17 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

17 Mayıs 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kemal Derviş'in milletvekilliği düştü CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş'in milletvekilliğinden istifası, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Derviş'in milletvekilliği düştü.
New York'ta Dervişler resim sergisi New York'ta başlayan Türk Kültür Festivali kapsamında, ressam Gökden Ruta'nın “Dervişler” isimli sergisi, New York Marriot Marquis Otel'de serg..
Gelir İdaresi'nde 'hayat durdu' Gelir İdaresi Başkanlığı'nı oluşturacak yasanın yürürlüğe girmesiyle, atamaların henüz yapılmaması nedeniyle işler durma noktasına geldi. Kadroları iptal edile..
'AB, Kıbrıs'ta çözüme hazırlanıyor' Avrupa Birliği Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, Birliğin Kıbrıs sorununun çözümüne hazırlandığını söyledi.
G.Kıbrıs'ta Türklere oy hakkı tasarısı Kıbrıs Rum Yönetimi, Güney'de yaşayan 2 bin kadar Kıbrıslı Türke, seçimlerde oy kullanma ve aday olma hakkı veren bir yasa tasarısını Meclis'e sundu.
Avukat görüşmesine denetim Ceza İnfaz Kanunu'nda, terör ve suç örgütü üyeliğinden yargılananların, avukatları ile görüşmelerinde bir görevlinin hazır bulanabilmesini de içeren değişiklik tekl..
Şırnak'ta 6 asker şehit Şırnak yakınlarındaki Gabar dağlarında askeri aracın mayına çarpması sonucu 4, bölgedeki çatışmalarda da 2 asker şehit oldu.
EDİTÖRDEN Toplumda alttan alta yabancı sermayeye karşı olumsuz bir tavır gelişiyor. Bir kısım "satılmasın", bir kısım "satılsa bile yerli sermaye alsın" diye sesini yükseltmeye başlıyor. Üste..
Haberin Devamı>>> Yüzde 49'unun özelleştirilmesi gündemde olan Erdemir için iktidarla ana muhalefet arasında tartışma var. Ereğli ayakta. Ekonomistler arasında sür...Fransa 200'de Almanya'nın..
Haberin Devamı>>> Ağar, milletvekillerinin istifasına neden olan Genel İdare Kurulu listesini oluştururken parti teşkilatına yönelik siyaset yapanlar yerine, proje...'Kadınlar için çalışacağı..
Çevirmenleri Márquez'i anlatıyor Şu sıralar ülkemizde yayınlanan "Benim Hüzünlü Orospularım" adlı kitabıyla yeniden gündeme gelen Nobel ödüllü Kolombiyalı yazar Gabriel García Márquez’i bu ke..
'Avrupa'nın büyüme motoru olacaksınız' Avrupa Yatırım Bankası (AYB) Başkanı Phillippe Maystadt, yaklaşık yüzde 10 düzeyinde bir ekonomik büyümeye sahip Türkiye'nin, Avrupa'nın "büyüme motoru"..
Yüce Divan'da şok ihbar Eski Başbakan Mesut Yılmaz ile eski Devlet Bakanı Güneş Taner'in, Yüce Divan'da yargılandıkları davada, Yüce Divan Başkanı Mustafa Bumin, Anayasa Mahkemesi'ne isimsiz ..
Elkatmış Roth'a hesap sordu TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, bazı konularda Türkiye'yi suçlamaya kalkışan Claudia Roth'a, Alman ve Fransız polislerinin öğrenci..
Erdoğan zirvede sert çıktı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ermeni soykırımı iddiaları konusunda, ''Belgeye,bilgiye dayalı olmadan, basit lobi faaliyetleriyle ve kulislerle, ilgili ilgisiz parl..
Marko Polo iskelesi restore ediliyor Adana'nın Yumurtalık İlçesi'ndeki tarihi Ayas Kenti'nde ünlü gezgin Marko Polo'nun adıyla özdeşleşen iskeleyle Atlas ve Yumurtalık kalelerinin onarımı içi..
