16 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

16 Mayıs 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
ANA'ya yolcular galoşla bindi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün başlayacak 3. Avrupa Konseyi Liderler Zirvesi'ne Başbakanlığa ait yeni özel uçağı "ANA" ile gitti. Uçak personeli, Erdoğan v..
DYP'de kongre depremi... DYP Genel Başkanı Ağar, parti yönetimini büyük ölçüde yenilerken, listeye giremeyen 4 milletvekili dün istifa etti'Türk-Ermeni sınırı açılmalı'
Baykal'a evinde brifing Bakan Çiçek, "Öcalan kararı öncesinde muhalefeti bilgilendirdik" dedi. Çiçek'in, Bakan Gül ile birlikte karardan bir hafta önce Baykal'ı evinde ziyaret ettikleri öğren..
'Başka havayollarıyla 7 bin yolcu taşıdık' Onur Air İletişim Direktörü Rauf Gerz, Hollanda, Almanya, Fransa ve İsviçre'den Türkiye'ye gelmek için rezervasyon yaptıran yolculardan hiçbirinin a..
Kredi kartı limitleri 5.3 katrilyon büyüdü Kredi kartlarının toplam harcama limitleri, 2004'te yüzde 16.7 artarak 37 katrilyon 105 trilyon liraya çıktıGelir İdaresi Yasası, Anayasa Mahkemesi'..
Büyükçekmece’de yılın annesi ödülü ikiye bölündü Büyükçekmece Belediyesi’nin Alarko Piknik Alanı'nda düzenlediği geleneksel Anneler Günü Pikniği'nde çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
Orman Bakanı Pepe vatandaşları yangınlara karşı uyardı Orman Bakanı Pepe vatandaşları yangınlara karşı uyardı
Tuzlalılar ‘Son Duruşma’yı izlemek için salonu doldurdu Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’nın eserinden Hilali Mahmutoğlu’nun sahneye aktardığı "Son Duruşma", hafta sonu İdris G..
Magandalar parkta oyun oynayan küçük Arif’i öldürdü Türkiye'yi Japonya'da temsil ederek altın sertifika alan aşçı İsmet Mermer'in 6 yaşındaki oğlu Arif Mermer, parkta oynar..
Şehit asteğmenin cenazesi toprağa verildi Bitlis’te kalp krizi geçirerek ölen Jandarma Asteğmen Ufuk Aktepe’nin cenazesi, İstanbul’da toprağa verildi.
Ergin Acar Serdar Ertaş Polonya eski Cumhurbaşkanı Lech Walesa, Polonya Parlamentosu’nun sözde Ermeni soykırımını kabul etmesinin Türkiye ile olan ilişkileri etkilememesi gerektiğini söyledi.
Avrupa Konseyi’nden demokrasi kontrolü geliyor Avrupa Konseyi’nin bugün Varşova’da başlayacak 3. zirvesinde bütün Avrupa’da demokrasiyi denetleyecek bir birimin kurulması bekleniyor.
Özbekistan’da olaylar Tefektoş’a sıçradı: 8 ölü Özbek lider İslam Kerimov yönetimine karşı Fergana Vadisi'nde başlatılan halk isyanı Kırgızistan sınırındaki Tefektoş yerleşim birimine sıçradı..
‘Kur’an’a hakaret haberi yanlış olabilir; özür dileriz’ Amerikan Newsweek dergisi, Guantanamo üssünde Amerikan askerleri tarafından Kur’an'a hakaret edildiğini bildiren ve İslam dünyasında bü..
‘Papadopulos uluslararası toplumla çatışma halinde’ Güney Kıbrıs Rum yönetiminin Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) milletvekillerinden ve Rum yönetimi eski Dışişleri Bakanı Yannakis Kasulides, R..
Yabancıların gelmeye başladığı dönemde krizi konuşmak ayıp İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, ekonomide kriz tartışmalarının olumsuz sonuçlara yol açabileceği uyarısında bulundu...
