslendi sarışın bir kadın, ruhsal âleme ilişkin kitaplar satan bir st..
Ulla için gelen gemiler küçük İskenderun'da batan Ulla gemisindeki zehirli atığın tahliyesi için İspanya'dan gönderilen iki geminin tonajları küçük çıktı. Yetkililer büyük gemi arıyor.
Greenpeace'in hedefi ABD Çevre örgütü Greenpeace, Adana'daki İncirlik Üssü'nde var olduğu iddia edilen 90 nükleer bombanın ABD'ye gönderilmesi için kampanya başlattı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9