Askeri araç mayına çarptı: 4 şehit Şırnak yakınlarındaki Gabar dağlarında askeri aracın mayına çarpması sonucu 4 asker şehit oldu.
Trabzon'daki linç girişimine dava Trabzon'da 6 ve 10 Nisan'da bildiri dağıtan TAYAD üyelerine saldıran 15 kişi hakkında dava açıldı.
Eruh'ta 4 asker şehit Siirt'in Eruh İlçesi yakınlarındaki Gabar Dağı'nda meydana gelen mayın patlamasında şehit olan 4 asker için cenaze töreni düzenlendi. . Gabar Dağı'nda düzenlenen ''Kilit..
'Sahte rakı'da 3 sanığa 8 yıl 4 ay Şişli'de sahte rakı imal edilerek piyasaya sürülmesi olayına karıştıkları ileri sürülen 3 sanık, 8 yıl 4'er ay ağır hapis cezasına çarptırıldı. . İstanbul 4..
Sahte rakıcılara 8 yıl Şişli'de sahte rakı imal edilerek piyasaya sürülmesi olayına karıştıkları ileri sürülen 3 sanık, 8 yıl 4'er ay ağır hapis cezasına çarptırıldı.
Vüs’at O. Bener anılıyor Türk edebiyatının usta yazarlarından Vüs’at O. Bener Fransız Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir toplantıyla anılıyor. Az yazmasına karşın unutulmaz metinlere imza atmı..
Müzik Festivali'nin biletleri satışa çıkıyor İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 33. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nin biletleri 21 Mayıs'ta satışa çıkıyor. Uluslararası..
MSN masaüstü arama motoru çıktı Masaüstü arama, Microsoft'un Longhorn ekseninde tasarladığı, kendi kendine yeten bilgi işlem evreninin bir parçası.
Fransa'da 'hayır' eğilimi yeninden önde Fransa'da 29 Mayıs'ta Avrupa Anayasası için düzenlenecek referandum öncesinde yapılan kamuoyu araştırmalarında "hayır" oranı yüzde 51 ile öne geçti.
Avustralya'da okulda türbana izin Avustralya'da bir devlet okulunda türbanla derse girilmesine izin verildi.
'Ermeni kararı hukuka aykırı' Erdoğan'dan AB'ye: Belgeye dayanmadan ilgili-ilgisiz parlamentoların sözde Ermeni soykırımı konusunda karar alması insan haklarına ve hukuka aykırı.  Erdoğan..
'Ermeni kararı hukuka aykırı' Erdoğan'dan AB'ye: Belgeye dayanmadan ilgili-ilgisiz parlamentoların sözde Ermeni soykırımı konusunda karar alması insan haklarına ve hukuka aykırı.  Erdoğan..
Linç girişimi 'basit suç' sayıldı Trabzon'da TAYAD'lılara linç girişimi nedeniyle 15 kişi aleyhine dava açıldı. İddianamede olay, 'basit müessir fiil' sayıldı.
TV programına katılan annesini vurdu Elazığ'da bir çocuk, tartıştığı annesini tabancayla vurarak ağır yaraladı. R.I. (14), annesi Birgül I. ile şehirlerarası otobüs terminalinin karşısında bu..
Sandalyeden düştü yürümeye başladı Kayseri'de 15 yıl önce Sivas Caddesi'nde yolun karşısına geçmek isterken, bir otomobilin çarpması sonucu yaralanan ve sonra yürüme güçlüğü çeken 70 yaşındak..
TDK cinsel içerikli sorulardan rahatsız Türk Dil Kurumu’nun başı yurttaşlardan gelen cinsel içerikli sorularla dertte. Yurttaşlar, TDK’nın internet sitesinde sözcük linklerine en çok merak et..
Dâhi mimar Koolhaas İstanbul'da Dünyanın en önemli mimarları arasında gösterilen Hollandalı mimar Rem Koolhaas bugün (17 Mayıs 2005 Salı) Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen ARKIM..