İnşaatçılar: Biz küçüldük; ama DİE nasıl büyüttü anlayamadık Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE) tarafından açıklanan geçen yıla ait büyüme rakamları tartışma konusu oldu. Türkiye İnşaat Sanayi..
Vergi denetiminde acı tablo: 100 liranın 14’ü incelenebildi Maliye Bakanlığı Araştırma Planlama ve Koordinasyon Başkanlığı’nca çıkarılan ‘Maliye Dergisi’nde yer alan bir araştırma, Türkiye’de..
Sezer, Gelir İdaresi Yasası’nı onayladı; ancak iptalini isteyecek Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun’u onayladı. Ancak Sezer’i..
Köylüler ‘sahte kefil gösterdi’ diye Ziraat Bankası’nı mahkemeye verdi Ziraat Bankası’nın Çankırı Şabanözü şubesi, 1999-2000 yılları arasında çekilen kredilerden ödenmeyenler için 400 köylüye..
Moğol lider, kendisine yaptırılacak rezidans için Türk mimar istedi Moğolistan Cumhurbaşkanı Natsagin Bagabandi, emekli olduktan sonra kendisine özel, Moğol hükümeti tarafından yaptırılacak ..
Cep telefonu çılgınlığı bu yıl yavaşlayacak Geçen yıl dünyada 692 milyon cep telefonu satılarak rekor kırıldı. Cep telefonu sahipliği oranı önceki yıla göre yüzde 34 arttı. Uzmanlar, özellikl..
Hırsızın fotoğrafını çekerek cep telefonuna gönderen kapı üretti Kayseri’de çelik kapı üreticisi bir firma tarafından geliştirilen sistem sayesinde, evde olunmadığı zamanlarda kapıyı kimin ça..
Merinos, Arap pazarını Mısırlı aktörle fethedecek Başta Batı ve Ordadoğu olmak üzere pek çok ülkeye halı satan Merinos, markanın tanınırlığını artırma çalışmalarını Dubai’de başlattı. Firma b..
Onur Air uçakları Belçika’ya iniyor Hollanda tarafından getirilen ve daha sonra bazı Avrupa ülkelerine sıçrayan Onur Air uçaklarına uçuş yasağı Belçika tarafından uygulanmıyor.
İş bulamayan üniversite mezunları çıraklık kurslarında meslek ediniyor Üniversiteyi bitirdikleri halde işsiz gezen gençlerin yeni umut kapısı çıraklık eğitimi merkezleri oldu.
Polise, şüpheli kişilerin telefonlarını süresiz dinleme hakkı verilecek Yeni Ceza Muhakemesi Kanunu'nda (CMK) yapılan değişikliklerle yasanın mevcut şeklinde güvence altında alınan hak ve özg..
Sahte kredi kartı çetesi yakalandı İstanbul ve İzmir'de düzenlenen operasyonlarda, sahte kredi kartı ve kimlikler düzenleyerek alışveriş yaptıkları ileri sürülen bir şebekeye üye 20 kişi göza..
Bir yılda 13 milyon fidan dikilen Sivas, Türkiye’ye örnek olacak Sivas, Türkiye'ye örnek olacak bir ağaçlandırma çalışmasına imza attı. Yeşil Sivas Projesi kapsamında bir yılda 13 milyon fid..
İspanya, sergiye istediği eserleri 2,4 trilyon liraya sigortaladı İspanyollar, sergilemek istedikleri 5 el yazması eserimiz için toplam 1 milyon 360 bin 400 Euro (yaklaşık 2,4 trilyon) sigort..
‘Ermeni çocukları donmaktan Türk askerleri kurtardı’ Erzurum Atatürk Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enver Konukçu, Ermeni soykırımı ile ilgili ortaya atılan iddiaların tama..
Güroymak’ta ‘gençlik yürüyüşü’ krize yol açtı Bitlis’in Güroymak ilçesi Kaymakamı Okan Leblebicier, Gençlik Yürüyüşü’ne katılmadıkları için ilçe belediyesiyle Gölbaşı ve Günkırı belde belediy..