Tiyatroda Türkiye-Romanya buluşması Trabzon'da bu yıl altıncısı yapılan 'Uluslararası Karadeniz'e Kıyısı Olan Ülkeler Festivali'ne Romanya'nın Devlet Tiyatroları'ndan Teatrul G.A. Petculescu,..
Linux Şenliği 19 Mayıs'ta başlıyor Linux Kullanıcıları Derneği'nin düzenlediği Linux ve Özgür Yazılım Şenliği 19-22 Mayıs 2005 tarihleri arasında, Ankara Milli Kütüphane Konferans Salonları'n..
Kylie Minogue, meme kanseri Avustralyalı pop şarkıcısı Kylie Minogue'a meme kanseri tanısı konuldu.
Huzur ve sağlık kenti: Kütahya Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kütahya, tarihi eserleri, kaplıcaları, çini ve porselenleriyle, dolu dolu bir tatil vadediyor.
Borsa 25 binin üzerine çıktı İstanbul Borsası'nda hisse senetleri ortalama binde 7 değer kazanırken, Ulusal 100 Endeksi 25 bin 95 puana çıktı.
Personel reformunda yük 3 katrilyon Maaş sistemini yeniden yapılandıran kamu personel reformunun Maliye'ye 3 katrilyon liralık yük getirmesi bekleniyor. Tasarının yasalaşması ise önümüzdeki y..
Erdoğan'dan Avrupa'ya 'soykırım' tepkisi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Polonya'da Avrupa Konseyi liderler zirvesinde yaptığı konuşmada, Ermeni iddiaları ile ilgili ortak çalışma önerisini yi..
Askeri araç mayına çarptı: 6 şehit Şırnak yakınlarındaki Gabar dağlarında askeri aracın mayına çarpması sonucu 6 asker şehit oldu.
Yıldırım: Karar çok ağır Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Onur Air'in bazı Avrupa ülkelerinde uçuşlarının durdurulması kararının, kendilerince "ağır bir karar" olduğunu bildirdi. Onur Air: ..
Özbekistan'da 745 ölü Özbekistan'ın Andican ve Pahtaabat kentlerinde meydana gelen olaylarda en az 745 kişinin öldüğü öne sürüldü. . İnterfaks'ın İzvestiya gazetesine dayanarak verdiği haberd..
Sabah Pazarlama'dan İMKB'ye açıklama Sabah Pazarlama A.Ş., ''Şirketler Grubunun TMSF'ye olan tüm borçlarının tasfiye olabileceğinin değerlendirilmekte olduğunu'' bildirdi. . Sabah Pazarlama A..
'Türkiye Avrupa'nın büyüme motoru olacak' Avrupa Yatırım Bankası (AYB) Başkanı Phillippe Maystadt, yaklaşık yüzde 10 düzeyinde bir ekonomik büyümeye sahip Türkiye'nin, Avrupa'nın ''büyüme mot..
Sahneden tahliye Adana'nın Kozan İlçesi'nde, M Tipi Kapalı Cezaevi'ndeki tutuklu ve hükümlüler, ''Kiracı'' adlı tiyatroyu sahneledikleri sırada, cinayetten hükümlü genç kız, tahliye haberini ..
ABD'den Özbek yönetimine eleştiri Özbekistan'daki olayları yeterince kınamadığı için ağır eleştiri alan ABD Yönetimi, bu ülkede protestolar sırasında askerlerin sivilere ateş açtığı yönündeki..
Avrupa'dan İslama sıcak mesaj Avrupa Konseyi liderler zirvesinin sonuç bildirgesi yayınlandı. Bildirgede Türkiye'nin girişimiyle ilk defa İslam düşmanlığıyla mücadelenin Konsey'in öncelikli p..
Siirt'te çatışma: 1 polis yaralandı Siirt'in Kurtalan Caddesi'nde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada 2 terörist ölü ele geçirildi, bir polis memuru ise yaralandı.
Yabancı gelin patlaması Antalya'nın doğal güzelliği ve büyülü ortamına başlayan aşklar, nikah masasında perçinleniyor. Kentte yabancılarla evlikte patlama yaşanıyor. Yılın ilk 4 ayında sadece..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9