Öğretmenlerin son dersi ‘ölüm’ oldu Tatvan-Van karayolunda, öğrencileri ile geziye giderken geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybeden Siirt Özel Celal Değer İlköğretim Okulu öğretmen..
C-4’lü PKK timlerini özel harekâtçılar yakalayacak Emniyet Genel Müdürlüğü, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Yaşar Büyükanıt’ın açıklamalarıyla gündeme gelen C-4’lü PKK teröristlerine karşı eği..
Genç subayların heyecanı Ege’de savaşa yol açabilirdi Deniz Kuvvetleri eski Komutanı Oramiral Salim Dervişoğlu, Ege’de Türk ve Yunan savaş uçakları arasında yaşanan ‘it dalaşı’nın benzerinin..
Akdağ: Hastanelerde tedavi önceliği sağlık çalışanlarının Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bakanlığına bağlı hastanelerde muayene, tahlil ve tetkik yaptıracak sağlık çalışanlarına öncelik tanınması..
Afyon’da orta büyüklükte deprem Afyonkarahisar’da orta büyüklükte deprem meydana geldi.
5 gün sualtında kalarak rekor kırdı Emekli SAT komandosu Namık Ekin, sualtında kalma rekoru kırdı. Ekin, Beylikdüzü Akademia Alışveriş Merkezi’nin kapalı yüzme havuzunda, 10 Mayıs Salı günü s..
YÖK, hocaların maaşına zam istedi Yükseköğretim Kurulu (YÖK), arasının bozuk olduğu ve isteklerine sürekli karşı çıktığı hükümetten üniversitedeki öğretim elemanlarının maaşına yüzde 10 ile 5..
‘Özel Ceceli Okulları’nın düzenlediği etkinlik çarpıtıldı’ Özel Ceceli Okulları kurucu temsilcisi Nurten Ceceli Alkan, düzenledikleri sahne programının içeriğinin bir kısım medya tarafından s..
Başörtüsü yasağı özgürlük mitinginde protesto edildi İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından Ankara’da düzenlenen ‘Başörtüsüne Özgürlük Mitingi’ne katılan binlerce kişi, üniversitelerde ve kamu ..
İHL’liler Kur’an’ı güzel okumak için yarıştı Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce Türkiye genelinde düzenlenen İmam Hatip Liseleri (İHL) Arası Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güz..
KPSS için son 3 gün A grubu kadrolar ile öğretmen adaylarına yönelik yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) için başvurular 18 Mayıs Çarşamba günü sona erecek.
Çoğul gebelik anne adayları ve bebekler için büyük risk taşıyor ‘Tüp bebek’ yöntemiyle meydana gelen çoğul gebeliklerin ciddi riskler taşıdığına dikkat çeken Prof. Dr. Tıraş, bu durumlarda g..
Türkçenin Romanya’daki gönüllü elçisi Romenler, Fazıl Hüsnü Dağlarca’yı, Necati Cumalı’yı, Sabahattin Âli’yi ve Melih Cevdet Anday’ı seviyor. Üstelik, Türk edebiyatıyla Romen edebiyatı arasın..
Fotoğrafın diliyle 20 yılın tarihi Sayfalar dolusu yazıyı bir fotoğraf karesinde okuruz bazen. Kalemin tarif edemeyeceği anlara, duygulara rastlarız bu karelerde. Fotoğraftaki mekandan, insan..
‘Kız Almak’, Uçan Süpürge’ye bindi gitti! 8. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali önceki gece yapılan kapanış töreni ile sona erdi.
’Ebristanbul’, Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nde Ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil’in "Ebristanbul" adlı sergisi Türk ve İslâm Eserleri Müzesi’nde bugün saat 19.00’da açılıyor.
21. Gençlik Günleri başlıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın her yıl 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftasında düzenlediği Gençlik Günleri’nin 21’incisi bugün akşam saa..
Ağar'ın yönetime almadığı vekiller istifa etti Tansiyonu düşen Mehmet Ağar’ın fenalaşmasına sahne olan DYP kongresi, dün de istifalarla sarsıldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8